Автор Тема: Турнир  (Прочетена 17095 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен vexalliaX

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 278
  • Karma: +14/-130
    • Профил
Re: Турнир
« Отговор #60 -: Март 02, 2019, 11:40:42 am »
Между другото докладвах че аурите се стакват ноември 2018. 99% съм сигурен че аз съм първия да докладва. Това беше преди да направя такова парти .Екипа НЕ ми писа че това е Бъг. След това направих партито с аурите. 100 % стакването е било по замисъл

Неактивен Pith_New_Era

  • The Grandmaster
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1156
  • Karma: +143/-621
  • По-добре комплексар, отколкото симплексар.
    • Профил
    • DDdaiku
Re: Турнир
« Отговор #61 -: Март 02, 2019, 12:36:59 pm »
Никога не е било. А относно другото - ок, че не използваш бъговете, които партито ти обаче използва. След като ти си изряден, екипът следва да отстрани проблемите и да продължим нормална игра всички. Самото PvP няма нищо общо тук само̀ по себе си. Аз пиша за счупена механика, която съм наблюдавал основно при теб, като имах съмнения и за играча без картинка за аватар в битка (Millionbugs). Само че той едва ли пише тук, за да се оплаче сам от себе си. А ти пишеш и не признаваш очевидни неща. Разбира се, че трябва да се дават повече възможности за развитие на играчи, които са добри платци. Но не и да се толерират счупени партита на последните. Ако конкретно видиш някаква нередност в играч от ПУХ - може да я докладваш. Обобщените ти клевети са неоснователни. Каквото е имало нередно - било е поправено.
ДД

Неактивен Pith_New_Era

  • The Grandmaster
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1156
  • Karma: +143/-621
  • По-добре комплексар, отколкото симплексар.
    • Профил
    • DDdaiku
Re: Турнир
« Отговор #62 -: Март 02, 2019, 01:39:42 pm »
Пускам и въпросната битка (почти до края), за да преценят и други играчи кое изглежда нормално и кое не:
https://vimeo.com/320926577
ДД

Неактивен vexalliaX

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 278
  • Karma: +14/-130
    • Профил
Re: Турнир
« Отговор #63 -: Март 02, 2019, 02:45:55 pm »
Никога не е било. А относно другото - ок, че не използваш бъговете, които партито ти обаче използва. След като ти си изряден, екипът следва да отстрани проблемите и да продължим нормална игра всички. Самото PvP няма нищо общо тук само̀ по себе си. Аз пиша за счупена механика, която съм наблюдавал основно при теб, като имах съмнения и за играча без картинка за аватар в битка (Millionbugs). Само че той едва ли пише тук, за да се оплаче сам от себе си. А ти пишеш и не признаваш очевидни неща. Разбира се, че трябва да се дават повече възможности за развитие на играчи, които са добри платци. Но не и да се толерират счупени партита на последните. Ако конкретно видиш някаква нередност в играч от ПУХ - може да я докладваш. Обобщените ти клевети са неоснователни. Каквото е имало нередно - било е поправено.
Ти знаешли въобще какво означава клевета. Всичко което съм написал е 100% вярно .Продължавай да си се заблуждаваш вече ще те игнорирам на 100% . Приятен ден

Неактивен Pith_New_Era

  • The Grandmaster
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1156
  • Karma: +143/-621
  • По-добре комплексар, отколкото симплексар.
    • Профил
    • DDdaiku
Re: Турнир
« Отговор #64 -: Март 02, 2019, 03:41:49 pm »
Да, важното е екипът на играта да не игнорира своите принципи за коректност.
ДД

Неактивен HeroicDev

  • Game Designer
  • *
  • Публикации: 119
  • Karma: +19/-14
    • Профил
Re: Турнир
« Отговор #65 -: Март 05, 2019, 11:10:51 am »
Здавейте,
Моля, давайте информация за това в което мислите, че се изразява бъгът който докладвате. Доста улеснява нашата работа ако имаме насоки.
Благодаря!

Неактивен Pith_New_Era

  • The Grandmaster
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1156
  • Karma: +143/-621
  • По-добре комплексар, отколкото симплексар.
    • Профил
    • DDdaiku
Re: Турнир
« Отговор #66 -: Март 05, 2019, 11:24:42 am »
Това трябва да става от съответния човек, притежател на акаунта. Аз вече докладвах за използване на контраатака, когато се използва умението защитник. Не знам дали е редно. И още - когато някое умение ограничава дух от самото начало - после уменията, които са функция на интелекта работят с по-малко интелект. Което, съгласно описанието, е неправилно. Или трябва да се промени, че мистикът заключва интелект, а не дух, или да се освободи интелектът в пълния му капацитет. За другите нередности (съвсем не само според мен) съм направил филмче на битка с rokki малко по-горе. Вижда се как главният герой прави по няколко атаки, без да притежава каквото и да било умение, което да предизвика това. Дори за последователната атака, която пък работи с много странна вероятност в случая, е нужно поне още едно човече в съседство, което да може да активира умението. Реакция на болка - също. Просто изгледайте битката. И това е всеки божи ден. Нямам подобни наблюдения за други акаунти в играта. Но не мога и да обвинявам rokki. Въпреки това, горещо препоръчвам щателна проверка. Може да използвате и моите акаунти за тестове за нередности в механиката на битката. Възможно е и нещо да се бъгва при достигане на максималния брой рестарти. Повече няма как да помогна.
ДД

Неактивен HeroicDev

  • Game Designer
  • *
  • Публикации: 119
  • Karma: +19/-14
    • Профил
Re: Турнир
« Отговор #67 -: Март 05, 2019, 12:47:02 pm »
Здравейте,
Въпросната битка между Zwack_liqueur и rokki я изгледах няколко пъти и не виждам бъг по отношение на атаките. Това е използване на функционалността на уменията. Дали тази е правилна вече е друг въпрос.

rokki се възползва от няколко умения, които е наслоил. Използва уменията Последователна атака, Контраатака, Втори шанс, Реакция на болка и Кървава ярост в "симбиоза".
Разбивка:
  • Всяка атака има 35% шанс да бъде повторена от Последователна атака.
  • Всяка атака, която бъде отбегната има 30% шанс да бъде повторена благодарение на Втори шанс.
  • Всяка атака срещу дружината на Zwack_liqueur, която нанесе щети, ще активира Аура на възмездието, което на свой ред ще вземе от живота на rokki и има 30% шанс да активира Реакция на болка.
  • Всяка атака на rokki, която успее да нанесе щети, има 30% шанс да активира Кървава ярост, което на свой ред взима малко от собствените му точки живот. Това на свой ред може да активира умението Реакция на болка също.
  • Всяка получена контраатака срещу rokki може да активира Реакция на болка, а също и неговата собствена Контраатака.
  • Всяка щета получена от ефекти като Кървене, Отрова, и тн, може да активира Реакция на болка.

Съчетани, тези ефекти мисля че обясняват последователността от атаки, която се вижда в повторението на битката. Има логика и да се наблюдават предимно вериги от атаки, които са сравнително спорадични, тъй като ефектите на избраните от rokki умения допринасят един към друг.

Бележка:
Шанса за активация на умението Последователна атака в момента е 35% на 10-то ниво, а в документацията ни виждам, че е заложено да е 25%. Мисля, че е пропуснато да се обнови след промените по уменията. Със следващият ъпдейт това ще бъде поправено.
Бележка:
Ще разследвам да не би Последователна атака да може да атакува и цел, която не е в обхват на атаката, ако оригиналната цел е била в обхват. Тоест, дали не може удряйки цел на първи ред с чук (примерно), да направи Последователна атака на цел на заден ред. Ако е така, ще бъде поправено.

Колкото до уменията зависещи от интелект, чийто ефект бива намален неправилно от аури взимащи от точките дух - ще го погледнем това и ще вземем мерки.
« Последна редакция: Март 05, 2019, 12:49:47 pm от HeroicDev »

Неактивен Pith_New_Era

  • The Grandmaster
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1156
  • Karma: +143/-621
  • По-добре комплексар, отколкото симплексар.
    • Профил
    • DDdaiku
Re: Турнир
« Отговор #68 -: Март 05, 2019, 01:16:34 pm »
Ти хубаво си направил разбивка, ала въпросът сега е дали това е редно. Помниш навремето как се наслояваха уменията на преследвача и затова беше доста орязан. И въпреки това не виждам логика да се правят пет поредни успешни атаки при спомената вероятност срещу единично човече. Единични случаи да, ала системно - просто няма как. И съм забелязал, че реакция на болка нещо не се включва, когато човечето трябва да атакува собствената си дружина. Чистите щети пак ли активират умението?
Апропо, сещам се за атакуващото действие на мистика. Приложено, предизвиква атаки от разстояние с оръжия за близък бой.
ДД

Неактивен vexalliaX

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 278
  • Karma: +14/-130
    • Профил
Re: Турнир
« Отговор #69 -: Март 05, 2019, 01:58:59 pm »
Здравейте,
Въпросната битка между Zwack_liqueur и rokki я изгледах няколко пъти и не виждам бъг по отношение на атаките. Това е използване на функционалността на уменията. Дали тази е правилна вече е друг въпрос.

rokki се възползва от няколко умения, които е наслоил. Използва уменията Последователна атака, Контраатака, Втори шанс, Реакция на болка и Кървава ярост в "симбиоза".
Разбивка:
  • Всяка атака има 35% шанс да бъде повторена от Последователна атака.
  • Всяка атака, която бъде отбегната има 30% шанс да бъде повторена благодарение на Втори шанс.
  • Всяка атака срещу дружината на Zwack_liqueur, която нанесе щети, ще активира Аура на възмездието, което на свой ред ще вземе от живота на rokki и има 30% шанс да активира Реакция на болка.
  • Всяка атака на rokki, която успее да нанесе щети, има 30% шанс да активира Кървава ярост, което на свой ред взима малко от собствените му точки живот. Това на свой ред може да активира умението Реакция на болка също.
  • Всяка получена контраатака срещу rokki може да активира Реакция на болка, а също и неговата собствена Контраатака.
  • Всяка щета получена от ефекти като Кървене, Отрова, и тн, може да активира Реакция на болка.

Съчетани, тези ефекти мисля че обясняват последователността от атаки, която се вижда в повторението на битката. Има логика и да се наблюдават предимно вериги от атаки, които са сравнително спорадични, тъй като ефектите на избраните от rokki умения допринасят един към друг.

Бележка:
Шанса за активация на умението Последователна атака в момента е 35% на 10-то ниво, а в документацията ни виждам, че е заложено да е 25%. Мисля, че е пропуснато да се обнови след промените по уменията. Със следващият ъпдейт това ще бъде поправено.
Бележка:
Ще разследвам да не би Последователна атака да може да атакува и цел, която не е в обхват на атаката, ако оригиналната цел е била в обхват. Тоест, дали не може удряйки цел на първи ред с чук (примерно), да направи Последователна атака на цел на заден ред. Ако е така, ще бъде поправено.

Колкото до уменията зависещи от интелект, чийто ефект бива намален неправилно от аури взимащи от точките дух - ще го погледнем това и ще вземем мерки.
Оказа се че несъм бил измамник. Но явно плачкането помага . Продължавайте да променяте играта по съветите на пух. Няма вече кой да хвърля диамнти по тази игра имам към 1,2м по акаунтите и това е

Неактивен Pith_New_Era

  • The Grandmaster
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1156
  • Karma: +143/-621
  • По-добре комплексар, отколкото симплексар.
    • Профил
    • DDdaiku
Re: Турнир
« Отговор #70 -: Март 05, 2019, 02:09:24 pm »
Всички подлежахме на проверка, rokki. Освен това забравяш най-важното нещо. Доколкото знам екипът се бори за балансиране на играта. Ако ти считаш, че подобно отприщване на безкрайни атаки е ок - така да бъде. Но принципно е вредно да става такова тригериране, защото никога не може да се хване дали работи коректно или не.
ДД

Неактивен Pith_New_Era

  • The Grandmaster
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1156
  • Karma: +143/-621
  • По-добре комплексар, отколкото симплексар.
    • Профил
    • DDdaiku
Re: Турнир
« Отговор #71 -: Март 05, 2019, 04:04:54 pm »
Имам и въпрос - всяка щета отделно ли се калкулира за задействане на реакция на болка? Визирам отрова, кървене, други не явни щети в рамките на един рунд? И какво става с оръжията с пауза? Доколкото знам, могат да работят без пауза за реакция на болка, отвръщане, атакуващо действие и други подобни. И все още съм на мнение, че вероятностите не работят както трябва. Можете да симулирате вцепеняването от уменията, които не включват "надмощие". В доста повече случаи би работило от заложените 10-12%. Иначе благодаря за разясненията. Започвайте да пишете наръчник, за да не се налага да научаваме неща с постоянно питане.

Умението "бързина" адитивно ли е? Взаимодейства ли с "атакуващо действие"?
« Последна редакция: Март 05, 2019, 06:57:30 pm от Pith_New_Era »
ДД

Неактивен asnd

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 253
  • Karma: +67/-148
    • Профил
Re: Турнир
« Отговор #72 -: Март 06, 2019, 02:10:09 am »
толкова я разбърникахте тази игра, че направо ни скрихте шапките.гледам противника, уменията едни и същи, моите поръжения по големи, той като ме удари ме кърти, а аз някакви смешни поръжения му правя. да не говорим че в някои от случаите имам и активирано умение -силата на гиганта.то изобщо не играе.а това че редовно се нанасят по 0 поръжения -него няма да го коментирам.нека ви кажа и един куриоз, мисля че той е достатъчно красноречив.наскоро предизвикаха мой герой на пвп и го победиха.понеже героя беше от моя гилд и е по напред в класацията, викам си ще му ударя едно рамо да отиде по напред.свалих оръжията на героя и една наемка и го предизвиках.за мое учудване го бих.с оръжия падам, без оръжия бия.шантава работа *xxx*.абе преди нямаше такива работи, знаеше се кои умения ще се активират, как ще работят, знаеше се какви поръжения ще се нанесат, сега нищо не е ясно.

Неактивен vexalliaX

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 278
  • Karma: +14/-130
    • Профил
Re: Турнир
« Отговор #73 -: Март 06, 2019, 12:59:21 pm »
толкова я разбърникахте тази игра, че направо ни скрихте шапките.гледам противника, уменията едни и същи, моите поръжения по големи, той като ме удари ме кърти, а аз някакви смешни поръжения му правя. да не говорим че в някои от случаите имам и активирано умение -силата на гиганта.то изобщо не играе.а това че редовно се нанасят по 0 поръжения -него няма да го коментирам.нека ви кажа и един куриоз, мисля че той е достатъчно красноречив.наскоро предизвикаха мой герой на пвп и го победиха.понеже героя беше от моя гилд и е по напред в класацията, викам си ще му ударя едно рамо да отиде по напред.свалих оръжията на героя и една наемка и го предизвиках.за мое учудване го бих.с оръжия падам, без оръжия бия.шантава работа *xxx*.абе преди нямаше такива работи, знаеше се кои умения ще се активират, как ще работят, знаеше се какви поръжения ще се нанесат, сега нищо не е ясно.
Играта е абсурдно усложнена и объркана. Абсолютно не приветлива към нови играчи. Непекъснати промени, това включва:  уменията , занаята и рецептите. Пвпто е направо смешно. Кой зарежда с диаманти незнам. Рестартите и екипировката са второстепенни. Знам че на някой хора това им е идеята но ако искате да имате пари или играчи  трябва да направите коренни промени. Седя на 300 к диаманти и НЯМА за какво да ги похарча. Випа ми изтича след година. Вчера викам дай да помогна на федерацията ,гледам партито ми не атакува се завършвам на равно   :D :D :D. Нямам думи

Неактивен Pith_New_Era

  • The Grandmaster
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1156
  • Karma: +143/-621
  • По-добре комплексар, отколкото симплексар.
    • Профил
    • DDdaiku
Re: Турнир
« Отговор #74 -: Март 06, 2019, 01:24:59 pm »
а това че редовно се нанасят по 0 поръжения -него няма да го коментирам

Ами тази тема е именно за коментиране и препоръки. Очевидно е, че не искаш да съществува умение, което да може да намалява щетите на оръжието под базовите му минимални. Препоръчай да сменят логиката на изчисляване на поетите и нанесените щети. То и максималните трябва да се разгледат и да им се сложи таван вероятно.
ДД