Автор Тема: Турнир  (Прочетена 17081 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Drakuss

  • Dark Lord
  • Trusted Member
  • *
  • Публикации: 311
  • Karma: +139/-37
    • Профил
Re: Турнир
« Отговор #15 -: Февруари 22, 2019, 02:42:23 pm »
Зависи много от рецептата, тъй като имаше промени по рецептите и имаше някои рецепти с много добри показатели в последствие.
Peace is a lie, there is only passion.
Through passion, I gain strength.
Through strength, I gain power.
Through power, I gain victory.
Through victory, my chains are broken.
The Force shall free me!

Неактивен peasant

  • Категория 2
  • **
  • Публикации: 75
  • Karma: +13/-12
    • Профил
Re: Турнир
« Отговор #16 -: Февруари 22, 2019, 02:55:51 pm »
Зависи много от рецептата, тъй като имаше промени по рецептите и имаше някои рецепти с много добри показатели в последствие.

Благодаря за разяснението. Предполагам, че това е най-вероятната причина. Тук се дискутираха умения, за това как протича една PvP битка и реших да споделя моите наблюдения относно екипировката на героите, която също допринася за крайния резултат на една битка между герои и техните наемници.

Неактивен Pith_New_Era

  • The Grandmaster
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1156
  • Karma: +143/-621
  • По-добре комплексар, отколкото симплексар.
    • Профил
    • DDdaiku
Re: Турнир
« Отговор #17 -: Февруари 22, 2019, 03:39:02 pm »
Рецептата е от новите, но преди да правите анализи, много моля да обмислите всичко. Отчетено ли е наследственото умение? Отчетени ли са бонусите от оспорвана провинция? Макар че сякаш е тук мястото да оповестя възможното ненаслагване на двата бонуса (наследствено умение и провинция).

Значи... бонус провинция е около +150 щети. Наследственото все още не знам как се калкулира и дали преде добре с въпросния бонус.
Тоест метателното копие е с 1427 щети, а екипирано, по неясни причини изписва 1430. Значи излиза, че всичко е наред.
Очаквам и извинение де, ако случайно се чудиш.
« Последна редакция: Февруари 22, 2019, 04:07:40 pm от Pith_New_Era »
ДД

Неактивен hinivik

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 163
  • Karma: +31/-123
    • Профил
Re: Турнир
« Отговор #18 -: Февруари 22, 2019, 04:17:20 pm »
От отдавна не бях писал тук и спрях да коментирам от момента в който се оряза занаята преди година и половина но някой да ми обяснява (Peasant-NewOne) как със 7 рестарта изработва оръжие с по слаби показатели от този дето има само 3 рестарта май е забравил как беше навремето, едни майсторихме други рестартираха, затова някой в майсторенето ни върнаха в първи клас т.е. от 120-180 ни върнаха на 100 вещина (нека се изкажат тези от Легиона те най много пострадаха тогава), докато вас дето рестартирахте не ви върнаха независимо че тогава минаването беше по лесно защото сега опита след всеки рестарт се увеличава с 1.2 докато навремето не беше така. Така че спри с мрънкането защото както нас ни върнаха в първи клас , така и вас трябваше да ви върнат назад. Непрекъснато мрънкаш щом някой е направил нещо по добро от теб или е по напред в занаята. Ако си спомняте тогава Pith_New_Era предложи всичко да се нулира и всички да почнем от НУЛАТА, затова ако тогава това беше направено нямаше да си със 7 рестарта и на това ниво на занаята. Направо ми писна от ДЖЕНДЪРИ и ДЖЕНДЪРСКИ изпълнение в тази игра. Всички се възползваме от бъговете, но най вече мрънкате и сте недоволни тези дето най-много сте се възползвали от тях, и ако някой ви следи и ви усети и направи това което вие сте правили с месеци оревавате целия форум. Ако някой иска да ми каже нещо лично на Iron man, поне ще мога без да се притеснявам да ви благословя както си трябва, не че не съм го правил.

Неактивен vexalliaX

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 278
  • Karma: +14/-130
    • Профил
Re: Турнир
« Отговор #19 -: Февруари 22, 2019, 04:18:56 pm »
Рецептата е от новите, но преди да правите анализи, много моля да обмислите всичко. Отчетено ли е наследственото умение? Отчетени ли са бонусите от оспорвана провинция? Макар че сякаш е тук мястото да оповестя възможното ненаслагване на двата бонуса (наследствено умение и провинция).

Значи... бонус провинция е около +150 щети. Наследственото все още не знам как се калкулира и дали преде добре с въпросния бонус.
Тоест метателното копие е с 1427 щети, а екипирано, по неясни причини изписва 1430. Значи излиза, че всичко е наред.
Очаквам и извинение де, ако случайно се чудиш.
Явно се шегуваш  Pith_New_Era ,аз мисля че трябва да ти намалят занаята колкото ти се полага и изземат всички нечестно направени оръжия. Наглост голяма 3 рестарта  :D :D :D

Неактивен vexalliaX

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 278
  • Karma: +14/-130
    • Профил
Re: Турнир
« Отговор #20 -: Февруари 22, 2019, 04:20:43 pm »
Явно Pith_New_Era е човек на екипа но за сметка на това се прави на луд и наглее :D :D :D

Неактивен vexalliaX

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 278
  • Karma: +14/-130
    • Профил
Re: Турнир
« Отговор #21 -: Февруари 22, 2019, 04:22:05 pm »
Целия пух  е обзаведен с чиит итеми  :D :D :D

Неактивен Pith_New_Era

  • The Grandmaster
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1156
  • Karma: +143/-621
  • По-добре комплексар, отколкото симплексар.
    • Профил
    • DDdaiku
Re: Турнир
« Отговор #22 -: Февруари 22, 2019, 04:36:45 pm »
Никога не съм чийтвал.

ДД

Неактивен Pith_New_Era

  • The Grandmaster
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1156
  • Karma: +143/-621
  • По-добре комплексар, отколкото симплексар.
    • Профил
    • DDdaiku
Re: Турнир
« Отговор #23 -: Февруари 22, 2019, 04:50:52 pm »
Иначе аз още чакам да оправят уменията и да ти смъкнат аурите. Остава загадка и защо уменията на преследвача не работят и то специално при "човек на екипа". И как воин с метателно копие прави тройно повече щети от преследвач. Значи това е, което трябва да разгледат. Иначе, за твое инфо - вещината на AfterShock е 56, специализация метателни копия - 30. Едва ли е чак толкова високо по твоите критерии. Ако с нещо бих могъл да ви бия - то ще е с акъл, не с високи щети. Това трябва да се разбере веднъж и завинаги :)
Моля да потвърдиш.
ДД

Неактивен vexalliaX

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 278
  • Karma: +14/-130
    • Профил
Re: Турнир
« Отговор #24 -: Февруари 22, 2019, 04:51:54 pm »
Няма как да произведеш такъв итем с 3 рестарта.Независимо от рецептата

Неактивен Pith_New_Era

  • The Grandmaster
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1156
  • Karma: +143/-621
  • По-добре комплексар, отколкото симплексар.
    • Профил
    • DDdaiku
Re: Турнир
« Отговор #25 -: Февруари 22, 2019, 05:12:56 pm »
Добре де, според теб с три рестарта се очаква вещина 40, нали така? Е, при мен е изписано 56, което едва ли променя чак толкова много нещата, ако изобщо работи. Има възможност обаче рецептата да е била стара, което значи макс щети = 650. Сега са по 635 мисля. И е майсторена съвсем наскоро - може би месец-два. Тоест, при всичкия бъг ескплойт текущо в турнира, вие се тревожите за щети между 50 и 100 ли? Имайте предвид, че метателните копия като цяло са много странно оръжие с неразумно високи щети (не изписаните, а реалните в битка; отделно няма да обръщам внимание на това как се улучва с тях и така нататък). Доколкото разбирам обаче, явно още не е намерен начин аурата на възмездието да действа, когато човечето умира (обектът на атаката). А понеже вчера изрично обърнах внимание на вероятностите - вцепеняващото умение на тъмния мистик също е съмнително като за работещо при вероятност 0.1. А след абсолютно всички вероятности от подобно естество - препоръчвам да се тестват и тези, които определят успешната атака и избягването. Там май също куцат някои нещица.

ПП
Махна ли си две от аурите, за да знам какво да правя довечера? :D
« Последна редакция: Февруари 22, 2019, 05:15:40 pm от Pith_New_Era »
ДД

Неактивен HeroicDev

  • Game Designer
  • *
  • Публикации: 119
  • Karma: +19/-14
    • Профил
Re: Турнир
« Отговор #26 -: Февруари 22, 2019, 05:50:09 pm »
Здравейте,
Следя какво пишете тук и записвам докладваните проблеми, ако не са били споменати преди.
Днес качихме хотфикс, който би трябвало да поправи проблема където умряла цел все още отнася атаки.
Разледвахме и работихме по поправяне на Саможертва, но поправката ще бъде качена в понеделник.

Неактивен Drakuss

  • Dark Lord
  • Trusted Member
  • *
  • Публикации: 311
  • Karma: +139/-37
    • Профил
Re: Турнир
« Отговор #27 -: Февруари 22, 2019, 05:57:18 pm »
Разледвахме и работихме по поправяне на Саможертва, но поправката ще бъде качена в понеделник.

Интересно как от един мой наемник тръгнаха нещата... гледам всеки си е накачулил светъл мистик със саможертва след докладването на проблема, а някои и повече, само и само да не изпуснат бъга.

А въпросната рецепта и метателно копие ми се струва, че е от стара рецепта, че гледам има 12 чисти изстрели, а нали новите рецепти са с по 18 чисти изстрели, чак се чудя защо не се стремите към такива изработки? Че след 12-тия рунд намалят щетите.
« Последна редакция: Февруари 22, 2019, 06:00:12 pm от Drakuss »
Peace is a lie, there is only passion.
Through passion, I gain strength.
Through strength, I gain power.
Through power, I gain victory.
Through victory, my chains are broken.
The Force shall free me!

Неактивен Pith_New_Era

  • The Grandmaster
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1156
  • Karma: +143/-621
  • По-добре комплексар, отколкото симплексар.
    • Профил
    • DDdaiku
Re: Турнир
« Отговор #28 -: Февруари 22, 2019, 05:59:19 pm »
Може ли да знаем с каква вероятност е работела саможертвата досега? :)
Както и кога ще бъде поправена аурата на възмездието, за да можем да се погрижим за rokki в съответния турнир след поправката. И имам една лична молба - да се напише тук какви максимални щети би трябвало да има метателно копие, изработено от епична рецепта с максимални щети 650, при вещина 40 и специализация 30. За да видим каква е разликата между 1334 (максималните щети на настоящото зелено копие на Jagermeister, без подобряване и бонус оспорвана провинция) и реалната стойност. Защото чакам евентуални извинения и от rokki за неаргументирани нападки.
ДД

Неактивен Pith_New_Era

  • The Grandmaster
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1156
  • Karma: +143/-621
  • По-добре комплексар, отколкото симплексар.
    • Профил
    • DDdaiku
Re: Турнир
« Отговор #29 -: Февруари 22, 2019, 06:06:23 pm »
Интересно как от един мой наемник тръгнаха нещата... гледам всеки си е накачулил светъл мистик със саможертва след докладването на проблема, а някои и повече, само и само да не изпуснат бъга.

А въпросната рецепта и метателно копие ми се струва, че е от стара рецепта, че гледам има 12 чисти изстрели, а нали новите рецепти са с по 18 чисти изстрели, чак се чудя защо не се стремите към такива изработки? Че след 12-тия рунд намалят щетите.

Не са тръгнали от твой наемник. Подозрение за това имах много отдавна и вече не помня откога. А проблемът е доста по-отдавна, още като въведоха новите умения. Тогава имаше нещо подобно (сега не ми се търси къде е във форума). Обаче бе съобщено, че умението е поправено, докато нередностите не се появиха отново.
Относно рецептата - не съм обръщал внимание за изстрелите, тъй като за пръв път използвам метателни копия, тъй като ги презирам още от ИГ1. Но исках да видя съкрушителната им небалансираност в тази игра от моя гледна точка. Иначе вероятно си прав - рецептата е била стара, което регламентира разлика от 15 базови щети. Нещо от сорта.
ДД