Автор Тема: Преложение за сигурноста на акаунтите  (Прочетена 1805 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Anarchy

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 120
  • Karma: +24/-37
    • Профил
    • Ел. поща
Преложение за сигурноста на акаунтите
« -: Септември 02, 2009, 10:33:45 pm »
Добре би било да се въведе едно малко подобрение. Примерно ако в даден акаунт се въведе гршна парола, при влизане собственика да получи съобщение, че е направен неуспешен опит за влизане в акаунта му. Както казват хората правещи ирата - паролата не може да се хакне, тя се налучква. А налучкването не става от първия път. По този начин има извесна надежда "жертвата" да засече навреме "доброжелателя" и да си смени паролата с нещо по сложно. Такава схема за известяване бях видял някъде(май тракер или нещо такова) като си бях объркал паролата при написването и. След като влязох ме чакаше съобщение, че е направен неоторизиран опит за влизане в профила ми или нещо такова...Тук тази схема не би навредила, дори би помогнала до извесна степен.

LordDooM, Anarchy, silicholichev

tyty_man85

  • Гост
Re:Преложение за сигурноста на акаунтите
« Отговор #1 -: Септември 02, 2009, 11:07:35 pm »
Или поне при няколко грешни въвеждания на паса да се заключва за определено време или нещо подобно

Неактивен ToNgOis

  • Категория 2
  • **
  • Публикации: 86
  • Karma: +9/-21
    • Профил
Re:Преложение за сигурноста на акаунтите
« Отговор #2 -: Септември 02, 2009, 11:53:30 pm »
Да но не се ли усещате че така и собственика ще страда. Хубаво някой му научква паса и му се заключва акаунта как влиза въпросния собственик във него. Известяването е по приемлив варянт 3 неуспешни опита и получаваш съобщение.

* „Да разбираш всичко, значи да презираш всичко.“ (Tout comprende, c'est tout mepriser)

Неактивен mortito

  • Alchemist
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1107
  • Karma: +146/-488
  • Събирам минуси ;)
    • Профил
Re:Преложение за сигурноста на акаунтите
« Отговор #3 -: Септември 03, 2009, 08:22:11 am »
Ако става въпрос със заключване ще е много по-неприятно за собственика. Аз на всеки 30 минути ще му блокирам акаунта и да ме мине сега в ранк ... много е глупаво това. Според мен просто трябва паролата да ти я казва компютара при регистрацията ...

tyty_man85

  • Гост
Re:Преложение за сигурноста на акаунтите
« Отговор #4 -: Септември 03, 2009, 02:29:33 pm »
Да бе някой ще си играе през полувин час или час да научква паролата ти след няколко неуспешни опита ще му писне да засича колко време остава за да се пробва пак.Пък и това е само предложения,може да се доусъвършенства.  Никой не е казал че трябва да остане в тоя му вид.

Неактивен mortito

  • Alchemist
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1107
  • Karma: +146/-488
  • Събирам минуси ;)
    • Профил
Re:Преложение за сигурноста на акаунтите
« Отговор #5 -: Септември 03, 2009, 03:47:47 pm »
Прав си но аз на всеки половин час ще блокирам акаунта на някой.

Примерно аз съм първи в ранк по слава и някой ме настига и аз му блоквам акаунта :) мнооого якооо  ;D

tyty_man85

  • Гост
Re:Преложение за сигурноста на акаунтите
« Отговор #6 -: Септември 03, 2009, 10:36:34 pm »
Това са глупости никой няма да седне да се занимава за тая слава да блоква акаунт, а ще си оговори среща с някой на арената и готово,макар че няма смисъл никакъв ама карай да върви.Ясно е че така ще остане всичко просто си направете паса с някакво име и цифри и едвали някой ще ви пробие паса.

Неактивен mortito

  • Alchemist
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1107
  • Karma: +146/-488
  • Събирам минуси ;)
    • Профил
Re:Преложение за сигурноста на акаунтите
« Отговор #7 -: Септември 03, 2009, 10:52:16 pm »
ако съм първи аз ще седна да си играя
Иначе съм съгласен да си остане както досега :)

tyty_man85

  • Гост
Re:Преложение за сигурноста на акаунтите
« Отговор #8 -: Септември 03, 2009, 11:00:56 pm »
Еми всеки с лудостта си,аз не бих си играл дори и да ми плащат камоли за някаква слава която вече ти обясних как се прави а и няма само един човек в тая класация ама се отклонихме много по-темата.

Неактивен SteelDragon

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 148
  • Karma: +13/-13
    • Профил
Re:Преложение за сигурноста на акаунтите
« Отговор #9 -: Септември 09, 2009, 05:02:50 pm »
Няма смисъл от това, защото паролата не се "налучква" на логин-а. Трябва да си луд, за да опитваш да им хакваш на тях системата. Освен ако не знаеш за някаква пробойна в сигурността, която можеш да използваш, но едва ли някой с достатъчно знания и умения, ще си губи времето. Като цяло не е невъзможно, но е безсмислено трудно. Освен от некой пишман хакер, който пробва на всички акаунти паролата 123456. Било с малуер било с "подслушване" на трафик, който иска си ви разбира паролата и я пише от първия път. Следете си комповете да са чисти.

Едно от моите предложения е акаунт името, да не е директно името на героя в играта. Така с моя герой, мога да имам акаунт име "алибабаичетиридесеттеразбойници", без целия игрален свят да вижда какъв ми е юзър-а и да се пробва.