Автор Тема: Промени 14.03 - 18.03  (Прочетена 9860 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Yolov

  • Trusted Member
  • *
  • Публикации: 506
  • Karma: +63/-36
    • Профил
Re: Промени 14.03 - 18.03
« Отговор #15 -: Март 20, 2016, 11:12:06 pm »
Аз пък съм на мнение, че играта понастоящем е много мудна, което би довело до загуба на интерес в играча много бързо. Пример, 36 ниво герой ще си мине всички приклюяения от провинции тип 27-36 само в ниво 36, което не говори добре за съдържанието на играта. Този проблем не съществуваш при предишната система, но пък се наблюдаваше изкривяването с прескачане на приключения, от една страна поради слаби награди (да и това куца от към съдържание), а от друга поради слаб интерес да се седи в тази категория.

Дори екипът да въведе тези легендарни приключения проблемът с изискуемият опит за ниво ще си остане. Ще бъде добре да чуем и становище на екипа, защото както се вижда има доста недоволни от промените.

Неактивен Pith_New_Era

  • The Grandmaster
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1156
  • Karma: +143/-621
  • По-добре комплексар, отколкото симплексар.
    • Профил
    • DDdaiku
Re: Промени 14.03 - 18.03
« Отговор #16 -: Март 20, 2016, 11:56:30 pm »
Sharga, ако се въведе спирането на опит (както обещаха), новите промени по вдигането на нива автоматично стават несъстоятелни. Значи, целта им е някаква друга. Дали ще се осъществи е интересен въпрос. Лично на мен, да се правят подобни промени след 13 месеца (17 от началото на разработката), ми изглежда доста странно. На този етап просто трябва да се правят регулярно само изкусителни нововъведения. Не разбирам от икономика, но знам със сигурност кога една игра е интересна. Много погрешна тактика е да се задължава човек да играе, без да се случва нещо съществено, докато играе. Тоест, влиза се в играта ежедневно по една или друга причина, но без особен смисъл и удовлетворение. А към Yolov - да, правилно мислиш. Двадесет и три легендарни приключения са нищо. Цъкаме засега, пък да видим.
ДД

Неактивен Xaoc

  • Administrator
  • *
  • Публикации: 470
  • Karma: +149/-107
    • Профил
Re: Промени 14.03 - 18.03
« Отговор #17 -: Март 21, 2016, 11:54:02 am »
Ще има спиране на опита - целта му е съвсем различна от забавеното вдигане на нива - спирането предотвратява инцидентно вдигане на ниво и загуба на награда. Важно е да се добави, че дори при спрян опит, наемнците ще продължат да трупат опит до изравняване с героя...

Причината да се правят нови модули преди да се оптимизират стари е проста - оптимизацията е един много дълъг и неблагодарен процес, който общо взето никога не спира.. а играта не е завършена откъм основни модули (още нямаме съюзните замъци и битки).. Предстои сериозно пренаписване на битката, тъй като е с ужасна архитектура и отнема ужасно много процесорно време, пренаписване на аукциона, поради факта, че продължава да не работи като хората, оптимизация на логиката, оптимизация на визуалната част (битка, интефейс)... всички тези задачи са от критично значение и ще глътнат целият ресурс на екипа за доста дълго време напред... което автоматично означава да не довършим играта.. нещо, което няма как да допуснем...

Не съм особено горд как реализирахме проекта, хвърлихме много усилия и ресурс, но допуснахме и голям брой грешки, които ни загубиха ценни месеци в грешна посока - като се започне от мениджърски, преминем през геймдизайнерски и се стигнем до чисто технически... Но това не е причина да се откажем или да не смеем да вземем непопулярни решения - научили сме си уроците и сега си оправяме кашата... Мисля, че сме на финала, поне от геймдизайнерска гледна точка и не би трябвало да ни се налага да взимаме толкова кардинални решения оттук нататък. (остава бойният рейтинг да го добалансираме да показва по-адекватно съотношенията на сила)

Сигурен съм, че ще успеем да върнем проекта в играта;), просто ще ни трябва малко повечко време, отколкото на всички ни се искаше...

Продължавайте да анализирате и пишете, вашите мнения са ни изключително полезни да си сверяваме часовника често, често...

Неактивен Mupko

  • Категория 1
  • *
  • Публикации: 40
  • Karma: +8/-0
    • Профил
Re: Промени 14.03 - 18.03
« Отговор #18 -: Март 21, 2016, 12:21:12 pm »
Приема се, че е изкривяване на се реснеш за 20 дни дори, но пък и да вдигаш ниво за 30 дни в игра, в която няма съдържание си е МЕГА по-голямо изкривяване. Мирко много добре онагледи нещата доразвивайки неговия пример - печелейки по 5000 опит на битка и правейки средно по 20 битки на ден се получава следното => 5,542,000:100000 = 55,42 дни и то само бой на някакви мобове - ТЪПООООООО, АМА МЕГА ТЪПООО *hmm* *hmm* *hmm*

Искам да внеса лека поправка в изчисленията на Йолов - в момента една битка ми дава по-малко от 2000 опит, не 5000. Да кажем, че използвам енергията максимално ефективно и правя по 36 битки на ден (24 часа по 1 енергия на 4 минути дават 360 енергия) и сметката отива по-скоро към 80 дни вместо 55 дни, около 3 месеца. Трябват ми още 12 нива до 60-то, това значи 3 години.

Пак ще попитам - аз ли пропускам нещо, какъв е начинът за трупане на опит, който ми убягва и който е принудил разработчиците да променят така механиката?

Неактивен galkata

  • Категория 2
  • **
  • Публикации: 81
  • Karma: +12/-4
    • Профил
Re: Промени 14.03 - 18.03
« Отговор #19 -: Март 21, 2016, 03:42:11 pm »
решението с вдигането на нужния опит за ниво е добро, обаче е прекалено (по данните на останалите тук). Можеше просто да се добавят примерно 10%-15% и от 300 000 да стане 350 000 или нещо такова, да не е от 300 000 да иде на 500 000. Това е моето виждане по въпроса

Неактивен asnd

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 253
  • Karma: +67/-148
    • Профил
Re: Промени 14.03 - 18.03
« Отговор #20 -: Март 21, 2016, 04:42:16 pm »
доста е драстична тази промяна с опита. аз лично при тези условия бих се замислил сериозно дали си заслужава да се рестартира.предполагам че и при другите играчи е така.по добре беше да степенувате нещата.за първи рестарт еди колко си процента по голям опит да е нужен, за втори още по голям и т. н. то е ясно, че мн бързо можеше да рестартне, но сега от едната крайност в другата се отиде. и друго което ми се иска е да има по голяма прогнозируемост в играта. стратегия е това и има хора които си планират нещата.с такива драстични промени плановете са за коша.

Неактивен ScorpioBG

  • Категория 1
  • *
  • Публикации: 7
  • Karma: +3/-0
    • Профил
    • Ел. поща
Re: Промени 14.03 - 18.03
« Отговор #21 -: Март 21, 2016, 04:44:22 pm »
Аз започнах да играя преди около месец,  след последното вдигане на ниво и изразходването на бонуса енергия лентата с опита се оцвети изключително малко в жълто, а преди беше значително повече. Имах намерение да стигам другите играещи отдавна, но като гледам няма изгледи за успех и честно казано съм обезкуражен в момента. Просто който е започнал преди година добре, а за нови играчи като мен в момента не виждам как мога да постигнем това ниво.

Неактивен krest

  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 2254
  • Karma: +312/-472
    • Профил
Re: Промени 14.03 - 18.03
« Отговор #22 -: Март 21, 2016, 06:40:02 pm »
Идеята на asnd , по ми харесва след рестарт да има някаква корекция на опита.
В момента положението е такова , надявам се след корекция на бойната сила / която се явява основополагаща за геймплея - подобни изкривявания да няма. Както и да се компенсира опита с този от задачи и приключения.
Вярно е и друго, че така бонусите върху опита който се печели ще са по осезаеми в играта, НО при сегашното положение (което се надявам да е временно ) едва ли някой ще блъска с месеци за едно ниво ...
В момента има приключения които се минават на късмет, отделно има и зони в които противниците на последна битка са коренно различни и съответно оръжията не толкова ефективни. Ако  се правят легендарни такива то тези "обикновени" зони вземете ги тествайте с нормални наемници от таверните и оборудване нормално за играч .
В крайна  сметка нали скъпото и добро оборудване би трябвало да ти носи и малко по-добри шансове в битка.
Изключвам стратегията на играча  дали е добра или лоша , в момента тези цветове по-наемниците в 90% от случаите които съм видял подвеждат играчите - и един наемник ако го взема син 15 ниво - дали ще равен на обикновен като станем 30 ниво ?
Бойната сила е нещо което трябва да бъде изчистено , а фактор за това каква ще е тежестта на всяко умение е да се уточни как и кога трябва да действа/сработва и кога може да се комбинират умения като действия и кога не. А уменията са многоооо ...
Това за мен е А Б-то на геймплея , а аз съм за В Г .... да го счупим   :-[   :P

Неактивен Pith_New_Era

  • The Grandmaster
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1156
  • Karma: +143/-621
  • По-добре комплексар, отколкото симплексар.
    • Профил
    • DDdaiku
Re: Промени 14.03 - 18.03
« Отговор #23 -: Март 21, 2016, 06:59:44 pm »
Да, има доста голяма несправедливост по отношение на новите играчи и нововъведението с опита. Всичко, което пише Хаос, е ок, но аз пак не разбрах каква е целта на промяната с опита :)
Строго погледнато, развитието на предплатен и неплатен играч е еднакво различно във времева скала, независимо колко бързо ще се вдига едно ниво. Най-просто казано - ако играеш редовно и ползваш платен ресурс, ще си напред със същия коефициент пред редовно играещ неплатен играч. Така че - защо беше нужна тази промяна? Моля за искрен отговор, за да сверим и ние нашите часовници ;)
ДД

Неактивен Skarlet

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1222
  • Karma: +372/-182
  • заблудена...
    • Профил
Re: Промени 14.03 - 18.03
« Отговор #24 -: Март 21, 2016, 07:00:41 pm »
Въздържах се да пиша веднага, исках героите ми да минат ниво, да поразцъкам, да добия представа... Ами не е добре положението...
Аз бях една от тези, които гръмко се оплакваха от това, колко бързо се трупа опита и не могат да се минат някои от приключенията в предвиденото за бонус ниво, но, както казаха и колегите - от едната крайност отидохме в другата.
Йолов много точно го каза, че приключенията сега могат да се минат в рамките на максимум две нива. Не ме бива много в сметките, но така изглежда... А какво ще правим през останалото време? На мен лично не ми се чака да измислите и пуснете нови забавления...
Не съм любител на препускане през играта и вдигане на ниво като самоцел. Но пък е скучно да се цъка на едно място, без да се случват нови неща. А новото ниво означава нови възможности...
Нямам никаква идея как точно сте го тествали това рестартиране за два дни, на мен ми звучи супер абсурдно...
Тъй де... надявам се да преосмислите позицията си.

ПП и още нещо - не е моя работа да давам съвети, но личното ми мнение е, че няма как да очаквате реални приходи и възвръщаемост на инвестициите от един все още незавършен продукт. Добре би било да помислите как да задържите малкото хора, които тестват в реални условия това, което правите. И си плащат за това...
Някои си имат ум, други нямат... и това е
                                                 Мечо Пух

Неактивен asnd

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 253
  • Karma: +67/-148
    • Профил
Re: Промени 14.03 - 18.03
« Отговор #25 -: Март 21, 2016, 08:10:53 pm »
Цитат
...но аз пак не разбрах каква е целта на промяната с опита
при старата система за опит, модула за рестарт щеше да бъде изчерпан за няколко месеца от някои играчи, това мисля е видно.освен това от пускането на играта екипа не е имал момент в който да е имал преднина в разработката на играта.каквото и да разработят като модул бива усвоено и се почва рев за нещо ново :D. препоръчвам на екипа да пусне колкото е възможно по скоро замъците, това ще реши много проблеми и дори да качваш бавно нива, ще има какво да правиш.

Неактивен Pith_New_Era

  • The Grandmaster
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1156
  • Karma: +143/-621
  • По-добре комплексар, отколкото симплексар.
    • Профил
    • DDdaiku
Re: Промени 14.03 - 18.03
« Отговор #26 -: Март 21, 2016, 08:51:48 pm »
Пак не разбрах защо е драстичната промяна на опита с цял един порядък. За да изчерпаме модула с рестартите през 2050? Хаос беше писал преди много време, че "смисъл ще имат многото рестарти". Не знам за мазохисти, които ще рестартират в текущата ситуация. Ама знае ли човек, то като претръпнем...
ДД

Неактивен Yolov

  • Trusted Member
  • *
  • Публикации: 506
  • Karma: +63/-36
    • Профил
Re: Промени 14.03 - 18.03
« Отговор #27 -: Март 21, 2016, 08:57:17 pm »
Според класирането само двама са рестартирали повече от веднъж, а веднъж са рестартирали около 20-30 човека. Както се вижда явлението не е масово, а дори напротив. Според опита от рестартирани 2 героя, бонусът от един рестарт не е значителен, да речем че от 2-ри ще има по-голямо отражение и така нататък. Лично моето виждане, е че е хубаво да има 2-3ма които да дърпат играта и всеки да си сверява часовникът по тях. В противен случай започват да сивеят нещата. Всеки спорт/игра/състезание си има няколко топ играча, които движат нещата и ползвайки хипотезата, че другите се водят по тях това респективно би довело до харчене на пари. Обратното, тъпченето на едно място до нищо добро не би довело :)

Неактивен Dabadas

  • Trusted Member
  • *
  • Публикации: 1072
  • Karma: +111/-486
    • Профил
Re: Промени 14.03 - 18.03
« Отговор #28 -: Март 21, 2016, 09:12:15 pm »
Според класирането само двама са рестартирали повече от веднъж, а веднъж са рестартирали около 20-30 човека. Както се вижда явлението не е масово, а дори напротив. Според опита от рестартирани 2 героя, бонусът от един рестарт не е значителен, да речем че от 2-ри ще има по-голямо отражение и така нататък. Лично моето виждане, е че е хубаво да има 2-3ма които да дърпат играта и всеки да си сверява часовникът по тях. В противен случай започват да сивеят нещата. Всеки спорт/игра/състезание си има няколко топ играча, които движат нещата и ползвайки хипотезата, че другите се водят по тях това респективно би довело до харчене на пари. Обратното, тъпченето на едно място до нищо добро не би довело :)

В този ред на мисли искам да попитам защо изчезнахме от 1-вите места играчите които сме рестартирали ? Мисля че беше много по-добре да сме най-отгоре, и то не защото искам да си чеше езика че съм пръв. Просто са ми писали няколко човека с въпроси за играта, просто защото виждат някой който е пръв и смятат че той може да им отговори. В момента играчите на първите места са неактивни/мулета/слаби герои.
« Последна редакция: Март 21, 2016, 09:21:12 pm от Dabadas »

Неактивен Pith_New_Era

  • The Grandmaster
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1156
  • Karma: +143/-621
  • По-добре комплексар, отколкото симплексар.
    • Профил
    • DDdaiku
Re: Промени 14.03 - 18.03
« Отговор #29 -: Март 21, 2016, 09:46:34 pm »
Хубава дискусия се получава. Може би някой мод ще се навие да я отреже и да я премести на по-подходящо място, за да можем да продължим активно.
ДД