Автор Тема: Промени 14.03 - 18.03  (Прочетена 9971 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен TheJoker

  • Game Designer
  • *
  • Публикации: 115
  • Karma: +25/-81
    • Профил
    • Ел. поща
Промени 14.03 - 18.03
« -: Март 18, 2016, 04:38:49 pm »
Промени направени в играта тези дни:

1. По-големи цифри :)
Преценихме, че системата ни за вдигане на нива се оказа недостатъчно полезна за развитието и постиженията на героя. За да променим това, увеличихме трупането на точки опит, пропорционално на необходимите точки опит за повишаване на ниво.
Ще бъдат необходими повече точки, за вдигане на ниво, но пък и ще се печелят повече точки от битки, задачи, ежедневни задачи и ковчежета на късмета.

Фиксове:

1. Оправен проблема със загубата на Отвари за атрибутни точки, ако Героят бъде използван от Приятел като помощник в битка.

2. Оправен проблем с невъзможността за Вход в играта. Засегнатите играчи бяха компенсирани.

3. Оправен проблем с липсващ бекграунд на Селото в "Селото на Надеждата" и "Старите Пясъци".

Неактивен Dabadas

  • Trusted Member
  • *
  • Публикации: 1072
  • Karma: +111/-486
    • Профил
Re: Промени 14.03 - 18.03
« Отговор #1 -: Март 18, 2016, 04:44:32 pm »

Фиксове:

1. Оправен проблема със загубата на Отвари за атрибутни точки, ако Героят бъде използван от Приятел като помощник в битка.


Благодаря!!!

Неактивен Pith_New_Era

  • The Grandmaster
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1156
  • Karma: +143/-621
  • По-добре комплексар, отколкото симплексар.
    • Профил
    • DDdaiku
Re: Промени 14.03 - 18.03
« Отговор #2 -: Март 18, 2016, 06:24:33 pm »
Не одобрявам промените с опита.
Защо? Защото 11000000/(40*5000)=ще ми отнеме близо два месеца, за да премина от ниво  56 в ниво 57. С което идеята за множествените рестарти отпада. Имам и други забележки, ама просто няма смисъл сякаш...
ДД

Неактивен vOsYcHnA_pRiNcEsA

  • Age of Extinction
  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 724
  • Karma: +290/-546
  • Sometimes I feel that I could rule the world!!!
    • Профил
    • Автоактив ЕООД
Re: Промени 14.03 - 18.03
« Отговор #3 -: Март 18, 2016, 07:08:17 pm »
Промяната в опита и вдигането на нива убива амбицията за развитието на силни герои вместо да ни насърчава а за по изостаналите герои направо ги убива от нежелание да стават по силни и силни искам да върнете старото точкуване на екс пито и вдигането на нивата  *HYSTERIC* *HYSTERIC* *HYSTERIC*
- I died to become immortal

Неактивен Yolov

  • Trusted Member
  • *
  • Публикации: 506
  • Karma: +63/-36
    • Профил
Re: Промени 14.03 - 18.03
« Отговор #4 -: Март 18, 2016, 11:51:17 pm »
Не одобрявам промените с опита.
Защо? Защото 11000000/(40*5000)=ще ми отнеме близо два месеца, за да премина от ниво  56 в ниво 57. С което идеята за множествените рестарти отпада. Имам и други забележки,
ама просто няма смисъл сякаш...

Това, ако е истина звучи жалко.... аз не намирам логика да прооменяте неща, които не са важни за успеха на игратя. Моля обяснете логиката за тази промяна? Нито имате съдържание за к.6, нито сте си оправили модулите, а тръгвате да променяте към по-лошо играта. Не е това начина да изкарате кинти. Наблегнете на качеството, надявам се че можете или не?

Неактивен Dabadas

  • Trusted Member
  • *
  • Публикации: 1072
  • Karma: +111/-486
    • Профил
Re: Промени 14.03 - 18.03
« Отговор #5 -: Март 19, 2016, 07:50:56 am »
Само аз ли разбирам защо го правят ? Я сметнете със стария модул за опит как с даване на диаманти може да се рестартира за под месец. Това реално прави он-лайн игра да може да бъде изиграна за 1 година, което само по себе си звучи абсурдно. Аз все още чакам да чуя дали не са грешка тези 11М опит, защото други подобни нива не искат толкова много. Някъде към 1,7-2,0М би трябвало да е.

Неактивен Xaoc

  • Administrator
  • *
  • Публикации: 470
  • Karma: +149/-107
    • Профил
Re: Промени 14.03 - 18.03
« Отговор #6 -: Март 19, 2016, 06:18:44 pm »
Промяната беше абсолютно наложителна.. Беше направена КОЛОСАЛНА грешка в изискванията за качване на нива и се оказа, че е възможно играч да се се рестартира за под 10 дни без платените опции... Даже при един от експериментите се оказа, че е постижимо за 2 (ДВА!) дни... Отделно беше дразнещо, че не се печели повече опит на високите нива и създаваше кофти усещане за липса на прогрес...

По-големите изисквания ще ни дадат възможност да имаме много повече специални награди и събития - примерно в провинция Х днес пада 100% повече опит или приключение У дава опит като за половин ниво.... Дали сме уцелили точният баланс ще видим тепърва, но като цяло това е идеята...

Иначе работим по значително обогатяване на съдържанието с нов клас елитни приключения (Легендарни), които ще бъдат качени накуп когато са готови..

Неактивен Mupko

  • Категория 1
  • *
  • Публикации: 40
  • Karma: +8/-0
    • Профил
Re: Промени 14.03 - 18.03
« Отговор #7 -: Март 19, 2016, 06:20:05 pm »
Днес качих 48мо ниво и по новата система ми трябва точно 5,542,000 опит за 49-то (пет милиона и половина, 5.5М, както искаш го разбирай). Затова смятам, че 11 милиона опит за 57мо ниво звучи реалистично, никак няма да се учудя да е така.

До скоро когато качвах ниво, с получената енергия успявах да достигна до 20-25% опита нужен ми за следващото. Днес, след като качих 48-мо, с получената енергия достигнах около 4% от опита нужен за 49-то.

За мен конкретно играта не е платен продукт, така че нямам почва да се оплаквам, не е като да губя пари, но ми е любопитно защо е нужна тази промяна, какво печелят създателите на играта от нея? Смятат, че ще принудят хората да купуват повече диаманти вероятно? Или има друга причина?

Неактивен Yolov

  • Trusted Member
  • *
  • Публикации: 506
  • Karma: +63/-36
    • Профил
Re: Промени 14.03 - 18.03
« Отговор #8 -: Март 19, 2016, 06:22:53 pm »
Приема се, че е изкривяване на се реснеш за 20 дни дори, но пък и да вдигаш ниво за 30 дни в игра, в която няма съдържание си е МЕГА по-голямо изкривяване. Мирко много добре онагледи нещата доразвивайки неговия пример - печелейки по 5000 опит на битка и правейки средно по 20 битки на ден се получава следното => 5,542,000:100000 = 55,42 дни и то само бой на някакви мобове - ТЪПООООООО, АМА МЕГА ТЪПООО *hmm* *hmm* *hmm*

И да допълня има още 10 нива нагоре, дори да няма +10-20% увеличение на опита на ниво се получава, че ще се минат нивата от 50 до 60 за има няма 1.6 години... предполагам и сами може да си го сметнете, но направили ли сте го :D
« Последна редакция: Март 19, 2016, 06:32:01 pm от Yolov »

Неактивен Drakuss

  • Dark Lord
  • Trusted Member
  • *
  • Публикации: 311
  • Karma: +139/-37
    • Профил
Re: Промени 14.03 - 18.03
« Отговор #9 -: Март 19, 2016, 07:50:45 pm »
Кой вдигал, вдигал нива! Насочвайте се към занаята, докато и него не са го прецакали ТОТАЛНО!
Peace is a lie, there is only passion.
Through passion, I gain strength.
Through strength, I gain power.
Through power, I gain victory.
Through victory, my chains are broken.
The Force shall free me!

Неактивен Pith_New_Era

  • The Grandmaster
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1156
  • Karma: +143/-621
  • По-добре комплексар, отколкото симплексар.
    • Профил
    • DDdaiku
Re: Промени 14.03 - 18.03
« Отговор #10 -: Март 19, 2016, 07:55:21 pm »
Аз лично бих спрял да играя, ако нещата останат така. Вече изгубих интерес. Не разбирам какво означава, че досегашното качване на опит е сбъркано? Кое е правилното? Една игра трябва да е динамична или умира. Многообразието в рамките на едно ниво няма да доведе до нищо. Не разбирам, също така, какво значение има дали играчът ползва или не ползва платени опции? Поне направете да може да се купува енергия неограничен брой пъти на ден. Текущо, с всички екстри, ниво се минава за около 10 дни. Няма човек, който да иска да си плати, за да страда 3 месеца само в категория 6. На мен ми харесваше както беше досега. Поне беше динамично.
« Последна редакция: Март 19, 2016, 07:56:59 pm от Pith_New_Era »
ДД

Неактивен Yolov

  • Trusted Member
  • *
  • Публикации: 506
  • Karma: +63/-36
    • Профил
Re: Промени 14.03 - 18.03
« Отговор #11 -: Март 19, 2016, 08:54:21 pm »
Подкрепям Pith, предишната ситуация беше в пъти по смислена и полезна за иргата - като цяло я раздвижваше доста, защото засягаше всички модули. Към момента доста неща губят смисъл от към функционалност на играта - ресета се обезмисля, PvP битките също, биенето на мобове също. Мобове няма смисъл да се бият  до оправяне на ситуацията в полза на играта.

Неактивен Alesita

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 105
  • Karma: +85/-286
  • По-лоша от дявола, е само жена му!
    • Профил
Re: Промени 14.03 - 18.03
« Отговор #12 -: Март 20, 2016, 01:17:56 pm »
Смятам да бъда директна, който иска, нека ме съди, все тая!
Последните ви промени са един огромен провал!!!
Играла съм 1вата версия, почнах 2рата с надеждата да е по-добра и динамична, и да точно такава беше, до преди 1-2дена ...
Айде, че графиката ви забива от време на време, и дава грешки, се преживява, но с тези ва'ще промени, да дигаш левел е мисията невъзможна.
В момента съм 23ти левел, дигнах го малко преди промените. Преди за 2-3 дена яко игра ( с премиум съм ), дигах ниво, в момента от 2 дена седя на 1/4 от нивото .... Не знам къде било давало повече опит и не знам си какви си обяснения, но дори и да приемем, че е така, дигането на ниво изисква 4-5 пъти повече време и опит от преди. И това за 3та категория!!!
Както беше споменал някой по-горе, какво става в 6та??? Играем 1-2-3 месеца за едно ниво ли?
Е как да не ти се убие желанието? На мен вече ми го убихте, и усещам как много скоро е възможно да зарежа играта. Защото в момента влизам по навик, най-вече.
На фона и на мненията на другите играчи, мисля че тотално си избихте клиентелата, и желанието на хората да купуват диаманти, и като цяло да играят.
За сега това е от мен. Всичко добро ви желая!
« Последна редакция: Март 20, 2016, 01:20:58 pm от Alesita »

Неактивен lina

  • Категория 1
  • *
  • Публикации: 10
  • Karma: +0/-0
    • Профил
    • Ел. поща
Re: Промени 14.03 - 18.03
« Отговор #13 -: Март 20, 2016, 06:27:32 pm »
Не че нещо, но не смятате ли, че количеството опит  което трябва да се натрупа за минаването на ниво в момента е прекалено. Може би звучи логично да се увеличи, като се имат на предвид главно  потребителите, които си плащат.... но какво остава за останалите които не прекарват целия си ден пред компютъра и не дават всичките си пари за премиум и диаманти... или понеже те не  носят толкова големи приходи да си играят в най-добрия случай месец за вдигането на едно ниво.

Неактивен sharga

  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 576
  • Karma: +48/-112
    • Профил
    • Ел. поща
Re: Промени 14.03 - 18.03
« Отговор #14 -: Март 20, 2016, 09:29:09 pm »
Е, още не са въведени промените и веднага се започна роптаене. Според мен когато се вдига по бавно си има и предимства:

може да поиграе достатъчно човек във повечето зони които си избере или които хареса

може да облече по добре наемниците както от дроп така и от изработки

концепцията за това че на всяко ниво силата на броните и оръжията е различна може да разкрие силата си

до преди промяната определено имаше едно чувство на дразнение че не може да си обиколиш зоните както трябва, да се изправиш срещу всеки противник и да пофармиш дори няколко зони. ако това се случва то героя просто преминава нивото и вече дори и дропа не е същия

За пример давам играта Шая в която за около 2 години игра стигнах 56-ниво от 60. Там можеше и да се загуби опит ако те убият. Да загубиш 10% опит на ниво след 48-мо си е ..... Като го казвам това имам в предвид че собствениците решават кое как да бъде, сътворителите на играта. Това че тук има форум където да се пише е друг въпрос.

Все пак към сътворителите: хубаво е преди да се правят промени да се тестват достатъчно време и да се качва наистина качествен продукт което включва и дори баланс.
Лично мен най много ме дразни това че човек не може да проведе нормално дори една битка. След като в тази игра битките са основното нещо и се извършват всеки ден от всеки, не виждам основание екипа да може да си позволява бъгове точно по тази част. И преди да се правят каквито и да било промени тази част: битки, анимации в битки, логове на битката, какво точно става, колко от колко.
Какво ми хареса в 1, логовете: Примерно Мечка опитва за използва умението зашеметяване 14/7 зашеметяване се провали
или Мечка удари съблезъб тигър за 226 щети и последният остава на 41 живот

Предлагането на точна информация тук доближава играта и то тн вариант  ДНД където точно се знае дадено умение дали сработва и защо не е сработило , какъв зар е хвърлен. това може да го има и за всеки предмет, и вярвам че ще е много интересно на играчите. Как точно се пада епик, легенда и тн.

В случая визуален бъг на това как на някой му пада кръвта не след като го ударят а при следващия удар, и същото важи и за някои вече направени от мистици умения на противниковата група, еми това е неприемливо. Може да е елементарен бъга и визуален но е дразнещ и постоянен.
това което не мога да разбера е защо се правят нови неща преди да има една здрава основа, нещо което да работи добре и хората да му се наслаждават наистина

В анимациите на битките не се различава крит от нормален удар. имаше го по едно време в оранжево но беше премахнато, в логовете е в оражево, в самата анимация не е

Един въпрос от мен, сега тези промени означават ли че няма да я има опцията за спиране на опита, защото това че се вдига бавно не значи че не се вдига.
« Последна редакция: Март 20, 2016, 09:33:49 pm от sharga »