Автор Тема: повишаване на редкостта на наемник  (Прочетена 2877 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен asnd

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 253
  • Karma: +67/-148
    • Профил
повишаване на редкостта на наемник
« -: Август 06, 2018, 11:54:42 am »
случвало ми се е след повишаване на редкостта на наемник, да даде 7 умения вместо 8, но днес ми се случи да даде само 6. ето го и него:http://prntscr.com/kf7yoj  възможно ли е да направите програма, която да оправи подобни наемки, да си им даде нужните на брой умения? мн е неприятно това, трудно се вдига редкостта до епична наемка, а накрая нищо :(.

Неактивен EndIsNear

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 132
  • Karma: +41/-40
    • Профил
Re: повишаване на редкостта на наемник
« Отговор #1 -: Август 06, 2018, 12:31:22 pm »
Хм. пише че има 24 точки за умения а на скрииншота има само 22 използвани. Най вероятно другите са заминали в умения които не се виждат в този списък, аз съм забелязал само че "Умение с щит" се пада на мситици наемки другото не знам кое е ... или прост са само 7 уменията ;)

Неактивен asnd

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 253
  • Karma: +67/-148
    • Профил
Re: повишаване на редкостта на наемник
« Отговор #2 -: Август 06, 2018, 01:17:42 pm »
да, оказа се че имал 2 т. на умение със щит, което е прекрасно, само че няма да мога да го подобря това умение, след като не ми го показва.

Неактивен Pith_New_Era

  • The Grandmaster
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1156
  • Karma: +143/-621
  • По-добре комплексар, отколкото симплексар.
    • Профил
    • DDdaiku
Re: повишаване на редкостта на наемник
« Отговор #3 -: Август 06, 2018, 07:03:28 pm »
Мистиците нямат умение с щит. Просто все още пуска от старите наемници. Срещат се подобни небивалици и за други класове. Докладвал съм го отдавна. Чака си реда за оправяне.
ДД

Неактивен HeroicDev

  • Game Designer
  • *
  • Публикации: 119
  • Karma: +19/-14
    • Профил
Re: повишаване на редкостта на наемник
« Отговор #4 -: Август 09, 2018, 09:09:39 am »
Здравейте,
С последния релийз от вчера оправихме въпросния проблем с това, че наемници получават бонус умения (за мечове, брони и тн) от други класове. Вече това не е възможно. Също, ако наемника е имал подобно умение, то е било сменено на случаен принцип с друго умение, което принадлежи към класа му.
Пример: На наемник мистик с "Умение с щит" ще бъде дадено примерно "Умение с тояги", което да замести първото.

Това би трябвало да поправи настоящия проблем.

Позрави!

Неактивен EndIsNear

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 132
  • Karma: +41/-40
    • Профил
Re: повишаване на редкостта на наемник
« Отговор #5 -: Август 09, 2018, 07:44:27 pm »
Има някакъв проблем с наемниците след нововъведенията..когато повишаваш обикновен наемник който има 2 точки вложени в умения в превъзходен точките му стават 3 ?? Нормално ли е това ,след като в актализацията пише че нормалния е с 5 точки ,а когато го повишиш в превъзходен е с 10 точки??
Това са максималните точки които могат да се разпределят по всичките му умения, а НЕ броят умения. Например обикновенния има 2 умения, а следващата рядкост 3.

И не е лошо някой да обясни схемата за повишаване на уменията на наемниците т.е решил съм да вдигам наемник с умение две оръжия в по голяма рядкост а не знам какъв донор да избера за подобрението му така че нивото на конкретното умение да се повиши ??Или искам умение което да придобие след повишаването,с какъв донор ще трябва да го повишавам?
Няма никаква схема, по до колкото е известно новополучените умения се раздават на абсолютно случаен принцип.

Неактивен asnd

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 253
  • Karma: +67/-148
    • Профил
Re: повишаване на редкостта на наемник
« Отговор #6 -: Август 10, 2018, 10:05:19 am »
вече няма да се играе с наемници които са конструирани от нас.кой ще е този , който обикновенна наемка ще я вдигне до епична, и после ще почне да й вдига уменията? това е мисията невъзможна.да не говорим, че докато я вдигне до епична, в 99% от случаите ще вкара умения които не са желани.пак ще чакаме да имаме късмет и да вкара що годе прилична епична наемка, или многообещаваща легендарна.не ми харесва тази промяна.тези които ги чакат мн рестарти, ше теглят.с калпави наемки приключенията стават тегави.

Неактивен EndIsNear

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 132
  • Karma: +41/-40
    • Профил
Re: повишаване на редкостта на наемник
« Отговор #7 -: Август 10, 2018, 10:23:33 am »
вече няма да се играе с наемници които са конструирани от нас.кой ще е този , който обикновенна наемка ще я вдигне до епична, и после ще почне да й вдига уменията? това е мисията невъзможна.да не говорим, че докато я вдигне до епична, в 99% от случаите ще вкара умения които не са желани.пак ще чакаме да имаме късмет и да вкара що годе прилична епична наемка, или многообещаваща легендарна.не ми харесва тази промяна.тези които ги чакат мн рестарти, ше теглят.с калпави наемки приключенията стават тегави.
Да за много рестарти ще е доста трудно, но за да си изградиш 1 идеална наемка май е по-лесно :) Което ме прави радостен че ръшнах с рестартите и ми остават само още 3 :)

Неактивен Pith_New_Era

  • The Grandmaster
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1156
  • Karma: +143/-621
  • По-добре комплексар, отколкото симплексар.
    • Профил
    • DDdaiku
Re: повишаване на редкостта на наемник
« Отговор #8 -: Август 10, 2018, 11:20:08 pm »
Сега би трябвало да е по-лесно с наемниците. Поне ще се занимавате с тези, които ви се струват най-читави. То и преди беше така, но не можеше да се работи върху желаното и се вдигаха нива на произволни умения. Да, сега определено е по-добре. Относно рестартите - те едва ли имат някакво значение. Може да се рестартира буквално за един ден. Никакви сносни наемници не са нужни за тази цел.
ДД

Неактивен asnd

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 253
  • Karma: +67/-148
    • Профил
Re: повишаване на редкостта на наемник
« Отговор #9 -: Август 11, 2018, 12:22:11 am »
абе питх,   ако сериозно го твърдиш това, ме изкушаваш да ти дам единия си герой да го докажеш това твърдение.май си забравил че след всеки рестарт се иска повече опит за вдигане на ниво.с натрупване на рестартите и нужния опит става сериозен.за ден, дори да имаш нужната енергия, не можеш направи достатъчно битки.очаквам скоро да има пряка полза за тези които са натрупали рестарти, тогава ще покажеш как става този бърз рестарт:) а за наемките няма смисъл да говорим, едно е да развиваш умения от 25 натрупани, съвсем друго от 8.аз си бях събрал доста обикновени наемници, с по две хубави умения, с мисълта да им повиша редкоста, но ги махнах до един.прекалено дългосрочен е такъв проект, а играта е толкова динамична откъм промени, че не бих заложил на такъв.ще си развивам старите наемки, може да имат по едно излишно или липсващо умение, но ще са ми от полза веднага, а не след година.

Неактивен vexalliaX

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 278
  • Karma: +14/-130
    • Профил
Re: повишаване на редкостта на наемник
« Отговор #10 -: Август 11, 2018, 12:42:50 pm »
абе питх,   ако сериозно го твърдиш това, ме изкушаваш да ти дам единия си герой да го докажеш това твърдение.май си забравил че след всеки рестарт се иска повече опит за вдигане на ниво.с натрупване на рестартите и нужния опит става сериозен.за ден, дори да имаш нужната енергия, не можеш направи достатъчно битки.очаквам скоро да има пряка полза за тези които са натрупали рестарти, тогава ще покажеш как става този бърз рестарт:) а за наемките няма смисъл да говорим, едно е да развиваш умения от 25 натрупани, съвсем друго от 8.аз си бях събрал доста обикновени наемници, с по две хубави умения, с мисълта да им повиша редкоста, но ги махнах до един.прекалено дългосрочен е такъв проект, а играта е толкова динамична откъм промени, че не бих заложил на такъв.ще си развивам старите наемки, може да имат по едно излишно или липсващо умение, но ще са ми от полза веднага, а не след година.
Зависи за кой рестарт е прдизвикателството .Аз имам герои за рестарт може да се пробвам :D.От 1 до 3 рестарт със сигурност е възможно

Неактивен Pith_New_Era

  • The Grandmaster
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1156
  • Karma: +143/-621
  • По-добре комплексар, отколкото симплексар.
    • Профил
    • DDdaiku
Re: повишаване на редкостта на наемник
« Отговор #11 -: Август 12, 2018, 02:30:54 pm »
Да, всичко което пиша е сериозно.
1. Твърдението ми за еднодневен рестарт идва от наблюдения върху Роки. Той се справи и единственото ограничение би било времето за игра. Дори и два, и три дни да са - пак е малко. Енергия може да се закупи лесно.
2. Дали ще се вдигат наемници от 8 точки или от 25 не е от голямо значение. Разликата е около 1 седмица, което за 1 парти прави 5 седмици. Това също не е много. Всички знаем много добре къде се губи същинското време - в качването на рядкост, тъй като там стават по-бавно нещата. Освен това голяма част от наемниците изхвърляме именно защото не се е паднало това, което ни се е искало. Опитът ми показва, че с течение на времето се падат и добри наемници вече, които могат да бъдат развити, според както ни се иска. И за една седмица ще станат още по-добри. Днес изхвърлих един пазител на афтършок с 35 точки, а на негово място сложих такъв с десетина. Познай кой изглежда по-прилично, дори и без развити все още умения. И знам, че повече няма да го бутна никога за сметка на нов пазител, освен ако не реша да сменям изцяло тактиката. Нещата си стават лека-полека. Оплачи ми се пак по нова година ;)
ДД

Неактивен EndIsNear

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 132
  • Karma: +41/-40
    • Профил
Re: повишаване на редкостта на наемник
« Отговор #12 -: Август 12, 2018, 04:33:44 pm »
Да, всичко което пиша е сериозно.
1. Твърдението ми за еднодневен рестарт идва от наблюдения върху Роки. Той се справи и единственото ограничение би било времето за игра. Дори и два, и три дни да са - пак е малко. Енергия може да се закупи лесно.
2. Дали ще се вдигат наемници от 8 точки или от 25 не е от голямо значение. Разликата е около 1 седмица, което за 1 парти прави 5 седмици. Това също не е много. Всички знаем много добре къде се губи същинското време - в качването на рядкост, тъй като там стават по-бавно нещата. Освен това голяма част от наемниците изхвърляме именно защото не се е паднало това, което ни се е искало. Опитът ми показва, че с течение на времето се падат и добри наемници вече, които могат да бъдат развити, според както ни се иска. И за една седмица ще станат още по-добри. Днес изхвърлих един пазител на афтършок с 35 точки, а на негово място сложих такъв с десетина. Познай кой изглежда по-прилично, дори и без развити все още умения. И знам, че повече няма да го бутна никога за сметка на нов пазител, освен ако не реша да сменям изцяло тактиката. Нещата си стават лека-полека. Оплачи ми се пак по нова година ;)
Изгарям от желание да видя как ще реснеш за 1 ден ако не си събирал книжки 1 месец с диаманти :) Дори и да предположим че игнорираш всички приклчнния преди 50лвл, а ако го направиш е доста вероятно последните ти рестарти да са доста трудни. Ти си добър и разумен играч, като знаеш с колко се увеличава опита необходим след всеки рестарт, сметни си го за 7мия или 8мия рестарт :) И както сам го описа 5 седмици на наемка прави да кажем 20 седмици на рестарт ... на теб ти остават 6 рестарта, не знам за теб, но аз едва ли ще играя още 3 години играта :)