Автор Тема: Новата система за изчисляване на щетите  (Прочетена 1937 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен vexalliaX

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 278
  • Karma: +14/-130
    • Профил
Имам въпрос към HeroicDev. Когато пуснете новата система за изчисляване на щетите ще има ли  стандартни удари от стрелци по 12к и крит по 50к заобикалящи стоманена кожа с оръжие 1200 макс дмг? Знам че спряхре баланса на геройте до войните ще правите ли нещо по стелците. Още нещо: направете боен транс да работи само при войните. Моя стрелец с залп винаги лъка му става 1200- 1200 малко оп :D. Искам просто да получа информация за идващите промени за да знам дали да се занимавам повече

Неактивен Pith_New_Era

  • The Grandmaster
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1156
  • Karma: +143/-621
  • По-добре комплексар, отколкото симплексар.
    • Профил
    • DDdaiku
Re: Новата система за изчисляване на щетите
« Отговор #1 -: Юли 27, 2018, 03:47:43 pm »
Баланс по воините? Не мисля, че такъв е имало. Имаше само лека козметика. Едва вчера правех по 90к щети на босовете с пазител с отмъщение ;)
Никакъв баланс е нямало следователно. Балансът ще бъде в бъдеще :)
ДД

Неактивен vexalliaX

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 278
  • Karma: +14/-130
    • Профил
Re: Новата система за изчисляване на щетите
« Отговор #2 -: Юли 27, 2018, 04:03:06 pm »
е нали беше 360 % макс дмг за  пазител с отмъщение? Нещо такова не бяха ли писали?Ти сигурно имаш хистерия и тогава нещата стават много откачени.Чесно казано цялата история с промени в бъдещето и "скоро " става доста досадна. Преди 4 месеца докладвах стоманена кожа .Да видим какво ще каже HeroicDev

Неактивен vexalliaX

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 278
  • Karma: +14/-130
    • Профил
Re: Новата система за изчисляване на щетите
« Отговор #3 -: Юли 27, 2018, 04:10:28 pm »
Няма нищо по приятно от това да си изхабил 6 чука по 6к занаят и някой с обикновенна екипировка да те критне с 50 к :D :D

Неактивен Pith_New_Era

  • The Grandmaster
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1156
  • Karma: +143/-621
  • По-добре комплексар, отколкото симплексар.
    • Профил
    • DDdaiku
Re: Новата система за изчисляване на щетите
« Отговор #4 -: Юли 27, 2018, 05:01:22 pm »
е нали беше 360 % макс дмг за  пазител с отмъщение?
Толкова е, ама само на писмо :)))
Трябва да се помисли изобщо щетите да паднат с много. Още преди две години го обяснявах това. За да има тактика и да няма изненадващо пукане на балончета. Вероятностите са си вероятности, но бива да можем да ги контролираме до значителна степен. Иначе за чуковете си прав. Ама с непрекъснатите промени винаги ще се налага човек да се преформулира след някакъв период от време :)
ДД

Неактивен EndIsNear

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 132
  • Karma: +41/-40
    • Профил
Re: Новата система за изчисляване на щетите
« Отговор #5 -: Юли 27, 2018, 05:19:09 pm »
Надявам се осъзнавате ,че за тях това не е нашето забавление а  просто  бизнес  8)
Сметнете си сами колко пари сте дали за играта  :) И съм сигурен, че всичките мрънкачи от форума не сме платили дори и една програмистка заплата  :) При тези приходи едва ли отделят безкрайно много ресурси за безславно умрял проект който се опитват да съживят. Аз лично даже се очудвам как го поддържат още  ???
« Последна редакция: Юли 27, 2018, 05:20:42 pm от EndIsNear »

Неактивен Pith_New_Era

  • The Grandmaster
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1156
  • Karma: +143/-621
  • По-добре комплексар, отколкото симплексар.
    • Профил
    • DDdaiku
Re: Новата система за изчисляване на щетите
« Отговор #6 -: Юли 27, 2018, 05:46:47 pm »
Ами не е като да сме видели нито реклама, нито маркетинг. Но проектът си е славен, нищо че понакуцва :)
ДД

Неактивен EndIsNear

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 132
  • Karma: +41/-40
    • Профил
Re: Новата система за изчисляване на щетите
« Отговор #7 -: Юли 27, 2018, 05:53:10 pm »
Ами не е като да сме видели нито реклама, нито маркетинг. Но проектът си е славен, нищо че понакуцва :)
Като глдам ИХ1 е умряла доста безславно  :)

Неактивен vexalliaX

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 278
  • Karma: +14/-130
    • Профил
Re: Новата система за изчисляване на щетите
« Отговор #8 -: Юли 27, 2018, 06:01:42 pm »
Защо размивате темата .Въпроса ми беше към HeroicDev

Неактивен HeroicDev

  • Game Designer
  • *
  • Публикации: 119
  • Karma: +19/-14
    • Профил
Re: Новата система за изчисляване на щетите
« Отговор #9 -: Юли 27, 2018, 07:33:46 pm »
Здравейте :)

Идеята ни бе да ребалансираме и поправим уменията, защото доста от тях не работеха както трябва. Работейки по въпроса осъзнахме, че проблема е по-глобален и от там промените по смятането на щетите.

Навярно вече сте се сетили за това, но нека поясня как промените биха повлияли на въпросните огромни щети...

Да вземем ситуация, в която имаме цел Гошко върху който има Hysteria(5) и още други 5 ефекта, които нямат особено значение.
Ние сме преследвач, който има Assassination(5), Guardian Slayer(5) и Warrior Slayer(5).

Гошко има 5000 здраве и 500 сила.

Атакуваме Гошко, като нормалната ни атака прави да речем 1000 щети, което си е малко. Да сметнем:
Нормална атака -> 1000
//Имаме късмет и тук се пускат Guardian Slayer и Warrior Slayer
+Guardian Slayer бонус: 5000hp*5% = 250 dmg -> 1250
+Warrior Slayer бонус: 500 сила * 100% = 500 dmg -> 1750
+Assassination бонус: 6*40=240% -> 1750*240% = 4200
//Тук вече идва ефекта на Hysteria-та
+Hysteria бонус: 4200*200% = 8400
//Имаме и един критикал удар... (преследвачите имат 20% бонус към щетите от критичен удар)
-> 8400*220% = 18480 щети

Така от 1000 щета се прави 18.5к dmg. При това виждате, че никъде не съм използвал невероятни стойности. Ако вместо 1000 щета нормална атака правим 5000 (двурък чук + сила) и имаме повече ефекти се сещате какво става. Проблема тук е поредността на приложение на бонусите. За Assassination е това горе-долу, но за други умения е различен. Като така, баланса е невъзможен освен ако няма една по-организирана методология за прилагане на бонуси.
Точно с това се занимаваме.
Новата система има ясно определен ред, в който въпросните умения попадат на различни места. Бонусите биват групирани по тип и се събират заедно преди да бъдат приложени. Така ще избегнем абсурдните увеличения, които се случват в момента. Също, минаваме през всяко умение за да го пипнем и тестваме дали работи.
Освен това, вече ще можем да променяме умения с доста по-малък риск да счупим половината игра :D

При пускането на промените, цялата игра ще се измени сериозно и ще има период, в който навярно ще има и абсурди. Ще разчитам да помогнете да изгладим положението ;)

Имам въпрос към HeroicDev. Когато пуснете новата система за изчисляване на щетите ще има ли  стандартни удари от стрелци по 12к и крит по 50к заобикалящи стоманена кожа с оръжие 1200 макс дмг? Знам че спряхре баланса на геройте до войните ще правите ли нещо по стелците. Още нещо: направете боен транс да работи само при войните. Моя стрелец с залп винаги лъка му става 1200- 1200 малко оп :D. Искам просто да получа информация за идващите промени за да знам дали да се занимавам повече
Олеле... Ще гледаме да го оправим това, да :D

е нали беше 360 % макс дмг за  пазител с отмъщение? Нещо такова не бяха ли писали?Ти сигурно имаш хистерия и тогава нещата стават много откачени.Чесно казано цялата история с промени в бъдещето и "скоро " става доста досадна. Преди 4 месеца докладвах стоманена кожа .Да видим какво ще каже HeroicDev
Стоманената кожа, както бях писал в друг пост е проблем който отива надълбоко. По-точно надълбоко в гореупоменатото. С промените би трябвало да изчезне проблема.

Не съм човека, който може да се наеме да дава прогнози за това кога ще влязат при вас въпросните промени, но са надявам да проявите характерното за играча на Имперски Герой търпение  *hihi*

Поздрави!
« Последна редакция: Юли 27, 2018, 07:39:14 pm от HeroicDev »

Неактивен vexalliaX

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 278
  • Karma: +14/-130
    • Профил
Re: Новата система за изчисляване на щетите
« Отговор #10 -: Юли 27, 2018, 09:27:33 pm »
Благодаря за изчерпателното обяснение. Аз имам 1000 сила и 30к здраве .Зареди това виждам някакви огромни цифри :D :D :D