Анкета

одобряватели фиксирана комисиона

не
37 (68.5%)
да
13 (24.1%)
се ми е тая
4 (7.4%)

Общ брой гласове: 44

Гласуването приключено: Октомври 03, 2009, 02:12:15 pm

Автор Тема: дискусия за пазарни отношения  (Прочетена 31069 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен renegade

  • Категория 1
  • *
  • Публикации: 24
  • Karma: +0/-2
    • Профил
дискусия за пазарни отношения
« -: Септември 03, 2009, 12:11:49 pm »
виж според мен е правилнмо тежеста е според диамантите за които публикуваш ако публикуваш за по малко диаманти ще ти вземе по малко злато а и на рубин което е 3-та категория според мен това злато не ти тежи като провеждаш битки би трябвало да взимаш средно доста злато на битка поне над 1000 поне така си мисля аз  а и крайно време беше да има комисионна и затова , а колкото до пакета вярно е тука си прав би трябвало да го фиксират това да ти намалява с 50% оплачи се на програмистите, но все пак това е пуснато от има ням 1 час предполага се за недомислени неща и пропуски така че дерзай

Rayh

  • Гост
Re:дискусия за пазарни отношения
« Отговор #1 -: Септември 03, 2009, 12:13:34 pm »
виж според мен е правилнмо тежеста е според диамантите за които публикуваш ако публикуваш за по малко диаманти ще ти вземе по малко злато а и на рубин което е 3-та категория според мен това злато не ти тежи като провеждаш битки би трябвало да взимаш средно доста злато на битка поне над 1000 поне така си мисля аз  а и крайно време беше да има комисионна и затова , а колкото до пакета вярно е тука си прав би трябвало да го фиксират това да ти намалява с 50% оплачи се на програмистите, но все пак това е пуснато от има ням 1 час предполага се за недомислени неща и пропуски така че дерзай

300 злата взимаме от битка 38 ниво сме къде да се бием  ???

а и проблема е че не е намалена на полви на
« Последна редакция: Септември 03, 2009, 12:15:26 pm от Rayh »

ahilix

  • Гост
Re:дискусия за пазарни отношения
« Отговор #2 -: Септември 03, 2009, 12:16:21 pm »
Абсолютно съгласен..Правиш хубав предмет с невъзможни вложения , не можеш да го продадеш по 1 месец а сега ще се плаща и комисионна и то пълната преди да си реализирал сделка..Това е прецедент в световната търговска практика..Варианта да има комисионна е разумен ,но само при сключена сделка..Сега за какво да мисля - за мижавите приходи от по 200-300 злато на битка в най добрите зони , за храната на воина ли , за производството ли , за комисионната ли?! Излиза че сега е по добре хубави предмети с хубави рецепти просто да не се правят и да не се влагат ресурси в тях..То и до сега си беше скъпо хоби - сега вече е невъзможно хоби...А все си мисля че дори само да стоят на аукциона и да се виждат че ги има е стимулиращо за играчите ,да се опитват да се развиват..

ahilix

  • Гост
Re:дискусия за пазарни отношения
« Отговор #3 -: Септември 03, 2009, 12:20:15 pm »
виж според мен е правилнмо тежеста е според диамантите за които публикуваш ако публикуваш за по малко диаманти ще ти вземе по малко злато а и на рубин което е 3-та категория според мен това злато не ти тежи като провеждаш битки би трябвало да взимаш средно доста злато на битка поне над 1000 поне така си мисля аз  а и крайно време беше да има комисионна и затова , а колкото до пакета вярно е тука си прав би трябвало да го фиксират това да ти намалява с 50% оплачи се на програмистите, но все пак това е пуснато от има ням 1 час предполага се за недомислени неща и пропуски така че дерзай
Изобщо не ми тежи 25к злато за 20 оферти ВСЕКИ ДЕН ,дето съм вложил в тях 2000 диаманта а ще изкарам 1500 примерно..И се бия в зони ,в които прихода ми от битка е по малък от стойността на една колба в магазина..Щото просто няма други зони..Комисионна се взима когато има реализирана сделка ..Иначе на 5 тия път предлагане на аукциона просто може да го подариш на някой..

Неактивен renegade

  • Категория 1
  • *
  • Публикации: 24
  • Karma: +0/-2
    • Профил
Re:дискусия за пазарни отношения
« Отговор #4 -: Септември 03, 2009, 12:20:38 pm »
Абсолютно съгласен..Правиш хубав предмет с невъзможни вложения , не можеш да го продадеш по 1 месец а сега ще се плаща и комисионна и то пълната преди да си реализирал сделка..Това е прецедент в световната търговска практика..Варианта да има комисионна е разумен ,но само при сключена сделка..Сега за какво да мисля - за мижавите приходи от по 200-300 злато на битка в най добрите зони , за храната на воина ли , за производството ли , за комисионната ли?! Излиза че сега е по добре хубави предмети с хубави рецепти просто да не се правят и да не се влагат ресурси в тях..То и до сега си беше скъпо хоби - сега вече е невъзможно хоби...А все си мисля че дори само да стоят на аукциона и да се виждат че ги има е стимулиращо за играчите ,да се опитват да се развиват..

май като се замисля си доста прав трябва комисионната да е след като се сключи сделка а за публикуване пак може да има ама супер симовилчна примерно 10-20 злато максимум , и да ти взима и другото което е за публикуване сега но след изтичане на офертата ако няма сделка да ти го възтановява

ahilix

  • Гост
Re:дискусия за пазарни отношения
« Отговор #5 -: Септември 03, 2009, 12:22:24 pm »
май като се замисля си доста прав трябва комисионната да е след като се сключи сделка а за публикуване пак може да има ама супер симовилчна примерно 10-20 злато максимум , и да ти взима и другото което е за публикуване сега но след изтичане на офертата ако няма сделка да ти го възтановява

Да ,именно за това говоря..Да се вземе примерно 10% в аванс , а останалото след сключване на евентуална сделка..

Неактивен Ne_pitai

  • Категория 2
  • **
  • Публикации: 76
  • Karma: +5/-3
    • Профил
Re:дискусия за пазарни отношения
« Отговор #6 -: Септември 03, 2009, 12:24:40 pm »
Това не съм го видял! Наистина ли взима комисионната ПРЕДИ да е осъществена сделката?
Ако е така - спирам да развивам занят! Та аз един епичн предмет например, ако го продавам за 30 диаманта и го въртя 10 дни ... къде ми излиза сметката???

Неактивен renegade

  • Категория 1
  • *
  • Публикации: 24
  • Karma: +0/-2
    • Профил
Re:дискусия за пазарни отношения
« Отговор #7 -: Септември 03, 2009, 12:27:32 pm »
Да ,именно за това говоря..Да се вземе примерно 10% в аванс , а останалото след сключване на евентуална сделка..
да и така става но може и цялото злато (според предмета) да ти взима и за публикуване симовилчните 10-20 злато (които губиш) и ако няма сделка да ти възтанови цялото злато което ти е взело според предмета, един вид застраховка , щото пък иначе ако изхарчиш златото след публикуването и нямаш злато за определената сделка ще се получи нещо като златно на минус или трябва рестрикции ;)

Неактивен Lord_SEVEN

  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 776
  • Karma: +92/-109
    • Профил
Re:дискусия за пазарни отношения
« Отговор #8 -: Септември 03, 2009, 12:30:40 pm »
Аз чак като пуснах в аукциона един превъзходен гигантски щит видях, че съм олекнал с 2850 злато  :o
"I am a person, and my name is Lord_SEVEN."
 "This is the end for you, my master."
”Ако ме убиеш,ще стана по-могъщ отколкото можеш да си представиш”

ahilix

  • Гост
Re:дискусия за пазарни отношения
« Отговор #9 -: Септември 03, 2009, 12:42:43 pm »
да и така става но може и цялото злато (според предмета) да ти взима и за публикуване симовилчните 10-20 злато (които губиш) и ако няма сделка да ти възтанови цялото злато което ти е взело според предмета, един вид застраховка , щото пък иначе ако изхарчиш златото след публикуването и нямаш злато за определената сделка ще се получи нещо като златно на минус или трябва рестрикции ;)

Ами варианта е да ти взима пълната комисионна и при изтичането на 24 часа и непродажба на предмета или свалянето му от аукциона да ти връща 90% от златото...Сега ще задам прост въпрос - като отидете да си продавате апартамента примерно или да го отдавате под наем ,брокера ви кога прибира комисионната - след като е намерил клиент или преди това?! И тук е същото - аукциона ще си прибере комисионната след като ми е осигурил клиент..Преди това най-многото което може да поиска от мен е някаква минимална такса са постване на офертата..

Неактивен renegade

  • Категория 1
  • *
  • Публикации: 24
  • Karma: +0/-2
    • Профил
Re:дискусия за пазарни отношения
« Отговор #10 -: Септември 03, 2009, 12:45:20 pm »
Ами варианта е да ти взима пълната комисионна и при изтичането на 24 часа и непродажба на предмета или свалянето му от аукциона да ти връща 90% от златото...Сега ще задам прост въпрос - като отидете да си продавате апартамента примерно или да го отдавате под наем ,брокера ви кога прибира комисионната - след като е намерил клиент или преди това?! И тук е същото - аукциона ще си прибере комисионната след като ми е осигурил клиент..Преди това най-многото което може да поиска от мен е някаква минимална такса са постване на офертата..
точно съгласен съм с теб в случая както е и при публикуването със злато само че сега просто разликата е че ще взима златото предварително като застраховка и после ще го възтановява и така иначе ужас

Rayh

  • Гост
Re:дискусия за пазарни отношения
« Отговор #11 -: Септември 03, 2009, 12:51:16 pm »
Майстора съществува за хората, които обичат да създават предмети... повярвайте ми, най-вероятно тези хора ще са най-богатите играчи..въобще не е необходимо да снабдяват когото и да е - ако произвеждате Епични предмети, ще ги продавате на аукциона за баснословни суми злато или дори диаманти... едва ли ще ги раздавате безплатно... не виждам, защо ще иска някой да си сменя професията, освен ако не е сбъркал в избора си в началото... що се отнася до мултиакаунтерството не е збранено, но ако бъде направена схема от някой, която заплашва баланса, ще бъдат взети мерки.. статистиките, които изготвяме да следим тук надминават всичко, което сме правили до сега, така че няма да има нещо, което да не може да бъде проследено, от кого, защо и как.


цитат на хаос от преди доста време  ;) да оказа се прав трябва да си доста богат за да развиваш майсторлък и да правиш уникални предмети или правиш мулета за ресурс и влагаш диаманти да ги развиваш или купуваш ресурс за диаманти в двата случая говорим за много диаманти

то бива и комисиона в диаманти да въведат та да спрем д а майсторим въобще

ahilix

  • Гост
Re:дискусия за пазарни отношения
« Отговор #12 -: Септември 03, 2009, 12:55:36 pm »
Ама моля ви се ...Да не пишем нови икономически закони дето нямат нищо общо с действителността и пазарната икономика..Сега ще ви кажа целта на нововъведението и реалния резултат..Целта е златото да се цени като ресурс ,защото за момента е подценено ,което е факт..Предполага се ,че като се намали общия обем ,това ще доведе до по голямо търсене , което също е факт...Изваждаш пари от обръщение , покачваш цената на ресурса...Дотук добре..Само дето тая мярка в дадена икономика е силно рестриктивна и се прилага при определени други условия..Като резултат се свива пазара..Тук огромни суми злато просто ще изчезнат от пазара и никога няма да се появят..Ще се получи огромен дефицит , което пряко ще доведе до спиране на производството и предлагане на ресурси на пазара..Пример - за да мога да постна офертите си трябва да се бия 2 дена и да не давам ни златце за поправка на екипировка и храна..Това при взимане на допълнителните часове..Иначе трябва се бия 4 дни...И въпрос  - КАТО КАК ТИЯ НЕЩА СЕ ПРАВЯТ БЕЗ ДА ИМА СЪОБЩЕНИЕ В ИГРАТА?!!!!!!!!! Ами ако не искам при тия условия да поствам оферта?!!! Защо преди да взимате ресурса на играчите ,въвеждайки подобни чудесии няма гратисен период и уведомление за промяната????????????????

Неактивен renegade

  • Категория 1
  • *
  • Публикации: 24
  • Karma: +0/-2
    • Профил
Re:дискусия за пазарни отношения
« Отговор #13 -: Септември 03, 2009, 01:06:55 pm »
Ама моля ви се ...Да не пишем нови икономически закони дето нямат нищо общо с действителността и пазарната икономика..Сега ще ви кажа целта на нововъведението и реалния резултат..Целта е златото да се цени като ресурс ,защото за момента е подценено ,което е факт..Предполага се ,че като се намали общия обем ,това ще доведе до по голямо търсене , което също е факт...Изваждаш пари от обръщение , покачваш цената на ресурса...Дотук добре..Само дето тая мярка в дадена икономика е силно рестриктивна и се прилага при определени други условия..Като резултат се свива пазара..Тук огромни суми злато просто ще изчезнат от пазара и никога няма да се появят..Ще се получи огромен дефицит , което пряко ще доведе до спиране на производството и предлагане на ресурси на пазара..Пример - за да мога да постна офертите си трябва да се бия 2 дена и да не давам ни златце за поправка на екипировка и храна..Това при взимане на допълнителните часове..Иначе трябва се бия 4 дни...И въпрос  - КАТО КАК ТИЯ НЕЩА СЕ ПРАВЯТ БЕЗ ДА ИМА СЪОБЩЕНИЕ В ИГРАТА?!!!!!!!!! Ами ако не искам при тия условия да поствам оферта?!!! Защо преди да взимате ресурса на играчите ,въвеждайки подобни чудесии няма гратисен период и уведомление за промяната????????????????
значи вижте прави сме обаче все пак не забравяйте това е бета версия на играта и правят тестове сега това трябва да го управят тестваха ни и не сме доволни и никой няма да бъде опитните зайчета сме ние и така де да минем на въпроса явно се оптиват да въведат нова икономика :D добре че няма такава в реалния свят че ужас , този тип икономика ми прилича на комунизъм дето им зимат такса преди да са отишли на пазара :D и така нека да го оправят , щото да се върщаме 20 години назад няма смисъл дайте поне да имаме икономика а не такси за мутрите ;)

ahilix

  • Гост
Re:дискусия за пазарни отношения
« Отговор #14 -: Септември 03, 2009, 01:14:51 pm »
Да го погледнем от хубавата му страна..Досега правехме нещо като малка манифактура за производство..Събирахме ресурсите си 2-3 човека и правехме някакво производство , развивахме си акаунтите икономически...Сега при създалото се положение не виждам за какво да произвеждам като не мога да го предлагам..Съответно допълнителните часове вече не са ми нужни..И гилдиите мога да ги пропусна - реални битки няма , производство - йок , за какво са ми всички тия екстри ненужни..Дотук пазара движеше играта..Сега един Господ знае какво..