Автор Тема: Промени 17-21.08  (Прочетена 7327 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Commoner

  • Administrator
  • *
  • Публикации: 1193
  • Karma: +228/-29
    • Профил
    • Ел. поща
Промени 17-21.08
« -: Август 21, 2015, 01:44:57 pm »
Промени, направени в играта днес:

В Прерийното море (кат.5) добавено 1 многостъпково приключение (10 стъпки)
Промяна на механиката на уменията Отрова, Мощен удар и Огнена стрела. Може да видите тултипите им
Баланс на всички мултистепенни зони с цел по-голяма адекватност на трудност и противници
Детайлен баланс трудност и зони около нива 12-13
Промени по визуализацията на битката:
 - нови анимации за всяко действие: удар/блок/избягване, магии, краен резултат, дроп
 - оптимизирана логиката на удари в рунд с цел по-логичното протичане на битката + по-късо времетраене
 - променена логиката за избиране на позиция за дропа в края
Преработена логиката за генериране на дневни мисии, така че да става автоматично, а не чрез предварително зададени приключения
Баланс при изработката на ресурси така, че два нови да искат 1 енергия. При 0.5 се закръгля нагоре
Добавено раздаването на 3 и 4 инвенторна чанта при първо купуване на диаманти
Премахва се статус мъртъв (от загуба в многостепенна) при качване на ниво
Добавена визуализация и на глобалната карта на провинции, в които има чакащи взимане или изпълнени многостъпкови приключения
Добавен филтър на изглед провинция, който показва в коя зона може да се намери определен тип противник (долу в дясно е)
Променена визията на инфо съобщенията при извършено действие (горе в средата на екрана)
Добавена визуализация на броя колби на разположение за лекуване, при екрана с битката долу в ляво
Попрвка при записването на email при регистрация от заглавната страница
Поправка на случаи за взето приключение без създаден ключ за заключена многостепенна зона
« Последна редакция: Август 21, 2015, 04:15:33 pm от Commoner »

Неактивен Dabadas

  • Trusted Member
  • *
  • Публикации: 1072
  • Karma: +111/-486
    • Профил
Re: Промени 17-21.08
« Отговор #1 -: Август 21, 2015, 01:48:36 pm »
Всичко супер, ама тия мойте хора тичат по бързо от Болт в анимацията на битката, анимацията забива през 2-3 битки и трябва да се рефрешва цялата игра, дропа нещо не е наред - в зона в която преди съм събирал поне 5-6 предмета за 15 битки, сега няма нито един и нито една колба

Едит: не виждам наградите от новото приключение в провинцията кат 5

Едит: липсват поне 2-3 от картинките на противниците ми, на някои пише нещо, но текста е на обратно. Става въпрос за зоната  Цитаделата на култа към мрака.

п.п. Хитруши сте вие, сега ще ни карате да купуваме диаманти за да си вземем ранички :)
« Последна редакция: Август 21, 2015, 01:53:35 pm от Dabadas »

Неактивен Pith_New_Era

  • The Grandmaster
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1156
  • Karma: +143/-621
  • По-добре комплексар, отколкото симплексар.
    • Профил
    • DDdaiku
Re: Промени 17-21.08
« Отговор #2 -: Август 21, 2015, 02:03:36 pm »
Не показва всички провинции, където има приключения (незавършени или незапочнати). Има задачи към всяка постройка с главно приключение. Вземат се ръчно, не се генерират автоматично.
ДД

Неактивен Commoner

  • Administrator
  • *
  • Публикации: 1193
  • Karma: +228/-29
    • Профил
    • Ел. поща
Re: Промени 17-21.08
« Отговор #3 -: Август 21, 2015, 03:19:26 pm »
Всичко супер, ама тия мойте хора тичат по бързо от Болт в анимацията на битката, анимацията забива през 2-3 битки и трябва да се рефрешва цялата игра, дропа нещо не е наред - в зона в която преди съм събирал поне 5-6 предмета за 15 битки, сега няма нито един и нито една колба

Едит: не виждам наградите от новото приключение в провинцията кат 5

Едит: липсват поне 2-3 от картинките на противниците ми, на някои пише нещо, но текста е на обратно. Става въпрос за зоната  Цитаделата на култа към мрака.

п.п. Хитруши сте вие, сега ще ни карате да купуваме диаманти за да си вземем ранички :)

1. Битката в момента знаем, че има голямо зареждане на първо отваряне. А понеже качихме поне няколко пъти код последния час може да е налагило сериозно няколко пъти. Ще следим стабилността ѝ
2. С показването на наградите има проблем от извесно време, който ще адресираме. Не е до конкретното приключение. Би трябвало да се появи адекватната награда при достигане на дадената стъпка
3. Трябва да са оправени лисващите картинки

Не показва всички провинции, където има приключения (незавършени или незапочнати). Има задачи към всяка постройка с главно приключение. Вземат се ръчно, не се генерират автоматично.

1. Може ли конкретни примери за провинции и приключения? До момента тестовете ни изгледа да работи ок.
2. Дневните мисии се генерират вече автоматично, не се приемат така

Неактивен Pith_New_Era

  • The Grandmaster
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1156
  • Karma: +143/-621
  • По-добре комплексар, отколкото симплексар.
    • Профил
    • DDdaiku
Re: Промени 17-21.08
« Отговор #4 -: Август 21, 2015, 03:28:12 pm »
1. Може ли конкретни примери за провинции и приключения? До момента тестовете ни изгледа да работи ок.
2. Дневните мисии се генерират вече автоматично, не се приемат така

Ами...с Jagermeister показа удивителни само в Прерийно море, Остринус и Сиимлия. Тоест, такива, които изобщо не бяха приемани.
Все още дава да се приемат мисии ръчно, не мога да хвана логиката обаче. В някои постройки има такива, в други - не.
ДД

Неактивен Ellaria

  • Категория 1
  • *
  • Публикации: 4
  • Karma: +2/-0
    • Профил
Re: Промени 17-21.08
« Отговор #5 -: Август 21, 2015, 03:50:55 pm »
Дропа нещо не е наред - в зона в която преди съм събирал поне 5-6 предмета за 15 битки, сега няма нито един и нито една колба

Подкрепям. В Т3, включително след убиване на малък бос от многостепенка и над 20 битки (в Сиимлия) - нямам нито 1 дропнат предмет. В началото и на мен "тичането" преди влизането в битка ми се вижда леко неестествено. Все едно са на коне и charge-ват. От друга страна, има неприятно закъснение 1-2 секунди, преди да можеш да натиснеш бутона за следващата вълна в зона.
« Последна редакция: Август 21, 2015, 03:52:36 pm от Ellaria »

Неактивен Kosiger

  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 991
  • Karma: +169/-452
    • Профил
Re: Промени 17-21.08
« Отговор #6 -: Август 21, 2015, 04:47:03 pm »
няма никакъв дроп на предмети и колби от 100 битки

Неактивен Ellaria

  • Категория 1
  • *
  • Публикации: 4
  • Karma: +2/-0
    • Профил
Re: Промени 17-21.08
« Отговор #7 -: Август 21, 2015, 05:59:31 pm »
няма никакъв дроп на предмети и колби от 100 битки

Потвърждавам.

Неактивен Kosiger

  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 991
  • Karma: +169/-452
    • Профил
Re: Промени 17-21.08
« Отговор #8 -: Август 21, 2015, 07:27:35 pm »
няма никакъв дроп на предмети и колби от 100 битки

битките са насечени
анимацията е не пълна
пак безкраен вървеж
или безкрайно зареждане
постоянно излиза надпис че героя е възстановен/дразнещо/
според мен сега отнема двойно повече време за битка
« Последна редакция: Август 21, 2015, 07:51:58 pm от Kosiger »

Неактивен Ellaria

  • Категория 1
  • *
  • Публикации: 4
  • Karma: +2/-0
    • Профил
Re: Промени 17-21.08
« Отговор #9 -: Август 21, 2015, 08:08:02 pm »
битките са насечени
анимацията е не пълна
пак безкраен вървеж
или безкрайно зареждане
постоянно излиза надпис че героя е възстановен/дразнещо/
според мен сега отнема двойно повече време за битка

Моите наблюдения

Пробвам играта под 6 раалични браузера (почти всички са Chromium-базирани и използват Blink енджина). От най-популярните изключвам IE и Firefox, през тях и преди имаше тегаво зареждане и насечена анимация, така че вече не ги следя.

1) Времето между последователни битки може да се съкрати още, но имам чувството, че понакъся след последната следобедна профилактика.

2) Битките минават по-бързо веднъж стартирали, особено когато се включи х2 или х5 бутончето, анимацията ми се струва гладка и разбираема, малко стил Heartstone - откровено - харесва ми. 

3) Най-сериозният проблем си остава липсата на дроп - пратих засега героя за гъби в гората, ако има промени - дайте знак!

@Kosiger, по отношение безкраен вървеж или безкрайно зареждане - особено, ако го имаш при отваряне на магазините и раницата - огледай си настройките на антивирусна/защитна стена. Особено в частта с web scanner/web guard или както му казват на тоя модул в твоята защитна програма.
« Последна редакция: Август 21, 2015, 08:14:06 pm от Ellaria »

Неактивен Commoner

  • Administrator
  • *
  • Публикации: 1193
  • Karma: +228/-29
    • Профил
    • Ел. поща
Re: Промени 17-21.08
« Отговор #10 -: Август 21, 2015, 08:39:17 pm »
Проблемът с дропа е поправен. Извиняваме се за причинените нерви   *xxx* *xxx* *xxx*

Неактивен Pith_New_Era

  • The Grandmaster
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1156
  • Karma: +143/-621
  • По-добре комплексар, отколкото симплексар.
    • Профил
    • DDdaiku
Re: Промени 17-21.08
« Отговор #11 -: Август 21, 2015, 08:44:57 pm »
Анимацията, когато ти умре човече, е все едно печелиш нещо. Такова щастливо пукване не съм очаквал  :D
ДД

Неактивен Dabadas

  • Trusted Member
  • *
  • Публикации: 1072
  • Karma: +111/-486
    • Профил
Re: Промени 17-21.08
« Отговор #12 -: Август 21, 2015, 11:16:19 pm »
http://prikachi.com/images.php?images/691/8313691g.png

Тези не знам къде ще ги намеря в кат 5 :)

Неактивен Dabadas

  • Trusted Member
  • *
  • Публикации: 1072
  • Karma: +111/-486
    • Профил
Re: Промени 17-21.08
« Отговор #13 -: Август 22, 2015, 12:30:03 pm »
http://prikachi.com/images.php?images/691/8313691g.png

Тези не знам къде ще ги намеря в кат 5 :)

Излезнаха ми още два куеста за противници които не могат да се намерят в тази провинция.

Неактивен Kosiger

  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 991
  • Karma: +169/-452
    • Профил
Re: Промени 17-21.08
« Отговор #14 -: Август 22, 2015, 07:34:24 pm »
http://prikachi.com/images.php?images/691/8313691g.png

Тези не знам къде ще ги намеря в кат 5 :)

има костенурки ;)