Анкета

одобряватели фиксирана комисиона

не
37 (68.5%)
да
13 (24.1%)
се ми е тая
4 (7.4%)

Общ брой гласове: 44

Гласуването приключено: Октомври 03, 2009, 02:12:15 pm

Автор Тема: дискусия за пазарни отношения  (Прочетена 34401 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

ahilix

  • Гост
Re:дискусия за пазарни отношения
« Отговор #30 -: Септември 03, 2009, 02:00:10 pm »
За добив на ресурси не ти трябва непременно да имаш диаманти.
Аха..Само дето за производство винаги ти трябват повече ресурси от тия дето може да добиеш сам.. ;D

Неактивен ageNt oraNge

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1031
  • Karma: +159/-289
    • Профил
    • Ел. поща
Re:дискусия за пазарни отношения
« Отговор #31 -: Септември 03, 2009, 02:00:37 pm »
Е пуснал съм по 14 диаманта единият - 3 купиха. Не съм изразходил нито един диамант, за да ги добия. Ако искаш да вадиш тонове рубини въпросът опира до активиране на орден. Ако всички активираме ордена и залеем пазара ще натиснем и цените надолу. Пак няма логика да харчим диаманти.

Rayh

  • Гост
Re:дискусия за пазарни отношения
« Отговор #32 -: Септември 03, 2009, 02:02:01 pm »
Орден на търговците
   Цена за 2 седмици: 25    Изтича на 2009-09-10
Активни пакети    Времето за обновление на стоките в магазина е намалено на половина, 12 часа
Активни пакети    Комисионите на аукциона са намалени на половина
Активни пакети    

Увеличава броя на редките предмети в магазините с 2 броя
Активни пакети    

Увеличава с 10% изкупната стойност на предметите в магазините
Активни пакети    

Увеличава броя на наличните наемници в Таверната от 6 на 9

що не ми намаля Комисионите на половина все пак нали давам 25 диамант



това е проблема и то реалния в дадения случай

ahilix

  • Гост
Re:дискусия за пазарни отношения
« Отговор #33 -: Септември 03, 2009, 02:02:06 pm »
Всъщност спирам да пиша в темата вече..Днес е хубав ден - станах свидетел на нов вид пазарни отношения при които комисионера / в случая аукциона/ прибира комисионната преди да е намерил клиент по сделката... ;D ;D ;D

Неактивен ageNt oraNge

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1031
  • Karma: +159/-289
    • Профил
    • Ел. поща
Re:дискусия за пазарни отношения
« Отговор #34 -: Септември 03, 2009, 02:02:37 pm »
Аха..Само дето за производство винаги ти трябват повече ресурси от тия дето може да добиеш сам.. ;D

Аз произвеждам толкова колкото мога да закупя или добия. Не се напъвам да съм номер едно в класациите. Вие говорите от позиция на топ играчи. Обикновените като мен не ги засяга чак толкова нововъведението. Ще продам на магазина пръстените 3 категория за по 350 и си решавам проблема с тези боклуци дето падат от битки и за нищо не стават.

ahilix

  • Гост
Re:дискусия за пазарни отношения
« Отговор #35 -: Септември 03, 2009, 02:03:24 pm »
Е пуснал съм по 14 диаманта единият - 3 купиха. Не съм изразходил нито един диамант, за да ги добия. Ако искаш да вадиш тонове рубини въпросът опира до активиране на орден. Ако всички активираме ордена и залеем пазара ще натиснем и цените надолу. Пак няма логика да харчим диаманти.
Купих ги аз - за хасти..Дето номинала им е по 2000..Сега за 20 оферти трябва да платя 35-40 к злато КОМИСИОННА НА ДЕН....Пусни ги утре да видиш колко ще продадеш... ;D ;D ;D

Неактивен ageNt oraNge

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1031
  • Karma: +159/-289
    • Профил
    • Ел. поща
Re:дискусия за пазарни отношения
« Отговор #36 -: Септември 03, 2009, 02:05:14 pm »
Е ако искаш - що не си купи от тези по 15 :). За мен е все тая, аз за да ги изкопая съм изразходвал излишни ходове.

ahilix

  • Гост
Re:дискусия за пазарни отношения
« Отговор #37 -: Септември 03, 2009, 02:12:02 pm »
Е ако искаш - що не си купи от тези по 15 :). За мен е все тая, аз за да ги изкопая съм изразходвал излишни ходове.
Ако не е тайна ,какво произвеждаш като предмети? Какво имаш на пазара , бижута ли , брони ли , оръжия ли , произведени от теб?

Неактивен ageNt oraNge

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1031
  • Karma: +159/-289
    • Профил
    • Ел. поща
Re:дискусия за пазарни отношения
« Отговор #38 -: Септември 03, 2009, 02:16:47 pm »
Ако не е тайна ,какво произвеждаш като предмети? Какво имаш на пазара , бижута ли , брони ли , оръжия ли , произведени от теб?

Не е тайна - в момента има тежки кожи, скъпоценни камъни, и малко бижута. Повечето ги изкупиха и не съм правил нови поради липса на финанси. В момента се опитвам да правя друго развитие и парите ми заминават натам.

newcomer

  • Гост
Re:дискусия за пазарни отношения
« Отговор #39 -: Септември 03, 2009, 02:18:01 pm »
Основния проблем ви е не ситуацията на пазара, а това че повечето от вас са 4 категория и няма къде да се бият. Понеже ефективността при битките ви е близка до нула, т.е. без дроп и малко злато, поради голямата разлика в нивата вие си харчите точките в занаятите. Това е много специфична ситуация, която няма да се повтори на бъдещия официален сървър.

ahilix

  • Гост
Re:дискусия за пазарни отношения
« Отговор #40 -: Септември 03, 2009, 02:24:10 pm »
Не е тайна - в момента има тежки кожи, скъпоценни камъни, и малко бижута. Повечето ги изкупиха и не съм правил нови поради липса на финанси. В момента се опитвам да правя друго развитие и парите ми заминават натам.
Това са ресурси - не производство..Като почнеш с производството ,като стигнеш дотам да произвеждаш епични , ще разбереш за какво говоря...Не схващаш ли? Твоята икономика се базира на ресурси ,които купувам аз или такива като мен..От днес вече не купувам и не произвеждам..Къде отива твоята икономика? Тия 42 диаманта от рубини днес или тези от вчера...Вече няма кой да ги купува..И с другите ресурси ще стане така...

Неактивен mitinho

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1135
  • Karma: +161/-133
  • ZEALOTS!
    • Профил
Re:дискусия за пазарни отношения
« Отговор #41 -: Септември 03, 2009, 02:26:49 pm »
Основния проблем ви е не ситуацията на пазара, а това че повечето от вас са 4 категория и няма къде да се бият. Понеже ефективността при битките ви е близка до нула, т.е. без дроп и малко злато, поради голямата разлика в нивата вие си харчите точките в занаятите. Това е много специфична ситуация, която няма да се повтори на бъдещия официален сървър.
До някъде си прав,но представи си Категория 4 какво ще стане...
Ако от битка се взима средно 2к до 4к злато.. а примерно една броня 38 ниво с перла(да кажем подобно на рубина) ще иска 4500 злато :)..
Старата песен на нов глас.
Предложеният от Вас на аукциона Бижуто на буревестника бе купен. Получихте 9500000 Злато.
Предложеният от Вас на аукциона Амулет на горския звяр бе купен. Получихте 9500000 Злато.

ahilix

  • Гост
Re:дискусия за пазарни отношения
« Отговор #42 -: Септември 03, 2009, 02:27:03 pm »
Основния проблем ви е не ситуацията на пазара, а това че повечето от вас са 4 категория и няма къде да се бият. Понеже ефективността при битките ви е близка до нула, т.е. без дроп и малко злато, поради голямата разлика в нивата вие си харчите точките в занаятите. Това е много специфична ситуация, която няма да се повтори на бъдещия официален сървър.
И това е проблем ,но си мислех че играта има малко по дълбок смисъл от това да се биеш нон стоп...Или поне Хаос беше казал така..Жалко..Това днес е пряк и много силен удар по производството...И пак да кажа - днес се роди нова форма на пазарни отношения при която комисионера прибира комисионната преди да е осигурил клиент за стоката...Незнам за Оскар или за Златна малинка е това хрумване..Времето ще покаже..

Неактивен ageNt oraNge

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1031
  • Karma: +159/-289
    • Профил
    • Ел. поща
Re:дискусия за пазарни отношения
« Отговор #43 -: Септември 03, 2009, 02:29:55 pm »
Ако спреш да купуваш ресурс за диаманти ще го пусна за злато. Ако ти решиш обаче да купуваш за злато и после да ми го пуснеш за 400 диаманта си е твой проблем. Произвеждам пръстени както ти казах, но от няколко дена съм спрял поради мои причини. Иначе съм продал стотици от тях.

ahilix

  • Гост
Re:дискусия за пазарни отношения
« Отговор #44 -: Септември 03, 2009, 02:31:22 pm »
Ако спреш да купуваш ресурс за диаманти ще го пусна за злато. Ако ти решиш обаче да купуваш за злато и после да ми го пуснеш за 400 диаманта си е твой проблем. Произвеждам пръстени както ти казах, но от няколко дена съм спрял поради мои причини. Иначе съм продал стотици от тях.
А ако реша да не го купувам изобщо? Ще го пуснеш ден ,два, три ..На четвъртия няма да имаш злато да го оферираш..