Автор Тема: Турнир  (Прочетена 16916 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Pith_New_Era

  • The Grandmaster
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1156
  • Karma: +143/-621
  • По-добре комплексар, отколкото симплексар.
    • Профил
    • DDdaiku
Турнир
« -: Февруари 21, 2019, 09:21:47 am »
Моят съвет е да не се стартират повече турнири, които са опорочени от бъгове в играта, маскирани като текущи слабости на разработката, и които са в не достатъчно кратък процес на елиминиране.

1. Използване на текущата адитивност на аурата на възмездието. (Това трябваше да бъде приоритет за оправяне, тъй като от дълго време тормози доста играчи.) Дори rokki беше спрял да играе поради тази причина, защото му беше трудно да повярва, че може всеки път да печели турнира.
2. Използване на бъга с умението "саможертва" на светлия мистик. При което много играчи изкараха светли мистици на първа линия, тъй като те обират около 90% от атаките, а не само 20%, както е заложено.
3. Моля, който вижда други нередности, да ги докладва тук с препоръка, тъй като екипът цени високо нашия вещ поглед върху играта.
ДД

Неактивен vexalliaX

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 277
  • Karma: +14/-130
    • Профил
Re: Турнир
« Отговор #1 -: Февруари 21, 2019, 09:43:08 am »
Преди няколко дни им писах на лични за саможертва ими казаха че ще го пгледнат. През това време Drakus ми свали 100 точки от репутацията с мистик на първа линия който танква 90% докато моя яростен войн който ми струва над 60к диаманти не му работи боен транс.  :D :D :D

Неактивен Drakuss

  • Dark Lord
  • Trusted Member
  • *
  • Публикации: 311
  • Karma: +139/-37
    • Профил
Re: Турнир
« Отговор #2 -: Февруари 21, 2019, 09:51:03 am »
Преди няколко дни им писах на лични за саможертва ими казаха че ще го пгледнат. През това време Drakus ми свали 100 точки от репутацията с мистик на първа линия който танква 90% докато моя яростен войн който ми струва над 60к диаманти не му работи боен транс.  :D :D :D

Айде сега аз съм ти виновен...

А за мистика гарантирам, че всичко си му е наред и работи както трябва  *hihi*
Peace is a lie, there is only passion.
Through passion, I gain strength.
Through strength, I gain power.
Through power, I gain victory.
Through victory, my chains are broken.
The Force shall free me!

Неактивен asnd

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 253
  • Karma: +67/-148
    • Профил
Re: Турнир
« Отговор #3 -: Февруари 21, 2019, 10:37:07 am »
 
Цитат
1. Използване на текущата адитивност на аурата на възмездието. (Това трябваше да бъде приоритет за оправяне, тъй като от дълго време тормози доста играчи.) Дори rokki беше спрял да играе поради тази причина, защото му беше трудно да повярва, че може всеки път да печели турнира.
е пък и ти.то аз не знам някой друг да играе с 3 аури на възмездието още откак се появи тоя бъг с аурата.може да се каже че роки е най големия фен на този бъг, а ти го изкара че заради това некоректно работещо умение е спрял да играе:) а нередностите по уменията са много.вчера засякох едно което за първи път го видях.в битка, не само атрибутните точки бяха по малко от нормалните, а и умение имаше с намалена сила.въпросното умение е развито на макс(без добавки от екиперовка).проблемите са толкова много, че не ми се вярва да бъдат изчистени.възможно е и някои от тях да са нарочно генерирани.вече започвам да си го мисля това.

Неактивен vexalliaX

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 277
  • Karma: +14/-130
    • Профил
Re: Турнир
« Отговор #4 -: Февруари 21, 2019, 10:52:58 am »
Наслагането на аурите е по дизайн asnd.Питай екипа. А ако има пoдписка за ограничаване на мистиците до един или два аз ще съм първия да подпиша. Pith_New_Era казва че нямах конкуренция зареди небалансираните умения ама като видях че  Drakus се опитва да ми прекопае градинката и открадне тиквичките реших да видя дали мога да го спра

Неактивен asnd

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 253
  • Karma: +67/-148
    • Профил
Re: Турнир
« Отговор #5 -: Февруари 21, 2019, 11:57:09 am »
хубаво е нещата да се казват точно.проблема не е в уменията, а че някой е почнал да ви бие:) ми случва се.колкото и да е стрнно и други искат да са първи:) даже си мисля, че от екипа трябва да вземат мерки това да се случва.примерно:победителите в един турнир-да пропускат следващия.така ще има възможност повече играчи да получат диаманти и съответно и да се развият повече.при сегашната ситуация, диамантите отиват в ограничен брой играчи и те се развиват мн добре, а всички останали кретат едва едва.

Неактивен vexalliaX

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 277
  • Karma: +14/-130
    • Профил
Re: Турнир
« Отговор #6 -: Февруари 21, 2019, 12:43:18 pm »
Проблема е че някой хора се опитват да балансират играта а други си трайкат. 100 % саможертва ще бъде оправена. :D :D :D

Неактивен Pith_New_Era

  • The Grandmaster
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1156
  • Karma: +143/-621
  • По-добре комплексар, отколкото симплексар.
    • Профил
    • DDdaiku
Re: Турнир
« Отговор #7 -: Февруари 21, 2019, 01:25:56 pm »
Не се карайте. Няма проблем, ако някой побеждава някого. Има проблем само ако по някаква основателна причина намирате това за нередно. Дори и да е неоснователна обаче, пак може да има проблем от балансиращо естество. Като изключим "саможертва", аз все още не съм убеден, че уменията с вероятност работят съгласно последната. Ярък пример за това е умението "последователна атака". Като че ли сработва в доста повече случаи от тези, които са регламентирани от 0.35 вероятност. И е важно да се знае, че ако се бута нещо - трябва да се бутне и друго нещо. Типичен пример за това е умението "пречистване" при светлия мистик. Направиха го поносимо, а малката пауза му осигурява и царска корона. Редно в този случай беше да се намали паузата между уменията на тъмния мистик. Така е правилно, а и от гледна точка на по-добра динамика в битката. Вече съм направил предложение да се разгледа това като възможност. Тук можете да пишете за всичко, което ви смущава. Хубаво е да се получават такива дискусии. Това радва екипа на играта, който несъмнено чете с жив интерес.
« Последна редакция: Февруари 21, 2019, 01:28:06 pm от Pith_New_Era »
ДД

Неактивен viko58

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 215
  • Karma: +82/-153
    • Профил
Re: Турнир
« Отговор #8 -: Февруари 21, 2019, 10:51:47 pm »
Аз бих предложил докато не оправят нещата с уменията, турнирите да нямат награди..особено такива с диаманти..:)Засичам герои с умения последователна атака на 10 и отрова на 10???Както и техни наемници с такива умения,а бяха обещали от екипа да се справят с тази дреболия.. *hihi*

Неактивен Pith_New_Era

  • The Grandmaster
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1156
  • Karma: +143/-621
  • По-добре комплексар, отколкото симплексар.
    • Профил
    • DDdaiku
Re: Турнир
« Отговор #9 -: Февруари 22, 2019, 08:49:35 am »
И на преследвачите не им работят уменията. Поне с Jagermeister е така. Не се прилагат изобщо или е много рядко. Препоръчвам едномесечен тест на всичко в битка.
ДД

Неактивен vexalliaX

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 277
  • Karma: +14/-130
    • Профил
Re: Турнир
« Отговор #10 -: Февруари 22, 2019, 10:19:38 am »
боен транс или пречистване ако изключи което се случва в всяка битка аз съм фукт. Спрете турнира и деактивирайте пвпто  докато играта е в работещ вид. Повечето хора не са забелязали защото отнема година и половина да прегледаш една битка на "скорост 5" И още нещо предлагам да направите турнира да се оценява на победи .Ако се стигне двама играча да имат еднакъв брой победи да се гледат битките между играчите .Така няма да има чиитване
« Последна редакция: Февруари 22, 2019, 10:22:52 am от vexalliaX »

Неактивен Pith_New_Era

  • The Grandmaster
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1156
  • Karma: +143/-621
  • По-добре комплексар, отколкото симплексар.
    • Профил
    • DDdaiku
Re: Турнир
« Отговор #11 -: Февруари 22, 2019, 11:20:28 am »
Или просто коефициент от брой победи срещу загуби. И да взема енергия, колби и всичко станало при битка. И да има привилегии, ако се занимаваш само с това. Иначе пречистване не изключва. Не знам на каква основа са изградени приоритетите на уменията, но текущо не е добре. Ако е на вероятностна основа - може да ти изиграе лош номер. Отделно, паузите са ненужно, ако има вече един критерий за отсяване. Само приоритет е достатъчно. Но твърд. И да могат играчите да го нареждат. Плюс, разбира се, корекция за духа, който се изисква. В момента се изисква прекалено малко дух за прекалено много умения. Както и не е ясно дали се взема дори текущо изписания. Вярно е, че трябват много тестове за абсолютно всички класове. И когато всичко е наред - тогава се гледа балансът.
ДД

Неактивен vexalliaX

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 277
  • Karma: +14/-130
    • Профил
Re: Турнир
« Отговор #12 -: Февруари 22, 2019, 11:30:31 am »
Запазил съм няколко битки с изключващите се умения и съм казъл къде са. Друго немага да направя. За мене пречистване си е добре ,няма нужда да се пипа

Неактивен vexalliaX

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 277
  • Karma: +14/-130
    • Профил
Re: Турнир
« Отговор #13 -: Февруари 22, 2019, 12:57:54 pm »
тази игра става по бъгава всеки изминал ден. Битки блокират умения не работят
Аз бих предложил докато не оправят нещата с уменията, турнирите да нямат награди..особено такива с диаманти..:)Засичам герои с умения последователна атака на 10 и отрова на 10???Както и техни наемници с такива умения,а бяха обещали от екипа да се справят с тази дреболия.. *hihi*
Не е само това. Всички тъмни мистици са с лекуване 10 ,мистици с контра-атака, войни с отбягване и невидимост(легаси итеми).Хора с легаси вдигнат макс занаят. 5 рестарта макс занаят,лол. Знам че от ръководството  все гледат да не обидят някой  все едно дължът пари *freak* *freak* *freak* Сложете ограничения колко мистика може да има в парито и какви оръжия могат да се използват.Корегирайте занаята.Аз имам 9 рестарта няма нужда да чиитвам  :D :D :D

Неактивен peasant

  • Категория 2
  • **
  • Публикации: 75
  • Karma: +13/-12
    • Профил
Re: Турнир
« Отговор #14 -: Февруари 22, 2019, 02:36:11 pm »
Ако човек се поогледа малко в играта, най-малкото екипировката на противниците си в PvP ще забележи редица несъответствия, които без съмнение допринасят съществено за изхода на PvP битката.

За пример: два метателни копия ниво 60 на оръжейните майстори AfterShock и NewOne от комплекта 'Западния горянин' и двете направени от епични рецепти, екипирани съотвено на героите Jagermeister и NewOne.
---------
   
---------
За улеснение да разгледаме само максималните поражения:

1) Максималните поражения на метателното копие на оръжейния майстор AfterShock са 1573 - 103 (изваждам 6 ниво на подсилване) = 1470

2) Максималните поражения на метателното копие на оръжейния майстор NewOne са 1521 - 187 (изваждам 8 ниво на подсилване) = 1334

Ясно е че метателното копие на оръжейния майстор AfterShock е по-добро от това на NewOne.
-------------
Да видим какви са нивата на вещина на двата майстора.

1) Оръжейния майстор AfterShock е на своя 3-ти рестарт. Следователно максималното му ниво на вещина на майсторене е 40.

2) Оръжейния майстор NewOne е на своя 7-ти рестарт. Следователно максималното му ниво на вещина на майсторене е 80.
-------------
Тези, които играят играта заради майсторенето, рестартират за да покачат 'Нивото на вещина' на героя и да правят по-добри изработки.

Максималното 'Ниво на вещина' е както следва:
Максимално 'Ниво на вещина' в меню 'Изработка' преди рестарт  - 10
Максимално 'Ниво на вещина' в меню 'Изработка' след 1 рестарт  - 20
Максимално 'Ниво на вещина' в меню 'Изработка' след 2 рестарт  - 30
Максимално 'Ниво на вещина' в меню 'Изработка' след 3 рестарт  - 40
Максимално 'Ниво на вещина' в меню 'Изработка' след 4 рестарт  - 50
Максимално 'Ниво на вещина' в меню 'Изработка' след 5 рестарт  - 60
Максимално 'Ниво на вещина' в меню 'Изработка' след 6 рестарт  - 70
Максимално 'Ниво на вещина' в меню 'Изработка' след 7 рестарт  - 80
Максимално 'Ниво на вещина' в меню 'Изработка' след 8 рестарт  - 90
Максимално 'Ниво на вещина' в меню 'Изработка' след 9 рестарт  - 100
-------------
Не е много ясно как AfterShock е произвел копие с такива поражения и това е само един случай.
-------------
Огледайте внимателно не само конкретната битка с даден герой, а и екипировката му и докладвайте при забелязани несъответстия на висшестоящите органи.
« Последна редакция: Февруари 22, 2019, 02:41:57 pm от peasant »