Автор Тема: Турнир  (Прочетена 17087 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен peasant

  • Категория 2
  • **
  • Публикации: 75
  • Karma: +13/-12
    • Профил
Re: Турнир
« Отговор #30 -: Февруари 22, 2019, 07:27:37 pm »
А въпросната рецепта и метателно копие ми се струва, че е от стара рецепта, че гледам има 12 чисти изстрели, а нали новите рецепти са с по 18 чисти изстрели, чак се чудя защо не се стремите към такива изработки? Че след 12-тия рунд намалят щетите.

Метателното копие на NewOne е направено преди няколко дни. Сега проверих рецептите на метателните копия, всичките са с clear shots 18. Явно трябва да се направят нови оръжия, може би метателни ножове да разнообразя играта си. Благодаря за напомнянето за новия брой на чистите изстрели.

Неактивен hinivik

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 163
  • Karma: +31/-123
    • Профил
Re: Турнир
« Отговор #31 -: Февруари 22, 2019, 08:47:30 pm »
 стига се занимавахме с NewOne, той преди време орева форума че съм бил майстор на града на императора , а джендъра забрави кога го дундуркахме в ПУХ и се изниза от гилдията като пръдня от гащи.

Неактивен asnd

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 253
  • Karma: +67/-148
    • Профил
Re: Турнир
« Отговор #32 -: Февруари 23, 2019, 12:22:04 am »
щетите на копието наистина са големи, моя оръжейник е с развит занаят на макс и прави(по скоро е правил, защото от доста време не е бачкал мет. копия) по слаби изработки.единственото обяснение(което си мисля че е истинското) е че работилниците дават някакъв процент завишение на поръженията.нямам съмнение че е доста развита оръжейната на пух(няма да се учудя ако е максирана) и затова и вадят такива изработки.това е.няма 'чийтване', 'мийтване' само развитие напред.от екипа може да потвърдят дали това е така, ако е така, предлагам да не се променя това, за да има стимул да си развиваме замъците.

Неактивен peasant

  • Категория 2
  • **
  • Публикации: 75
  • Karma: +13/-12
    • Профил
Re: Турнир
« Отговор #33 -: Февруари 23, 2019, 08:40:13 am »
стига се занимавахме с NewOne, той преди време орева форума че съм бил майстор на града на императора , а джендъра забрави кога го дундуркахме в ПУХ и се изниза от гилдията като пръдня от гащи.

Работете върху възпитанието си господине и си лекувайте нервите! И Вие да сте жив и здрав!

Неактивен Pith_New_Era

  • The Grandmaster
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1156
  • Karma: +143/-621
  • По-добре комплексар, отколкото симплексар.
    • Профил
    • DDdaiku
Re: Турнир
« Отговор #34 -: Февруари 23, 2019, 10:36:42 am »
Започвате сериозно да ме ядосвате. Написал съм колко е щетата на метателното копие: 1334. Точка. Няма никакви бонуси от работилници. Това беше преди 2 години. От епична рецепта 650 не е никакъв проблем да излезе такова смотано метателно копие. Сега чакаме да разберем дали е правено с вещина 40 или 56, както и каква би била разликата между двете при максималното ниво на специализация 30.
ДД

Неактивен asnd

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 253
  • Karma: +67/-148
    • Профил
Re: Турнир
« Отговор #35 -: Февруари 23, 2019, 12:05:40 pm »
e ne se qdoswaj de:) накара ме да изработя едно копие за да видя какъв ще е резултата.от епична рецепта 60 ниво с макс поръжения заложени 635 ми върза зелено(голям кеф :)) и се получи копие с макс поръжения 1334.точно колкото каза че е и твоето е.гледам че е от епична рецепта и твоето, което означава че стартовите показатели са еднакви(за поръженията става въпрос), и крайните поръжения са еднакви, но нивото на майсторство не е еднакво.при моя занаята в к6 е на макс, а вадим еднакви изработки.по скора аз трябва да се ядосвам а не ти ;)

Неактивен Pith_New_Era

  • The Grandmaster
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1156
  • Karma: +143/-621
  • По-добре комплексар, отколкото симплексар.
    • Профил
    • DDdaiku
Re: Турнир
« Отговор #36 -: Февруари 23, 2019, 04:07:41 pm »
Което значи, че или вещината не работи изобщо, или просто моето копие е от рецепта 650, което е по-вероятното, въпреки че първоначално мислех, че е от нова рецепта. Със сигурност обаче специализацията работи и всъщност при мен разликата в щетите на оръжията винаги е идвала от там. Плюс неясната за никого разлика в зависимост от рядкостта на рецептата.

Сега по-важно е обаче да обърнем внимание на последователната атака. Препоръчвам:
1. Да се тества дали умението работи с 0.35 вероятност на ниво 10.
2. Да се провери дали умението не прави проверка за сработване при блокиране на атака. Нека не забравяме, че умението трябва да прави опит за сработване само при успешна атака. И имам тревожното усещане, че щетите, получени при блокиране на атака, регламентират атаката като успешна. А не бива.

И нека повече не се ядем, защото екипът, иначе така заинтригуван от пишещото се тук, ще спре да чете темата.
ДД

Неактивен Pith_New_Era

  • The Grandmaster
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1156
  • Karma: +143/-621
  • По-добре комплексар, отколкото симплексар.
    • Профил
    • DDdaiku
Re: Турнир
« Отговор #37 -: Февруари 23, 2019, 04:59:13 pm »
Препоръчвам още:
1. Редовно да се обнародват произволни промени. Така например не разбрахме защо и дали бяха променени рецептите в последно време, защо и как беше променен занаятът по отношение на уменията към изработваните предмети и много, много други по-така съществени неща. Може би е нужен и изцяло нов подход в занаята, тъй като бижутерите и майсторите на брони едва ли някога ще успеят да се зарадват на някаква видима промяна.
2. Да се намери начин да се даде шанс на играчите да подобрят екипировката си. Така например изработените отдавна оръжия ще станат по-слаби от бъдещи оръжия. Може например това да са нови специални рецепти, които:
2.1. Падат в зони с много малък шанс.
2.2. Сглобяват се от играчи с огромно количество ресурс, в някаква поносима раздвижена рамка, и се изработват също с огромно количество ресурс.
2.3. Идват на случаен принцип като награда в турнири, количество репутация, количество точки занаят, различни класации и така нататък.
2.4. Друго.
ДД

Неактивен HeroicDev

  • Game Designer
  • *
  • Публикации: 119
  • Karma: +19/-14
    • Профил
Re: Турнир
« Отговор #38 -: Февруари 25, 2019, 04:30:25 pm »
Здравейте,
След няколко минути качваме фикс за:
  • Аура на Възмездието - да не може да се прилага с повече от 1 инстанция.
  • Облак на Покварата - да не може да се прилага с повече от 1 инстанция.
  • Саможертва - коригиране на поведението, за да не се задейства постоянно.
Наблюдавайте за това дали работят правилно. Ако има проблеми докладвайте тук :)

Поздрави!

Неактивен Pith_New_Era

  • The Grandmaster
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1156
  • Karma: +143/-621
  • По-добре комплексар, отколкото симплексар.
    • Профил
    • DDdaiku
Re: Турнир
« Отговор #39 -: Февруари 25, 2019, 04:53:10 pm »
Добре, но защо орязвате облак на покварата? Нали вече го направихте веднъж? :)
И ако е така, не е зле да му оправите паузата.
ДД

Неактивен asnd

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 253
  • Karma: +67/-148
    • Профил
Re: Турнир
« Отговор #40 -: Февруари 25, 2019, 06:22:07 pm »
Цитат
Облак на Покварата - да не може да се прилага с повече от 1 инстанция.
пречистване си бачка нон стоп, тъмния не може направи и една магия.само объркването му остава.ще се сменя на светли мистици.имат си удар с лекуване, допълнителни атаки,  екстри колкото щеш.

Неактивен vexalliaX

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 278
  • Karma: +14/-130
    • Профил
Re: Турнир
« Отговор #41 -: Февруари 25, 2019, 06:48:23 pm »
давайте предизвестие от 1-2 седмици преди да правите големи промени по баланса. Сега никой няма нищо подготвено. Промемяте през месец два цялата игра и ние балъците непрекъснато пръскаме диаманти и време да сме конкурентни. Мислех да дигам оръжейника и бижутера до 9 рестарт ама няма да се занимавам .Де да знам какво ще измислите селед 2 седмици . Дадох 100к диаманти за да спра дракус и  това продължи 1 седмица. Обещахте преди година да ни дадете полагащите се точки от рестартите,нищо .Занаята също се сменя през 2-3 месеца. Немисля повече да се занимавам с пвп. По поръчка на Pith_New_Era ли махнате аурите  :D :D :D Питайте го какво точно трябва да барнете  за да стане първи , предавам факлата на Dark-order те да му мислят :D :D :D :D .Голям смях

Неактивен Pith_New_Era

  • The Grandmaster
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1156
  • Karma: +143/-621
  • По-добре комплексар, отколкото симплексар.
    • Профил
    • DDdaiku
Re: Турнир
« Отговор #42 -: Февруари 25, 2019, 07:14:27 pm »
Аурата на възмездието никога не се е предполагало да бъде адитивна. Толкова ли отказваш да мислиш? :)
ДД

Неактивен Pith_New_Era

  • The Grandmaster
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1156
  • Karma: +143/-621
  • По-добре комплексар, отколкото симплексар.
    • Профил
    • DDdaiku
Re: Турнир
« Отговор #43 -: Февруари 26, 2019, 08:41:52 am »
Много бих искал екипът на играта да прегледа битката на Zwack_liqueur срещу rokki. Записана е в любими.
И ако е възможно да ми се отговори на следните въпроси:

1. Защо атаките на Zwack_liqueur биват блокирани (и то почти изключително), след като използва умението "боен транс"?
2. Защо атаките от rokki и другият свиреп воин в партито му използват умението "последователна атака" с много по-голям шанс от заложения (35%)? При използване на едно оръжие, това което се наблюдава, е невъзможно статистически.
3. Защо умението "последователна атака" се тригерира от умението "атакуващо действие"? Ако така трябва да бъде, защо  щетите, които се нанасят, не са в рамките на ограничението на съответното умение?
4. Защо умението реакция на болка се задейства почти на 100% в партито на rokki?

Моля да ми бъде отговорено точка по точка и предварително се извинявам, ако някои от въпросите ми почиват на погрешни заключения. Мисля, че ще бъде интересно за всички играчи, които четат темата.
ДД

Неактивен vexalliaX

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 278
  • Karma: +14/-130
    • Профил
Re: Турнир
« Отговор #44 -: Февруари 26, 2019, 09:18:24 am »
Много бих искал екипът на играта да прегледа битката на Zwack_liqueur срещу rokki. Записана е в любими.
И ако е възможно да ми се отговори на следните въпроси:

1. Защо атаките на Zwack_liqueur биват блокирани (и то почти изключително), след като използва умението "боен транс"?
2. Защо атаките от rokki и другият свиреп воин в партито му използват умението "последователна атака" с много по-голям шанс от заложения (35%)? При използване на едно оръжие, това което се наблюдава, е невъзможно статистически.
3. Защо умението "последователна атака" се тригерира от умението "атакуващо действие"? Ако така трябва да бъде, защо  щетите, които се нанасят, не са в рамките на ограничението на съответното умение?
4. Защо умението реакция на болка се задейства почти на 100% в партито на rokki?
Моля да ми бъде отговорено точка по точка и предварително се извинявам, ако някои от въпросите ми почиват на погрешни заключения. Мисля, че ще бъде интересно за всички играчи, които четат темата.
Моля напишете 14 страници доклад и го пратете  на Pith_New_Era . Продължава да неможе да бие