Автор Тема: Относно банката  (Прочетена 2477 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен DarkMatter

  • Категория 1
  • *
  • Публикации: 2
  • Karma: +0/-0
    • Профил
Относно банката
« -: Август 17, 2009, 11:07:17 pm »
Някой забелязал ли е, че ако имаш в банката x злато, минали са y/7 дни (y<7) и решиш да депозираш още z злато, дните стават отново 0/7... Добре де това не е ли възможно най-голямата тъпня на света? В крайна сметка, това означава, че освен ако не пипаш парите 1 седмица, нямаш абсолютно никаква изгода от тая банка, освен естествено заемите... Ясно ми е, че и другото е тъпо, тъй като може на 6тия ден да вкараш адски много злато и така лихвата ще е по-голяма. Но няма ли начин да се пази информацията за всеки депозит, като има някакво ограничение - примерно да не може да правиш повече от 5 депозита, за да не се събира прекалено много информация... Не смятам, че ще е кой знае колко повече информация за пазене това а мисля, че ще е доста по-удобно и смислено.

Неактивен malelele

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 377
  • Karma: +83/-112
  • Банани с пижами
    • Профил
Re:Относно банката
« Отговор #1 -: Август 17, 2009, 11:32:58 pm »
Правила на депозита:

 - Лихвата по депозита е 7%.
 - Максималният размер на депозита се изчислява според нивото на героя.
 - Лихвата по депозита се калкулира и дава на героя на всеки 7 дни.
 - Ако героят депозира още злато, преди периода за олихвяване да е изминал, му се изплаща лихвата, разделена на изминалите дни и му се изчислява 7 дневна лихва по новото количество на депозита му.

Неактивен Witch

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 328
  • Karma: +99/-21
    • Профил
Re:Относно банката
« Отговор #2 -: Август 18, 2009, 07:39:06 am »
Правила на депозита:

 - Лихвата по депозита е 7%.
 - Максималният размер на депозита се изчислява според нивото на героя.
 - Лихвата по депозита се калкулира и дава на героя на всеки 7 дни.
 - Ако героят депозира още злато, преди периода за олихвяване да е изминал, му се изплаща лихвата, разделена на изминалите дни и му се изчислява 7 дневна лихва по новото количество на депозита му.


Както malelele е цитирал, когато внесеш някаква сума преди крайния срок, получаваш лихвата за изминалото вече време и започва да тече нов 7-дневен период. От какво точно си недоволен?

Неактивен Riceto

  • Категория 1
  • *
  • Публикации: 16
  • Karma: +3/-1
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Относно банката
« Отговор #3 -: Август 18, 2009, 10:52:04 am »
Сиреч ако си внесъл 100 злато и на 5тия ден зложиш още 100 ще имаш 205 и тн.. така ли ?

Неактивен Witch

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 328
  • Karma: +99/-21
    • Профил
Re:Относно банката
« Отговор #4 -: Август 18, 2009, 11:14:03 am »
Сиреч ако си внесъл 100 злато и на 5тия ден зложиш още 100 ще имаш 205 и тн.. така ли ?

Точно така. И след като изтекат 7 дни ще ти се начисли лихва върху 205 злато, т.е. ще имаш 219 злато (закръглила съм го до цяло число).

Неактивен isolde

  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 1205
  • Karma: +173/-136
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Относно банката
« Отговор #5 -: Август 18, 2009, 11:17:08 am »
Точно така. И след като изтекат 7 дни ще ти се начисли лихва върху 205 злато, т.е. ще имаш 219 злато (закръглила съм го до цяло число).

Сигурна ли си ? Аз го разбирам по следния начин :

В момента в който внесеш нова сума, ти се изплаща от стария депозит лихвата и почва да тече нов период. Т.е. ако си имал 100 злато и на 5 ия ден заложиш още 100 - получаваш лихвата за 5 дни от предишните 100 злато и имаш в банката 200 злато върху които почва да тече лихва за нови 7 дни. Не мисля че лихвата се добавя към депозита, а към настоящото злато на героя, но това е мое предположение

Неактивен Witch

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 328
  • Karma: +99/-21
    • Профил
Re:Относно банката
« Отговор #6 -: Август 18, 2009, 11:21:54 am »
Сигурна ли си ? Аз го разбирам по следния начин :

В момента в който внесеш нова сума, ти се изплаща от стария депозит лихвата и почва да тече нов период. Т.е. ако си имал 100 злато и на 5 ия ден заложиш още 100 - получаваш лихвата за 5 дни от предишните 100 злато и имаш в банката 200 злато върху които почва да тече лихва за нови 7 дни. Не мисля че лихвата се добавя към депозита, а към настоящото злато на героя, но това е мое предположение

Добавя се към депозита. Изпробвала съм го многократно :)  Имаш 100 злато, добавя се лихвата за изминалото време, добавя се и новата сума, която си внесла, и започва да тече нов 7-дневен период за цялата сума.

Неактивен DarkMatter

  • Категория 1
  • *
  • Публикации: 2
  • Karma: +0/-0
    • Профил
Re:Относно банката
« Отговор #7 -: Август 18, 2009, 11:46:27 am »
Да добавя се към депозита, току що видях, че имам 2530 злато (първо бях внесла 1000, след 3 дни още 1500). Съжалявам тогава за темата, просто не съм обърнала внимание. Благодаря за отговорите и приятна игра  ;)

Неактивен isolde

  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 1205
  • Karma: +173/-136
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Относно банката
« Отговор #8 -: Август 18, 2009, 11:52:02 am »
Добавя се към депозита. Изпробвала съм го многократно :)  Имаш 100 злато, добавя се лихвата за изминалото време, добавя се и новата сума, която си внесла, и започва да тече нов 7-дневен период за цялата сума.

И аз благдаря много за информацията, аз като бедна мишка никога не съм внасяла пари :) Мога да кажа на тия които са взели заем обаче и нямат пари за вноската какво ги чака - затварят им се раница 2 и 3  ;D