Автор Тема: Оспорвани провинции  (Прочетена 5036 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Pith_New_Era

  • The Grandmaster
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1156
  • Karma: +143/-621
  • По-добре комплексар, отколкото симплексар.
    • Профил
    • DDdaiku
Оспорвани провинции
« -: Януари 26, 2018, 10:39:24 pm »
Играя ИГ от 2009. Нямам претенции за нищо, освен че поназнайвам това и онова, а принципно в turn-based стратегиите нямам равен, както се казва. Тази не е от точно този тип, но идеята ми беше, че и тук се изисква мислене. Та... конкретното ми предложение е към дизайнерите на играта. И вместо да обяснявам кое не е наред и защо, направо ще изтъкна какво би било добре да се направи, бидейки и достатъчно логично същевременно.

1. Броят на битките в оспорваните провинции да е точно число за всеки герой. Така той ще отделя същото време, за да воюва, но може да го прави и само вечер, а не през работно време евентуално. За вас е важно да сме в играта някакъв интервал от време. Не е нужно да го нацепвате, създавайки неудобство на играчите.
2. Героите да се сравняват първо по бойна сила и след това по ниво, но така, че да са подсигурени да могат да провеждат всички битки по т. 1.
3. Победата при отделна битка да носи точки, а не самият рунд да ограничава. Справедливо би било и загубите да отнемат такива. В крайна сметка ще отпадне това нелепо разделение по тежест на рундовете.
4. Седем рунда на седмица. Това също корелира добре с точка 1 и имаме накрая 4/7.
5. Ако имате нужда и от други идеи, не се свенете да питате. Не само аз съм стар играч с добра визия, както и не само стари играчи с добра визия могат да бъдат намерени.
6. Успех и умната ;)
ДД