Автор Тема: къде е логиката и къде я търсим  (Прочетена 19013 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен ToNgOis

  • Категория 2
  • **
  • Публикации: 86
  • Karma: +9/-21
    • Профил
Re:къде е логиката и къде я търсим
« Отговор #75 -: Август 26, 2009, 11:38:36 pm »
Зарчето е 6-стенно. Сбора на всяко от срещуположните стени е винаги 7.
1 съвпада с 6 = 7
2 съвпада с 5 = 7
3 съвпада с 4 = 7
Оттук излиза, че всеки от цифрите 1,2,3,4,5,6 може да се "падне" с ~18% вероятност.
Но това не е така. Защото и от 1000 хвърляния единицата може да не се "падне" нито веднъж, a 6-ицата да се "падне" 999 пъти :) Това става ако зарчето се хвърля винаги с еднаква сила и траектория. Това е доказано!
...........................

Това мнение или по точно часта в червено ми направи впечатление. Значи спорет вас @BraveHand, или по скоро от вашето твърдение аз изхождам и правя заключение. Днес да 27.08.2009 в 00:03:53 пускам копаене на сапфир (изкопавам 1). Другата година по това време  (моля нека пренебрегнем факта че годината всъшност не е 365 дни, а 6 часа по малко) с точност до секунда пускам добив на същото място и печеля отново сапфир. Или да сакратим цикала до по-малак период от време седмица,ден - значи ли това че изхождаики от вашето твърдение, базиращо се на научни доказателства аз трябва да копая всеки ден от това място по това време по 1 сапфир. В случея имаме точната повтаряща се траиктория времето за път до нея е константа така че пристига по едно и също време стига исходната позиция да е в уреченото време. В играта липсват изклучителен брой променливи, които оказват влияние на зарчето а колкото по малко променливи участват в уравнението толкова шанса за грешка е по малък. Това ми доиде на ум кажете сега прав ли съм и добре ли намесих вашето твърдение.

Сега:
И нека погледнем на зоната, като брояч които се върти непрестанно с дадена скорост която е константа и в даден период от време от 100% влезат наще 6% за успех. За определен период ние ще можем да имаме успех неограничен брои пъти, въпросат е кога. Щом скороста ни е константа, значи брояча ще се превърта за едно и също време от където следва, че и времето ни е константа. Тази костанта ако я съпоставим със мисите на премиюм акаунтите, които имат по 15 хода за добив е много малка, тъй като обяснявам за 15 хода ние черпим 1 или 2 понякога и 0 сапфира. Защо се пулочава така всичко зависи от генерирането на доклада (както при битките 0.04263 Има време за което системата го създава, предполагам и тук има). Доклада се генерира във времето когато нашия брояч е във шанса за успех или извън него, ако можеше системата да генерира целия доклада за по малко да речем 0.00001 щяхме да уцелим времето,  в което са наще 6% и да имаме 100 % успех за 15 хода, но системата разглежда всеки ход по отделно 1 ход в 0.00001 - 2 ход в 0.00025 и т.н. до последния, които попадне в целта печели. Но нашето време на брояча за успех е нищожна частица от общото време и не печелим често.
От изброеното до сега излезам на глава че дори и по 1 и също време на годината и на деня с точност дори до секунда всичко зависи от системата. Тя не е константа така че би трябвало да излезем на извода че 6% са въпрос на късмет и зависими от системата на играта неината натовареност и пр. променливи, които трудно ще се засекът за да имаме постоянен успех дори и да стане не сме роботи да целим наносекундите и пикомилиминките. :D Дори да сведем системата до минимум да я направим константа да изкарва докладите всеки път в 0.00050 ние пак ще имаме различни резултати. Защо вече става много много сложно, а ме домързя да филофствувам.

Enjoy!
Без да му мислите 6% са си 6%. Ни повече ни по малко въпрос на късмет, а късмета си е чистия шанс на алгоритми с много применливи, които си менят за много малко и не могат да бъдат изчислени. Нека не се оптваме да обясняваме играта чрез теории на вероятностите квонтови теори виши математики и физики. Правилен подход няма, за непрекъснат успех или ако има едвали ще бъде изчислен и изпълнен от човек и то точно.


П.П. Преди време решавах задачата с рибката, ако условието не е било променено там или тук (защото не го помня точно как бише) Май краиния резултат беше Немеца. Ако помня правилно.
« Последна редакция: Август 26, 2009, 11:49:50 pm от ToNgOis »

* „Да разбираш всичко, значи да презираш всичко.“ (Tout comprende, c'est tout mepriser)

Неактивен BraveHand

  • Категория 1
  • *
  • Публикации: 45
  • Karma: +10/-11
    • Профил
    • Ел. поща
Re:къде е логиката и къде я търсим
« Отговор #76 -: Август 27, 2009, 12:00:46 am »
Теорията със зарчетата я казах само, за да обясня нагледно как стоят нещата с
теорията на вероятностите и че е НЕПРИЛОЖИМА в случая с добива в играта :)
Не сте ме разбрал правилно!

Иначе твърдението Ви е правилно - не може да се определи с точност какъв ще е добива и кога точно ще има добив :) Твърде много променливи са замесени (точно затова и тоерията на вероятностите е неприложима тук).

Иначе ДА, немецът е. Тази задача е много лесна, за един час я реших с таблица :)
От Менса често я посатавят на новаците...

Неактивен Bullterrier

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1417
  • Karma: +143/-356
  • I love Harry Potter books!
    • Профил
    • Ел. поща
Re:къде е логиката и къде я търсим
« Отговор #77 -: Август 27, 2009, 10:31:18 am »

Draco dormiens nunquam titillandus
Свят 2
Предложеният от Вас на аукциона Шлемът на покварената душа бе купен. Получихте 14250000 Злато.

Неактивен Skarlet

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1222
  • Karma: +372/-182
  • заблудена...
    • Профил
Re:къде е логиката и къде я търсим
« Отговор #78 -: Август 27, 2009, 12:30:24 pm »
Bullterrier, издай тайната
къде се намират тези богати залежи на сапфир
Някои си имат ум, други нямат... и това е
                                                 Мечо Пух

Неактивен Sheremetev

  • Наше время!
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1630
  • Karma: +549/-1092
    • Профил
    • IH Calculator
Re:къде е логиката и къде я търсим
« Отговор #79 -: Август 27, 2009, 01:23:15 pm »
Физично се доказва, че можеш да хвърлиш една монета 10 000 пъти нагоре и всеки път да си запази "ориентацията" със сигурност (преди и след хвърлянето да е с една и съща страна нагоре).
Всъщност е въпрос на съвсем лек "тласък" и оттам нататък е елементарен жироскоп, макар и за наблюдатлеите монетата уж да прави пълни превъртания.

drakoncho5

  • Гост
Re:къде е логиката и къде я търсим
« Отговор #80 -: Август 27, 2009, 02:22:48 pm »

Неактивен BraveHand

  • Категория 1
  • *
  • Публикации: 45
  • Karma: +10/-11
    • Профил
    • Ел. поща
Re:къде е логиката и къде я търсим
« Отговор #81 -: Август 28, 2009, 08:29:48 pm »
Физично се доказва, че можеш да хвърлиш една монета 10 000 пъти нагоре и всеки път да си запази "ориентацията" със сигурност (преди и след хвърлянето да е с една и съща страна нагоре).
Всъщност е въпрос на съвсем лек "тласък" и оттам нататък е елементарен жироскоп, макар и за наблюдатлеите монетата уж да прави пълни превъртания.

Всъщност, опитът с монетата и зарчето доказаха, че е РЕАЛЕН, и постижим!
Това стана в сериала MythBusters, където развенчават митове. Там построиха машинка, която винаги изтласква с еднаква сила, скорост и посока зарчето, и то винаги се пада на избрано предварително число :)

Неактивен Sheremetev

  • Наше время!
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1630
  • Karma: +549/-1092
    • Профил
    • IH Calculator
Re:къде е логиката и къде я търсим
« Отговор #82 -: Август 29, 2009, 10:03:37 am »
а зарчето се прави с автомат. А за машината- има един "период" в силата, с която трябва да се чукне леко преди хвърлянето, който е достатъчно голям, че и човешката грешка да влезе в границите му  (т.е става и без машина).

Неактивен BraveHand

  • Категория 1
  • *
  • Публикации: 45
  • Karma: +10/-11
    • Профил
    • Ел. поща
Re:къде е логиката и къде я търсим
« Отговор #83 -: Август 29, 2009, 07:04:28 pm »
Това е, както реакцията на удрящия топката с батата (при бейзбола) - трябват му части от секундата, за да удари топката. Той реално не я вижда, а предполага къде точно ще мине :)
Подобно на вратарите, които си избират посока, в която да скочат, а не чакат топката да бъде ударена!
Нарича се биологичен часовник. Чрез него птиците успяват да избегнат бързо движещи се към тях обекти.

Неактивен Sheremetev

  • Наше время!
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1630
  • Karma: +549/-1092
    • Профил
    • IH Calculator
Re:къде е логиката и къде я търсим
« Отговор #84 -: Август 29, 2009, 07:42:49 pm »
Ако става въпрос за монетата... физичното доказателство с допустимия период от стойности е по-сложно. Иначе скакалците, които са на ята от по хиляди, избягват ударите без да предполагат пък съвсем нищо, защото нямат централен мозък, а само периферна нервна система.

Неактивен KingRatt

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 184
  • Karma: +16/-60
    • Профил
Re:къде е логиката и къде я търсим
« Отговор #85 -: Август 29, 2009, 08:34:07 pm »
От къде тръгна темата и къде стигна  :D
Аз си мисля просто, че трябва да се увеличи това прословуто 6 на 10 примерно %
А до тогава аз лично просто няма да копая камъни от гореспоменатите и толкова.

abvgd

  • Гост
Re:къде е логиката и къде я търсим
« Отговор #86 -: Август 30, 2009, 08:56:33 am »
на мене почти всички ходове ми отиват за добив на рубини и от 30 хода изкарвам средно 3-4 рубина . Но преди месец се случвало да изкарам и 7-8 с по-малко от 30 хода .

Неактивен krest

  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 2254
  • Karma: +312/-472
    • Профил
Re:къде е логиката и къде я търсим
« Отговор #87 -: Август 30, 2009, 06:12:25 pm »
на мене почти всички ходове ми отиват за добив на рубини и от 30 хода изкарвам средно 3-4 рубина . Но преди месец се случвало да изкарам и 7-8 с по-малко от 30 хода .
късметлия  :)
:-X аз от поредните 62 хода резултат 0   :-[

Неактивен krest

  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 2254
  • Karma: +312/-472
    • Профил
Re:къде е логиката и къде я търсим
« Отговор #88 -: Август 31, 2009, 01:32:58 pm »
тая табличка е от днес ...



  да взема да изтрия кеша да не ми я показва все една и съща ли  ???   ::)


Неактивен KingRatt

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 184
  • Karma: +16/-60
    • Профил
Re:къде е логиката и къде я търсим
« Отговор #89 -: Август 31, 2009, 09:09:53 pm »
Абе спрете с тия рубини докато не вземат да си оправят играта