Автор Тема: Промени 25.09-02.10  (Прочетена 8524 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Commoner

  • Administrator
  • *
  • Публикации: 1193
  • Karma: +228/-29
    • Профил
    • Ел. поща
Промени 25.09-02.10
« -: Септември 25, 2015, 12:39:01 pm »
Промени, направени в играта днес:

В Западния предел и Старите пясъци (кат.5) добавено по 1 многостъпково приключение (10 стъпки)
Добавена логика за генериране на +ниво умение на предмети (до момента можеше да се падат само =ниво умение)
Добавена логика за генериране и на уменията след специализация по предмети
Добавена логика за генериране на качество + поражение към даден тип противник на оръжия и - поражения от даден тип противник на брони
Добавена логика за генериране на качество - поражения от всеки тип атака (ръкопашна, от разстояние, пробивна, трошаща, разсичаща, отровна, огнена и т.н.)
Добавена логика за генериране на рецепти с предмети, които имат описани по-горе модификатори и зададени необходимите ресурси за тях
Добавена опция за включване/изключване на уменията, идващи от предмети. Ползва се лентата с умения на героя при натискане на портрета му
Променена визията на екрана класиране, добавени бутони за собствено класиране и топ играчи. Добавено поле за търсене на играч. Добавена логика за отваряне по подразбиране на страницата с класирането на играча
Добавени баджове с цифра, показваща неща за преглед към UI иконките за съобщения, приключения и склад
Добавена логика за запазване на филтрите за търсене при наддаване/купуване на предмет в аукциона
Добавена логика за активиране/удължаване на VIP пакет с 24 часа при качване на VIP ниво
Добавено предупреждение при продажба на ресурс в магазин, че е по-изгодно да бъде пуснат на пазара за ресурси
Забранено разекипирането на занаятчийски инструменти по време на съветник 2 след стъпката за избор на професия
Поправена рамката за специални противници за 7 от последно въведените такива
Добавен потвърждаващ бутон за затваряне в екрана с информация при качване на ниво на героя
Поправен визуален проблем с липсваща позиция в гилдията, при отваряне на профилът му
Визуални поправки в екрана с бонусите от VIP членството
Визуални промени в екрана с повторения при липсващи такива за дадена категория
Визуална промяна в графиката за историята на продажби в пазара на ресурси с цел по-голяма яснота относно продадено количество
Променена картинката за обработен сапфир
Поправен проблем с необновяване на бойната сила в екрана с битка при добавяне/махане на наменици
Визуалена поправка по съобщението при опит за екипиране на боен предмет на занаятчийската кукла

Неактивен helllfire

  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 808
  • Karma: +200/-523
    • Профил
Re: Промени 25.09-02.10
« Отговор #1 -: Септември 25, 2015, 12:53:25 pm »
Имам проблем след промените. Под хром отваря играта но не е активно нищо освен изглед карта. Под мозила въобще не зарежда - черен екран

Неактивен Commoner

  • Administrator
  • *
  • Публикации: 1193
  • Karma: +228/-29
    • Профил
    • Ел. поща
Re: Промени 25.09-02.10
« Отговор #2 -: Септември 25, 2015, 01:07:16 pm »
Би трябвало да е поправено след презареждане. Ако продължава да има проблеми пиши да го гледаме допълнително.

Неактивен Kosiger

  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 991
  • Karma: +169/-452
    • Профил
Re: Промени 25.09-02.10
« Отговор #3 -: Септември 25, 2015, 02:38:49 pm »
не знам при вас как е но при мен се получава известно забавяне при отчитане на изпълнена задача и при изхабяване на енергия.

случва се че чак след 3-4 битки след като съм изпълнил дадена задача  ми светка менюто че задачата е изпълнена

и провеждам 3-4 битки а енергията си стои една и съща и изведнъж пада с толко колкото битки съм провел


Неактивен Commoner

  • Administrator
  • *
  • Публикации: 1193
  • Karma: +228/-29
    • Профил
    • Ел. поща
Re: Промени 25.09-02.10
« Отговор #4 -: Септември 25, 2015, 05:01:56 pm »
Промени, направени в играта днес:

Добавена логика за отваряне на екрани в играта посредством клавишни бутони. Може да се ползва UI иконката с клавиатурата за пояснение
Добавена опция за минаване на играта към full screen чрез бутона долу в ляво. Препоръчваме обаче ползването на бутон на клавиатурата F11, което реално прави същото, но ще можете да ползвате клавиш Esc за затваряне на прозорци в играта
Добавени фракциите в класирането на играчи и гилдии

Неактивен Commoner

  • Administrator
  • *
  • Публикации: 1193
  • Karma: +228/-29
    • Профил
    • Ел. поща
Re: Промени 25.09-02.10
« Отговор #5 -: Септември 25, 2015, 05:03:20 pm »
не знам при вас как е но при мен се получава известно забавяне при отчитане на изпълнена задача и при изхабяване на енергия.

случва се че чак след 3-4 битки след като съм изпълнил дадена задача  ми светка менюто че задачата е изпълнена

и провеждам 3-4 битки а енергията си стои една и съща и изведнъж пада с толко колкото битки съм провел

Да, така изглежда. Гледаме го и надявам се ще го поправим още днес.
« Последна редакция: Септември 25, 2015, 05:07:17 pm от Commoner »

Неактивен Commoner

  • Administrator
  • *
  • Публикации: 1193
  • Karma: +228/-29
    • Профил
    • Ел. поща
Re: Промени 25.09-02.10
« Отговор #6 -: Септември 29, 2015, 12:05:04 pm »
Промени, направени в играта днес:

Променен нужния занаятчийски опит за достигане на дадено ниво бонуси. Всички, достигнали дадено ниво, ще го запазят въпреки променените изисквания
Повишена продажната цена на всички категории амулети и пръстени. Важи само за новогенерирани скъпоценности
Поправен проблем със сравняване на предмет от аукциона с екипировката на наемник
Преместена иконката за минаване към цял екран от долъ в ляво, горе в дясно
Поправка в аукциона при ползване на ресет на параметрите за търсене. Не можеше да се търси пак до презареждане на екрана
Добавени подсказки по елементи от UI, на които липсваха такива
Визуална поправка при показване на трицифрена свободна сила в екрана с данни за героя
Визуална поправка в екрана с класиране на гилдии
Поправени липсващи картинки за обикновенни противници Гекон, Огнен саламандър, Питон, Хапеща жаба, Чудовищна жаба и Усойница

Неактивен helllfire

  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 808
  • Karma: +200/-523
    • Профил
Re: Промени 25.09-02.10
« Отговор #7 -: Септември 29, 2015, 12:45:42 pm »
И занаятчийските инструменти са отново 50/50  *UNDECIDED*

Неактивен Pith_New_Era

  • The Grandmaster
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1156
  • Karma: +143/-621
  • По-добре комплексар, отколкото симплексар.
    • Профил
    • DDdaiku
Re: Промени 25.09-02.10
« Отговор #8 -: Септември 29, 2015, 12:53:01 pm »
Те от няколко дни са 50/50 :)
Включително е минал скрипт за 50/50 на вече научени рецепти 100/100
Само изработените вече инструменти от 100/100 са 100/100 :)
ДД

Неактивен Pith_New_Era

  • The Grandmaster
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1156
  • Karma: +143/-621
  • По-добре комплексар, отколкото симплексар.
    • Профил
    • DDdaiku
Re: Промени 25.09-02.10
« Отговор #9 -: Септември 29, 2015, 01:01:02 pm »
Променен нужния занаятчийски опит за достигане на дадено ниво бонуси. Всички, достигнали дадено ниво, ще го запазят въпреки променените изисквания
Това само за нивото ли важи?
Защото при Jagermeister са нулирани точките в категорията на епичните изработки, кат. 4, а не са нулирани точките в категорията на легендарните изработки, кат. 6
Тоест, или трябва да ми нулирате датчика в началото на легендарните изработки за кат. 6, или да ми върнете точките, които бях натрупал в категорията на епичните изработки, кат. 4 :)
« Последна редакция: Септември 29, 2015, 01:04:30 pm от Pith_New_Era »
ДД

Неактивен Kilgor

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 130
  • Karma: +14/-3
    • Профил
Re: Промени 25.09-02.10
« Отговор #10 -: Септември 29, 2015, 03:58:02 pm »
Нищо старо не е забравено... Точките постигнати с изработка на епична рецепта или критична изработка х4 не трябваше да се пипат. Те си бяха постигнати по правилата.

п.п. Разбирам глобалната картина, която гледате. Но ако утре балансите ви покажат че всяко ниво трябва да изисква 5 пъти повече опит, ще ни върнете ли 4та категория ? Все пак полагаме усилия да постигнем нещо, което в даден момент може да бъде отнето, защото статистиките ви така са показали....

Неактивен Yolov

  • Trusted Member
  • *
  • Публикации: 506
  • Karma: +63/-36
    • Профил
Re: Промени 25.09-02.10
« Отговор #11 -: Септември 29, 2015, 04:54:36 pm »
Да симпатяги... изобщо не е ок да отнемате точкит рализирани от епични рецепти... сами си го набутвате и после ще се чудите що играта ви е тъпа и от ден на ден се отказват повече хора.  :-[

Неактивен Pith_New_Era

  • The Grandmaster
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1156
  • Karma: +143/-621
  • По-добре комплексар, отколкото симплексар.
    • Профил
    • DDdaiku
Re: Промени 25.09-02.10
« Отговор #12 -: Септември 29, 2015, 08:22:07 pm »
Обаче не са пипали легендарните точки и са върнали инструментите за изработка на 100/100.
Малко се пише в този форум, не го отбелязвам това за първи път. Дискусии яко трябват. За всичко. Или поне редовна информация за това, кое и как е променено, кое и как действа и т.н.
ДД

Неактивен Kilgor

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 130
  • Karma: +14/-3
    • Профил
Re: Промени 25.09-02.10
« Отговор #13 -: Септември 29, 2015, 09:31:35 pm »
И друго, преди време направихте инструментите, които дава от приключения да се обвързват. Сега на един герой ми дава и трите вида като награда. Какво да правя два от тях ако са обвързани ? Да не говорим, че не всеки се занимава със занаят и може да иска да си даде/продаде инструмента на майстор.


Неактивен Pith_New_Era

  • The Grandmaster
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1156
  • Karma: +143/-621
  • По-добре комплексар, отколкото симплексар.
    • Профил
    • DDdaiku
Re: Промени 25.09-02.10
« Отговор #14 -: Септември 29, 2015, 09:35:37 pm »
Това официалната награда маркирана преди минаването на съответната стъпка ли е, или не :)
Доколкото знам, избира инструмента, съгласно професията, като рецептата остава.
ДД