Автор Тема: рецепти и професии  (Прочетена 3897 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен tatenceto

  • Категория 1
  • *
  • Публикации: 2
  • Karma: +0/-0
    • Профил
рецепти и професии
« -: Септември 08, 2016, 11:09:18 am »
От къде мога да си набява рецепти. Видях в Аукцион, но там са за висок левъл. И още един въпрос. Как се правят оръжия и по-точно коя е професията за това :) :)

Неактивен Sophie

  • The Countess
  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 2810
  • Karma: +2078/-1758
  • Alis volat propiis
    • Профил
Re: рецепти и професии
« Отговор #1 -: Септември 08, 2016, 10:13:06 pm »
Рецепти има в магазините по провинциите, също така падат и от битки с мобовете по зоните. Оръжията се правят от оръжейника...
Отдавна не ми пука какво говорят хората.. нито знаят истината, нито ще им я кажа!

Неактивен tatenceto

  • Категория 1
  • *
  • Публикации: 2
  • Karma: +0/-0
    • Профил
Re: рецепти и професии
« Отговор #2 -: Септември 09, 2016, 09:24:58 am »
Благодаря много! :)
« Последна редакция: Септември 09, 2016, 05:11:41 pm от tatenceto »

Неактивен Drakuss

  • Dark Lord
  • Trusted Member
  • *
  • Публикации: 311
  • Karma: +139/-37
    • Профил
Re: рецепти и професии
« Отговор #3 -: Януари 12, 2018, 12:56:43 pm »
Забелязвам, че се промениха нужните ресурси на рецептите при занаята...

Кое наложи промяната в изискваните ресурси на всички рецепти? Защо увеличихте изискваните камъни на рецептите и то с не малко, при положение че не са лесни за добиване...

Бихте ли обосновали замисъла, стоящ зад тази промяна?
Peace is a lie, there is only passion.
Through passion, I gain strength.
Through strength, I gain power.
Through power, I gain victory.
Through victory, my chains are broken.
The Force shall free me!

Неактивен Sophie

  • The Countess
  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 2810
  • Karma: +2078/-1758
  • Alis volat propiis
    • Профил
Re: рецепти и професии
« Отговор #4 -: Януари 12, 2018, 05:13:59 pm »
Всички рецепти са със завишени до 5 броя камъни, дори научените преди 1-2 години, но без да се променят бонусите които дават, а е логично - повече ресурс=повече бонуси.

Странно как могат да увеличат изискваните ресурси за рецепта научена преди доста време, а не могат(или не искат) да коригират статистиките ѝ, защото научените рецепти преди около 5-6 месеца и повече имат доста по-лоша продукция от към щети и броня и количество атрибути.

И как така тези промени не се обявиха, така като се прави с другите промени, много полезни и в полза на всички....
« Последна редакция: Януари 12, 2018, 05:15:31 pm от Sophie »
Отдавна не ми пука какво говорят хората.. нито знаят истината, нито ще им я кажа!

Неактивен vexalliaX

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 278
  • Karma: +14/-130
    • Профил
Re: рецепти и професии
« Отговор #5 -: Януари 12, 2018, 05:32:50 pm »
Забелязвам, че се промениха нужните ресурси на рецептите при занаята...

Кое наложи промяната в изискваните ресурси на всички рецепти? Защо увеличихте изискваните камъни на рецептите и то с не малко, при положение че не са лесни за добиване...

Бихте ли обосновали замисъла, стоящ зад тази промяна?
Просто правят играта супер граинди за да скрият че няма достатачно неща които да правиш.

Неактивен Sophie

  • The Countess
  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 2810
  • Karma: +2078/-1758
  • Alis volat propiis
    • Профил
Re: рецепти и професии
« Отговор #6 -: Януари 12, 2018, 06:21:34 pm »
Просто правят играта супер граинди за да скрият че няма достатачно неща които да правиш.


Напротив има стотици неща, които да се направят преди да се пипат рецепти и занаят въобще. Въпроса е, че тези неща се правят, как да кажа...тихомълком. :)

Просто тук се обявяват само популярните и положителните промени да не би случайно нещо да донесе негативи на екипа или играта..... :)
« Последна редакция: Януари 13, 2018, 11:43:49 am от Sophie »
Отдавна не ми пука какво говорят хората.. нито знаят истината, нито ще им я кажа!

Неактивен asnd

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 253
  • Karma: +67/-148
    • Профил
Re: рецепти и професии
« Отговор #7 -: Януари 13, 2018, 01:53:01 am »
сега погледнах някои рецепти.завишени са и други ресурси, но увеличението там е по малко. най много се набиват на очи камъните.шанса за добив при тях е най слаб, за направа на един камък се иска 4 необработени и увеличението им в рецептите е най голямо.доста шоково е положението:)рецепти със цвят вече ще трябва да се работят доста по малко. мисля си, че за да е справедливо за тези които са ювелири, трябва да изравнят шанса за добив спрямо другите професии, и освен това да се нямали броя на изискуемуя необработен ресурс. ако остане така, ще има криза за камъни.абе изненадите си станаха направо традиция *xxx* интересно ми е, защо никой не ни уведомява за нищо.правят се сериозни промени, а ни думичка не се изписва за тях.за какво е този форум?хубаво би било от екипа на играта да пишат какво правят, да ни уведомяват за промени и нововъведения, аз си мисля че това е редното и нормалното.надявам се, тази практика за отказ от всякаква комуникация с играчите да отпадне, и някой все пак да почне да отговаря на разните питанки, задавани от всеки един от нас.радваме се че се работи по играта, знаем че сте натоварени и заети, ама изберети си един който да отговаря понякога на въпросите, че това мълчание си е направо зловещо.

Неактивен ccbb

  • Категория 2
  • **
  • Публикации: 98
  • Karma: +47/-63
    • Профил
    • Ел. поща
Re: рецепти и професии
« Отговор #8 -: Януари 15, 2018, 05:53:56 pm »
Рецептите изискват прекалено много ресурси вече. Добре приемам го. Но оправете статистиките на старите рецепти. Рецептите научени преди няколко месеца и назад вадят много по-лоша продукция. На същите тези рецепти сега им напомпахте изискващите ресурси. Получава се следното. Решавам да правя тъмно синя рецепта(не знам от новите ли е, от старите ли е). Копам един цял ден с два героя и хубави инструменти да изкарам изискваните ресурси. В деня за изработка пускам рецептата с лилав интрумент спечелен след минаването на тежка поредица от задачи с бъгави босове и неработещи мои умения. Една от изработките става лилава две звезди. И тогава забелязвам, че въпросната изработка има щетите на обикновена лилава изработка и то 3 нива по-ниска, която съм изработил същия ден. Като щети почти равни, а като сума атрубути обикновената лилава имаше повече. Представете си какви думи излязаха от устата ми по Ваш адрес. Но после си казах, че може би съм изкарал лош късмет(нали уж стойностите на  щети/броня трябва да варират). И тогава изработих 2 Жълти рецепти, за които бях сигурен, че са на поне 1 година. Резултата беше плачевен. Една от изработките стана 3 звезди  и директно я претопих понеже имаше щетите на уръжие няоколко нива по-ниско със същата рядкост но без 3 звезди. Вече буквално се подигравате с нас. Какво да направя хилядите рецепти изучени в продължение на 2 години някъде. За някои от тях съм платил милиони за бройка. Дори не знам кои са от "новите" и кои от "старите". Как да си купя рецепта от аукциона, като не знам каква е? Как да продължа да майсторя? Как да минавам бъгавите приключения? Как да си направя лечител наемка 50 ниво примерно с недомисления инструмент за въртене на помощници? Как да играя? ИП2 е зключително интересно замислена браузерна игра, но изпълнението  е на много лошо ниво. Извинявам се, ако съм обидил някой от екипа Ви. Но думите си не връщам. Надявам се да се размина само с няколко минуса към профила.

Неактивен Sophie

  • The Countess
  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 2810
  • Karma: +2078/-1758
  • Alis volat propiis
    • Профил
Re: рецепти и професии
« Отговор #9 -: Януари 16, 2018, 04:13:59 pm »
Правилно, и аз съм на същото мнение.... И няма за какво да се извиняваш, това все пак е грозната истина, да грозна, но истина!

Занаята продължава да се съсипва, защо никой не знае, в момента и наемниците са на дневен ред за разсипия...
« Последна редакция: Януари 16, 2018, 04:17:27 pm от Sophie »
Отдавна не ми пука какво говорят хората.. нито знаят истината, нито ще им я кажа!

Неактивен Drakuss

  • Dark Lord
  • Trusted Member
  • *
  • Публикации: 311
  • Karma: +139/-37
    • Профил
Re: рецепти и професии
« Отговор #10 -: Януари 17, 2018, 02:38:17 pm »
Явно нашите мнения, забележки и препоръки нямат значение относно този казус, тъй като вече има и превъзходни рецепти, изискващи по 10 камъка от вид.





Тия ресурси за нищо ги нямате май, а? *crazy*
Peace is a lie, there is only passion.
Through passion, I gain strength.
Through strength, I gain power.
Through power, I gain victory.
Through victory, my chains are broken.
The Force shall free me!

Неактивен vexalliaX

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 278
  • Karma: +14/-130
    • Профил
Re: рецепти и професии
« Отговор #11 -: Януари 17, 2018, 03:33:31 pm »
Явно нашите мнения, забележки и препоръки нямат значение относно този казус, тъй като вече има и превъзходни рецепти, изискващи по 10 камъка от вид.





Тия ресурси за нищо ги нямате май, а? *crazy*
5 e много 10 е вече лудост. Аз искам поне някой от екипа да каже занаята и наемниците ще си останат така  и няма да работим по приключенията за да не си хабим времето тука

Неактивен Sophie

  • The Countess
  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 2810
  • Karma: +2078/-1758
  • Alis volat propiis
    • Профил
Re: рецепти и професии
« Отговор #12 -: Януари 17, 2018, 04:12:36 pm »
Споко, сега ще стане, като в ИХ1, ще правим по 40 мулета да обслужват един майстор.
Отдавна не ми пука какво говорят хората.. нито знаят истината, нито ще им я кажа!

Неактивен Pith_New_Era

  • The Grandmaster
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1156
  • Karma: +143/-621
  • По-добре комплексар, отколкото симплексар.
    • Профил
    • DDdaiku
Re: рецепти и професии
« Отговор #13 -: Януари 17, 2018, 04:19:38 pm »
Строго погледнато, това с камъните не е толкова лошо като идея, тъй като досега ювелирът страдаше. Миньорите продаваха по кюлче за 100 000, а ония се чудеха къде да си набутат камъните. Може би просто трябва да се уеднаквят шансовете за изкопаване и да се вземе предвид спецификата на обработката. Лошото е, че промяната дойде изведнъж и сега на пазара има невъобразим глад за камъни. Което ще вдигне цената им неимоверно. Това ще доведе до рязък спад в изработка по рецепти, които не са обикновени.
ДД

Неактивен ccbb

  • Категория 2
  • **
  • Публикации: 98
  • Karma: +47/-63
    • Профил
    • Ел. поща
Re: рецепти и професии
« Отговор #14 -: Януари 18, 2018, 11:43:34 am »
Pith, сега майсторите ще минем на обикновени рецепти и пак камъните няма да се търсят. Единствено ще са нужни камъни 6кат.(за да си правим 59-60 ниво рецепти), но никой няма да продава/купува такива камъни. Причината за това е трудния добив/обработка и съответно висока цена. Ако едно кюче е 100к, то един камък трябва да е мин. 150К(понеже иска 4 необр. камъка за 1 обработен и то при 25% начален шанс за изкопаване). Това прави 1,5м злато само за камъни за една превъзходна изработка. Като прибавиш и повечето време за изработка и по-бързото хабене на инструментите....