Анкета

одобряватели фиксирана комисиона

не
37 (68.5%)
да
13 (24.1%)
се ми е тая
4 (7.4%)

Общ брой гласове: 44

Гласуването приключено: Октомври 03, 2009, 02:12:15 pm

Автор Тема: дискусия за пазарни отношения  (Прочетена 34319 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен mitinho

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1135
  • Karma: +161/-133
  • ZEALOTS!
    • Профил
Re:дискусия за пазарни отношения
« Отговор #120 -: Септември 03, 2009, 05:00:27 pm »
Кое изобщо те кара да мислиш,че ще се откаже ??? :D
Предложеният от Вас на аукциона Бижуто на буревестника бе купен. Получихте 9500000 Злато.
Предложеният от Вас на аукциона Амулет на горския звяр бе купен. Получихте 9500000 Злато.

ahilix

  • Гост
Re:дискусия за пазарни отношения
« Отговор #121 -: Септември 03, 2009, 05:01:41 pm »
Еми последните 2 мнения кореспондират с това което казах преди малко - играчите днес няма да са играчите утре. Едни се регистрират други се отказват ... :)
Лошото когато губиш играчи ,които играят сериозно и полагат усилия..Особено за игра която сега прохожда и трябва да се конкурира с подобни..И за какво? Заради недомислица някаква..Комисионна равняваща се на 100% от стойността на стоката..Ежедневна..Преди сделка..Смях....Пародия..

Неактивен Juggernaut

  • Категория 2
  • **
  • Публикации: 69
  • Karma: +12/-34
    • Профил
Re:дискусия за пазарни отношения
« Отговор #122 -: Септември 03, 2009, 05:02:44 pm »
Еми последните 2 мнения кореспондират с това което казах преди малко - играчите днес няма да са играчите утре. Едни се регистрират други се отказват ... :)
Играчите днес ще са си играчите утре. Кривия вече 39-то ниво, докато пуснат 4-та, той ще е в 5-та, кажи ми какво да прави пича?

Ипонеже не се купува:
Цитат на: System 2009-09-03 17:32:02
Предложеният от Вас на аукциона Ахатен железен боен чук бе купен. Получихте 100 Диаманти.
Да ама това е днес :) Утре вече няма да има легендарни на пазара, а да не говорим за редки. Само епични, защото другото не е на сметка, няма злато... И няма да е унищожителен черепотрошач, а ахатов чук, това е положението :)

Rayh

  • Гост
Re:дискусия за пазарни отношения
« Отговор #123 -: Септември 03, 2009, 05:03:56 pm »
Еми последните 2 мнения кореспондират с това което казах преди малко - играчите днес няма да са играчите утре. Едни се регистрират други се отказват ... :)


 хи хи  има и такива които си чакат офицялния бой че лихви имам да събирам  ;)

Неактивен krest

  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 2254
  • Karma: +312/-472
    • Профил
Re:дискусия за пазарни отношения
« Отговор #124 -: Септември 03, 2009, 05:37:53 pm »
ageNt oraNge  твоето мнение го разбрахме спри с провокациите , всеки може да разбере какъв  ще е ефекта от тази промяна , аз лично не мисля че това е най-добрия вариант за постигането му.
Трябва да има комисионна за да се премахнат част от безмислените  оферти на пазара , но комисионна която се взема да е колкото стойността на предмета  ...

newcomer

  • Гост
Re:дискусия за пазарни отношения
« Отговор #125 -: Септември 03, 2009, 05:58:15 pm »
ageNt oraNge  твоето мнение го разбрахме спри с провокациите , всеки може да разбере какъв  ще е ефекта от тази промяна , аз лично не мисля че това е най-добрия вариант за постигането му.
Трябва да има комисионна за да се премахнат част от безмислените  оферти на пазара , но комисионна която се взема да е колкото стойността на предмета  ...


Неприятно съм изненадан от отношението ви към някой хора участвуващи в дискусията. Нали това е темата - дискусия за пазарни отношения. В една дискусия се очаква да има две страни защитаващи противоположни становища. АgeNt oraNge е в пълното си право да защитава своята теза, без да бъде обиждан. Ако бъде обиден модератора би трябвало да направи забележка или предупреждение към този който си е изпуснал нервите. Самата тема на дискусията не важна, важно е отношението към човека, а именно да се обръщат към него винаги с уважение.

Неактивен bobo1994

  • Категория 2
  • **
  • Публикации: 98
  • Karma: +10/-43
    • Профил
Re:дискусия за пазарни отношения
« Отговор #126 -: Септември 03, 2009, 06:03:09 pm »
аз имам предложение - 30 % комисионна и възможност за прехвърляне на предмети между герои ( мисля че всички ще са доволни , не е ли така ? )

ahilix

  • Гост
Re:дискусия за пазарни отношения
« Отговор #127 -: Септември 03, 2009, 06:04:01 pm »
Поне да ги разделят по категории - за сините да се плаща 25% , за жълтите 50% и за лилавите 100%..И това при осъществена сделка..Ясно ми е че такива като мен най ще пострадат от това , но поне да има стимул и по евтините предмети да се предлагат на пазара..Иначе заради бълхата ще изгорим юргана..Заради 100 смешни оферти , ще разсипем труда на 100 човека дето наистина са положили максимум старание..Хората с много труд са стигнали до първия си жълт предмет примерно..Много ясно че е за сметка на ходенето по битки..И сега да не могат да си постнат офертата..Честно ви казвам - направо съм бесен..Не заради себе си - при нас имаме злато достатъчно..Но знам повечето хора как са и как се стига до добро ниво майстор..

Неактивен ageNt oraNge

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1031
  • Karma: +159/-289
    • Профил
    • Ел. поща
Re:дискусия за пазарни отношения
« Отговор #128 -: Септември 03, 2009, 06:14:09 pm »
ageNt oraNge  твоето мнение го разбрахме спри с провокациите , всеки може да разбере какъв  ще е ефекта от тази промяна , аз лично не мисля че това е най-добрия вариант за постигането му.
Трябва да има комисионна за да се премахнат част от безмислените  оферти на пазара , но комисионна която се взема да е колкото стойността на предмета  ...


Посочи ми провокацията - няма вечни и единствени играчи нали. Световни титли и световни рекорди се печелят и чупят всяка година. Няма незаменими. Ако смяташ, че твърдението ми, че постоянно се регистрират и отказват играчи е провокоция просто не знам ... явно ме надценявате в качеството ми да внушавам и вменявам поведение. Верно, че това ми е специалността, но чак пък толкова ...  ;D

Неактивен RoLeR

  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 753
  • Karma: +69/-87
    • Профил
    • Ел. поща
Re:дискусия за пазарни отношения
« Отговор #129 -: Септември 03, 2009, 07:00:03 pm »
Спасението е да ги пускаш по 1 начална и да се надяваш да ги купят веднага иначе ще заминат за 4-5 злато.
My birthday 21st July..................................
а пък вегетарианците отново да ядат кренвирши :D

Неактивен DraganoW

  • Trusted Member
  • *
  • Публикации: 1104
  • Karma: +204/-61
  • Мултигруп "Събирам минуси на воля, давайте повече"
    • Профил
Re:дискусия за пазарни отношения
« Отговор #130 -: Септември 03, 2009, 07:36:30 pm »
Нещо не си разбрал RoLeR дори за 1 диамант да го пуснеш предмета пак си плащаш 100% от цената му..
Само за да си пусна обработените сапфири трябва да се оръся с 23000 злато  ??? >:(
« Последна редакция: Септември 03, 2009, 08:29:27 pm от DraganoW »
Като нямаш два лева за паста, седиш навън до витрината на сладкарницата и гледаш как другите ядат, това е.

Rayh

  • Гост
Re:дискусия за пазарни отношения
« Отговор #131 -: Септември 03, 2009, 08:35:47 pm »
въпроса е дали да има фиксирана комисиона при слагане на предмет на пазара и каква да е тя

ясно е че ще има тогава нека тогава да и обвързана с валутата която предлагаш нека да е 1 диамант така поне ще има някаква логика и ще спре безсмислени оферти от 1 диамант и ще има реален пазар за злато

въпроса не е до това кой колко е велик въпроса е принципен големите могат да си позволят и златото и диамантите

въпроса е принципен нека има промени но да имат логика казах няма лошо да има такса да има и комисиона но да има някакъв логичен пазарен принцип

Неактивен Skarlet

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1222
  • Karma: +372/-182
  • заблудена...
    • Профил
Re:дискусия за пазарни отношения
« Отговор #132 -: Септември 03, 2009, 09:03:11 pm »
е глупости, как ще сложиш комисионна 1 диамант на стока с цена 1 диамант?!?
ние дребните занаятчии едва продаваме за по няколко диаманта, остава и комисионна в диаманти да се сложи! това със сигурност ще убие занаятчийството!
идеята, която е в момента е сравнително логична, но не достатъчно обмислена
мисля, че има какво да се доработи и ако вместо да се дърляме и обиждаме седнем и обмислим нещата, все ще се роди някоя конструктивно предложение, което да устройва повечето.
и съм сигурна, че екипът ще го обмисли и (ако е разумно) ще го въведе
до тогава - нямаме друг избор освен да се съобразяваме със ситуацията и или да се нагодим към нея, или да си ходим, щом не ни отърва
Някои си имат ум, други нямат... и това е
                                                 Мечо Пух

Rayh

  • Гост
Re:дискусия за пазарни отношения
« Отговор #133 -: Септември 03, 2009, 09:14:02 pm »
е глупости, как ще сложиш комисионна 1 диамант на стока с цена 1 диамант?!?
ние дребните занаятчии едва продаваме за по няколко диаманта, остава и комисионна в диаманти да се сложи! това със сигурност ще убие занаятчийството!
идеята, която е в момента е сравнително логична, но не достатъчно обмислена
мисля, че има какво да се доработи и ако вместо да се дърляме и обиждаме седнем и обмислим нещата, все ще се роди някоя конструктивно предложение, което да устройва повечето.
и съм сигурна, че екипът ще го обмисли и (ако е разумно) ще го въведе
до тогава - нямаме друг избор освен да се съобразяваме със ситуацията и или да се нагодим към нея, или да си ходим, щом не ни отърва


къде е логиката да има милиони оферти за ресурс по 1 диамант да ми визи ма минимална комисиона  в злато а за рубинените предмети да ми взима 2 к злато не ми е проблем но все пак тъй или иначе занаята стана смях ювелир без епичен предмет може да е по напред от всички само със шлайфане на камъни къде е логиката

Неактивен Skarlet

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1222
  • Karma: +372/-182
  • заблудена...
    • Профил
Re:дискусия за пазарни отношения
« Отговор #134 -: Септември 03, 2009, 09:24:51 pm »
казах, че има логика, не че е идеално решение
трябва да се доработи (това е сигурно)
но да се обвърже комисионната на предлаганите в диаманти стоки с цената на продукта в злато мисля, че е един от малкото разумни варианти. няма как да е в диаманти, защото на цена 1 диамант, как да вземеш 1 диамант комисионна?!?
съвсем отделен е въпросът дали, кога и колко да взема.
съгласна съм, че не е приемливо да се взема 100% комисионна само за предлагането на офертата на аукциона и тя да е еднаква за всички стоки. тук прочетох нещо от рода да се взема първоначално 10% при офериране, останалата част след продажбата - звучи разумно.

апропо - тази комисионна ще ограничи и тези, които купуват за злато в магазините, а после препродават. Ще намалеят офертите за разни мижави предмети за диаманти, които така или иначе никой не купува. Ще има цени в злато. Аз лично започнах сериозно да се замислям (дори преди това нововъведение) да си пускам изработените обикновени предмети със скъпоценни камъни също в злато. Повече ще се купуват, а сега ще плащам и по-малки комисионни.
Някои си имат ум, други нямат... и това е
                                                 Мечо Пух