Автор Тема: Промени 29.02-02.03  (Прочетена 9863 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Pith_New_Era

  • The Grandmaster
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1156
  • Karma: +143/-621
  • По-добре комплексар, отколкото симплексар.
    • Профил
    • DDdaiku
Re: Промени 29.02-02.03
« Отговор #15 -: Март 11, 2016, 05:41:35 pm »
Тоест, за абсолютно всяко едно избягване ще бъде прилагано умението, освен за абсолютно всички рейндж оръжия?
ДД

Неактивен Yolov

  • Trusted Member
  • *
  • Публикации: 506
  • Karma: +63/-36
    • Профил
Re: Промени 29.02-02.03
« Отговор #16 -: Март 11, 2016, 06:16:23 pm »
АКо може да поясните и какво се случва, когато имаш две оръжия и се задейства ответен удар. По точно и двете ли отвръщат или само едното.

Неактивен TheJoker

  • Game Designer
  • *
  • Публикации: 115
  • Karma: +25/-81
    • Профил
    • Ел. поща
Re: Промени 29.02-02.03
« Отговор #17 -: Март 12, 2016, 01:33:33 pm »
Здравей, Yolov.

При задействането на "Ответен удар" и наличието на две оръжия, се извършва нормална атака.

Тоест - удрят и двете оръжия.

Поздрави!

Неактивен TheJoker

  • Game Designer
  • *
  • Публикации: 115
  • Karma: +25/-81
    • Профил
    • Ел. поща
Re: Промени 29.02-02.03
« Отговор #18 -: Март 12, 2016, 01:55:31 pm »
@  Pith_New_Era :

Да, ще премахнем възможността за активиране на "Ответен удар", единствено за Оръжия с Обсег.Всички Оръжия за близък бой, ще могат да бъдат употребявани в комбинация с Умението.

Неактивен Pith_New_Era

  • The Grandmaster
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1156
  • Karma: +143/-621
  • По-добре комплексар, отколкото симплексар.
    • Профил
    • DDdaiku
Re: Промени 29.02-02.03
« Отговор #19 -: Март 12, 2016, 02:15:35 pm »
Значи, ако съм разбрал правилно, ответен удар ще се задейства за всички оръжия, само при обсег 1?
ДД

Неактивен TheJoker

  • Game Designer
  • *
  • Публикации: 115
  • Karma: +25/-81
    • Профил
    • Ел. поща
Re: Промени 29.02-02.03
« Отговор #20 -: Март 12, 2016, 03:13:51 pm »
Предполагам, но нека изясня :

Не всички оръжия при обсег 1(смятам, че тук имаш предвид разстоянието до противника), а само с Оръжия за близък бой.

Ако си с лък/арбалет и тн. и обсега/разстоянието е 1, "Ответен удар" няма как да се активира.

П.С. : Промяната е качена.

Неактивен Pith_New_Era

  • The Grandmaster
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1156
  • Karma: +143/-621
  • По-добре комплексар, отколкото симплексар.
    • Профил
    • DDdaiku
Re: Промени 29.02-02.03
« Отговор #21 -: Март 12, 2016, 03:36:32 pm »
Не е много логично, но здраве да е :)
Защо не е логично: защото клас-специфични оръжия (например мет. ножове) няма да могат да ползват умението. Умението ще се форсира за клас-неспецифични оръжия (напр. чук за две ръце). В тази връзка, всеки ли избегнат удар в рамките на нормалното избягване, ще активира ответен удар? Тоест, оръжия за близък бой с пауза ще правят няколко удара на рунд статистически.
ДД

Неактивен TheJoker

  • Game Designer
  • *
  • Публикации: 115
  • Karma: +25/-81
    • Профил
    • Ел. поща
Re: Промени 29.02-02.03
« Отговор #22 -: Март 14, 2016, 11:07:34 am »
Здравей, Pith.

Според мен, в играта няма "клас-специфични" оръжия, тъй като всеки клас може да екипира каквото си поиска.Точно това дава свободата да експериментираш и намериш възможно най-добрия вариант, който те устройва.Наясно сме с опасността, на моменти дадени комбинации да се окажат с предимство, но точно затова сме отворени към препоръки и баланс ориентирани коментари.

Колкото до притеснението ти : Двуръките оръжия вървят с Умението "Тромав Х", което редуцира Ловкостта на Героя с даден процент.Дори и да сложиш Двурък чук на Преследвач, шанса той да Избегне удар намалява драстично.
А и предполагам, че не би сложил кекав герой на първа линия(нисък блок, Живот и Броня), въоръжен с двурък чук, който намалява Ловкостта му и да се надяваш на Отбягване.Мнението ми е, че той ще бъде мъртъв много преди да направи достатъчно щети.
Ако има оръжие, което е най-подходящо за активирането на Ответен удар, то това са Камите - по една във всяка ръка.Камите удрят по два пъти в рунд, което се прилага и за Ответния удар, а самия Преследвач има много умения, които се активират On-hit(На удар).Наясно съм и че умението Отбягване дава известен процент шанс за активирането на Ответен удар, но пак казвам - Преследвач да удря основно през рунд си е чиста подигравка с класа.

Освен това, ако погледнем на самата битка с максимална доза реализъм, то отбягване с Чук за две ръце е абсолютно възможно, но рядко явление.

Метателните ножове, предполагам, че няма какво да ги обсъждаме, тъй като и те удрят два пъти в рунд и са стабилен избор за Преследвача.Дори не взимам предвид и високия шанс за критичен удар.
Колкото до премахването на Ответен Удар за тях - ако в реална ситуация избегнеш атака от близко разстояние, едва ли ще притичаш назад, за да можеш да метнеш нож отново.По-скоро би наръгал противника моментално и в случая Камата е къде-къде по-адекватно решение.

И за финал на дългия обяснителен пост : ще следим промяната, като се надяваме да ни информирате, ако случайно се получи значителен дисбаланс.Ако нещо не е както трябва, ще предприемем мерки.

Благодаря!

Неактивен Pith_New_Era

  • The Grandmaster
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1156
  • Karma: +143/-621
  • По-добре комплексар, отколкото симплексар.
    • Профил
    • DDdaiku
Re: Промени 29.02-02.03
« Отговор #23 -: Март 14, 2016, 04:42:04 pm »
"Тромав" какъв процент ловкост сваля, то е нужно 2-3 пъти да избегне преследвачът. И тук пишем предимно за главен герой. Дори и да не е тежък чук - ще е чук или боздуган. Много по-ефективни оръжия са текущо, отколкото са метателните ножове или камите. Особено срещу мобове. Да не забравяме, че чуковете и боздуганите са среден клас оръжия, което ги прави еднакво отдалечени и от малките, и от големите мобове.
Това,  което аз препоръчвам е "ответен удар" да важи за всички оръжия след обсег 1, като в  рунд на пазуза да не сработва. Прекалено силно е умението в момента. Особено, откакто променихте всяко избягване от допълнителна атака да активира умението. Съответно, блокирането започна да работи само при успешен блок на завършваща атака. Не знам дали това сте целили.

Поздрави,
Pith
« Последна редакция: Март 15, 2016, 04:12:42 pm от Pith_New_Era »
ДД

Неактивен TheJoker

  • Game Designer
  • *
  • Публикации: 115
  • Karma: +25/-81
    • Профил
    • Ел. поща
Re: Промени 29.02-02.03
« Отговор #24 -: Март 15, 2016, 01:54:45 pm »
Благодаря ти за изразеното мнение.

Ще следим развитието на битките с промененото умение и ще натъкмяваме в движение.

Донякъде има резон в това "Ответен удар" да не работи в пауза, така че ако все още има дисбаланс, бихме поели в тази посока.

Колкото до умението "Тромав" за тежките оръжия : сваля между 10% и 50% от Ловкостта, в зависимост кое ниво е.

Още веднъж, благодаря за предложението.


Неактивен Pith_New_Era

  • The Grandmaster
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1156
  • Karma: +143/-621
  • По-добре комплексар, отколкото симплексар.
    • Профил
    • DDdaiku
Re: Промени 29.02-02.03
« Отговор #25 -: Март 15, 2016, 04:17:22 pm »
Колкото до умението "Тромав" за тежките оръжия : сваля между 10% и 50% от Ловкостта, в зависимост кое ниво е.

Мда, прекалено малко ми се вижда :)
Освен това не е зле да помислите кои умения трябва да реагират само на пряка атака. Така например, текущо се оценява обсегът между атакуващ и защитник, и когато се блокира или избегне на атака от втора линия - уменията не сработват, нищо че има налични противници на първа линия :)
ДД

Неактивен Skarlet

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1222
  • Karma: +372/-182
  • заблудена...
    • Профил
Re: Промени 29.02-02.03
« Отговор #26 -: Март 21, 2016, 07:14:46 pm »
От скоро имам герой 35-то ниво и не бях много наясно с уменията след специализацията. Установих, обаче, че умението "Ответен удар" е от ресора на стрелците. А пък работи само с оръжия за близък бой... Т.е. се получава така, че ако искам наемникът ми стрелец да ползва това умение, трябва да го екипирам примерно с ками и да го сложа на първа линия. Така ли е или някъде греша?
А какъв е вариантът при метателни ножове и кама в слабата ръка? Ще сработва ли умението? Какъв ще е ефекта?
Някои си имат ум, други нямат... и това е
                                                 Мечо Пух

Неактивен sharga

  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 576
  • Karma: +48/-112
    • Профил
    • Ел. поща
Re: Промени 29.02-02.03
« Отговор #27 -: Март 22, 2016, 10:05:38 am »
Установих, обаче, че умението "Ответен удар" е от ресора на стрелците. А пък работи само с оръжия за близък бой...
За преследвача знам със сигурност че го има, но за ловеца не мога да кажа дали го има, някой с ловец да каже

Неактивен Dabadas

  • Trusted Member
  • *
  • Публикации: 1072
  • Karma: +111/-486
    • Профил
Re: Промени 29.02-02.03
« Отговор #28 -: Март 22, 2016, 10:25:39 am »
За преследвача знам със сигурност че го има, но за ловеца не мога да кажа дали го има, някой с ловец да каже

Ловеца няма умението ответен удар.

Неактивен Skarlet

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1222
  • Karma: +372/-182
  • заблудена...
    • Профил
Re: Промени 29.02-02.03
« Отговор #29 -: Март 22, 2016, 11:04:01 am »
Не коментирам дали е преследвач или ловец. Класът е стрелец, това е важното. Исках да разбера как се отнася умението към класа, така че да бъде от полза, а не нещо, което просто да хаби дух.
Някои си имат ум, други нямат... и това е
                                                 Мечо Пух