Автор Тема: Занаятчийството пропада!!!  (Прочетена 5383 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен artreia

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 245
  • Karma: +90/-342
    • Профил
    • Ел. поща
Занаятчийството пропада!!!
« -: Август 27, 2009, 05:32:18 pm »
Не знам дали е само мое наблюдение, но от известно време насам нищо не се купува в аукциона.
Предлагам да се премахнат сините итеми без диаманти по магазините. По този начин ще се стимулират повече занаятчии да произвеждат и съответно ще им се купуват редките предмети в пазара. А също така и рецептите ще имат някаква стойност, които падат като плячка в боя.

Не виждам някакъв стимул в това да си закупя топаз за 1 диамант и да произведа с него един чифт кожени ботуши с капси и топаз 3та категория, които евентуално ще мога да продам след около 2-3 дена за 2 диаманта...
Същото се отнася и за смарагдовата пелерина 2ро ниво, която излиза 1 диамант,а се продава много трудно за 2.

Неактивен nasss

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 137
  • Karma: +1/-30
  • хелоу
    • Профил
Re:Занаятчийството пропада!!!
« Отговор #1 -: Август 27, 2009, 08:24:48 pm »
криза  ;D ;D

Rayh

  • Гост
Re:Занаятчийството пропада!!!
« Отговор #2 -: Август 27, 2009, 08:32:38 pm »
че кой освен тея от 4 категория купува нещо от там  ;)

Неактивен nasss

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 137
  • Karma: +1/-30
  • хелоу
    • Профил
Re:Занаятчийството пропада!!!
« Отговор #3 -: Август 27, 2009, 08:36:19 pm »
че кой освен тея от 4 категория купува нещо от там  ;)

аз ,защо ?!  >:(

Неактивен Lumpy

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 119
  • Karma: +2/-13
    • Профил
Re:Занаятчийството пропада!!!
« Отговор #4 -: Август 28, 2009, 06:51:34 am »
аз ,защо ?!  >:(
и аз  >:(
Храна главно  :D

Неактивен chery

  • Категория 2
  • **
  • Публикации: 53
  • Karma: +6/-6
    • Профил
Re:Занаятчийството пропада!!!
« Отговор #5 -: Август 28, 2009, 08:26:09 am »
и ако се спрат айтъмите от магазините рецептите по 200 диаманта ли ще ги пуснете на аукциона? не че сега няма прекупвачи-измекяри .....

Неактивен artreia

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 245
  • Karma: +90/-342
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Занаятчийството пропада!!!
« Отговор #6 -: Август 28, 2009, 08:52:24 am »
и ако се спрат айтъмите от магазините рецептите по 200 диаманта ли ще ги пуснете на аукциона? не че сега няма прекупвачи-измекяри .....

Идеята на тази тема не беше такава. Вярно е,че съм събрал в момента 13 уникални рецепти, някои от които са пуснати за по 4-5 диаманта на пазара и пак не се купуват. Може би ще трябва да си ги продавам в магазините за по 75 злато?

Ако ти се виждат скъпи рецептите на пазара - ходи си ги вземи сам от мародерчетата...Голяма тръпка е...
Предполагам ти е хубаво като ти изкупя всичката храна от пазара с 400% надценка?

Идеята е съвсем друга, случвало ми се е да си купя от пазара кожена броня с + 8 точност за около 6-7 диаманта. Два дена по-късно я виждам същата в магазин за около 1500 злато... Въобще не ме притеснява,че едната е с 80 а другата с 36 здравина. 5 битки и ремонтирам всичко.
Според теб има ли смисъл да изработя пелерина с + 3 точност, рецептата за която съм купил за 15 диаманта, дал съм 500 злато за 5 средни кожи и 1 диамант за смарагд, с същата пелерина е в подобен магазин за около 600 злато.

« Последна редакция: Август 28, 2009, 09:00:00 am от artreia »

Неактивен chery

  • Категория 2
  • **
  • Публикации: 53
  • Karma: +6/-6
    • Профил
Re:Занаятчийството пропада!!!
« Отговор #7 -: Август 28, 2009, 09:12:59 am »
та коя точно рецепта 3 категория за брони продаваш под 30 диаманта че не можах да видя такава?

а в магазините има и промоцийки, които трябва да се следят мноооого внимателно, защото същата броня за която говориш съм я виждал за 700 злато и 24 диаманта, както и повечето предмети в магазините струват нереално много диаманти. но за да попаднеш на такава промоция трябва да обикаляш цял ден из провинцийте.

а за това кой ресурс колко струва има гилдии, ако нямате взаимопомощ, значи гилдията не струва. а разликата в предметите от магазина и произведените е в здравината им. може в тази насока да се направят още по-големи разликите и така хората да предпочитат да купуват произведени. но да се препродават рецепти  с камъни 28 ниво по 100 диаманта .... ша мъ извиняяте.

Неактивен artreia

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 245
  • Karma: +90/-342
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Занаятчийството пропада!!!
« Отговор #8 -: Август 28, 2009, 09:37:26 am »
Рецептите които падат като плячка са за бижутери, оръжейници и майстори на брони. Разгледай и 3те вида и ще ги намериш ;)
Ако имаше голям смисъл от тях щях да си ги изуча и практикувам, а не да ги продавам...
А до гилдията съм напълно съгласен с теб. Ако дойда в твоята ще ми даваш ли рубини и сапфири без нищо? Ей така - заради сините ми очи?

Неактивен krest

  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 2254
  • Karma: +312/-472
    • Профил
Re:Занаятчийството пропада!!!
« Отговор #9 -: Август 28, 2009, 09:43:04 am »
Рецептите които падат като плячка са за бижутери, оръжейници и майстори на брони. Разгледай и 3те вида и ще ги намериш ;)
Ако имаше голям смисъл от тях щях да си ги изуча и практикувам, а не да ги продавам...
А до гилдията съм напълно съгласен с теб. Ако дойда в твоята ще ми даваш ли рубини и сапфири без нищо? Ей така - заради сините ми очи?
Че ако не давам камъни в гилдията за другите , какво предлагаш да си ги купуват ли ?!?
Нали това е идеята на гилда ?!
 Друг е въпроса как е решено да се влагат въпросните камъни при условие , че всеки е наясно как се добиват !

Неактивен blackhearty

  • Категория 1
  • *
  • Публикации: 4
  • Karma: +0/-0
    • Профил
Re:Занаятчийството пропада!!!
« Отговор #10 -: Август 28, 2009, 01:04:10 pm »
Аз пък имам друго предложение, за да се стимулира занаятчийството, може би трябва да се направи така, че да дава поне малък брой точки опит, защото всеки иска да вдига нива, а какъв е стимула на някой да си хаби точките в опит да създаде някакъв предмет, вместо да пребие 75 крадеца и да качи следващото ниво ?

Неактивен chery

  • Категория 2
  • **
  • Публикации: 53
  • Karma: +6/-6
    • Профил
Re:Занаятчийството пропада!!!
« Отговор #11 -: Август 28, 2009, 01:22:53 pm »
мисля че занаятчийството не е задължително да се развива. то е за тези които искат да играят повече

Неактивен DraganoW

  • Trusted Member
  • *
  • Публикации: 1104
  • Karma: +204/-61
  • Мултигруп "Събирам минуси на воля, давайте повече"
    • Профил
Re:Занаятчийството пропада!!!
« Отговор #12 -: Август 28, 2009, 01:24:53 pm »
Занаятчийството е за да има по-хубави предмети в играта... иначе всички ще са с някакви си редки предмети с по един бонус от магазините.
Като нямаш два лева за паста, седиш навън до витрината на сладкарницата и гледаш как другите ядат, това е.

Неактивен ageNt oraNge

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1031
  • Karma: +159/-289
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Занаятчийството пропада!!!
« Отговор #13 -: Август 28, 2009, 01:29:04 pm »
Аз пък имам друго предложение, за да се стимулира занаятчийството, може би трябва да се направи така, че да дава поне малък брой точки опит, защото всеки иска да вдига нива, а какъв е стимула на някой да си хаби точките в опит да създаде някакъв предмет, вместо да пребие 75 крадеца и да качи следващото ниво ?


И какво като качиш следващото ниво ?

Неактивен blackhearty

  • Категория 1
  • *
  • Публикации: 4
  • Karma: +0/-0
    • Профил
Re:Занаятчийството пропада!!!
« Отговор #14 -: Август 28, 2009, 01:33:37 pm »

И какво като качиш следващото ниво ?

Еми, като качиш следващото ниво ставаш по силен, може би ?

Пък ако не искаш да качваш нива си стой 1-во ниво и това е