Автор Тема: Малките гилдии - имат ли място в Имперски герой ІІ  (Прочетена 3058 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Skarlet

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1222
  • Karma: +372/-182
  • заблудена...
    • Профил
От доста време се каня да дискутирам този въпрос, отлагах го по различни причини... особено сега с наболелия въпрос около опита... Но явно това няма да се реши в обозримо бъдеще, така че нека поставя и тази тема за обсъждане.

Оставам с впечатление, че стремежът е към съществуване на няколко големи (многобройни) гилдии. Съзнателно се създават условия малките гилдии просто нямат място, да не могат да се развиват и като цяло да няма особен смисъл от тях.
Основните причини, за да стигна до този извод са две:
1. Хранилището.
Към момента хранилището на гилдията може да се ползва единствено и само в столицата на фракцията. Изискването за 20 000 репутация е просто безумно. При четири активни героя четвърта категория, които си изпълняват достъпните приключения в категориите и са към финала на последните, репутацията в достъпните провинции е около 2 000. Т.е. дори в гилдията да не бяха 4, а да кажем 10 героя, не виждам как ще се достигне прагът от 20 000 точки.

2. Проучванията.
Бях безкрайно неприятно изненадана от факта, че няма възможност да се проучи конкретно (желано) събитие, а само случайно. Голяма част от тях считам за ненужни или поне по-малко важни и интересни от други. Като лидер бих искала да имам право на избор в какво да вложа златото на гилдията. Това от една страна, а от друга - цените на проучванията. Първото, което проучих струваше 1 млн., за второто иска 2 млн. Нямам представа третото колко ще струва, защото докато се проучва на случаен принцип няма да го правя... Една голяма гилдия с много герои, вероятно може да си позволи да проучва на случаен принцип, докато се "паднат" необходимите... Малката гилдия едва ли.

Съвсем естествено е, че малката гилдия няма как да бъде равнопоставена на голямата. Съвсем ествено е малката гилдия да може да си позволи по-малко екстри... Но нека поне нещо да може... В момента няма абсолютно никакъв смисъл от съществуването й, освен за малко по-лесна размяна на ресурси. И то условно - засега провинциите са около столицата, но ако продължа да играя - само ще се отдалечавам...
Някои си имат ум, други нямат... и това е
                                                 Мечо Пух

Неактивен lo11o

  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 705
  • Karma: +182/-156
    • Профил
Веднага могат да решат проблема... уви обаче, никой не иска дори да комуникира с нас. Аз се "завърнах" във форума тези дни, от както написах първото си мнение, някой власт-имащ не се е изказвал.

На въпроса, съгласен съм с теб. Трудно се събира много репутация. Вариант в моите очи е, всяка категория привинция да иска различна репутация за хранилище. Или както екипировката иска да си вдигнал нивото и определена сила, така хранилката да иска точки според категорията. Примерно, 3 категория 5 000, 4 категория - 10000, 5 категория - 15000 и накрая както е сега 6-та категория - 20000 .

Неактивен Sophie

  • The Countess
  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 2810
  • Karma: +2078/-1758
  • Alis volat propiis
    • Профил
Да, идеята на lo11o е добра и ми допада.

Относно случайните проучвания ще кажа, че те са 10-12 и ще ги извъртите набързо дори и 4-ма герои без проблем, пуснете 10% данък и ще сте си събрали златото.

Но да Skarlet, права си че малката гилдия тук няма никакво добро бъдеще, в ИГ1 можеше да продадеш някой друг диамант и да се развиеш доста добре, но тук с този спънат пазар и делението на диамантите на "добри" и "лоши" е бич за дребния стопанин.
Отдавна не ми пука какво говорят хората.. нито знаят истината, нито ще им я кажа!

Неактивен Skarlet

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1222
  • Karma: +372/-182
  • заблудена...
    • Профил
Софи, точно случайните проучвания според мен са големия проблем.
Ако цените се движат в такава прогресия като първите две... не ми се мисли.
А това, че ми е отнето правото на избор - абсолютно не ми се струва правилно.
Реално мен ме интересуват две или три, не искам да плащам за нещо, което не ми трябва!
Някои си имат ум, други нямат... и това е
                                                 Мечо Пух

Неактивен Skarlet

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1222
  • Karma: +372/-182
  • заблудена...
    • Профил
Дискусия явно няма да се получи, но ми е интересно становището на екипа. И най-вече аргументите за случайните проучвания.
Някои си имат ум, други нямат... и това е
                                                 Мечо Пух

Неактивен Drakuss

  • Dark Lord
  • Trusted Member
  • *
  • Публикации: 311
  • Karma: +139/-37
    • Профил
Точно така се движат... скъпичко е :)


Ако цените се движат в такава прогресия като първите две... не ми се мисли.



Аз бих предложил друго - защо не се направи така, че да има реална изгода от тези алианси/федерации между гилдиите с цел подпомагане на по-малките гилдии? Примерно една добре развита гилдия прави алианс/федерация с друга не толкова развита гилдия и когато голямата гилдия пусне даден бонус чрез лепта, то той да важи и за по-малката гилдия, която е в алианс? А самото събиране на лепта да не се променя, т.е. всяка гилдия сама за себе си да си събира лепта, но в случая по-голямата и по-развита гилдия чрез пускане на бонус може да подпомогне по-малката. По този начин и самият модул федерации ще започне да играе някаква роля, че за момента общо взето няма файда от това....

Също така какво ще кажете за едно отделно обособено общо хранилище между гилдии, които са в алианс/федерация? И то да се намира в главния град на съответната им фракция.

Все пак не е като да няма начини да бъдат стимулирани малките гилдии...
Peace is a lie, there is only passion.
Through passion, I gain strength.
Through strength, I gain power.
Through power, I gain victory.
Through victory, my chains are broken.
The Force shall free me!

Неактивен Skarlet

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1222
  • Karma: +372/-182
  • заблудена...
    • Профил
Начини със сигурност има, въпросът е дали има желание от страна на екипа. Затова ми е интресна мотивацията. Може да се окаже, че изводите, които съм си направила и които изложих, са правилни. И място за интерпретации просто няма...

Иначе това, което предлагаш е много интересно. Особено в насока създаване на "дъщерни" гилдии, нещо като "академии" на големите. Определено има смисъл в да се доразвие една такава идея.
Някои си имат ум, други нямат... и това е
                                                 Мечо Пух

Неактивен lo11o

  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 705
  • Karma: +182/-156
    • Профил
 Привет, знаем , че сте заети с проблемите, че не ви е лесно и на вас. Имам въпрос, може ли да се включи някой, да обсъдим кое е възможно и кое не. Предложиха се интересни неща, съюзи, общи хранилища, по ниска репутация и т.н. темата беше пусната и се загуби интереса към нея много бързо, добре ще е да се раздвижат нещата малко. :-[

Неактивен TheJoker

  • Game Designer
  • *
  • Публикации: 115
  • Karma: +25/-81
    • Профил
    • Ел. поща
Здравейте!

Радваме се, че споделяте креативни и адекватни идеи във форума.Със сигурност, когато стигнем до ревизия на този модул, ще ги преразгледаме и ако няма проблем и "чупещи" зависимости, бихме ги включили като промени в играта.

Колкото до случайните проучвания : ще разпитам каква е логиката зад тях, тъй като е модул, в който почти не съм взимал участие.Ще ви споделя, когато имам информация.

Идеята за общо Хранилище звучи интересно, но трябва доста сериозно да се помисли върху рестрикциите, които би трябвало да се приложат и трудността за изпълнението им в кода.

Благодарим за адресирането на неудобства и предложените решения.

Неактивен Skarlet

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1222
  • Karma: +372/-182
  • заблудена...
    • Профил
Благодаря за отговора! Наистина ще се радвам да разбера логиката на случайните проучвания и дали има вариант за промяна.
Относно хранилището и другите идеи - съгласна съм, че не е нещо, което може да се реши от днес за утре. Изисква сериозна работа и като разработка, и като реализация. Но би било добре да се знае дали въобще има смисъл от размисли в тази насока.
Някои си имат ум, други нямат... и това е
                                                 Мечо Пух