Анкета

одобряватели фиксирана комисиона

не
37 (68.5%)
да
13 (24.1%)
се ми е тая
4 (7.4%)

Общ брой гласове: 44

Гласуването приключено: Октомври 03, 2009, 02:12:15 pm

Автор Тема: дискусия за пазарни отношения  (Прочетена 34318 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен ageNt oraNge

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1031
  • Karma: +159/-289
    • Профил
    • Ел. поща
Re:дискусия за пазарни отношения
« Отговор #75 -: Септември 03, 2009, 03:28:46 pm »
И откъде това злато на пазара като обем ,ако не е тайна?

Погледни колко има в банката ... почти 300 милиона. Всяка вечер героите особено твоя с развит занаят могат да работят на тройни или петорни надници. От какво се оплакваш ?

Rayh

  • Гост
Re:дискусия за пазарни отношения
« Отговор #76 -: Септември 03, 2009, 03:32:15 pm »
По принцип си прав, но забравяш, че на бъдещия официален сървър ще играят много повече хора, следователно и търсенето там ще е по-голямо. Ще има и там епични и легендарни предмети, уверен съм.

да ще има и ще има силни гилдии и реален пазар но не мисля че фиксирана комисиона под каквато и форма е реално нещо  ;)

Rayh

  • Гост
Re:дискусия за пазарни отношения
« Отговор #77 -: Септември 03, 2009, 03:33:54 pm »
Погледни колко има в банката ... почти 300 милиона. Всяка вечер героите особено твоя с развит занаят могат да работят на тройни или петорни надници. От какво се оплакваш ?


хи хи парите са не за банката ада работиш с тях лев не съм вложил там ;)

Неактивен Juggernaut

  • Категория 2
  • **
  • Публикации: 69
  • Karma: +12/-34
    • Профил
Re:дискусия за пазарни отношения
« Отговор #78 -: Септември 03, 2009, 03:34:47 pm »
Погледни колко има в банката ... почти 300 милиона. Всяка вечер героите особено твоя с развит занаят могат да работят на тройни или петорни надници. От какво се оплакваш ?
Глупако тъп(тук и тафтологията е малко за да те опише). Кажи ми бе, за какво ще ти стигнат тези няколко хиляди от таверната, защо не спреш тея наркотици? Недей да пишеш във форума напушен, защото много ме дразниш! Значи аз да работя 12 часа в таверната за 3 хиляди, ми айде няма нужда, защото за 12 часа ще направя 12 предмета и ще спестя 12 диаманта от мигновенни изаботки, а 12 диаманта не струват 3000 злато, защото за 3 хиляди злато дори не мога да си поправя екипировката след 12 битки, а да не говорим че за тези 12 битки ще дам 30 000 за храна, кажи ми това злато за какво ще ти стигне? Или ако си купувам ресурси за злато, какво по-точно ще си купя, като за изработката на нещо свястно, ако си набявям ресурсите в злато ще дам стотици хиляди !!! Ти въобще друго освен пръстени от първа категория правил ли си, че въобще си отваряш устата по върпоса?!

ahilix

  • Гост
Re:дискусия за пазарни отношения
« Отговор #79 -: Септември 03, 2009, 03:36:16 pm »
Погледни колко има в банката ... почти 300 милиона. Всяка вечер героите особено твоя с развит занаят могат да работят на тройни или петорни надници. От какво се оплакваш ?
Могат..Ама като работят няма да произвеждат и да развиват занаята..И не се оплаквам - от една гледна точка даже ми е по добре..Вече не ми се налага да тегля 24 точки , не ми се налага да имам активни никакви пакети освен премиум..Ще си се бия за колкото кръв имам или се възтанови и толкова..А на пазара ще гледаме пръстенчета и оръжия и брони за по 1 диамантче с номинална стойност 200 злато..

Неактивен Lord_SEVEN

  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 776
  • Karma: +92/-109
    • Профил
Re:дискусия за пазарни отношения
« Отговор #80 -: Септември 03, 2009, 03:37:59 pm »
Цитат
А ти забравяш ли че има таван от 50 нива. Как ги смяташ нещата ?
Аз добре ги смятам нещата, но май ти си зле с математиката. Ако говореше за Категория 5 може тогава да ти излезнат сметките с играчите който ще станат хиляди защото има ограничение на максималното ниво. Но няма как играчите категория 3 да се увеличат и да станат хиляди при условие, че досега са варирали между 500 и 500 човека. Просто тези от Категория 2 ще стават Категория 3, а тези от Категория 3 в Категория 4.
"I am a person, and my name is Lord_SEVEN."
 "This is the end for you, my master."
”Ако ме убиеш,ще стана по-могъщ отколкото можеш да си представиш”

Неактивен ageNt oraNge

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1031
  • Karma: +159/-289
    • Профил
    • Ел. поща
Re:дискусия за пазарни отношения
« Отговор #81 -: Септември 03, 2009, 03:39:14 pm »
Глупако тъп(тук и тафтологията е малко за да те опише). Кажи ми бе, за какво ще ти стигнат тези няколко хиляди от таверната, защо не спреш тея наркотици? Недей да пишеш във форума напушен, защото много ме дразниш! Значи аз да работя 12 часа в таверната за 3 хиляди, ми айде няма нужда, защото за 12 часа ще направя 12 предмета и ще спестя 12 диаманта от мигновенни изаботки, а 12 диаманта не струват 3000 злато, защото за 3 хиляди злато дори не мога да си поправя екипировката след 12 битки, а да не говорим че за тези 12 битки ще дам 30 000 за храна, кажи ми това злато за какво ще ти стигне? Или ако си купувам ресурси за злато, какво по-точно ще си купя, като за изработката на нещо свястно, ако си набявям ресурсите в злато ще дам стотици хиляди !!! Ти въобще друго освен пръстени от първа категория правил ли си, че въобще си отваряш устата по върпоса?!

Мерси за определението :) Аз работя за 9ч за 2200 ... и не претендирам да съм голям занаятчия. Ако ти правиш лилави пръчки и взимаш 3000 за 12ч работа, значи си ми равен. Не знам вече за кой важи опрелението, с което така мило ме нарече. :)

Работя вечер докато спя. Ти ако си 24/7 пред играта, за да се биеш и произвеждаш е друг въпрос.

Неактивен ageNt oraNge

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1031
  • Karma: +159/-289
    • Профил
    • Ел. поща
Re:дискусия за пазарни отношения
« Отговор #82 -: Септември 03, 2009, 03:42:21 pm »
Аз добре ги смятам нещата, но май ти си зле с математиката. Ако говореше за Категория 5 може тогава да ти излезнат сметките с играчите който ще станат хиляди защото има ограничение на максималното ниво. Но няма как играчите категория 3 да се увеличат и да станат хиляди при условие, че досега са варирали между 500 и 500 човека. Просто тези от Категория 2 ще стават Категория 3, а тези от Категория 3 в Категория 4.

Не забравяй, че играчите днес няма да са играчите утре. Регистрацията е отворена и това е постоянен процес. Ще има нови, ще има отказали се. Играл съм игри без рестарт - тази, за която говоря продължава над 6 години и там няма недостиг на малки нива. Всичко си е нормално - пирамидата е с връх нагоре.

Неактивен Juggernaut

  • Категория 2
  • **
  • Публикации: 69
  • Karma: +12/-34
    • Профил
Re:дискусия за пазарни отношения
« Отговор #83 -: Септември 03, 2009, 03:43:05 pm »
На банката дължа 200 000, сигурно защото златото ми е излишно, знаеш ли кога ще продавам за злато, точно никога :) Ей сега тичам да давам нещо за 4000, че да дам 600 комисионна само за да го пусна в аукциона и ако случайно го продам да дам още 600, та да взема само 2800, като всъщност мога да го шитна в магазина за 2500, при което ако не ми се купи още от първия път в аукциона, съм на тотална загуба, следователно, никога няма да рискувам за смешна надценка, като мога да си го дам сигурно в магазина и да не троша нерви, защо някой пълен идиот ще купи брадвата на някой за 10 000, а моята която е 3 пъти по хубава не е купена за 5 000, айде в магазина и ти се бий с бастуна и си стой в трета категория!

П.П. Колкото до Jerk - познайте кой му подаряваше всеки ден по 50 камъка, ама тоя балък вече не налива в неблагодарници :) Като му свърши стоката и прекупвачите ще умрат, с тая пренадлежност, без майстори просто играта умира...

ahilix

  • Гост
Re:дискусия за пазарни отношения
« Отговор #84 -: Септември 03, 2009, 03:44:07 pm »
Мерси за определението :) Аз работя за 9ч за 2200 ... и не претендирам да съм голям занаятчия. Ако ти правиш лилави пръчки и взимаш 3000 за 12ч работа, значи си ми равен. Не знам вече за кой важи опрелението, с което така мило ме нарече. :)

Работя вечер докато спя. Ти ако си 24/7 пред играта, за да се биеш и произвеждаш е друг въпрос.
Това ти е проблема на теб - майстор 1 ва категория..Не си влагал в развитие на занаят или си вложил пренебрежимо малко..Правиш предмети с по 50 злато номинал дето за нищо не стават и е все едно на боклука ли , на аукциона ли..Ако беше вложил една камара ресурс в занаяти на фона на едно дадено обещание от един от създателите на играта ,сега нямаше да си толкова спокоен..И пак казвам въпроса не е в комисионната - трябва да я има..НО СЛЕД КАТО ДАДЕН ПРЕДМЕТ БЪДЕ ПРОДАДЕН...А не всеки ден да се взима 100% от стойноста му като комисионна..Иначе трябва нов герой да се появи - комисионер..С оръжие - 2 празни торби ..За по горна категория - огромни чували .. ;D ;D ;D

Неактивен ageNt oraNge

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1031
  • Karma: +159/-289
    • Профил
    • Ел. поща
Re:дискусия за пазарни отношения
« Отговор #85 -: Септември 03, 2009, 03:45:00 pm »
На банката дължа 200 000, сигурно защото златото ми е излишно, знаеш ли кога ще продавам за злато, точно никога :) Ей сега тичам да давам нещо за 4000, че да дам 600 комисионна само за да го пусна в аукциона и ако случайно го продам да дам още 600, та да взема само 2800, като всъщност мога да го шитна в магазина за 2500, при което ако не ми се купи още от първия път в аукциона, съм на тотална загуба, следователно, никога няма да рискувам за смешна надценка, като мога да си го дам сигурно в магазина и да не троша нерви, защо някой пълен идиот ще купи брадвата на някой за 10 000, а моята която е 3 пъти по хубава не е купена за 5 000, айде в магазина и ти се бий с бастуна и си стой в трета категория!

П.П. Колкото до Jerk - познайте кой му подаряваше всеки ден по 50 камъка, ама тоя балък вече не налива в неблагодарници :) Като му свърши стоката и прекупвачите ще умрат, с тая пренадлежност, без майстори просто играта умира...

Ужас - дай да съберем пари и да те почерпим, за да си ни майстор и да не умре играта :)

Неактивен ageNt oraNge

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1031
  • Karma: +159/-289
    • Профил
    • Ел. поща
Re:дискусия за пазарни отношения
« Отговор #86 -: Септември 03, 2009, 03:47:10 pm »
Това ти е проблема на теб - майстор 1 ва категория..Не си влагал в развитие на занаят или си вложил пренебрежимо малко..Правиш предмети с по 50 злато номинал дето за нищо не стават и е все едно на боклука ли , на аукциона ли..Ако беше вложил една камара ресурс в занаяти на фона на едно дадено обещание от един от създателите на играта ,сега нямаше да си толкова спокоен..И пак казвам въпроса не е в комисионната - трябва да я има..НО СЛЕД КАТО ДАДЕН ПРЕДМЕТ БЪДЕ ПРОДАДЕН...А не всеки ден да се взима 100% от стойноста му като комисионна..Иначе трябва нов герой да се появи - комисионер..С оръжие - 2 празни торби ..За по горна категория - огромни чували .. ;D ;D ;D

Виж и аз си мисля, че комисионната се дължи след сделка. Говорим обаче за реалността тук и сега и как да се нагодим към нея. Простичко е. Не сме машини, а реални хора. След като има ограничение ще се измислят нови начини за действие.

Неактивен mitinho

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1135
  • Karma: +161/-133
  • ZEALOTS!
    • Профил
Re:дискусия за пазарни отношения
« Отговор #87 -: Септември 03, 2009, 03:48:11 pm »
Стига сте се дразнили и двамата....
Факт е че златото не стига...Поне докато няма Категория 4 провицния...
Ще се пускат най-важните предмети и така...докато се оправи. :) :)


Пo въпроса с Jerk:
И аз да бях спечелил 5000 диаманта от бъгове и ги вложа в обработки ще пускам жълти и лилави пръстени по 20-30 диаманта... :) :)
Предложеният от Вас на аукциона Бижуто на буревестника бе купен. Получихте 9500000 Злато.
Предложеният от Вас на аукциона Амулет на горския звяр бе купен. Получихте 9500000 Злато.

Неактивен Juggernaut

  • Категория 2
  • **
  • Публикации: 69
  • Karma: +12/-34
    • Профил
Re:дискусия за пазарни отношения
« Отговор #88 -: Септември 03, 2009, 03:50:22 pm »
Виж и аз си мисля, че комисионната се дължи след сделка. Говорим обаче за реалността тук и сега и как да се нагодим към нея. Простичко е. Не сме машини, а реални хора. След като има ограничение ще се измислят нови начини за действие.
Имам перманентен бан за това, но ще го повторя :) Такива като теб стават само за миньори и не случайно си именно такъв  ;D Хващай здраво кирката и действай, не ти плащам да се опитваш да мислиш  ;D

Неактивен mitinho

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1135
  • Karma: +161/-133
  • ZEALOTS!
    • Профил
Re:дискусия за пазарни отношения
« Отговор #89 -: Септември 03, 2009, 03:51:40 pm »
Приготви се за следващ,като Отон ти прочете постовете. ;D ;D ;D ;D ;D
 ;D
Предложеният от Вас на аукциона Бижуто на буревестника бе купен. Получихте 9500000 Злато.
Предложеният от Вас на аукциона Амулет на горския звяр бе купен. Получихте 9500000 Злато.