Автор Тема: Мнения  (Прочетена 4895 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Kilgor

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 130
  • Karma: +14/-3
    • Профил
Re: Мнения
« Отговор #15 -: Октомври 02, 2015, 11:42:02 am »
Има умения, даващи твърд бонус. Има и такива даващи + към степен. В момента работят така:
Твърдият бонус се взима само този с най-висока стойност (ако ви е на геро, то екипировката не важи);
При добавените (+), пак се взима само стойността на най-високия бонус, но се добавя независимо как сте придобили твърдата стойност - може да имате 2 Мощен удар от ръкавици и +3 от нещо си и тогава ви е 5. Но ако махнете ръкавицте, губите основата и тогава +3 не дава нищо. + уменията са само надргаждащи.

Е ако имам 2 от ръкавици плюс 3 от нещо друго, то не следва ли да вземе за твърда стойност това плюс 3, защото е с по-висока стойност ?

И ако имам точки на самия герой/наемник изобщо ли не зачита бонус от екипировка ? Ако имам наемник с 2 контра-атака и му сложи щит с бонус 4 контра , колко му зачита ?

Неактивен helllfire

  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 808
  • Karma: +200/-523
    • Профил
Re: Мнения
« Отговор #16 -: Октомври 02, 2015, 01:01:15 pm »
Е ако имам 2 от ръкавици плюс 3 от нещо друго, то не следва ли да вземе за твърда стойност това плюс 3, защото е с по-висока стойност ?

И ако имам точки на самия герой/наемник изобщо ли не зачита бонус от екипировка ? Ако имам наемник с 2 контра-атака и му сложи щит с бонус 4 контра , колко му зачита ?
Има твърди стойности, тези който има базово героя/наемника и такива от екипировка. При тях се взима по-голямото.
Пример: Имаш наемник с Контраатака 2 и щит с Контраатака 3. Взема показанието на щита 3 защото е по-високо.
Има и стойности плюс едиколко си. Те работят само ако имаш същото умение  на героя/наемника или от предмет като твърда стойност.
пр. 1: Имаш герой с умение контраатака 4 и щит с умение контраатака + 4. Получава се контраатака 8.
пр. 2: Имаш умение контраатака 4 на оръжието и контраатака +4 на щита. Пак става контраатака 8.
пр. 3: Имаш умение контраатака 8 на героя и умение контратака + 4 на щит. Получава се контраатака 10 понеже това е максимума на умението. Т.е. не може да се надхвърли тавана все още.
пр. 4: Нямаш базова стойност на умението контраатака нито на героя нито на предмет но имаш +4 контраатака на щита. Нямаш контраатака :)

Неактивен BatGojko

  • Game Designer
  • *
  • Публикации: 585
  • Karma: +43/-19
    • Профил
    • Ел. поща
Re: Мнения
« Отговор #17 -: Октомври 05, 2015, 05:09:04 pm »
Вярно и подробно обяснено ;)

Неактивен Kilgor

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 130
  • Karma: +14/-3
    • Профил
Re: Мнения
« Отговор #18 -: Октомври 05, 2015, 05:15:53 pm »
Вярно и подробно обяснено ;)

Има твърди стойности, тези който има базово героя/наемника и такива от екипировка. При тях се взима по-голямото.
Пример: Имаш наемник с Контраатака 2 и щит с Контраатака 3. Взема показанието на щита 3 защото е по-високо.
Има и стойности плюс едиколко си. Те работят само ако имаш същото умение  на героя/наемника или от предмет като твърда стойност.
пр. 1: Имаш герой с умение контраатака 4 и щит с умение контраатака + 4. Получава се контраатака 8.
пр. 2: Имаш умение контраатака 4 на оръжието и контраатака +4 на щита. Пак става контраатака 8.
пр. 3: Имаш умение контраатака 8 на героя и умение контратака + 4 на щит. Получава се контраатака 10 понеже това е максимума на умението. Т.е. не може да се надхвърли тавана все още.
пр. 4: Нямаш базова стойност на умението контраатака нито на героя нито на предмет но имаш +4 контраатака на щита. Нямаш контраатака :)

Т.е. да разбирам че има разлика дали се е паднало умение "Лекуване 5" и "Лекуване +5" ? И че на предмети могат да се паднат и двете ? С плюс и без плюс ?

п.п. Също така, има ли възможност да се постигне по тази формула контра-атака над 5 за герой, които нямат специализация "Пазител" ?
« Последна редакция: Октомври 05, 2015, 05:18:43 pm от Kilgor »

Неактивен BatGojko

  • Game Designer
  • *
  • Публикации: 585
  • Karma: +43/-19
    • Профил
    • Ел. поща
Re: Мнения
« Отговор #19 -: Октомври 05, 2015, 05:23:30 pm »
Да, има разлика между двата вида бонуси;
Да, в момента няма ограничение за това какво може да се комбинира и ако не открием някаква "счупена" комбинация не мисля, че има смисъл да слагаме. Уменията ни са много, комбинирането им е препоръчително, а балансът... труден ;) В крайна сметка удоволствието е по-важната ни цел от идеалния баланс (който е невъзможен при игра с около 60 умения, така или иначе) - комбинациите между умения и наменици са толкова много, че вярваме, че всеки ще намери своята "идеална комбинация" и тя ще е нистина такава, но само в определени условия.