Анкета

одобряватели фиксирана комисиона

не
37 (68.5%)
да
13 (24.1%)
се ми е тая
4 (7.4%)

Общ брой гласове: 44

Гласуването приключено: Октомври 03, 2009, 02:12:15 pm

Автор Тема: дискусия за пазарни отношения  (Прочетена 34378 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

ahilix

  • Гост
Re:дискусия за пазарни отношения
« Отговор #90 -: Септември 03, 2009, 03:53:50 pm »
Виж и аз си мисля, че комисионната се дължи след сделка. Говорим обаче за реалността тук и сега и как да се нагодим към нея. Простичко е. Не сме машини, а реални хора. След като има ограничение ще се измислят нови начини за действие.
Тая реалност е имагинерна..Утопия..Нещо което няма да просъществува..Социализма затова си отиде - щото убиваше инициативността...И тук ще е така...В една икономика ,нещата се подчиняват на закони..Хората дето са ги мислили и писали са взимали и взимат Нобелови награди..Тая наука се учи само като основи 5 години..А тук и сега ни се предлага нещо ,което е с извинение пълен абсурд...Сега вместо златото да се увеличава в играта , то ще намалява..Да ,това ще повиши цената му..Но на каква цена е въпроса..И няма ли в един момент играта да застине във вакуум ,в който никой нищо не прави щото просто няма смисъл..Обзалагам се,че само до  дни това нещо ще бъде преосмислено и променено..

Неактивен ageNt oraNge

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1031
  • Karma: +159/-289
    • Профил
    • Ел. поща
Re:дискусия за пазарни отношения
« Отговор #91 -: Септември 03, 2009, 03:54:57 pm »
Имам перманентен бан за това, но ще го повторя :) Такива като теб стават само за миньори и не случайно си именно такъв  ;D Хващай здраво кирката и действай, не ти плащам да се опитваш да мислиш  ;D

Винаги съм ценял мнението ти. Кажи в коя кръчма да направим банкета в твоя чест. Предполагам, че и от фирмата трябва да дадат някой лев, за да не умре играта без теб.


Неактивен Juggernaut

  • Категория 2
  • **
  • Публикации: 69
  • Karma: +12/-34
    • Профил
Re:дискусия за пазарни отношения
« Отговор #92 -: Септември 03, 2009, 03:58:35 pm »
Стига сте се дразнили и двамата....
Факт е че златото не стига...Поне докато няма Категория 4 провицния...
Ще се пускат най-важните предмети и така...докато се оправи. :) :)


Пo въпроса с Jerk:
И аз да бях спечелил 5000 диаманта от бъгове и ги вложа в обработки ще пускам жълти и лилави пръстени по 20-30 диаманта... :) :)

Оу да, това го бях пропуснал :) Диамантите на готово, ресурсите на готово, че ако иска може и за 1 злато да ги продава, какво му пука. Ама не съм сигурен точно колко се е налапал с диаманти на аванта, ще си проличи в 4-та категория :)

Мен ме крадоха 4 пъти и пак съм втори :)

От къщата ми изчезнаха 1500 обработени камъка. Преди това Jerk ме обираше и въобще цялото реакро, после кастълуар ме обираше... Викам я да поработя малко за себе си и тъкмо пак натрупах и айде след месец още 1000 необработени ми обраха и всичкит копачи... И пак съм втори :) А кой щях да съм ако не ме бяха крали, а кой ще съм в 4-та :)

Знаеш ли за кое ще ме хванат без авантите :) Добре, винаги, ще има балъци които да използват, но румънските диаманти ще свършат, а модераторските не са чак толкова много ;) Врмето е най-ценния ресурс и аз разполагам именно с него   8)

Неактивен ageNt oraNge

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1031
  • Karma: +159/-289
    • Профил
    • Ел. поща
Re:дискусия за пазарни отношения
« Отговор #93 -: Септември 03, 2009, 03:58:59 pm »
Тая реалност е имагинерна..Утопия..Нещо което няма да просъществува..Социализма затова си отиде - щото убиваше инициативността...И тук ще е така...В една икономика ,нещата се подчиняват на закони..Хората дето са ги мислили и писали са взимали и взимат Нобелови награди..Тая наука се учи само като основи 5 години..А тук и сега ни се предлага нещо ,което е с извинение пълен абсурд...Сега вместо златото да се увеличава в играта , то ще намалява..Да ,това ще повиши цената му..Но на каква цена е въпроса..И няма ли в един момент играта да застине във вакуум ,в който никой нищо не прави щото просто няма смисъл..Обзалагам се,че само до  дни това нещо ще бъде преосмислено и променено..

Абе и в Северна Корея има странни неща, но имат ядрена програма. И в Индия имат стотици милиони бедни и недохранени, но имат ядрено оръжие и пращат сателити в Космоса. И Бразилия не е кой знае какво, но има космическа програма. В изброените държави хората са поставени да живеят при различни условия и правила. Това обаче не ги спира да се женят и да имат потомство. Те по някакъв свой си начин са щастливи. Може би ние не го разбираме тяхното щастие, но защо пък си мислим, че те разбират нашето. Приеми новите правила в играта като нова реалност и се адаптирай. Не умирай като динозавър, който не е успял да устои на новите реалности на планетата .... :)

ahilix

  • Гост
Re:дискусия за пазарни отношения
« Отговор #94 -: Септември 03, 2009, 04:04:43 pm »
Абе и в Северна Корея има странни неща, но имат ядрена програма. И в Индия имат стотици милиони бедни и недохранени, но имат ядрено оръжие и пращат сателити в Космоса. И Бразилия не е кой знае какво, но има космическа програма. В изброените държави хората са поставени да живеят при различни условия и правила. Това обаче не ги спира да се женят и да имат потомство. Те по някакъв свой си начин са щастливи. Може би ние не го разбираме тяхното щастие, но защо пък си мислим, че те разбират нашето. Приеми новите правила в играта като нова реалност и се адаптирай. Не умирай като динозавър, който не е успял да устои на новите реалности на планетата .... :)
Хубави сравнения..Дано ИХ не се превърне в един Бангладеш на конкурентните на нея игри.. :)

Неактивен Juggernaut

  • Категория 2
  • **
  • Публикации: 69
  • Karma: +12/-34
    • Профил
Re:дискусия за пазарни отношения
« Отговор #95 -: Септември 03, 2009, 04:05:34 pm »
Абе и в Северна Корея има странни неща, но имат ядрена програма. И в Индия имат стотици милиони бедни и недохранени, но имат ядрено оръжие и пращат сателити в Космоса. И Бразилия не е кой знае какво, но има космическа програма. В изброените държави хората са поставени да живеят при различни условия и правила. Това обаче не ги спира да се женят и да имат потомство. Те по някакъв свой си начин са щастливи. Може би ние не го разбираме тяхното щастие, но защо пък си мислим, че те разбират нашето. Приеми новите правила в играта като нова реалност и се адаптирай. Не умирай като динозавър, който не е успял да устои на новите реалности на планетата .... :)
Глупако тъп, какво общо има това че за да има един богат трябва да има хиляди бедни. Какво общо има това с играта. Тук златото не е реално и никой не печели от това че аукциона го прибира? То просот отива в нищото, губи се и ако това е смисъла, защо няма как да си купиш злато за диаманти, че да печелят от това!

Знам че за теб не е необходимо нещо да има смисъл за да го приемеш, но за мен е, а такъв в това просто няма!

Rayh

  • Гост
Re:дискусия за пазарни отношения
« Отговор #96 -: Септември 03, 2009, 04:06:56 pm »
въпроса е не да няма комисиона а за какво да се взима 1000 диаманта продажба да ми вземат 100 добре сега се изка нещо адски тъпо  ;) не че не можем да си го позволим противоречи на логиката  :)

Неактивен Juggernaut

  • Категория 2
  • **
  • Публикации: 69
  • Karma: +12/-34
    • Профил
Re:дискусия за пазарни отношения
« Отговор #97 -: Септември 03, 2009, 04:08:51 pm »
въпроса е не да няма комисиона а за какво да се взима 1000 диаманта продажба да ми вземат 100 добре сега се изка нещо адски тъпо  ;) не че не можем да си го позволим противоречи на логиката  :)
Именно, да ми вземат 10% от стойноста на продадена вече стока, проблема никакъв. Това е решението, ама на... ДДС, ръгаш си го предварително в цената и всичко е точно :)

Неактивен ageNt oraNge

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1031
  • Karma: +159/-289
    • Профил
    • Ел. поща
Re:дискусия за пазарни отношения
« Отговор #98 -: Септември 03, 2009, 04:09:58 pm »
Глупако тъп, какво общо има това че за да има един богат трябва да има хиляди бедни. Какво общо има това с играта. Тук златото не е реално и никой не печели от това че аукциона го прибира? То просот отива в нищото, губи се и ако това е смисъла, защо няма как да си купиш злато за диаманти, че да печелят от това!

Знам че за теб не е необходимо нещо да има смисъл за да го приемеш, но за мен е, а такъв в това просто няма!

Добре наслушахме се на мили думи. Кажи кога и къде да те черпим. Може и паролите си да ти дадем, за да използваш ресурса ни без пари, за да правиш лилавите клечки. Смисълът те попитах одеве къде е да произведеш нещо за 1000 диаманта след като не си наясно има ли кой да го закупи. Като търсиш смисълът, кажи тук къде си го видял ?

Неактивен mitinho

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1135
  • Karma: +161/-133
  • ZEALOTS!
    • Профил
Re:дискусия за пазарни отношения
« Отговор #99 -: Септември 03, 2009, 04:12:31 pm »
Ей го на , нашия се приспособява към новите пазарни отношения


 ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D
Предложеният от Вас на аукциона Бижуто на буревестника бе купен. Получихте 9500000 Злато.
Предложеният от Вас на аукциона Амулет на горския звяр бе купен. Получихте 9500000 Злато.

ahilix

  • Гост
Re:дискусия за пазарни отношения
« Отговор #100 -: Септември 03, 2009, 04:15:19 pm »
Добре наслушахме се на мили думи. Кажи кога и къде да те черпим. Може и паролите си да ти дадем, за да използваш ресурса ни без пари, за да правиш лилавите клечки. Смисълът те попитах одеве къде е да произведеш нещо за 1000 диаманта след като не си наясно има ли кой да го закупи. Като търсиш смисълът, кажи тук къде си го видял ?
Ти как реши че някой произвежда ей така - без да е наясно има ли кой да го купи..Пак ти казвам - правили сме обороти от по 1200-1500 диаманта на ден...И за нас добре и за доставчиците на ресурси добре и за клиентите добре...Сега за всички зле щото тия пари за комисионна дефакто се вадят от играта..Изчезват..Няма ги...И всеки ден за удоволствието да си предложиш стоката,продал , непродал, те облагат със 100% данък...Че за какво да я произвеждаш?

Неактивен ageNt oraNge

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1031
  • Karma: +159/-289
    • Профил
    • Ел. поща
Re:дискусия за пазарни отношения
« Отговор #101 -: Септември 03, 2009, 04:15:32 pm »
Очаквах да сложи ембарго на пазара. Стигнал е до извода, че вакуума ще се запълни веднага от друг ;) Който може ще оцелее. Летвата е вдигната.

ahilix

  • Гост
Re:дискусия за пазарни отношения
« Отговор #102 -: Септември 03, 2009, 04:15:42 pm »
Ей го на , нашия се приспособява към новите пазарни отношения


 ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D
;D ;D ;D ;D ;D

Неактивен Juggernaut

  • Категория 2
  • **
  • Публикации: 69
  • Karma: +12/-34
    • Профил
Re:дискусия за пазарни отношения
« Отговор #103 -: Септември 03, 2009, 04:16:29 pm »
Добре наслушахме се на мили думи. Кажи кога и къде да те черпим. Може и паролите си да ти дадем, за да използваш ресурса ни без пари, за да правиш лилавите клечки. Смисълът те попитах одеве къде е да произведеш нещо за 1000 диаманта след като не си наясно има ли кой да го закупи. Като търсиш смисълът, кажи тук къде си го видял ?
Ахил ти отговори доста ясно на този въпрос и отговора ми ще е същия: купуват се :) Той е доста по-добър търговец от мен, следи пазара усеща какво се търси най-много, на каква цена да го продава и печели доста. Аз пък съм по-добър занаятчия, правя всичко, някой неща се продават, други не, но пак съм на + :) Мен ми е кеф да си ги произвеждам, не ми е зор да трупам тонове диаманти и злато. Стига ми колкото да мога да си изплатя инвестициите, за да мога да правя нови неща, това ме радва мен :) Да зарадваш някое лапе, кога на 15, кога на 55, да се кефи на епичната тояжка или епичното копие - безценно :) Дори както ти казах вече, много неща съм подарил и сега още повече ще подаря, кога на някой който заслужава, кога на някой който не заслужава, но по-добре отколкото да продавам на загуба!

Неактивен ageNt oraNge

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1031
  • Karma: +159/-289
    • Профил
    • Ел. поща
Re:дискусия за пазарни отношения
« Отговор #104 -: Септември 03, 2009, 04:17:53 pm »
Ти как реши че някой произвежда ей така - без да е наясно има ли кой да го купи..Пак ти казвам - правили сме обороти от по 1200-1500 диаманта на ден...И за нас добре и за доставчиците на ресурси добре и за клиентите добре...Сега за всички зле щото тия пари за комисионна дефакто се вадят от играта..Изчезват..Няма ги...И всеки ден за удоволствието да си предложиш стоката,продал , непродал, те облагат със 100% данък...Че за какво да я произвеждаш?

Да де ясно е как са нещата но защо произвеждаш нещо което е непродаваемо ? Все едно в Бангладеш да влезе определено количество алуминий за да направят паници и тенджери и някой там да реши да ги вложи в производство на крилати ракети ... безумие.