Автор Тема: идейно :)  (Прочетена 2996 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен BraveHand

  • Категория 1
  • *
  • Публикации: 45
  • Karma: +10/-11
    • Профил
    • Ел. поща
идейно :)
« -: Август 28, 2009, 11:09:20 pm »
Макар и играта да се развива в една "реална" сред мисля, че ще е добре да се
"скривне" малко от този път. Магиите, в крайна сметка, са част от логиката на човека
за реда на нещата в Света.
Има едно нещо, което завладява ума на човек вече близо 5000 години и това е... астралното.
Онова, което ни кара да си мислиме, че сме част от звездите, елементите на земята и въобще - част от нещото, което наричаме МАГИЯ.

Та, предложението ми е: да се въведе показател, различен от този на показателите на героя и неговите умения: Астрална сила (spiritual cultivation/   
духовно култивиране или развитие).
Съвкупността от всички онези сили, които човек иска да притежава: огън, земя, въздух, вода и т.н.
Сигурен съм, че има начин този компонент да бъде вмъкнат в играта и това да я направи още по-разнообрана, затова нека подходим сериозно към предложението, т.е. без да заключваме темата, защото е поредна "банална измишльотина".....

Неактивен nasss

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 137
  • Karma: +1/-30
  • хелоу
    • Профил
Re:идейно :)
« Отговор #1 -: Август 29, 2009, 09:33:15 am »
някой от вас играе ли warcraft ,мисля че от там ще ви дойдат по добри идеи за битки и герои , тази нещо не ми харесва   ,само за мистици е, ами войните каде отиват :D :D

Неактивен RoLeR

  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 753
  • Karma: +69/-87
    • Профил
    • Ел. поща
Re:идейно :)
« Отговор #2 -: Август 29, 2009, 09:35:22 am »
WoW ли имаш предвид аз бъцам и има добри идеи ама ме мързи да пиша.
My birthday 21st July..................................
а пък вегетарианците отново да ядат кренвирши :D

Неактивен ToNgOis

  • Категория 2
  • **
  • Публикации: 86
  • Karma: +9/-21
    • Профил
Re:идейно :)
« Отговор #3 -: Август 29, 2009, 10:03:25 am »
Ми аз съм съгласен да има нещо такова. Даже мисля името да не е толкоз сложно "Астрална сила (spiritual cultivation/" ами да е да речем чакра - в китаиската и японска култура под чакра се разбира, смес от физическа и духовна енергия вътрешната сила на човек, баланса между ин и ян. То двете понятия не са колко знае различни почти едно са, но това ми изглежда по подходящо наименование. Все пак идята си остава на @BraveHand , аз просто я допълвам. Всъщност имам 1 въпрос към вас @BraveHand. За какво предлагате да служи този показател, каква ще е неговата функция и тои как ще се впише в опстановката на играта?

* „Да разбираш всичко, значи да презираш всичко.“ (Tout comprende, c'est tout mepriser)

Неактивен InSpIrOn

  • Категория 1
  • *
  • Публикации: 15
  • Karma: +0/-2
    • Профил
    • Ел. поща
Re:идейно :)
« Отговор #4 -: Август 29, 2009, 10:50:59 am »
BraveHand каза огън,въздух,вода,земя и т.н. Примерно след 25 левел да може да избираш едно от тия неща.Водата може да я развиваш да се хеал-ваш,играчите да могат да си enchant-ват оръжията да нанасят допълнителен огнен дмг примерно,или защитатта да се увеличава благодарение на земната магия.Също може след 50 левел да избираш 2-ри такъв елемент и да ги комбинираш.Примерно с въздух и вода да правиш лед,който е добър за дмг или защите.Също с вода и земя да създаваш дървен елемент.Може и огън и вятър за да се подсилва атаката.Светкавица и вода за area dmg да удряш всички опоненти и т.н.  :)

Неактивен ToNgOis

  • Категория 2
  • **
  • Публикации: 86
  • Karma: +9/-21
    • Профил
Re:идейно :)
« Отговор #5 -: Август 29, 2009, 10:59:50 am »
Мхм ясно, ако и тои е имал предвит това значи отново съм за както бях и преди пояснението. Страно защо си мисля че твоито обяснение прелича на 1 детско момент как беше маи се казваше - "Аватар повелитялят на 4-те стихи" или се бъркам нещо. Но както е да е идята ми харесва.

* „Да разбираш всичко, значи да презираш всичко.“ (Tout comprende, c'est tout mepriser)

Неактивен InSpIrOn

  • Категория 1
  • *
  • Публикации: 15
  • Karma: +0/-2
    • Профил
    • Ел. поща
Re:идейно :)
« Отговор #6 -: Август 29, 2009, 11:03:14 am »
Мхм ясно, ако и тои е имал предвит това значи отново съм за както бях и преди пояснението. Страно защо си мисля че твоито обяснение прелича на 1 детско момент как беше маи се казваше - "Аватар повелитялят на 4-те стихи" или се бъркам нещо. Но както е да е идята ми харесва.
Идейте си ги измислих не съм ги взимал от някакви детски или игри.Просто ми хрумна  ::)

tyty_man85

  • Гост
Re:идейно :)
« Отговор #7 -: Август 29, 2009, 02:37:28 pm »
Абе хора изчакайте малко  играта се развива ще има доста от нещата които казахте тук но имайте малко търпение всичко става бавно не е толкова проста както си го говорите.

Неактивен BraveHand

  • Категория 1
  • *
  • Публикации: 45
  • Karma: +10/-11
    • Профил
    • Ел. поща
Re:идейно :)
« Отговор #8 -: Август 29, 2009, 06:56:30 pm »
Идеята е, че във всяка игра, която има претенции да е качествена
винаги присъства подобно нещо. Всеки от героите може да си избере
своя ПЪТ към духовно извисяване, независимо от това дали е войн,
магьосник или стрелец.
Смятам, че ще е хубаво да има допълнителни умения, които да служат
подобно на Фронтална атака на война. Няма да има нужда от предварително
активиране, а ще позволява в първия рунд да се нанесе силна атака. Може
да има 5 различни умения от всяка категория: огън, вода, въздух, земя и дух.
Активирането им да става не чрез точките, а чрез специални предмети. Може
това да са РУНИ, които да се активират както става лекуването с храна, примерно.
Може тези РУНИ да се получават при мисиите (които в момента екипа развива, по последна информация).
МОже пък самите мисии да са такива, че да се развива ТОЧНО този аспект от играта.
ТА, какво имаме дотук:

1. Развитие на Астрална сила към показателите за Оръжия и Същества
2. Показателите са за : огън, въздух, земя, вода и дух, като всеки от тях има 5 отделни магии
3. Ползването им  не изисква активиране преди битка
4. Получават се от специални предмети - РУНИ
5. Активират се подобно на "храненето" на героя

Смятам, че по този начин ще се развие доста повече играта :)

Неактивен gamballa

  • Категория 2
  • **
  • Публикации: 54
  • Karma: +4/-19
    • Профил
    • MySpace
Re:идейно :)
« Отговор #9 -: Ноември 20, 2009, 05:42:11 am »
не знам дали съм разбрал правилно но ти говориш за нещо като левели ... ?! в крайна сметка те това отразяват израстването на героя ти :) но бих предложил да има скилове ... магий смис мистиците да имат магиий с които да атакуват вместо удар със стафа ... :) и тогава наистина ще станат мистици а не батъл мейдж ... :)
mnmlshs

Неактивен ageNt oraNge

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1031
  • Karma: +159/-289
    • Профил
    • Ел. поща
Re:идейно :)
« Отговор #10 -: Ноември 20, 2009, 12:16:35 pm »
Мистиците имат магии. Мини 15 ниво и ела пак да коментираш "във всяка тема по нещо".

Неактивен gamballa

  • Категория 2
  • **
  • Публикации: 54
  • Karma: +4/-19
    • Профил
    • MySpace
Re:идейно :)
« Отговор #11 -: Ноември 20, 2009, 12:38:08 pm »
е не се сърди :) просто не ме лови сън и изкуквам :D а и имам мистик 15 левел но не видях нещо от рода на Fire Ball или Wind Strike или каквото ще да е  :D не ме вини и не се сърди оранжев :) леко ънадекватебъл съм  :P
mnmlshs

Неактивен ageNt oraNge

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1031
  • Karma: +159/-289
    • Профил
    • Ел. поща
Re:идейно :)
« Отговор #12 -: Ноември 20, 2009, 12:40:54 pm »
Много лесно ще те излекувам ...  :D

Неактивен gamballa

  • Категория 2
  • **
  • Публикации: 54
  • Karma: +4/-19
    • Профил
    • MySpace
Re:идейно :)
« Отговор #13 -: Ноември 20, 2009, 12:42:09 pm »
е не ме банвай :D
mnmlshs

Неактивен gamballa

  • Категория 2
  • **
  • Публикации: 54
  • Karma: +4/-19
    • Профил
    • MySpace
Re:идейно :)
« Отговор #14 -: Ноември 20, 2009, 12:53:36 pm »
Много лесно ще те излекувам ...  :D

освен ако не си от ВН и не ми дойдеш на гости да те почерпя с моето лекарство :D
mnmlshs