Автор Тема: Мнения  (Прочетена 4896 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Pith_New_Era

  • The Grandmaster
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1156
  • Karma: +143/-621
  • По-добре комплексар, отколкото симплексар.
    • Профил
    • DDdaiku
Мнения
« -: Септември 26, 2015, 01:16:29 pm »
Какво ви е мнението за допълнителните умения по екипировката?
Аз не ще се изпиша този път, че вече ми е неудобно :)
ДД

Неактивен helllfire

  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 808
  • Karma: +200/-523
    • Профил
Re: Мнения
« Отговор #1 -: Септември 26, 2015, 04:23:44 pm »
Колкото повече толкова повече  :D
Ако питаш мен трябва да има поне 20 показателя за вариативност. Друг е въпроса, че не са разделени на главни и второстепенни. Например при степен на рядкост да са ти сигурни определен брой главни показатели, които да подсигурят качеството на изработката и второстепенни който да я допълнят и разнообразят. Надявам се ме разбра.
« Последна редакция: Септември 26, 2015, 04:25:19 pm от helllfire »

Неактивен Pith_New_Era

  • The Grandmaster
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1156
  • Karma: +143/-621
  • По-добре комплексар, отколкото симплексар.
    • Профил
    • DDdaiku
Re: Мнения
« Отговор #2 -: Септември 26, 2015, 04:44:10 pm »
Или просто да няма повторения с уменията на героите и наемниците. Може лесно да се измислят десетки други типове бонуси.
« Последна редакция: Септември 26, 2015, 08:30:01 pm от Pith_New_Era »
ДД

Неактивен BatGojko

  • Game Designer
  • *
  • Публикации: 585
  • Karma: +43/-19
    • Профил
    • Ел. поща
Re: Мнения
« Отговор #3 -: Септември 30, 2015, 09:54:31 am »
Въпреки, че не споделям мнението, че като добавим 100 нови умения това ще подобри играта - не количеството, а качеството им трябва да подобряваме - съм съгласен, че да има уникални умения, свързани само с предметите е добра посока за развитие. Но трявба все пак да се има предвид, че добавянето на ново умение в играта не е травиална задача - първо, за да е интересно си отнема време и за дизайн и за програмиране, и второ е добре поне в общи линии да се предвид, как това ще влияе на баланса.
« Последна редакция: Септември 30, 2015, 07:06:56 pm от BatGojko »

Неактивен Pith_New_Era

  • The Grandmaster
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1156
  • Karma: +143/-621
  • По-добре комплексар, отколкото симплексар.
    • Профил
    • DDdaiku
Re: Мнения
« Отговор #4 -: Септември 30, 2015, 10:11:10 am »
Да, ама балансът се съсипва точно поради въвеждането на въпросните умения. Много по-лесно щеше да бъде просто да можем да си композираме уменията на наемниците сами. А не да чакаме и по таверни и при изработки да ни се падне това, което искаме. Има прекалено силни умения, които се падат като бонус към екипировка, и които и 200 от базовите атрибута не могат да компенсират. Та...въпросът ми е, как подбрахте кои умения да пуснете към екипировката без да сте се допитали до нас за мнение? Не е зле да пускате често анкети, както и някой от вас да играе играта наравно с нас, за да я усети истински.
ДД

Неактивен BatGojko

  • Game Designer
  • *
  • Публикации: 585
  • Karma: +43/-19
    • Профил
    • Ел. поща
Re: Мнения
« Отговор #5 -: Септември 30, 2015, 10:46:05 am »
Играем играта, разбира се ;) За уменията, че са по-интересни и по-силни от атрибути, е нормално. Обсъждали сме различни варианти за бонуси по предмети. Дали балансът им е добър или не - със сигурност не е идеален. Няма и как да стане - уменията ни са доста, така че балансът е само относителен.
Да пускаме анкети и да комуникираме повече с вас, какви са намеренията ни е добра идея и ще видя как да направим по-добра комуникацията за в бъдеще.

Неактивен Pith_New_Era

  • The Grandmaster
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1156
  • Karma: +143/-621
  • По-добре комплексар, отколкото симплексар.
    • Профил
    • DDdaiku
Re: Мнения
« Отговор #6 -: Септември 30, 2015, 12:36:58 pm »
Ей това е приказка вече. А така ставам и по-малко критичен  :D
ДД

Неактивен Drakuss

  • Dark Lord
  • Trusted Member
  • *
  • Публикации: 311
  • Karma: +139/-37
    • Профил
Re: Мнения
« Отговор #7 -: Септември 30, 2015, 12:43:54 pm »
А за вече нововъведените умения по екипировката ще има ли разяснения какво дават/правят? Например тези, които виждам -  Боен транс, Боен Вик, Корозия и т.н.? Сигурен съм, че много играчи нямат понятие какво правят тези умения.
Peace is a lie, there is only passion.
Through passion, I gain strength.
Through strength, I gain power.
Through power, I gain victory.
Through victory, my chains are broken.
The Force shall free me!

Неактивен Kilgor

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 130
  • Karma: +14/-3
    • Профил
Re: Мнения
« Отговор #8 -: Септември 30, 2015, 02:55:58 pm »
Уменията "разводняват" екипировката. Като се падне 1-2 точки от смотано умение и все едно изделието е с едно ниво по-ниска рядкост. От друга страна като се паднат повече точки предмета може да стане супер як и полезен. На един колан в 4та категория ми се падна лекуване 4, което сложено на войн е много добре. Но идеята че "епиците ще са епици" пропада. Отново се връщаме на варианта с много брак, който става само за изхвърляне, но един на 100 предмета става супер як.

Неактивен Kilgor

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 130
  • Karma: +14/-3
    • Профил
Re: Мнения
« Отговор #9 -: Септември 30, 2015, 03:06:12 pm »
Много по-лесно щеше да бъде просто да можем да си композираме уменията на наемниците сами.

Това едва ли ще ни дадат, но аз ще съм доволен ако има възможност да публикуваме в таверните обява "търси се". И да задаваме определени изисквания.
 Търси се: войн пазител, сила >= 100; контра атака >= 4; мощ >= 3; ниво >= 55 и т.н.
Естествено колкото повече са изискванията, толкова по-малък е шанса да излезе. При по-високо ниво репутация и шанса да се увеличава.

Другият вариант е да се поръчва на кръчмаря и той да изработва ( обучава ) срещу злато и диаманти и за определено време.

Пример:
Искам войн пазител - цена 100 000 злато време 12 часа;
войн пазител с контра 10 - цена 500 000 злато и 5 диаманта, време 24 часа;
войн  пазител, контра 10, оръжейна защита 5; bleded armor 5, сила 200, ниво 55+ - цена 5 млн и 100 диаманта, време 168 часа;
 С естесвено ограничение за определено ниво колко точки умения и атрибути може да има...

Неактивен Pith_New_Era

  • The Grandmaster
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1156
  • Karma: +143/-621
  • По-добре комплексар, отколкото симплексар.
    • Профил
    • DDdaiku
Re: Мнения
« Отговор #10 -: Септември 30, 2015, 03:10:11 pm »
Нека да видим как ще потръгнат нещата с уменията по екипировката. Изглежда човек да може да си набави всичко необходимо по този начин. Аз лично ще чакам. Най-вече условията за рестартиране :)
ДД

Неактивен BatGojko

  • Game Designer
  • *
  • Публикации: 585
  • Karma: +43/-19
    • Профил
    • Ел. поща
Re: Мнения
« Отговор #11 -: Септември 30, 2015, 07:16:47 pm »
Така. В много добри насоки тръгва дискусията. И ние имаме желание да няма "излишни предмети", както и да има "по-смислеми интеракции" с наемниците. Да се калибрира ръчно или по заявка наемника, не се предвижда, за да не ходят всички с еднакви наемници накрая, но има варианти за подобряване на шанса за падане на по-добър наемник:
Обсъжда се вариант за различни типове "re-roll", които да дават различен шанс за редки наемници. Например:
1. Стандартен рерол - стандартно разпределение на шанса - вероятно ще получите пак 5 обикновени (освен ако репутацията ви не ги подобри, така или иначе);
2. Тройно по-скъп рерол - 10% по-висок шанс за редки наменици;
3. Десеторно по-скъп (вероятно дори ограничен като бройка на ден) - 50% по-висок шанс...
Всички шансове са примерни, само за да онагледят съотношението.
 
За предметите се обсъжда вариант в който да се "претапят" ненужни такива за възможности да се генерират нови (идеята е всичко да може да се ползва, а не само да се продават). За момента "машината за претапяне" е в мнго начлен етап, но мисля, че скоро ще имаме дизайн, а имплеметирането няма да е особено сложно, само трябва да се вместим сред другите задачи и ще се появи.

Неактивен Kilgor

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 130
  • Karma: +14/-3
    • Профил
Re: Мнения
« Отговор #12 -: Септември 30, 2015, 08:36:15 pm »
Така. В много добри насоки тръгва дискусията. И ние имаме желание да няма "излишни предмети", както и да има "по-смислеми интеракции" с наемниците. Да се калибрира ръчно или по заявка наемника, не се предвижда, за да не ходят всички с еднакви наемници накрая, но има варианти за подобряване на шанса за падане на по-добър наемник:
Обсъжда се вариант за различни типове "re-roll", които да дават различен шанс за редки наемници. Например:
1. Стандартен рерол - стандартно разпределение на шанса - вероятно ще получите пак 5 обикновени (освен ако репутацията ви не ги подобри, така или иначе);
2. Тройно по-скъп рерол - 10% по-висок шанс за редки наменици;
3. Десеторно по-скъп (вероятно дори ограничен като бройка на ден) - 50% по-висок шанс...
Всички шансове са примерни, само за да онагледят съотношението.
 
За предметите се обсъжда вариант в който да се "претапят" ненужни такива за възможности да се генерират нови (идеята е всичко да може да се ползва, а не само да се продават). За момента "машината за претапяне" е в мнго начлен етап, но мисля, че скоро ще имаме дизайн, а имплеметирането няма да е особено сложно, само трябва да се вместим сред другите задачи и ще се появи.

Ако шанса за редки наемници е малък и скъп - добре. Но ако реша да платя цената и ми "върже" рядък наемник, но се окаже че по-нищо не се различава от обикновения ? Или са му се паднали две, три майсторства с оръжия и нищо смислено ? Защото с вашите диапазони така се получава. Имам редки чукове 44-45% и легендарни 41,42,47%. Рядък мога да си изработя по всяко време с 4-5 опита, за легендарен ми трябват още 15. И когато той излезе близък или по-слаб от редкия се губи смисъла. Така е с всички в играта. И с показателите на предметите, наемниците и със дропа в много по-силни зони и т.н. Наградите не са адекватни на съответните шансове/трудност.

А колкото до точките умения, мисля че е необходимо да могат да се стакват. 4 контра на меча и 4 на щита = 5 ако героя не е пазител и на 8 ако героя е пазител. А пазителя може да си разпредели 2 точки на контрата и да станат 10... Така почти няма да има излишни предмети, защото вся точка ще може да се добави някъде. Т.е. точките "умения" стават като атрибутните събира ловкостта от всички предмети плюс тази която е разпределена и се получава общата ловкост. Като се свали нещо и общата ловкост пада.

Дори е хубаво да се помисли с помощта на екипировката точките на дадено умение да надхвърлят лимита. Да е възможна контра 20 или избягване 13 със съответните нарастващи бонуси. За да се формират по-уникални способности.

Неактивен krest

  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 2254
  • Karma: +312/-472
    • Профил
Re: Мнения
« Отговор #13 -: Септември 30, 2015, 09:11:00 pm »
Като цяло съм съгласен с Kilgor ....
Само не ми е ясно как може да се надскочи "максимум"  *hihi* - макар че  разбирам каква ти е идеята ...
но имаше идея да има бонуси твърди точки умение и такива с + .... въведете ги и тях и тогава  :D
Като цяло ако са само с + тогава реално биха се ползвали от класовете - които ще преразпределят точки за да ги ползват ефективно,  а от другите като бонус 0+3 си е 3 ниво дадено умение -което ако искаш включваш ако искаш не.
Ето и възможност в занаята да се  развие шанс да се придобие "умение" за влагане на определено "умение"
(след приключение примерно- занаятчийско) или да се избира кое от тях да се вложи при критикъл.... или да е без умения- предмета  ;)

Неактивен BatGojko

  • Game Designer
  • *
  • Публикации: 585
  • Karma: +43/-19
    • Профил
    • Ел. поща
Re: Мнения
« Отговор #14 -: Октомври 02, 2015, 07:24:11 am »
Има умения, даващи твърд бонус. Има и такива даващи + към степен. В момента работят така:
Твърдият бонус се взима само този с най-висока стойност (ако ви е на геро, то екипировката не важи);
При добавените (+), пак се взима само стойността на най-високия бонус, но се добавя независимо как сте придобили твърдата стойност - може да имате 2 Мощен удар от ръкавици и +3 от нещо си и тогава ви е 5. Но ако махнете ръкавицте, губите основата и тогава +3 не дава нищо. + уменията са само надргаждащи.