Автор Тема: Проблеми с умения  (Прочетена 10190 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Pith_New_Era

  • The Grandmaster
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1156
  • Karma: +143/-621
  • По-добре комплексар, отколкото симплексар.
    • Профил
    • DDdaiku
Re: Проблеми с умения
« Отговор #15 -: Август 13, 2015, 02:05:17 pm »
Volley работи коректно, критичният удар се смята за всеки отделно, защото е практически отделен удар.
Относно бойния вик - диването ги насъсква така, а пазителят се прави на железен и това обезсърчава противниците. Тук също не виждам отношение по темата, където се докладват сериозни бъгове или съмнения за такива, по отношение на уменията. Много от ефектите, обаче, не се отразяват в анимацията, за което си прав.
ДД

Неактивен GLADIATOR

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 322
  • Karma: +41/-61
    • Профил
Re: Проблеми с умения
« Отговор #16 -: Август 13, 2015, 04:09:07 pm »
Има ли някакви промени при лекуването, защото моите лечители взеха да лекуват от време на време, през 1,2,3 рунда. Имат дух, пък нещат да лекуват

Неактивен Pith_New_Era

  • The Grandmaster
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1156
  • Karma: +143/-621
  • По-добре комплексар, отколкото симплексар.
    • Профил
    • DDdaiku
Re: Проблеми с умения
« Отговор #17 -: Август 13, 2015, 05:12:57 pm »
Други умения имат ли?
ДД

Неактивен BatGojko

  • Game Designer
  • *
  • Публикации: 585
  • Karma: +43/-19
    • Профил
    • Ел. поща
Re: Проблеми с умения
« Отговор #18 -: Август 13, 2015, 05:42:13 pm »
Има Cooldown от 3 рунда.

Неактивен GLADIATOR

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 322
  • Karma: +41/-61
    • Профил
Re: Проблеми с умения
« Отговор #19 -: Август 13, 2015, 05:55:25 pm »
само извор на духа


Има Cooldown от 3 рунда.

какво е това. не ми казвай че сте развалили лечителите

Неактивен Pith_New_Era

  • The Grandmaster
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1156
  • Karma: +143/-621
  • По-добре комплексар, отколкото симплексар.
    • Профил
    • DDdaiku
Re: Проблеми с умения
« Отговор #20 -: Август 13, 2015, 06:17:49 pm »
Когато нещо работи добре - не се пипа. Това е известно много отдавна и постоянно се доказва на практика. Любопитно ми е, откъде черпите сведения за "необходим" баланс в уменията. Лекуването така или иначе изисква прекалено много дух. Пауза от 3 рунда хич не ми харесва (предполагам, и на останалите играчи, тъй като твърде много омаловажава умението). Хубаво бяхте разделили магиите на мигновени, атакуващи заклинания и заклинания. Просто трябваше да се даде избор на играча да ги подрежда приоритетно. Пък било то и след повечко време.
ДД

Неактивен Kilgor

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 130
  • Karma: +14/-3
    • Профил
Re: Проблеми с умения
« Отговор #21 -: Август 13, 2015, 07:45:35 pm »
Умение с две ръце (Dual wild ) продължава да не работи. Когато поставя второто оръжие, първоначално изписва щетата според умението. Но няколко секунди след това тя пада, сякаш умението го няма. И в битките второто оръжие нанася поражения сякаш няма такова умение.

п.п. герой Lalana.

Неактивен GLADIATOR

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 322
  • Karma: +41/-61
    • Профил
Re: Проблеми с умения
« Отговор #22 -: Август 13, 2015, 07:53:43 pm »
Много си прав, с тая пауза 3, лечителя става излишен. То аз така ли иначе с новите си умения, нямам нужда от лечител вече, свалям ги още в обсег, но тая игра няма да я играем само ние. Лечителя помага много, на по слабите и неопитни играчи, особенно преди 2рата специализация.
Изобщо, според мен и тая игра тръгва по лош път, както предната.
1.Печели се много опит, за какво са по няколко провки от категория, като само 1 ти е достатъчна да вдигнеш категория. После приключенията в другите не са ти интересни, защото не са атрактивни, за обикновенните зони да не говорим. И за какво са ти други провки?? А да замъците, но замъци имаше и в единицата
А можеше примерно, общия сбор от репутацията, на всички провинции, да ти позволява вдигането на категория.
2. Пътуването м/ду провките. Няколко пъти съм предлагал да се направи безплатно мигновенното пристигане. От ИГ1 знам колко играча бяха склонни да си пускат телепорт - по малко от тези дето не си пускаха. И пак идва въпросът, защо са ни толкова много провки като не ги ползваме.
3. Наемниците. Също толкова зле както и в предната версия, верно има нови умения, но колко ще са нови. Бях предложил, всеки сам да си ги обучава, да им избира умения, но то пак тото.
А можеше примерно, да трябва да ги обучаваш за умения и артибути, за бой с различните гадини из зоните. Така хем по бавно ще става, хем ще ти е по интересно, хем няма да се налага да се правят все по сложни и корави противници.....
Въобще, така направена играта, те кара да гледаш все нагоре и нагоре. Превърташ я за 2,3,4 месеца и после? Нова ли?
Тази игра вече сме я виждали

Неактивен helllfire

  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 808
  • Karma: +200/-523
    • Профил
Re: Проблеми с умения
« Отговор #23 -: Август 13, 2015, 09:09:32 pm »
Лечителите изгубиха своята сила. Преди предлагаха приличен състеин, сега след този нърф ще се търси нещо друго. Рано е  още да говорим, промените все още са в процес.
3. Наемниците. Също толкова зле както и в предната версия, верно има нови умения, но колко ще са нови. Бях предложил, всеки сам да си ги обучава, да им избира умения, но то пак тото.
А можеше примерно, да трябва да ги обучаваш за умения и артибути, за бой с различните гадини из зоните. Така хем по бавно ще става, хем ще ти е по интересно, хем няма да се налага да се правят все по сложни и корави противници.....
Въобще, така направена играта, те кара да гледаш все нагоре и нагоре. Превърташ я за 2,3,4 месеца и после? Нова ли?
Тази игра вече сме я виждали
Ако поработят върху това ще се получи нещо наистина интересно.


Неактивен helllfire

  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 808
  • Karma: +200/-523
    • Профил
Re: Проблеми с умения
« Отговор #24 -: Август 14, 2015, 10:31:45 am »
Ето малко проблеми при свирепия. Да не ги описвам всичките, че са много, копирам направо рунда от доклада.
Гледаме атаката на hellfire!



« Последна редакция: Август 14, 2015, 10:33:33 am от helllfire »

Неактивен Pith_New_Era

  • The Grandmaster
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1156
  • Karma: +143/-621
  • По-добре комплексар, отколкото симплексар.
    • Профил
    • DDdaiku
Re: Проблеми с умения
« Отговор #25 -: Август 14, 2015, 07:22:23 pm »
Напомням само: retaliation харчи дух при всяко избягване, независимо дали се използва (например, в обсег).
При блокиране на оръжие с двойна атака - вторият удар не се осъществява. При избягване работи коректно.
ДД

Неактивен Pith_New_Era

  • The Grandmaster
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1156
  • Karma: +143/-621
  • По-добре комплексар, отколкото симплексар.
    • Профил
    • DDdaiku
Re: Проблеми с умения
« Отговор #26 -: Октомври 11, 2015, 11:50:28 pm »
ДД

Неактивен BatGojko

  • Game Designer
  • *
  • Публикации: 585
  • Karma: +43/-19
    • Профил
    • Ел. поща
Re: Проблеми с умения
« Отговор #27 -: Октомври 13, 2015, 07:00:46 am »
Ще го оправим това. Да, имаше някои случаи, в които бонусите за уменията се наслагваха след като бъдат намалени от Стоманена кожа. Багодаря за напомнянето!
А между другото и по-старите коментари за промени по наемниците - и тях не ги пропускаме и се обсъждат варианти. За момента не мога да кажа, какво точно ще предприемем, но има желание да се направят по-интересни и персонални.

Неактивен Pith_New_Era

  • The Grandmaster
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1156
  • Karma: +143/-621
  • По-добре комплексар, отколкото симплексар.
    • Профил
    • DDdaiku
Re: Проблеми с умения
« Отговор #28 -: Октомври 14, 2015, 09:23:43 pm »
Умение посичане работи в обсег срещу противниковото парти.

« Последна редакция: Октомври 14, 2015, 10:35:04 pm от Pith_New_Era »
ДД

Неактивен Pith_New_Era

  • The Grandmaster
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1156
  • Karma: +143/-621
  • По-добре комплексар, отколкото симплексар.
    • Профил
    • DDdaiku
Re: Проблеми с умения
« Отговор #29 -: Октомври 14, 2015, 10:16:26 pm »


Въпросът ми е: Оправихте ли кумулативния ефект при повече от една аури на възмездието, и ако да, на какво според вас се дължи този ефект? Raptor не е получавал щети от друго място и явлението се повтаря само срещу един играч.

Въпрос 2: Каква е корелацията между залп и сполучлив изстрел, защото се носи страшния слух, че съм бъглив :)
ДД