Автор Тема: Занаятчийство. Класиране занаяти. Гранд майстор занаятчия от Земята на Харода.  (Прочетена 3198 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен peasant

  • Категория 2
  • **
  • Публикации: 75
  • Karma: +13/-12
    • Профил
Здравейте, имам въпрос относно титлата Гранд майстор занаятчия от Земята на Харода, която дава бонуси Lower stamina cost of recipes of at least rare quality for all guild members и бонуси като при активиран VIP статус. Преди носител на тази титла беше героя Iron_man, който все още е носител на титлата Майстор оръжейник на Земята на Харода с +2% увеличен шанс за изработка за всички Оръжейници в гилдията. Той е номер 8 в класирането по занаяти. Героя yalan е на 39 място в момента в Класации изработка а носител на титлата Гранд майстор занаятчия от Земята на Харода.

Направил съм screenshots на Класирането по Изработка и на Двора на Харода с аватарите на гореспоменатите герои.




Въпроса ми е защо е така? Не трябва ли моя герой NewOne, които е на първо място в Класирането по Изработка да е носител на тази титла?

Благодаря предварително за отговора!

Неактивен HeroicDev

  • Game Designer
  • *
  • Публикации: 119
  • Karma: +19/-14
    • Профил
Здравей,
Знаем за проблема и вече се разработва решение :).

Поздрави!

Неактивен peasant

  • Категория 2
  • **
  • Публикации: 75
  • Karma: +13/-12
    • Профил
Здравей,
Знаем за проблема и вече се разработва решение :).

Поздрави!

Здравейте,

Бих желал да попитам има ли някакво развитие по въпроса? Проблема ме вълнува заради бонусите на тези титли.

Поздрави!

Неактивен peasant

  • Категория 2
  • **
  • Публикации: 75
  • Karma: +13/-12
    • Профил
Здравейте,

Да попитам има ли някакво развитие по въпроса? В момента Grand Master Craftsman в имперския град е Iron_man от гилдия PUH, който е 9 в общото класиране по занаяти в момента.

Въпроса ме интересува заради бонусите на имперските и фракционните титли за занаятчийство.

Поздрави!

Неактивен HeroicDev

  • Game Designer
  • *
  • Публикации: 119
  • Karma: +19/-14
    • Профил
Здрасти,
Ще погледна докъде сме стигнали по въпроса. Извинявай за забавянето!

Поздрави!

Неактивен HeroicDev

  • Game Designer
  • *
  • Публикации: 119
  • Karma: +19/-14
    • Профил
Здравей,
С един от скорошните пачове ще бъде поправен проблема.
Към момента класирането в Орденът на Занаятчиите се смята по различен начин от класирането в Класациите за изработка. От там идват и разликите.
Ще бъде уеднаквено и титлите ще се преразпределят от самосебе си.

Поздрави!

Неактивен peasant

  • Категория 2
  • **
  • Публикации: 75
  • Karma: +13/-12
    • Профил
Благодаря за информацията!

Неактивен peasant

  • Категория 2
  • **
  • Публикации: 75
  • Karma: +13/-12
    • Профил
Здравей,
С един от скорошните пачове ще бъде поправен проблема.
Към момента класирането в Орденът на Занаятчиите се смята по различен начин от класирането в Класациите за изработка. От там идват и разликите.
Ще бъде уеднаквено и титлите ще се преразпределят от самосебе си.

Поздрави!

Здравейте,

Да попитам този пач ще бъде ли скоро качен в играта?

Въпроса ме интересува заради бонусите на титлата 'Майстор Оръжейник на Земята на Харода' в Двора на Харода която дава 2% увеличен шанс на всички оръжейници от гилдията, както и титлата 'Майстор Оръжейник в Градът на Императорите' която дава 5% увеличен шанс на всички оръжейници от гилдията. Тоест общо 7% увеличен шанс на всички оръжейници от гилдията на носителя на тези титли.

В момента 'Майстор Оръжейник на Земята на Харода' и 'Майстор Оръжейник в Градът на Императорите' е Iron_man от гилдия PUH, който е 11 в общото класиране по занаяти в момента и има оръжейници с повече точки в Класацията по Изработка, както в Харода, така и в останалите фракции.

Поздрави!

Неактивен ccbb

  • Категория 2
  • **
  • Публикации: 98
  • Karma: +47/-63
    • Профил
    • Ел. поща
Дори да оправят класацията, възниква следният въпрос. Бонусите от титлите имат ли някакъв ефект?

Неактивен peasant

  • Категория 2
  • **
  • Публикации: 75
  • Karma: +13/-12
    • Профил
Дори да оправят класацията, възниква следният въпрос. Бонусите от титлите имат ли някакъв ефект?

Тази информация е достъпна за носителя на тези титли, споменати по горе, както и на оръжейниците от гилдията на този герой.

Орденът на Занаятчиите е част от дворовете на фракциите и на Императорския град от началото на ИГ2 и са заложени там като част от играта, да дадат стимул на занаятчиите да отделят повече време за направата на оръжия, брони и накити, да стават все по-добри и да трупат точки в Класацията на Изработка. Накратко да се създаде конкуренция в тази уникална част от играта.

Не случайно сред пасивните умения на героя е 'Занаятчия'. При желание могат да се похарчат 5 точки за това умение и да се добавят съответно 5 точки към базовия шанс на инструмента при изработката на предмети. За сметка на уменията за битка. Така че тези 2% + 5%=7% никак не са малко.
« Последна редакция: Април 12, 2019, 07:19:52 am от peasant »

Неактивен Pith_New_Era

  • The Grandmaster
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1156
  • Karma: +143/-621
  • По-добре комплексар, отколкото симплексар.
    • Профил
    • DDdaiku
Бонусите от титлите са прекалено малки и не са никакъв стимул. Освен това са нужни и повече титли, както и смислени титли на основата на класиране по различни дисциплини. И е добре по някакъв начин по-високи титли да включват в себе си бонуса от по-ниските и да дават нещо допълнително. Ама то кой ли ме чете мен вече.
ДД

Неактивен ccbb

  • Категория 2
  • **
  • Публикации: 98
  • Karma: +47/-63
    • Профил
    • Ел. поща
Peasant мой герой незнайно защо е гранд майстор занаятчия на империята, също и на Фаролин. Титилите ми уж намалят нужната енергия за изработка.  Взимам ми  2-4-6-10 енергия. Ти ми кажи дали работи това. Второто дава бонуси като VIP. Нищо не дава. Не и ако имаш вече VIP, a то без да имаш няма как да си на върха на занаятчиите. И остава третият бонус - офертите са ти винаги първи. Той май rботи. За процентите бонуси които говориш имаш грешен поглед на ситуацията. С вдигнато пасивно +5% на инструмента и другите проценти от титли нама да ти се увеличи крайния шанс за лилаво  или най много с 0.1% да мръдне шанса. Пък за зелените изобщо не говорим.

Неактивен peasant

  • Категория 2
  • **
  • Публикации: 75
  • Karma: +13/-12
    • Профил
Peasant мой герой незнайно защо е гранд майстор занаятчия на империята, също и на Фаролин. Титилите ми уж намалят нужната енергия за изработка.  Взимам ми  2-4-6-10 енергия. Ти ми кажи дали работи това. Второто дава бонуси като VIP. Нищо не дава. Не и ако имаш вече VIP, a то без да имаш няма как да си на върха на занаятчиите. И остава третият бонус - офертите са ти винаги първи. Той май rботи. За процентите бонуси които говориш имаш грешен поглед на ситуацията. С вдигнато пасивно +5% на инструмента и другите проценти от титли нама да ти се увеличи крайния шанс за лилаво  или най много с 0.1% да мръдне шанса. Пък за зелените изобщо не говорим.

Да, що се отнася до титлите гранд майстор занаятчиия на отделните фракции и на империята бонусите се виждат като pop-up съобщение, когато цъкнеш на иконите до аватара.

Това за което говориш е 'Lower stamina cost of recepies of at least rare quality for all guild members'. Съобщението не е преведено на български. Груб превод: Намалена нужна енергия за изработка на редки, легендарни и епични рецепти за всички членове на гилдията ти.

Реално ако гилдията има член които е носител на една такава (фракционна) титла необходимите точки за изработка за всички майстори от тази гилдия независимо от основната им професия са: за изработка на един предмет от рядка рецепта - 7, от легендарна - 11, от епична -15 или следвайки твоя запис по горе 7-11-15.

Ти си носител както на фракционата титла така и имперската и поради това имаш, както и всички майстори от твоята гилдия 6-10 за изработка на предмет съответно от рядка и легендарна рецепта. Предполагам за епична рецепта нужните точки за изработка  са 14.

Този бонус се усеща от занаятчията при изработка на 10 предмета от рядка рецепта. Системата ще вземе от теб 60 точки, а без бонус/и взема 80 точки.

Що се отнася до 7% плюс от титлите и 5% плюс от пасивното умение 'Занаятчия' с максимално инвестирани точки, наясно съм с това което казваш. Шанса за епичен предмет се вдига с части от процента, но всичко което допринася за увеличение на шанса за изработка е добре дошло за занаятчията.
« Последна редакция: Април 12, 2019, 06:19:48 pm от peasant »

Неактивен peasant

  • Категория 2
  • **
  • Публикации: 75
  • Karma: +13/-12
    • Профил

Неактивен HeroicDev

  • Game Designer
  • *
  • Публикации: 119
  • Karma: +19/-14
    • Профил
Здравейте,
Пачът под въпрос е качен не дълго след като последно съм писал, че ще бъде качен.
Помня, че той целеше да поправи и други проблеми породени от същия бъг.
Изглежда обаче проблемът, от който е оригиналното оплакване не е бил поправен.
Ще разгледаме положението наново.
Благодаря за информацията.

Поздрави!