Автор Тема: Промени 21.03 - 25.03  (Прочетена 17328 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Sophie

  • The Countess
  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 2810
  • Karma: +2078/-1758
  • Alis volat propiis
    • Профил
Re: Промени 21.03 - 25.03
« Отговор #30 -: Март 27, 2016, 07:00:18 pm »


По конкретната ситуация - с новата формула ще взимаш повече опит от битки и при сегашната им конфигурация...


Повече... Примерно 50-70% или 7-8%.? Защото цифрите на някои нива направо плашат, плашат доста.
« Последна редакция: Март 27, 2016, 07:58:51 pm от Sophie »
Отдавна не ми пука какво говорят хората.. нито знаят истината, нито ще им я кажа!

Неактивен Skarlet

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1222
  • Karma: +372/-182
  • заблудена...
    • Профил
Re: Промени 21.03 - 25.03
« Отговор #31 -: Март 27, 2016, 07:10:57 pm »
Ако всички зони вече са ти зелени на 36то ниво, значи въобще не сме популирали добре категорията - ще ги преразгледаме всичките.. Освен, че след 30то ниво би трябвало навсякъде да можеш да ходиш - ще го огледам и това.

По конкретната ситуация - с новата формула ще взимаш повече опит от битки и при сегашната им конфигурация...
Ето ситуацията в картинки (глобалната карта и Бариерата):
 

Ако е важно, героят е Cindarella
Някои си имат ум, други нямат... и това е
                                                 Мечо Пух

Неактивен Pith_New_Era

  • The Grandmaster
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1156
  • Karma: +143/-621
  • По-добре комплексар, отколкото симплексар.
    • Профил
    • DDdaiku
Re: Промени 21.03 - 25.03
« Отговор #32 -: Март 27, 2016, 07:37:53 pm »
Зоните светя в зелено, заради бойната сила. Което, в крайна сметка, не значи нищо. Не знам изобщо и дали може да се коригира по някакъв начин това. Обещават да го направят, обаче.
ДД

Неактивен Skarlet

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1222
  • Karma: +372/-182
  • заблудена...
    • Профил
Re: Промени 21.03 - 25.03
« Отговор #33 -: Март 28, 2016, 05:11:05 pm »
По принцип не е за тази тема, но е в продължение на дискусията, която така или иначе се заформи.
Ето няколко скрийншота за размисъл. От преди малко са.
Не уцелих точно една и съща зона, но битките са сравними, в Бариерата.

Герой Cindarella, 36-то ниво:

 

Герой Skarlet_BG, 32-ро ниво, зоната свети в жълто:



Има нещо много сбъркано изначално...
Някои си имат ум, други нямат... и това е
                                                 Мечо Пух

Неактивен Sophie

  • The Countess
  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 2810
  • Karma: +2078/-1758
  • Alis volat propiis
    • Профил
Re: Промени 21.03 - 25.03
« Отговор #34 -: Март 28, 2016, 06:31:27 pm »


Има нещо много сбъркано изначално...


Все се надяваме да се оправи всичко...
Отдавна не ми пука какво говорят хората.. нито знаят истината, нито ще им я кажа!

Неактивен Dabadas

  • Trusted Member
  • *
  • Публикации: 1072
  • Karma: +111/-486
    • Профил
Re: Промени 21.03 - 25.03
« Отговор #35 -: Март 28, 2016, 07:11:48 pm »
Аз не мога да разбера какъв е проблема в тези 4 битки ?

Неактивен hinivik

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 163
  • Karma: +31/-123
    • Профил
Re: Промени 21.03 - 25.03
« Отговор #36 -: Март 28, 2016, 07:35:18 pm »
това което аз виждам като проблем е че и сам да се бие героя печели по малко от 2000 опит и с 3ма или 4ма наемника опита е същия а би трябвало да е поне 2 пъти повече ако е без наемници или аз не разбирам но Дабадас ти по ги анализираш нещата така че май не съм прав

Неактивен Sophie

  • The Countess
  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 2810
  • Karma: +2078/-1758
  • Alis volat propiis
    • Профил
Re: Промени 21.03 - 25.03
« Отговор #37 -: Март 28, 2016, 08:00:57 pm »
това което аз виждам като проблем е че и сам да се бие героя печели по малко от 2000 опит и с 3ма или 4ма наемника опита е същия а би трябвало да е поне 2 пъти повече ако е без наемници или аз не разбирам но Дабадас ти по ги анализираш нещата така че май не съм прав


Напротив, добър анализ hinivik . Точно това имаше предвид и Скарлет.
Отдавна не ми пука какво говорят хората.. нито знаят истината, нито ще им я кажа!

Неактивен Dabadas

  • Trusted Member
  • *
  • Публикации: 1072
  • Karma: +111/-486
    • Профил
Re: Промени 21.03 - 25.03
« Отговор #38 -: Март 28, 2016, 08:07:09 pm »
Очевадно има нанеси промени в играта, в момента опита е малко по-добре, но смята че все още не е в нормалните граници.

Също така искам да попитам дали опит в момента е обвързан с бойната сила, защото имам чуството че точно така се формира. Ако е така ще помоля да обмислите това решение, нямам намерение да симулирам бойната си сила за да взимам повече опит. По коректно би било вие правилно да напишете играта така че да не се налага да си свалям сам бойната сила(само визуално).

Неактивен Pith_New_Era

  • The Grandmaster
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1156
  • Karma: +143/-621
  • По-добре комплексар, отколкото симплексар.
    • Профил
    • DDdaiku
Re: Промени 21.03 - 25.03
« Отговор #39 -: Март 28, 2016, 08:14:18 pm »
Коефициентът сега е към 3 спрямо каквото беше от една седмица насам. Опитът винаги е зависел от съотношението на бойните сили. Сега сякаш е малко по-стръмна зависимостта. Може би е добре да се даде формулата. За калкулирането на бойната сила - чакаме адекватен вариант.
ДД

Неактивен Skarlet

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1222
  • Karma: +372/-182
  • заблудена...
    • Профил
Re: Промени 21.03 - 25.03
« Отговор #40 -: Март 28, 2016, 08:55:45 pm »
Да, има разлика с опита, който се печелеше вчера и днес в тези зони.
Но все пак проблемите са два:
първо - няма голяма разлика дали героят се бие сам или в парти. Това вероятно е търсен ефект, визирайки коментарите на Хаос малко по-горе в същата тема. Лошото е, че по груби сметки пак ми трябва същото време да премина в 37-мо ниво и да има какво смислено (евентуално) да правя в играта.
второ, и доста по-важно - два различни героя, със сериозна разлика в нивата и бойната сила, със сериозна разлика в необходимия опит за преминаване на ниво, печелят долу-горе сходен опит в сравними битки. Това не би трябвало да е така.
Някои си имат ум, други нямат... и това е
                                                 Мечо Пух

Неактивен Xaoc

  • Administrator
  • *
  • Публикации: 470
  • Karma: +149/-107
    • Профил
Re: Промени 21.03 - 25.03
« Отговор #41 -: Март 28, 2016, 10:17:32 pm »
Очевадно има нанеси промени в играта, в момента опита е малко по-добре, но смята че все още не е в нормалните граници.

Също така искам да попитам дали опит в момента е обвързан с бойната сила, защото имам чуството че точно така се формира. Ако е така ще помоля да обмислите това решение, нямам намерение да симулирам бойната си сила за да взимам повече опит. По коректно би било вие правилно да напишете играта така че да не се налага да си свалям сам бойната сила(само визуално).

Не - за опита  съотношението няма нищо общо и никога не е имало именно поради изтъкната причина.. Единственото значение, което се взима предвид е абсолютната стойност на силата (боният рейтинг) на противниковото парти - тук важи правилото на мечо Пух - колкото повече, толкова повече... С други думи - за повече опит, правете силни партита за да можете да биете колкото се може по-силни противници. (демек не правете глупости да си намалявате силата изкуствено...)

Промяната спрямо преди е как се превръща бойната сила в опит - ползва се нова формула, която много по-добре награждава с опит в зависимост от силата - преди в един момент нямаше значение колко е силен противникът - все един и същи опит даваше и оттам изкривяването, че по-добре сам да биеш слаби противници... (повярвайте ми - няма смисъл да я даваме - на два реда е...Сами ще установите, че просто винаги имате интерес да биете възможно най-силен противник..)

Неактивен Skarlet

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1222
  • Karma: +372/-182
  • заблудена...
    • Профил
Re: Промени 21.03 - 25.03
« Отговор #42 -: Март 28, 2016, 11:00:38 pm »
Не - за опита  съотношението няма нищо общо и никога не е имало именно поради изтъкната причина.. Единственото значение, което се взима предвид е абсолютната стойност на силата (боният рейтинг) на противниковото парти - тук важи правилото на мечо Пух - колкото повече, толкова повече... С други думи - за повече опит, правете силни партита за да можете да биете колкото се може по-силни противници. (демек не правете глупости да си намалявате силата изкуствено...)

Промяната спрямо преди е как се превръща бойната сила в опит - ползва се нова формула, която много по-добре награждава с опит в зависимост от силата - преди в един момент нямаше значение колко е силен противникът - все един и същи опит даваше и оттам изкривяването, че по-добре сам да биеш слаби противници... (повярвайте ми - няма смисъл да я даваме - на два реда е...Сами ще установите, че просто винаги имате интерес да биете възможно най-силен противник..)
Цитат
Не знам защо игнорирате поста ми...
Бихте ли ми обяснили (защото аз явно не разбирам) как посочените битки се вписват в тази концепция? И какво да правя докато стигна следващото ниво? Защото да се бия просто така 1 (един) месец не ме влече и, поне за мен, не се вписва в идеята ми за играта. И защото същото ще се повтори с останалите ми три героя. 32 и 33 ниво, почти завършили приключенията от категорията. Последните стъпки няма никакъв смисъл де се опитвам да ги минавам преди специализацията... А докато стигна въобще до там нямам идея какво ще правя... Хвърлете им един поглед, всичките са в гилдия SeaSide.
Не мислите ли, че преди да опитимизирате (според Вас) изискуемия опит, би следвало да напълните със съдържание нивата? И то съдържание, което няма да е скучно в продължение на месеци. Защото при текущата ситуация, минаването в следваща кегория определено отнема месеци...

Посочените битки най-вероятно са межу качванията на старта версия и новата.. Точно по това време направихме промените - провери пак.
« Последна редакция: Март 28, 2016, 11:38:35 pm от Xaoc »
Някои си имат ум, други нямат... и това е
                                                 Мечо Пух

Неактивен eniac

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 202
  • Karma: +38/-77
    • Профил
Re: Промени 21.03 - 25.03
« Отговор #43 -: Март 28, 2016, 11:15:13 pm »
... С други думи - за повече опит, правете силни партита за да можете да биете колкото се може по-силни противници. (демек не правете глупости да си намалявате силата изкуствено...)

Аз съм 46-ниво, партито с 32к бойна сила. Всички зони са ми зелени. Мобовете с 4к-11к бойна сила, в някой зони последните вълни стигат до 20к. Къде да се бия за по-вече опит?

Неактивен Skarlet

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1222
  • Karma: +372/-182
  • заблудена...
    • Профил
Re: Промени 21.03 - 25.03
« Отговор #44 -: Март 29, 2016, 12:09:33 am »
Посочените битки най-вероятно са межу качванията на старта версия и новата.. Точно по това време направихме промените - провери пак.

Не цитирам себе си  *freak*
Не греша, за съжаление. Битките бяха направени след профилактиката. Но все пак отново. Около 1:00 - 1:04 ч., зоната Номадската крепост, Бариерата

Morgan_le_Fay, 32-ро ниво




Cindarella, 36-то ниво, почти два пъти по-голяма бойна сила


Някои си имат ум, други нямат... и това е
                                                 Мечо Пух