Анкета

одобряватели фиксирана комисиона

не
37 (68.5%)
да
13 (24.1%)
се ми е тая
4 (7.4%)

Общ брой гласове: 44

Гласуването приключено: Октомври 03, 2009, 02:12:15 pm

Автор Тема: дискусия за пазарни отношения  (Прочетена 34375 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен ageNt oraNge

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1031
  • Karma: +159/-289
    • Профил
    • Ел. поща
Re:дискусия за пазарни отношения
« Отговор #60 -: Септември 03, 2009, 03:13:41 pm »
Чакай сега да видим дали съм те разбрал правилно, ти пръстени от първа категория ли правиш :) Или продаваш такива от трета които струват в магазина 350 злато, ти ги продаваш в аукциона за 25? А ресурсите за тях струват хиляди!

Как съм ги направил, с всичко което си изброил. А ако искаш играта да е песен, с това ще трябва да се екипираш, ако наистина искаш да играеш за кеф, а не да се нервиш че навсякъде те спукват от бой. И да, това е минимална цена, реално струва повече. Отделно ти ако си зле облечен, това са много по-слаби битки, това са много повече изхабени точки за действие, това са много повече диаманти или адски много време и докато ти още се мъчиш в трета категория със синята тояга, то хората вече са в пета, дори без да има 4-та :)

Правя от 1 и 2 категория. Трета е безмислена за момента. И пак те питам като говорим за "пазар" ти как разбра, че влагането на толкова ресурс с цел лилава тояга е правилната инвестиция, която се връща. Кое те накара да мислиш, че тази пръчка е продаваема. В крайна сметка няма за къде да се избиваш - диаманти за реални пари не се обменят. Процеса не е двупосочен. Колко са ти потенциалните клиенти на лилави клечки ;) ?

Rayh

  • Гост
Re:дискусия за пазарни отношения
« Отговор #61 -: Септември 03, 2009, 03:14:32 pm »
когато играта е с нормално развитие в смисъл не спънато като сега ще се молите за такива оръжия  и брони;)

Неактивен ageNt oraNge

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1031
  • Karma: +159/-289
    • Профил
    • Ел. поща
Re:дискусия за пазарни отношения
« Отговор #62 -: Септември 03, 2009, 03:15:48 pm »
Нали е удобно да не ми даваш съвети как да си балансирам производството както аз не давам на теб...И как съм се сдобил си е лично моя работа - но все пак да ти кажа - с предприемчивост и търговия..Нали и това е част от играта? Купували са ми и по скъпи неща - така че в паницата на другия не гледай..Какви сметки правя си е моя работа - щом произвеждам и го продавам значи добре съм ги направил..А ти си продавай пръстенчетата за по един диамант и се радвай сега че ще си конкурентноспособен.. ;D ;D ;D Ей това злобата човешка и зависта граници няма..И комунистическото мислене на някои - също..Дай понеже правим пръстенчета за по диамантче на конвейр всички да са така..Ама как гадните капиталисти ще вадят по 400 диаманта от предмет..От къде ги взеха , как , защо ,кога ,къде..Бързо на другарски съд... ;D ;D ;D

Ами значи тези 1000 диаманта не са проблем играл си за тях а не си ги натоварил на телефонната си сметка... играй за още 1000 и направи друга :)

newcomer

  • Гост
Re:дискусия за пазарни отношения
« Отговор #63 -: Септември 03, 2009, 03:18:37 pm »
когато играта е с нормално развитие в смисъл не спънато като сега ще се молите за такива оръжия  и брони;)

По принцип си прав, но забравяш, че на бъдещия официален сървър ще играят много повече хора, следователно и търсенето там ще е по-голямо. Ще има и там епични и легендарни предмети, уверен съм.

ahilix

  • Гост
Re:дискусия за пазарни отношения
« Отговор #64 -: Септември 03, 2009, 03:18:49 pm »
Правя от 1 и 2 категория. Трета е безмислена за момента. И пак те питам като говорим за "пазар" ти как разбра, че влагането на толкова ресурс с цел лилава тояга е правилната инвестиция, която се връща. Кое те накара да мислиш, че тази пръчка е продаваема. В крайна сметка няма за къде да се избиваш - диаманти за реални пари не се обменят. Процеса не е двупосочен. Колко са ти потенциалните клиенти на лилави клечки ;) ?
Абре човек как да ти обясня - имал съм дневни продажби на по 4-5 предмета от 150 до 600 диаманта всеки..И това не само един ден..Нали това е смисъла - аз захранвам производителите на ресурси с диамантите които плащам за добитите от тях ресурси...След ден , два , три се събират пари за хубав предмет и го купуват..Така пък те захранват моето производство..Така е в икономиката - нещата са си свързани..Сега всичко отиде и аз незнам къде..Жал ми е ,че хубавите предмети ще са само мит вече - и на картинки няма да ги има..Ще бръмчим на смарагди дето номинала на копията е по 350 злато и само ще сънуваме хасти , защитници , преъзходни лъкове и всичко де се прави с рубини..

Неактивен ageNt oraNge

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1031
  • Karma: +159/-289
    • Профил
    • Ел. поща
Re:дискусия за пазарни отношения
« Отговор #65 -: Септември 03, 2009, 03:19:48 pm »
когато играта е с нормално развитие в смисъл не спънато като сега ще се молите за такива оръжия  и брони;)

Именно това казах и аз - въпросът беше ясен -- колко са потенциалните клиенти 3 категория --> малко над 550. Колко от тях са мистици .. никой не знае. А колко от тези мистици дето никой не ги знае колко са, са в топ гилдии и екипирани от техните занаятчии и това не се знае. Какво правим тогава ? Харчим 1000 диаманта на сляпо ? Изчакай няколко месеца тези от Категория 3 да станат няколко хиляди и тогава я пусни. Тогава вече ще е друга ситуацията и ще е имало смисъл да го правиш, защото оставам с впечатление, че ти реално искаш да си избиеш инвестицията. Ако не беше така нямаше да има и мрънкане. Можеше да го продадеш и за 10 диаманта.

Неактивен Juggernaut

  • Категория 2
  • **
  • Публикации: 69
  • Karma: +12/-34
    • Профил
Re:дискусия за пазарни отношения
« Отговор #66 -: Септември 03, 2009, 03:21:02 pm »
Тук е прав платения агент :) В момента при създалата се ситуация има смисъл да се работи само първа и втора категория. А колкото до епичните и легендарните, ми че те само тях купуват, аз редките и обикновенните ги подарявам. Дори епични съм подарявам и какво ми пука :) Но както каза Митака, ще дойде време когато ще се молите за такива, ама няма никой да се навие да ви направи, защото и до сега се правеха на загуба :)

Неактивен ageNt oraNge

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1031
  • Karma: +159/-289
    • Профил
    • Ел. поща
Re:дискусия за пазарни отношения
« Отговор #67 -: Септември 03, 2009, 03:22:18 pm »
Абре човек как да ти обясня - имал съм дневни продажби на по 4-5 предмета от 150 до 600 диаманта всеки..И това не само един ден..Нали това е смисъла - аз захранвам производителите на ресурси с диамантите които плащам за добитите от тях ресурси...След ден , два , три се събират пари за хубав предмет и го купуват..Така пък те захранват моето производство..Така е в икономиката - нещата са си свързани..Сега всичко отиде и аз незнам къде..Жал ми е ,че хубавите предмети ще са само мит вече - и на картинки няма да ги има..Ще бръмчим на смарагди дето номинала на копията е по 350 злато и само ще сънуваме хасти , защитници , преъзходни лъкове и всичко де се прави с рубини..

Напълно те разбирам ама ти не можа да ме разбереш - както сега ти купуваш в диаманти и те трупат за да могат после да купят с натрупаното от теб, така и ще е със златото. Ти ще купуваш в злато те ще трупат и после ще ти го връщат. Кое не е ясно ?

Неактивен Lord_SEVEN

  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 776
  • Karma: +92/-109
    • Профил
Re:дискусия за пазарни отношения
« Отговор #68 -: Септември 03, 2009, 03:23:19 pm »
Цитат
........ Изчакай няколко месеца тези от Категория 3 да станат няколко хиляди и тогава я пусни. Тогава вече ще е друга ситуацията и ще е имало смисъл да го правиш, защото оставам с впечатление, че ти реално искаш да си избиеш инвестицията. Ако не беше така нямаше да има и мрънкане. Можеше да го продадеш и за 10 диаманта.
Само, че забравяш едно, че тези които сега са Категория 3, ще стана Категория 4 и няма как тогава играчите Категория 3 да станат хиляди. Всеки се развива.
"I am a person, and my name is Lord_SEVEN."
 "This is the end for you, my master."
”Ако ме убиеш,ще стана по-могъщ отколкото можеш да си представиш”

Неактивен ageNt oraNge

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1031
  • Karma: +159/-289
    • Профил
    • Ел. поща
Re:дискусия за пазарни отношения
« Отговор #69 -: Септември 03, 2009, 03:24:54 pm »
Тук е прав платения агент :) В момента при създалата се ситуация има смисъл да се работи само първа и втора категория. А колкото до епичните и легендарните, ми че те само тях купуват, аз редките и обикновенните ги подарявам. Дори епични съм подарявам и какво ми пука :) Но както каза Митака, ще дойде време когато ще се молите за такива, ама няма никой да се навие да ви направи, защото и до сега се правеха на загуба :)

Да на всеки мой пост се слага по 1 диамант в акаунта ми. Гласувах с НЕ и аз ако това те интересува :)

ahilix

  • Гост
Re:дискусия за пазарни отношения
« Отговор #70 -: Септември 03, 2009, 03:25:01 pm »
Именно това казах и аз - въпросът беше ясен -- колко са потенциалните клиенти 3 категория --> малко над 550. Колко от тях са мистици .. никой не знае. А колко от тези мистици дето никой не ги знае колко са, са в топ гилдии и екипирани от техните занаятчии и това не се знае. Какво правим тогава ? Харчим 1000 диаманта на сляпо ? Изчакай няколко месеца тези от Категория 3 да станат няколко хиляди и тогава я пусни. Тогава вече ще е друга ситуацията и ще е имало смисъл да го правиш, защото оставам с впечатление, че ти реално искаш да си избиеш инвестицията. Ако не беше така нямаше да има и мрънкане. Можеше да го продадеш и за 10 диаманта.
За какво говорим тук сега ,че не ми е ясно много..Аз да мрънкам за разходите ми - не..Направил съм си сметка - явно добре съм я направил..Говорим за КОМИСИОННА ИЗИСКУЕМА ПРЕДВАРИТЕЛНО ,КОЯТО Е 100% ОТ ЦЕНАТА НА ТОЗИ ПРЕДМЕТ..И  това на ден...Ако някой ти взима предмета дето си го произвел под формата на комисионна - за какво да го произвеждаш? Каква е логиката на такова нещо?

Неактивен ageNt oraNge

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1031
  • Karma: +159/-289
    • Профил
    • Ел. поща
Re:дискусия за пазарни отношения
« Отговор #71 -: Септември 03, 2009, 03:25:38 pm »
Само, че забравяш едно, че тези които сега са Категория 3, ще стана Категория 4 и няма как тогава играчите Категория 3 да станат хиляди. Всеки се развива.


А ти забравяш ли че има таван от 50 нива. Как ги смяташ нещата ?

ahilix

  • Гост
Re:дискусия за пазарни отношения
« Отговор #72 -: Септември 03, 2009, 03:26:10 pm »
Напълно те разбирам ама ти не можа да ме разбереш - както сега ти купуваш в диаманти и те трупат за да могат после да купят с натрупаното от теб, така и ще е със златото. Ти ще купуваш в злато те ще трупат и после ще ти го връщат. Кое не е ясно ?
И откъде това злато на пазара като обем ,ако не е тайна?

newcomer

  • Гост
Re:дискусия за пазарни отношения
« Отговор #73 -: Септември 03, 2009, 03:26:52 pm »
И още един проблем, който страшно ме дразни. Тези, гадни червеи - прекупвачите. Примерно Jerk си предлага на ниски цени стоката. Купуват я и я препродават. Ако може по някакъв начин да се маркира, че този който продава предмета е "оторизиран" за това от производителя. Да знам, смешно е, това е част от пазарната икономика и т.н. - просто страшно мразя посредниците.
« Последна редакция: Септември 03, 2009, 03:31:28 pm от newcomer »

Неактивен ageNt oraNge

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1031
  • Karma: +159/-289
    • Профил
    • Ел. поща
Re:дискусия за пазарни отношения
« Отговор #74 -: Септември 03, 2009, 03:27:13 pm »
За какво говорим тук сега ,че не ми е ясно много..Аз да мрънкам за разходите ми - не..Направил съм си сметка - явно добре съм я направил..Говорим за КОМИСИОННА ИЗИСКУЕМА ПРЕДВАРИТЕЛНО ,КОЯТО Е 100% ОТ ЦЕНАТА НА ТОЗИ ПРЕДМЕТ..И  това на ден...Ако някой ти взима предмета дето си го произвел под формата на комисионна - за какво да го произвеждаш? Каква е логиката на такова нещо?

Е нали ти казах, че в злато ще ти е по-малка. Тя комисионната си е факт. Диамантената търговия нямаше комисионна и беше рай за всички. Сега ще минем на злато и готово. Диамантите ще се използват само за активиране на премиум и разни пакети.