Автор Тема: Промени 21.12.2017  (Прочетена 8834 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Sophie

  • The Countess
  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 2810
  • Karma: +2078/-1758
  • Alis volat propiis
    • Профил
Re: Промени 21.12.2017
« Отговор #15 -: Декември 26, 2017, 02:03:19 pm »
Име на герой и на наемника.

Герой Athina, наемник Hardcase_Beetle

Специализация се избира когато добавиш поне 1 ексиприенс на наменик над 35 ниво без специализация.

Специализация да, но не и промяна на класа предполагам, защото тук случая е точно такъв.


Специализацията е винаги случайна.



Това не е много добре и не е в полза на играчите...
Отдавна не ми пука какво говорят хората.. нито знаят истината, нито ще им я кажа!

Неактивен Pith_New_Era

  • The Grandmaster
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1156
  • Karma: +143/-621
  • По-добре комплексар, отколкото симплексар.
    • Профил
    • DDdaiku
Re: Промени 21.12.2017
« Отговор #16 -: Декември 26, 2017, 03:40:43 pm »
Ако можете да погледнете и двата активни превъзходни наемници на AfterShock. Не искат да задобряват повече. А наскоро ми изчезна и един наемник в процес на местене тук-там. И последно - днес направих два наемника редки, но това не се отрази по никакъв начин на уменията им. Много загадки има около тези наемници, така да знаете :)
ДД

Неактивен peasant

  • Категория 2
  • **
  • Публикации: 75
  • Karma: +13/-12
    • Профил
Re: Промени 21.12.2017
« Отговор #17 -: Декември 26, 2017, 03:43:03 pm »
Име на герой и на наемника. Специализация се избира когато добавиш поне 1 ексиприенс на наменик над 35 ниво без специализация. Специализацията е винаги случайна.

Имам наемник който е достигнал 60 ниво без специализация. Възможно ли е да получи специализация, тъй като не мога да добавя 1 XP към опита му (с максимслен опит е)? Бе обикновен, вдигнах го чрез опцията rarity до легендарен - получи само едно умение контраатака +1.

EDIT: Наемника е вече легендарен 60 ниво с Might 5, Vigor 5 и новопридобито умение Counter attack 1. От екипировката му има Spirit armor и Dazzle. Оттук и втория ми въпрос - Уменията от екипировката на наемника влияят ли на генерирането на нови умения, повишаването на старите такива. Предварително благодаря за отговорите.
« Последна редакция: Декември 26, 2017, 03:59:20 pm от peasant »

Неактивен asnd

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 253
  • Karma: +67/-148
    • Профил
Re: Промени 21.12.2017
« Отговор #18 -: Декември 28, 2017, 07:19:10 am »
Цитат
Специализацията е винаги случайна.
ако го оставите това така, голяма веселба ще е.реших да специализирам една наемка, и от мистик с лекуване и други екстри, получих преследвач с едни никакви умения.после си викам ще пробвам пак, даде ми яростен боец-пълен боклук.преди можехме да си сглобяваме партито според нуждите си и по наш си вкус, сега ще е тото, даже и по зле.не аз, а някой друг ще решава с какво ще играя ??? ами искам си мистици с лекуване.колко наемки ще трябва да им вдигна нивата за да си ги получа?много е шантаво това.аз си мислех че ще им се надграждат уменията, то ти дава квото си ще.защо не ги направите да им се надграждат уменията?имам си мистик-ще даде мистик на светлината или на мрака, като уменията които е имал преди специализацията си остават.ако редкоста му е висока и му се полагат допълнителни умения-те вече да са на случаен принцип.

Неактивен devniki

  • Programmer
  • *
  • Публикации: 36
  • Karma: +5/-10
    • Профил
Re: Промени 21.12.2017
« Отговор #19 -: Декември 28, 2017, 10:43:19 am »
До сега имаше бъг със избора на това каква специализация ще се падне. Проблема е отстранен и се тества в момента. Ще пиша като се качи фикса.

Едит: Спецелизацията вече зависи от класа на наемката.
« Последна редакция: Декември 28, 2017, 11:09:17 am от devniki »

Неактивен Sophie

  • The Countess
  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 2810
  • Karma: +2078/-1758
  • Alis volat propiis
    • Профил
Re: Промени 21.12.2017
« Отговор #20 -: Декември 28, 2017, 12:20:43 pm »
До сега имаше бъг със избора на това каква специализация ще се падне. Проблема е отстранен и се тества в момента. Ще пиша като се качи фикса.

Едит: Спецелизацията вече зависи от класа на наемката.


Супер. А каква ще е съдбата на моя наемник, който си смени класа самостоятелно? Беше много добър, от 3 години го търся и едва ли ще имам късмет следващите 3 да намеря такъв.
Отдавна не ми пука какво говорят хората.. нито знаят истината, нито ще им я кажа!

Неактивен devniki

  • Programmer
  • *
  • Публикации: 36
  • Karma: +5/-10
    • Профил
Re: Промени 21.12.2017
« Отговор #21 -: Декември 28, 2017, 03:01:30 pm »
Направих ти го мистик отново. Трябва да му качиш поне едно xp. И би трябявало да се специализира.

Неактивен vexalliaX

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 278
  • Karma: +14/-130
    • Профил
Re: Промени 21.12.2017
« Отговор #22 -: Декември 28, 2017, 04:29:12 pm »
качих един наемник до нво 46 ,не ми даде да избера специлизация и всичките му умения са ниво 1 .Герой Rokki  наемник  Jerry. Щита на Rokki има контра атака +2 която не се добавя към контра атаката  4 на героя. Може ли да го погледнете

Неактивен Sophie

  • The Countess
  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 2810
  • Karma: +2078/-1758
  • Alis volat propiis
    • Профил
Re: Промени 21.12.2017
« Отговор #23 -: Декември 28, 2017, 06:13:20 pm »
Направих ти го мистик отново. Трябва да му качиш поне едно xp. И би трябявало да се специализира.


Да, стана.... Но е напълно унищожен, имаше Лекуване 5-то ниво, Учен пак на 5, Атакуващо действие 4......


Благодаря все пак
. :)
Отдавна не ми пука какво говорят хората.. нито знаят истината, нито ще им я кажа!

Неактивен Sophie

  • The Countess
  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 2810
  • Karma: +2078/-1758
  • Alis volat propiis
    • Профил
Re: Промени 21.12.2017
« Отговор #24 -: Декември 28, 2017, 07:12:57 pm »
Сега забелязвам друго... След специализация досегашните умения на наемника се заменят с нови, което не е много удачно. При мен стана така, вдигнах до лилав един наемник и исках да му вкарам малко ХР за специализация, какво се получи ли.. ами лилава боза с 3 умения на 1-во ниво, как сега да му вдигам нива умения, като той е на макс вече.....

Трябва да се промени нещо, така че след специализация да се добавят от специалните умения към вече съществуващите такива, иначе просто в момента е направено нещо, за което да се твърди, че е направено "нещо ново", но дали е удачно и полезно е съвсем отделен въпрос.
Отдавна не ми пука какво говорят хората.. нито знаят истината, нито ще им я кажа!

Неактивен Mystic_hunter

  • Категория 1
  • *
  • Публикации: 49
  • Karma: +5/-7
    • Профил
Re: Промени 21.12.2017
« Отговор #25 -: Декември 28, 2017, 09:41:52 pm »
Привет и от мен :)!
Вижда се, че екипът работи усилено последните седмици и се опитва да ни зарадва. След толкова промени по играта напоследък е нормално да се получат бъгове. Според мен не в тях е проблема, а в концепцията за закупуване и надграждане на наемниците.  Всичко става на случаен принцип: не можеш да си избираш какви наемници да закупуваш, какви умения да се качват и отключват. А както каза Софи, тъкмо си сглобил добър наемник, вдигаш ниво, специализираш го и получаваш нещо съвсем друго от това, което очакваш. Това скапва играта. Повечето играчи (май-вече рестартиралите) в момента са успели да сглобят някакво добро парти, но какво става с останалите. Новите играчи са си прецакани (в първите категории не, но в горните категории няма как да стигнат старите играчи) и ще се откажат рано-рано. Някои от старите също. Може би ако се намери някакъв хибриден вариант между новата и старата система ще е най-добре. Закупуваш си наемки от таверните какъвто клас и умения искаш. После да имаш възможност да ги надградиш, вдигайки нивата на уменията като жертваш стари наемки. Може да има и опция сам да си гласиш уменията като харчиш диаманти за това естествено.
Visita Interiora Terrae Rectificando Invenies Occultum Lapidem

Неактивен vexalliaX

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 278
  • Karma: +14/-130
    • Профил
Re: Промени 21.12.2017
« Отговор #26 -: Декември 28, 2017, 10:22:15 pm »
Привет и от мен :)!
Вижда се, че екипът работи усилено последните седмици и се опитва да ни зарадва. След толкова промени по играта напоследък е нормално да се получат бъгове. Според мен не в тях е проблема, а в концепцията за закупуване и надграждане на наемниците.  Всичко става на случаен принцип: не можеш да си избираш какви наемници да закупуваш, какви умения да се качват и отключват. А както каза Софи, тъкмо си сглобил добър наемник, вдигаш ниво, специализираш го и получаваш нещо съвсем друго от това, което очакваш. Това скапва играта. Повечето играчи (май-вече рестартиралите) в момента са успели да сглобят някакво добро парти, но какво става с останалите. Новите играчи са си прецакани (в първите категории не, но в горните категории няма как да стигнат старите играчи) и ще се откажат рано-рано. Някои от старите също. Може би ако се намери някакъв хибриден вариант между новата и старата система ще е най-добре. Закупуваш си наемки от таверните какъвто клас и умения искаш. После да имаш възможност да ги надградиш, вдигайки нивата на уменията като жертваш стари наемки. Може да има и опция сам да си гласиш уменията като харчиш диаманти за това естествено.
Това е и моето мнение. Ще влизам отвреме на време да виждам дали има развитие в сингъл плеара (по добри приключения) и наемниците (опция сам да си гласиш уменията с диаманти).Иначе това е от мене

Неактивен devniki

  • Programmer
  • *
  • Публикации: 36
  • Karma: +5/-10
    • Профил
Re: Промени 21.12.2017
« Отговор #27 -: Декември 29, 2017, 10:28:02 am »
Сега забелязвам друго... След специализация досегашните умения на наемника се заменят с нови, което не е много удачно. При мен стана така, вдигнах до лилав един наемник и исках да му вкарам малко ХР за специализация, какво се получи ли.. ами лилава боза с 3 умения на 1-во ниво, как сега да му вдигам нива умения, като той е на макс вече.....

Трябва да се промени нещо, така че след специализация да се добавят от специалните умения към вече съществуващите такива, иначе просто в момента е направено нещо, за което да се твърди, че е направено "нещо ново", но дали е удачно и полезно е съвсем отделен въпрос.


Ако се е получил по слаб като брой на умения то това е нежелано поведение ще разгледаме този вариант.

Неактивен Sophie

  • The Countess
  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 2810
  • Karma: +2078/-1758
  • Alis volat propiis
    • Профил
Re: Промени 21.12.2017
« Отговор #28 -: Декември 29, 2017, 11:58:51 am »
Ако се е получил по слаб като брой на умения то това е нежелано поведение ще разгледаме този вариант.

Нещо май не можем да се разберем, сигурно заради лошия ми български, но ще опитам пак.....

Имам лилав наемник 59-то ниво без специализация с 5 умения и общо 21 точки на тях(примерно 6 на Лекуване, 5 на Извор на духа, 4 на Умение с лъкове, 3 на Умение с лека броня и 4 на Проклятие ), слагам му един наемник за вдигане на ХР да може да специализира и получавам наемник с 4 умения и общо 6 точки на тях(Отровен облак 3, Смъртоносен блок 1, Тъмен облак 1 и Разместване 1). Та мисълта ми е как така изчезват 15 точки от уменията при положение, че на този наемник няма как да му повишавам рядкостта?

Не е въпроса само в броя умения които получава за вдигане на цвят, а и в броя на точките на тези умения. В момента загубих един много добър наемник и получих наемник, който не става за нищо. Нещо някъде по концепцията за тези наемници не е доизмислена и нещата сериозно куцат, а след като опитат всички горчивия хап едва ли ще го направят втори път. Със старите и страстни играчи нещата са ясни, пробваме - не става и продължаваме по старому, но новите като видят колко е тегаво(и не само този проблем с наемниците, а играта като цяло) стават и бягат и никакви обещания не могат да ги задържат.

С лидера ми на гилдията гледаме как почти всеки ден идват ентусиазирани играчи и след 10-15 дни се извиняват и казват чао.

Знаем, че по играта още се работи, но е добре преди да се направят промени от какъвто и да е вид да се пуснат предварително тук, да се пообсъдят нещата, да живне форума, да се видят идеите на опитните играчи за това как ще са полезни промените и за двете страни. Само четем във фейса каква невероятна фирма сте, какви награди печелите и ви поздравяваме.... Аз съм модератор и в Forge of Empires от години, там нещата се пускат за обсъждане 2 седмици преди да влязат в сила и много пъти се променят от първоначалните след дискусията с играчите, а и самите играчи са подготвени за промените предварително и не им действат като шокова терапия.

Извинявам се, ако съм подействала на някой негативно, и заради емоционалния пост, но ми е неприятно когато чета негативни мнения за любимата ми игра и реагирам прекалено лично.
Отдавна не ми пука какво говорят хората.. нито знаят истината, нито ще им я кажа!

Неактивен devniki

  • Programmer
  • *
  • Публикации: 36
  • Karma: +5/-10
    • Профил
Re: Промени 21.12.2017
« Отговор #29 -: Декември 29, 2017, 12:06:02 pm »
Разбрах, подготвяме фикс.