Анкета

одобряватели фиксирана комисиона

не
37 (68.5%)
да
13 (24.1%)
се ми е тая
4 (7.4%)

Общ брой гласове: 44

Гласуването приключено: Октомври 03, 2009, 02:12:15 pm

Автор Тема: дискусия за пазарни отношения  (Прочетена 34368 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен ageNt oraNge

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1031
  • Karma: +159/-289
    • Профил
    • Ел. поща
Re:дискусия за пазарни отношения
« Отговор #45 -: Септември 03, 2009, 02:33:56 pm »
Тогава златото ще отива в магазините... Какъв е проблема. Искаш да е при теб и при мен защото сме решили да произвеждаме ли ? Който съумее да балансира нещата и да рови за добри оферти ще успее. Който не може просто ще вдига левел.

Неактивен Juggernaut

  • Категория 2
  • **
  • Публикации: 69
  • Karma: +12/-34
    • Профил
Re:дискусия за пазарни отношения
« Отговор #46 -: Септември 03, 2009, 02:34:57 pm »
Ако ти е скъпо да пускаш в диаманти защо си мислиш, че на този който пуска ресурси за диаманти ще му е евтино. Всичко ще си дойде на мястото.
Хаха, кои ресурси? Почти всички ресурси са на смешни цени, ако не си забелязал!

И кой подяволите реши че златото било обезценено?! Че мен злато никога не ми стига именно защото се занимавам със занаят! А ако хвана и да се бия, е тогава пък никакъв шанс! Като имаш предвид че всичко що не е специална изработка се продава за злато и 3 майстора не могат да изхранят 1 герой... А ако по някаква случайност стане нещо хубаво и се върти цял месец че и повече и може никога да не се продаде, като не говорим за завишена цена дори, говорим за цена която едва покрива разходите по изработката. Тази комисонна просто е пълен абсурд!

Комисионна за да не се пълни пазара от идиоти с малоумни оферти - добре! Но комисонна при продажба - добре! Да се взима предварително за да няма после отрицателно злато, но да се връща при неуспешна сделка - добре! А идиотите пак ще намерят начин да флудят и сегашния пазар, дори да са на огромна загуба - Айнщайн е казал "има две безкрайни неща на този свят - човешката глупост и вселената, но за второто не съм сигурен!"

А ако лагва от аукциона, то ще е заради тези лекенца дето дебнат да краднат нещо, което се прехвърля за 1 злато и никаква комисионна не може да ги спре тях да рефрешват през 2 секунди като роботи...

Неактивен renegade

  • Категория 1
  • *
  • Публикации: 24
  • Karma: +0/-2
    • Профил
Re:дискусия за пазарни отношения
« Отговор #47 -: Септември 03, 2009, 02:35:53 pm »
и така докато си говорим някои май фалшифицира анкетата постоянно се вдигат отговорите да , нека напишат по нещо да видим с какво са съгласни поне

ahilix

  • Гост
Re:дискусия за пазарни отношения
« Отговор #48 -: Септември 03, 2009, 02:41:25 pm »
Тогава златото ще отива в магазините... Какъв е проблема. Искаш да е при теб и при мен защото сме решили да произвеждаме ли ? Който съумее да балансира нещата и да рови за добри оферти ще успее. Който не може просто ще вдига левел.
Хахахха..Значи хаста за която се влагат 1000 диаманта или ботуши за които се влагат 100 диаманта докато излезне нещо добро ще отива в магазина за 2000 злато? Що така ? Щото някой решил че продал , не продал , комисионера трябва да си прибира комисионната която възлиза забележете на 100% от номиналната цена...За производителя останалото...Хах чак сега погледнах - вярно комисиона от 100%...Евала..Друго какво да кажа.. ;D ;D ;D Само вече през крив макарон ще ги гледаме хубавите предмети и оборудване...С което до известна степен играта се обезсмисля на този етап..Няма зони за бой , няма производство , няма търговия...Честито на печелившите..

Rayh

  • Гост
Re:дискусия за пазарни отношения
« Отговор #49 -: Септември 03, 2009, 02:42:46 pm »
хи хи те са просто опозиция  ;) да ама защо не е ясно  :D :D :D
и така докато си говорим някои май фалшифицира анкетата постоянно се вдигат отговорите да , нека напишат по нещо да видим с какво са съгласни поне

предизвикателство  ;)

Хахахха..Значи хаста за която се влагат 1000 диаманта или ботуши за които се влагат 100 диаманта докато излезне нещо добро ще отива в магазина за 2000 злато? Що така ? Щото някой решил че продал , не продал , комисионера трябва да си прибира комисионната която възлиза забележете на 100% от номиналната цена...За производителя останалото...Хах чак сега погледнах - вярно комисиона от 100%...Евала..Друго какво да кажа.. ;D ;D ;D Само вече през крив макарон ще ги гледаме хубавите предмети и оборудване...С което до известна степен играта се обезсмисля на този етап..Няма зони за бой , няма производство , няма търговия...Честито на печелившите..

Неактивен Juggernaut

  • Категория 2
  • **
  • Публикации: 69
  • Karma: +12/-34
    • Профил
Re:дискусия за пазарни отношения
« Отговор #50 -: Септември 03, 2009, 02:46:43 pm »
Е ако искаш - що не си купи от тези по 15 :). За мен е все тая, аз за да ги изкопая съм изразходвал излишни ходове.
Аз пък му ги давам по 10, защото е мой човек, затова няма да купи тези от 15, но щом купува и по 14, значи май не стигат а :) А аз ги копая с няколко героя! Обаче сега и тези по 10 няма да купи, а ти ще продадеш за 14 точно никога от тук нататък, защото вече никой няма да работи с рубини, дори аз се замислям, дали да не се върна да си бачкам само във втора категория  ;D

Неактивен ageNt oraNge

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1031
  • Karma: +159/-289
    • Профил
    • Ел. поща
Re:дискусия за пазарни отношения
« Отговор #51 -: Септември 03, 2009, 02:46:51 pm »
Логиката на това е от икономика ориентирана около диаманти да преминем към икономика въртяща се около злато. Казвам ви, че всичко ще се трансформира леко по-леко. Досега всички пускаха за диаманти, защотото това не им струваше нищо, докато златото можеше да ти отреже главата с 15% за 24ч и още 5% при продажба. Сега желаещите за диаманти трябва да се изръсят и за злато за да си публикуват офертата. Това че досега сте закупували ресурс за диаманти не значи, че ще го правите и след промяната. Ако не купувате и тези, които вадят ресурса ще спрат да го вадят.

Неактивен ageNt oraNge

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1031
  • Karma: +159/-289
    • Профил
    • Ел. поща
Re:дискусия за пазарни отношения
« Отговор #52 -: Септември 03, 2009, 02:48:58 pm »
Аз пък му ги давам по 10, защото е мой човек, затова няма да купи тези от 15, но щом купува и по 14, значи май не стигат а :) А аз ги копая с няколко героя! Обаче сега и тези по 10 няма да купи, а ти ще продадеш за 14 точно никога от тук нататък, защото вече никой няма да работи с рубини, дори аз се замислям, дали да не се върна да си бачкам само във втора категория  ;D

Ако играя с няколко героя като теб и на 9 мога да му пусна рубина. Мултиакаунтинга е забранен навсякъде именно поради тази причина. Това, че тук се прави експеримент е ОК - виждат се реално последиците.

Неактивен krest

  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 2254
  • Karma: +312/-472
    • Профил
Re:дискусия за пазарни отношения
« Отговор #53 -: Септември 03, 2009, 02:52:47 pm »
Самата идея комисионната да е колкото изкупната стойност на предмета , обрича производителите ....
Трябва да има комисионна и след като не е в диаманти (както беше в началото) нека да е % от тази стойност преди и след продажбата, да има различен % за различните часове  , ако решението е комисионната да остане в този си вид - да се махне опцията за различни часове -   след като ще платя една и съща цена за 2часа и за 24 часа .

Да се надяваме че ще има промени , колкото до лага в аукциона може да се добави и опция да се скриват картинките .

Неактивен Juggernaut

  • Категория 2
  • **
  • Публикации: 69
  • Karma: +12/-34
    • Профил
Re:дискусия за пазарни отношения
« Отговор #54 -: Септември 03, 2009, 02:54:27 pm »
Ако спреш да купуваш ресурс за диаманти ще го пусна за злато. Ако ти решиш обаче да купуваш за злато и после да ми го пуснеш за 400 диаманта си е твой проблем. Произвеждам пръстени както ти казах, но от няколко дена съм спрял поради мои причини. Иначе съм продал стотици от тях.
Какво си продал, аз имам цяла къща с говна, пръстени които за нищо не стават и с мъка ще им взема по няколко диаманта, да си избия поне изработките. Говоря сам оза редките и легендарните, макар че точно при бижутера и епичните са боклуци почти всичките... Искам да гласувам 3 пъти с НЕ, защото имам 3 майстора и тримата максимално развити във всяка категория и тримата на ужасна загуба до сега, дори без комисионната, всъщност аз не продавам за злато само и единствено заради предварителната комисионна, просто защото златото никога не стига и не мога да си позволя лукса да продавам за злато, а сега не мога да си позволя да продавм и за диаманти, такаче затварям и аз сергията, наема е непосилен, ходете си голи и се обличайте с ресурса, който вече никой няма да купи  ;D Отделно цените ще се увеличат, да аз ще си пускам малкото качествена продукция, каквото съм правил и до сега, но ще я пускам през 5 дни, на тройна цена, иначе няма смисъл. Затова побързайте, каквото искате да си купите, денс е последния срок, после просто вече няма да го има на пазара или ще ви се налага да отваряте статистиката и да питате първите майстори в класацията, да не би случайно да имат търсеното от вас, само така ще се избегне днешната простотия... Но за кой е неудобството, за абсолютно всички !!!

ahilix

  • Гост
Re:дискусия за пазарни отношения
« Отговор #55 -: Септември 03, 2009, 02:56:29 pm »
Логиката на това е от икономика ориентирана около диаманти да преминем към икономика въртяща се около злато. Казвам ви, че всичко ще се трансформира леко по-леко. Досега всички пускаха за диаманти, защотото това не им струваше нищо, докато златото можеше да ти отреже главата с 15% за 24ч и още 5% при продажба. Сега желаещите за диаманти трябва да се изръсят и за злато за да си публикуват офертата. Това че досега сте закупували ресурс за диаманти не значи, че ще го правите и след промяната. Ако не купувате и тези, които вадят ресурса ще спрат да го вадят.
Далеч си от истината и съвсем скоро ще се убедищ в това..Както и авторите на тази " гениална идея" която ще изкара доста от оборотното злато завинаги от пазара..

Едит: При мен също е така - който иска да купува нещо от мен - сега му е времето..От утре или само много скъпите ми предмети на пазара на цени с 30% по високи/ така или иначе няма вече луди да ги правят/ или само много евтините по номинал..И те на доста по високи цени..Толкова..Аз с производството приключих докато някой ще ми взима комисионна на ДЕН  , която възлиза на стойността на продукта..Демек за 5 дни ще платя 500% данък че съм бил луд да вярвам ,че да развиваш занаят и производство има смисъл..
« Последна редакция: Септември 03, 2009, 03:01:49 pm от ahilix »

Rayh

  • Гост
Re:дискусия за пазарни отношения
« Отговор #56 -: Септември 03, 2009, 02:58:52 pm »
Майстора съществува за хората, които обичат да създават предмети... повярвайте ми, най-вероятно тези хора ще са най-богатите играчи..въобще не е необходимо да снабдяват когото и да е - ако произвеждате Епични предмети, ще ги продавате на аукциона за баснословни суми злато или дори диаманти... едва ли ще ги раздавате безплатно... не виждам, защо ще иска някой да си сменя професията, освен ако не е сбъркал в избора си в началото... що се отнася до мултиакаунтерството не е збранено, но ако бъде направена схема от някой, която заплашва баланса, ще бъдат взети мерки.. статистиките, които изготвяме да следим тук надминават всичко, което сме правили до сега, така че няма да има нещо, което да не може да бъде проследено, от кого, защо и как.


цитат на хаос от преди доста време  ;) да оказа се прав трябва да си доста богат за да развиваш майсторлък и да правиш уникални предмети или правиш мулета за ресурс и влагаш диаманти да ги развиваш или купуваш ресурс за диаманти в двата случая говорим за много диаманти

това беше отговора в зората на играта в афата по повод мой коментар за мултити играчи и до къде ще доведе това

ще дочакаме и  свят 3  ;)

Неактивен ageNt oraNge

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1031
  • Karma: +159/-289
    • Профил
    • Ел. поща
Re:дискусия за пазарни отношения
« Отговор #57 -: Септември 03, 2009, 03:01:26 pm »
И без това тояга за 440 диаманта няма да купя :) --> кой ти каза, че има крещяща нужда от такава и ти вложи примерно 1000 диаманта в нея? Как  се сдоби с тях - с търговия, с мултиакаунтинг или със смс. Правиш ли сметка колко са потребителите извън топ гилдиите, които биха могли да екипират такава? Знаеш ли колко са мистиците изобщо като процент от всички герои и така нататък . Това, че си си правил кеф да произведеш подобно нещо го разбирам, но искам и ти да ме разбереш --> това е игра и си правим кефа в нея. Ако не ти е кеф да даваш комисионни се радвай на предмета си сам. Направи си мистик и му я качи на него и ходи да биеш наред из зоните.

 А пръстени съм продал стотици за по 1 диамант всеки. Тези дни ги пуснах по 25 злато и пак ги изкупуваха както преди. Преминавам на злато това е. Трябва ми малко време да пренастроя нещата.

Неактивен Juggernaut

  • Категория 2
  • **
  • Публикации: 69
  • Karma: +12/-34
    • Профил
Re:дискусия за пазарни отношения
« Отговор #58 -: Септември 03, 2009, 03:08:24 pm »
И без това тояга за 440 диаманта няма да купя :) --> кой ти каза, че има крещяща нужда от такава и ти вложи примерно 1000 диаманта в нея? Как  се сдоби с тях - с търговия, с мултиакаунтинг или със смс. Правиш ли сметка колко са потребителите извън топ гилдиите, които биха могли да екипират такава? Знаеш ли колко са мистиците изобщо като процент от всички герои и така нататък . Това, че си си правил кеф да произведеш подобно нещо го разбирам, но искам и ти да ме разбереш --> това е игра и си правим кефа в нея. Ако не ти е кеф да даваш комисионни се радвай на предмета си сам. Направи си мистик и му я качи на него и ходи да биеш наред из зоните.

 А пръстени съм продал стотици за по 1 диамант всеки. Тези дни ги пуснах по 25 злато и пак ги изкупуваха както преди. Преминавам на злато това е. Трябва ми малко време да пренастроя нещата.
Чакай сега да видим дали съм те разбрал правилно, ти пръстени от първа категория ли правиш :) Или продаваш такива от трета които струват в магазина 350 злато, ти ги продаваш в аукциона за 25? А ресурсите за тях струват хиляди!

Как съм ги направил, с всичко което си изброил. А ако искаш играта да е песен, с това ще трябва да се екипираш, ако наистина искаш да играеш за кеф, а не да се нервиш че навсякъде те спукват от бой. И да, това е минимална цена, реално струва повече. Отделно ти ако си зле облечен, това са много по-слаби битки, това са много повече изхабени точки за действие, това са много повече диаманти или адски много време и докато ти още се мъчиш в трета категория със синята тояга, то хората вече са в пета, дори без да има 4-та :)

ahilix

  • Гост
Re:дискусия за пазарни отношения
« Отговор #59 -: Септември 03, 2009, 03:10:54 pm »
И без това тояга за 440 диаманта няма да купя :) --> кой ти каза, че има крещяща нужда от такава и ти вложи примерно 1000 диаманта в нея? Как  се сдоби с тях - с търговия, с мултиакаунтинг или със смс. Правиш ли сметка колко са потребителите извън топ гилдиите, които биха могли да екипират такава? Знаеш ли колко са мистиците изобщо като процент от всички герои и така нататък . Това, че си си правил кеф да произведеш подобно нещо го разбирам, но искам и ти да ме разбереш --> това е игра и си правим кефа в нея. Ако не ти е кеф да даваш комисионни се радвай на предмета си сам. Направи си мистик и му я качи на него и ходи да биеш наред из зоните.

 А пръстени съм продал стотици за по 1 диамант всеки. Тези дни ги пуснах по 25 злато и пак ги изкупуваха както преди. Преминавам на злато това е. Трябва ми малко време да пренастроя нещата.
Нали е удобно да не ми даваш съвети как да си балансирам производството както аз не давам на теб...И как съм се сдобил си е лично моя работа - но все пак да ти кажа - с предприемчивост и търговия..Нали и това е част от играта? Купували са ми и по скъпи неща - така че в паницата на другия не гледай..Какви сметки правя си е моя работа - щом произвеждам и го продавам значи добре съм ги направил..А ти си продавай пръстенчетата за по един диамант и се радвай сега че ще си конкурентноспособен.. ;D ;D ;D Ей това злобата човешка и зависта граници няма..И комунистическото мислене на някои - също..Дай понеже правим пръстенчета за по диамантче на конвейр всички да са така..Ама как гадните капиталисти ще вадят по 400 диаманта от предмет..От къде ги взеха , как , защо ,кога ,къде..Бързо на другарски съд... ;D ;D ;D