Автор Тема: Вечнозелената ферма, Прерийно море  (Прочетена 6383 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Skarlet

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1222
  • Karma: +372/-182
  • заблудена...
    • Профил
Re: Вечнозелената ферма, Прерийно море
« Отговор #15 -: Април 24, 2016, 05:00:39 pm »
ето едно минаване , тука съм 39 ниво
Отивам пак да упорствам  :D
Май от към оръжия не мога да го докарам... Имам един приличен тежък чук, но е от тези с грешните размери...  ???

напреде има още много приключения които да те издразнят :)
Дразни ме не самото приключение, а че не мога да му "хвана цаката"
Някои си имат ум, други нямат... и това е
                                                 Мечо Пух

Неактивен Pith_New_Era

  • The Grandmaster
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1156
  • Karma: +143/-621
  • По-добре комплексар, отколкото симплексар.
    • Профил
    • DDdaiku
Re: Вечнозелената ферма, Прерийно море
« Отговор #16 -: Април 24, 2016, 05:30:35 pm »
Сега е по-сложно отпреди и зависи с какъв главен герой си. Поне засега. Преди да рестартирам втори път, нямах никакви проблеми с приключенията (Jagermeister). Сега не мога да мина последна стъпка на приключението в Древните води. Изобщо не стигам до последната вълна. Малките скорпиончета, съчетани с редки яростни костенурки са невъобразимо изнервяща комбинация. Нямам възможност да използвам и надежден приятел, който в повечето случаи изнася битката наравно с твоя главен герой. И зарязах приключението :)
ДД

Неактивен Skarlet

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1222
  • Karma: +372/-182
  • заблудена...
    • Профил
Re: Вечнозелената ферма, Прерийно море
« Отговор #17 -: Април 24, 2016, 05:36:31 pm »
В конкретния случай - мистик на светлината.
Ще го мъча пък каквото ще да става... разорих се от всякъде (колби, наемници, крафт, ремонт... омагьосан кръг)
Някои си имат ум, други нямат... и това е
                                                 Мечо Пух

Неактивен asnd

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 253
  • Karma: +67/-148
    • Профил
Re: Вечнозелената ферма, Прерийно море
« Отговор #18 -: Април 24, 2016, 06:06:16 pm »
Цитат
Сега не мога да мина последна стъпка на приключението в Древните води.
това май е същото приключение дето го зарязах и аз. на последна стъпка изкарва една епична костенурка дето няма убиване. не стига че е мн бронирана, със мн кръв и възстановяване, ами цели без пропуск  :D ама като вдигнах няколко нива й разказах играта:)

Неактивен Pith_New_Era

  • The Grandmaster
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1156
  • Karma: +143/-621
  • По-добре комплексар, отколкото симплексар.
    • Профил
    • DDdaiku
Re: Вечнозелената ферма, Прерийно море
« Отговор #19 -: Април 24, 2016, 06:31:57 pm »
Това с костенурката е в Старите пясъци :)
Освен, ако не са променяли нещо :)
ДД

Неактивен asnd

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 253
  • Karma: +67/-148
    • Профил
Re: Вечнозелената ферма, Прерийно море
« Отговор #20 -: Април 24, 2016, 08:21:15 pm »
не знам къде беше, ама само това не съм минал в нужната категория.не ги помня.не ми и трябва.наградите от приключенията са прежалими. не си заслужава да забавиш развитието на героя заради някоя от тях.колкото повече успееш да вземеш, толкова по добре.ако пропуснеш някоя, въобще не е фатално.  разбира се, всеки си има виждане. за някои е важно да си минат всичко, в нужната категория. успех им пожелавам :) аз лично ще си мина всичко без проблем след 3-4 реса.така съм го планирал.възможно е и да се случи ;)

Неактивен Skarlet

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1222
  • Karma: +372/-182
  • заблудена...
    • Профил
Re: Вечнозелената ферма, Прерийно море
« Отговор #21 -: Април 25, 2016, 12:14:20 am »
Само да вметна по повод това, че зоните не са достатъчно добре балансирани.
В същата тази провинция си изпълних петата стъпка на друго приключение, което обаче трябва да бъде завършено до 49-то ниво. И си я минах от раз, без грам проблем...
Май са объркали кое приключение докое ниво трябва да се изпълни *hihi*
Някои си имат ум, други нямат... и това е
                                                 Мечо Пух

Неактивен TheJoker

  • Game Designer
  • *
  • Публикации: 115
  • Karma: +25/-81
    • Профил
    • Ел. поща
Re: Вечнозелената ферма, Прерийно море
« Отговор #22 -: Април 25, 2016, 09:52:07 am »
Здравейте,

ще се включа в дискусията за трудността на зоните.

Та...Едно от хубавите неща на играта е, че няма т.нар "Ултимативна комбинация" за минаване на всичко.Дадени Умения, разпределение на Атрибути, Въоръжение и Подредба на Дружината биха били идеални за преодоляване на дадена зона, но абсолютно безполезни при друга.Играл съм изключително много игри от ММОРПГ жанра и едно от скучните за мен неща е намирането на яка екипировка и "циментирането" й върху Героя ми.

В играта няма "невъзможни" зони...по-скоро "изключително трудни" зони.Разбирам Skarlet, понеже и аз съм геймър, тип Achiever(искам да взема абсолютно всичко от дадена зона, например), но както се спомена в друг пост - не е задължително, нито пък болка за умиране."Отцепниците" са тегави - да, но има как да се бият.

Понякога най-малоумната на пръв поглед комбинация, би донесла успех в дадена зона.Разбирам вълнението ви - много Умения, много и различни предмети, подредба, атрибути...Но точно това е чара на геймплея - възможността за експеримент и игра тип "Проба-грешка".Не случайно най-добрите играчи са тези, които са "разкостили" почти всяка една комбинация и просто знаят какво, къде и как да наредят/екипират, за да минат дадена бойна зона.

Самият факт, че дискусията е раздвижена ме радва, понеже виждам как се умува върху дадена задача.Убеден съм, че вътрешното удовлетворение след решаването й, ще бъде гигантско :)

П.С.:Зоните винаги подлежат на баланс, но трябва да сме абсолютно убедени, че нещо не е читаво.Не е морално и логично, да пребалансираме дадени зони, поради невъзможността за минаване от дадени играчи.И да  - виждам, че има оплаквания за конкретната зона, както и има успешни преминавания.Ако срещнете затруднения - съветвайте се един с друг.Това е най-удачния вариант :)

Неактивен Skarlet

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1222
  • Karma: +372/-182
  • заблудена...
    • Профил
Re: Вечнозелената ферма, Прерийно море
« Отговор #23 -: Май 06, 2016, 01:13:37 am »
Минах я зоната. С 4 мистика (2 героя и 2 наемника), преследвач и пазител.
И не само, че не получих удовлетворение, а и съм силно разочарована.
Разочарована съм от наградата, която ще получа за последната стъпка. Като знам колко ресурс опропастих, за да спечеля в крайна сметка ето този колан
 

А от това приключение някои получават ето такива оръжия
 

И ако някой ми каже, че е един колан, пък бил той и епичен, е сравним с епично оръжие... Има ли въобще място за "равнопоставеност" на наградите?!?
« Последна редакция: Май 08, 2016, 02:15:22 am от Skarlet »
Някои си имат ум, други нямат... и това е
                                                 Мечо Пух

Неактивен Yolov

  • Trusted Member
  • *
  • Публикации: 506
  • Karma: +63/-36
    • Профил
Re: Вечнозелената ферма, Прерийно море
« Отговор #24 -: Май 06, 2016, 09:43:15 am »
Та тук идваме на въпроса защо не са атрактивни тези приключения, а именно поради това несъответствие. Приемаш задачата и ти показва, че ще получиш епична кама, стигаш десета стъпка и ти дава епични ботуши. Ами не мерси :)

Да прибавим, че са и много трудни за минаване някой и направо си е загуба на време и нерви, за както казва Скарлет един смачкан колан  ;)

Та екипа трябва да работи над сложност-награди,  както многократно бе споменавано от мнозина играчи трябва да е фиксирана наградата, за да се знае от началото дали има смисъл да си хабиш нервите :)