Автор Тема: Занаятчийски размисли и страсти  (Прочетена 3672 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Skarlet

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1222
  • Karma: +372/-182
  • заблудена...
    • Профил
Занаятчийски размисли и страсти
« -: Февруари 29, 2016, 09:22:37 pm »
Формален повод за темата стана тази изработка:



С просто око се вижда, че в сравнение със "служебно генерирания" щит, параметрите на изработения са, най-общо казано, на кантар... Щитът е изработен от превъзходна рецепта, без камъни. Като брой бонуси си е легендарен по всички правила... Не помня вече от къде ми е другия, ама все си мисля, че не би трябвало да е по-добър от изработения.

И отново започна да ме човърка въпроса за логиката на генериране на предметите от дроп, награди и изработените такива.

В тази версия, занаят се развива доста тегаво. Което, само по себе си, не е лошо. Така епичните предмети ще са наистина епични, няма да са достъпни за всеки. И се избягва от ситуацията от ИГ 1, където всеки герой, заедно цялото парти, са облечени в епици от глава до пети.
НО!
Аукционът е наводнен от предмети от дроп, които с нищо не отстъпват на изработените. И, тъй като, в тях не са вложени ресурси, се продават на доста прилични цени. И когато изработените са даже с по-ниско качество от "дропнатите", ако въобще се продадат, продават се под себестойност на материалите (смятала съм ги по цените на пазара), а в повечето случаи отиват директно в магазина.

А пък след подобна изработка и директно сравнение, меракът за занаятчийство започва да се изпарява.

Със сигурност не казвам нищо ново, но все пак... Интересно ми е вашето мнение, а и някоя по-различна гледна точка.


Със сигурност не казвам нищо ново, но
Някои си имат ум, други нямат... и това е
                                                 Мечо Пух

Неактивен sharga

  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 576
  • Karma: +48/-112
    • Профил
    • Ел. поща
Re: Занаятчийски размисли и страсти
« Отговор #1 -: Февруари 29, 2016, 09:33:36 pm »
Като достигнеш пето шесто ниво на някой предмет става по интересно, иначе мисля че занаята не е тегав, добре е, и все още има неща за оправяне. За временно ползване стават някои неща от дроп, но като цяло нямат нищо общо с изработките. При изработените предмети от сини рецепти най добре си проличава, а дори и от превъзходните.

Неактивен Skarlet

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1222
  • Karma: +372/-182
  • заблудена...
    • Профил
Re: Занаятчийски размисли и страсти
« Отговор #2 -: Февруари 29, 2016, 09:42:52 pm »
Естествено, че от синя рецепта, желателно с два камъка, предметите ще са по-добри, от тези от превъзходна рецепта. Но все пак...
А и като гледам героите на първа страница в таблицата с класирането - голямата част от облечените неща не са изработени, а я от приключения, я от "кутийки", я от някъде другаде...
Някои си имат ум, други нямат... и това е
                                                 Мечо Пух

Неактивен Dabadas

  • Trusted Member
  • *
  • Публикации: 1072
  • Karma: +111/-486
    • Профил
Re: Занаятчийски размисли и страсти
« Отговор #3 -: Февруари 29, 2016, 10:10:46 pm »
Аз лично съм устанивил за себе си едно нещо, бижутата са най-лошите предмети от дроп. Всичко друго можеш да го скалъпиш по някакъв начин от дроп.

Неактивен Skarlet

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1222
  • Karma: +372/-182
  • заблудена...
    • Профил
Re: Занаятчийски размисли и страсти
« Отговор #4 -: Февруари 29, 2016, 10:23:13 pm »
Говоря за друго. За това, че изработените предмети и предметите от дроп са равностойни. А в някои случаи превес имат тези от дроп (награди или "кутийки", без значение).
А, поне според мен, не би трябвало да е така.
Някои си имат ум, други нямат... и това е
                                                 Мечо Пух

Неактивен helllfire

  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 808
  • Karma: +200/-523
    • Профил
Re: Занаятчийски размисли и страсти
« Отговор #5 -: Февруари 29, 2016, 10:28:47 pm »
Този щит. който казваш че е от дроп, да не би случайно да е награда от приключение?

Неактивен Skarlet

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1222
  • Karma: +372/-182
  • заблудена...
    • Профил
Re: Занаятчийски размисли и страсти
« Отговор #6 -: Февруари 29, 2016, 10:38:32 pm »
Наистина не помня, но го имам от доста време, по-вероятно да е от "кутийка".
Някои си имат ум, други нямат... и това е
                                                 Мечо Пух

Неактивен helllfire

  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 808
  • Karma: +200/-523
    • Профил
Re: Занаятчийски размисли и страсти
« Отговор #7 -: Февруари 29, 2016, 10:47:07 pm »
И двата изглеждат нормално с изключение на това, че този 22-ро ниво има повече броня от този 26-то(който е и с +20% броня). Това може да се случи ако е награден, понеже те са си със завишени показатели на броня и респективно поражения ако е оръжие. Както каза Дабадас, всичко с времето си. Едва прохождащия занаятчия няма да види разлика в предметите от дроп и изработените си такива. С времете обаче бонусите се увеличават както и разликата в стойностите на показателите. Ако крафта ти е страст, както е при мен, със сигурност ще останеш доволна :)

Неактивен Yolov

  • Trusted Member
  • *
  • Публикации: 506
  • Karma: +63/-36
    • Профил
Re: Занаятчийски размисли и страсти
« Отговор #8 -: Февруари 29, 2016, 10:53:58 pm »
Според моите виждания, наградните оръжия няма какво да ги бие към момента от към щети. Броните и бижутата наградни не превъзхождат с много изработките. Дропа го продавам в магазина, освен в случайте, че дава някакъв бонус към умение. За мен парадокса е, че дори епични оръжия от дроп са с по-високи щети от легендарни или дори епични изработки на предмети, което не е много ок според моите виждания.

Ако трябва да се ранжират:

Оръжия: награда от приключение > изработка
Брони: Зависи от показателите, но в общия случай: изработка > награда от приключение
Бижута: Изработка > награда от приключение, но пък трябват много изработки, за да излезне читаво  :D

Неактивен Skarlet

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1222
  • Karma: +372/-182
  • заблудена...
    • Профил
Re: Занаятчийски размисли и страсти
« Отговор #9 -: Февруари 29, 2016, 10:57:08 pm »
..... Ако крафта ти е страст, както е при мен, със сигурност ще останеш доволна :)
Тръпка ми е още от преди :) И се надявам да остане.
Просто се получава така, че повечето сини неща отиват директно в магазина. Продават се прилично само някои, изработени от сини рецепти с по два камъка. И това в трета категория, където ресурсите все още се добиват сравнително лесно. Ако тенденцията за добив е същата, както в предната версия, ще става още по-тегаво да се развива занаята. Дано да си прав и да съм доволна  ;)
Някои си имат ум, други нямат... и това е
                                                 Мечо Пух

Неактивен helllfire

  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 808
  • Karma: +200/-523
    • Профил
Re: Занаятчийски размисли и страсти
« Отговор #10 -: Февруари 29, 2016, 11:16:22 pm »
Ресурса се добива в пъти по-лесно от преди а и инструментите вече позволяват да пуснеш до 300 хода, което спестява време. Съгласен съм с Yolov, аз също бих ги подредил по този начин.  За оръжията по-специално с напредване сериозно на занаята изработките настигат наградите а предполагам и ще ги изпреварят. Тази седмица герой Безмилост от нашата гилдия изкова две легендарни ками по поръчка на наша членка и те определено по нищо не отстъпваха на наградните(по атрибути ги изпреварваха двойно). За жалост не направих снимки, но ако има въжможност ще я помоля да ги снима за да ги видите.

Неактивен Skarlet

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1222
  • Karma: +372/-182
  • заблудена...
    • Профил
Re: Занаятчийски размисли и страсти
« Отговор #11 -: Февруари 29, 2016, 11:20:33 pm »
Запасявам се с търпение значи  :-[
Някои си имат ум, други нямат... и това е
                                                 Мечо Пух

Неактивен Sophie

  • The Countess
  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 2810
  • Karma: +2078/-1758
  • Alis volat propiis
    • Профил
Re: Занаятчийски размисли и страсти
« Отговор #12 -: Февруари 29, 2016, 11:28:57 pm »
Запасявам се с търпение значи  :-[


И мнооого ресурси и материали... ;)
Отдавна не ми пука какво говорят хората.. нито знаят истината, нито ще им я кажа!

Неактивен Skarlet

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1222
  • Karma: +372/-182
  • заблудена...
    • Профил
Re: Занаятчийски размисли и страсти
« Отговор #13 -: Февруари 29, 2016, 11:31:53 pm »

И мнооого ресурси и материали... ;)
Е то от там тръгва всичко...  :'(
Някои си имат ум, други нямат... и това е
                                                 Мечо Пух