Анкета

одобряватели фиксирана комисиона

не
37 (68.5%)
да
13 (24.1%)
се ми е тая
4 (7.4%)

Общ брой гласове: 44

Гласуването приключено: Октомври 03, 2009, 02:12:15 pm

Автор Тема: дискусия за пазарни отношения  (Прочетена 34296 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Rayh

  • Гост
Re:дискусия за пазарни отношения
« Отговор #135 -: Септември 03, 2009, 09:28:38 pm »
казах, че има логика, не че е идеално решение
трябва да се доработи (това е сигурно)
но да се обвърже комисионната на предлаганите в диаманти стоки с цената на продукта в злато мисля, че е един от малкото разумни варианти. няма как да е в диаманти, защото на цена 1 диамант, как да вземеш 1 диамант комисионна?!?
съвсем отделен е въпросът дали, кога и колко да взема.
съгласна съм, че не е приемливо да се взема 100% комисионна само за предлагането на офертата на аукциона и тя да е еднаква за всички стоки. тук прочетох нещо от рода да се взема първоначално 10% при офериране, останалата част след продажбата - звучи разумно.

апропо - тази комисионна ще ограничи и тези, които купуват за злато в магазините, а после препродават. Ще намалеят офертите за разни мижави предмети за диаманти, които така или иначе никой не купува. Ще има цени в злато. Аз лично започнах сериозно да се замислям (дори преди това нововъведение) да си пускам изработените обикновени предмети със скъпоценни камъни също в злато. Повече ще се купуват, а сега ще плащам и по-малки комисионни.


сама стигаш до извода че няма пазар в злато както и всички тук комисиона от 1 диамат за оферти в диаманти ще нормализира пазара доста  ;) ще има оферти в злато а в диаманти ще се търгуват цени те неща и то не по 1 за бройка

Неактивен Sotty

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 269
  • Karma: +23/-3
    • Профил
Re:дискусия за пазарни отношения
« Отговор #136 -: Септември 03, 2009, 09:29:48 pm »
 Мислех само да чета без да вземам отношение, ама не се стърпях  :). Няма нищо страшно според мен. За всеки предмет изкаран на пазара, 4,5 даже и повече отиват в магазина - ето че комисионната е избита. За мене е по важно дали това ще спре да се задръства аукциона от безсмислени оферти. Преди бях привърженик да се взема комисионна и в диаманти, но после си дадох сметка, че това е неправомерно - все пак диамантите са реални пари и не можеш да вземеш такива за продажба. Сега ми е неизгодно да пускам на пазара неща които ще трябва да се превъртат по 5-6 пъти, а това са най вече редките - голяма част от тях ще отива направо в магазина, а ги предлягах на цена от 2 до 5,6 диаманта. По този начин ще се лишат играчи които не разполагат с много от тези предмети. Другият начин е да се пускат за злато, ама там нямам опит и не знам дали си струва. Е ще поживеем и ще видим ефекта от тази новост. Ама да се твърди, че това ще убие занаятите е твърде пресилено.

Неактивен Skarlet

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1222
  • Karma: +372/-182
  • заблудена...
    • Профил
Re:дискусия за пазарни отношения
« Отговор #137 -: Септември 03, 2009, 09:31:15 pm »
това е ситуацията досега - всеки иска да продава за диаманти
но вече ще стане сравнително неизгодно, ще се окаже, че имаш диаманти, но нямаш злато...
затова ти казах, че идеята е логична
виж по реализацията има какво да се желае :)
Някои си имат ум, други нямат... и това е
                                                 Мечо Пух

Неактивен styrshel

  • Trusted Member
  • *
  • Публикации: 761
  • Karma: +223/-412
  • МРАЧНИТЕ
    • Профил
Re:дискусия за пазарни отношения
« Отговор #138 -: Септември 03, 2009, 09:33:50 pm »
Аз лично се чудя , защо не се спре възможността да се продават стоки  които не са изработени от майстори на аукциона , а падналите от битки да се продават само в магазините.  ;) ;D

Неактивен Skarlet

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1222
  • Karma: +372/-182
  • заблудена...
    • Профил
Re:дискусия за пазарни отношения
« Отговор #139 -: Септември 03, 2009, 09:42:19 pm »
На мен занаятчийството тепърва взе да ми се услажда. Започнах да правя легендарни брони 2-ра категория, редки в трета... и ми е готино. Не мисля, че точно тази комисионна ще ме убие...
Не знам какво е да произведеш лилав предмет, да платиш 2к комисионна, но току що си направих рядка сапфирена кожена броня на луната... платих 540 злато, за да я пусна за продажба... много е вероятно да трябва да го направя още няколко пъти, но ще оживея ми се струва...
Някои си имат ум, други нямат... и това е
                                                 Мечо Пух

Неактивен ageNt oraNge

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1031
  • Karma: +159/-289
    • Профил
    • Ел. поща
Re:дискусия за пазарни отношения
« Отговор #140 -: Септември 03, 2009, 09:47:54 pm »
Всички ще оживеем, просто ще е нужна пренастройка от няколко дена.

Rayh

  • Гост
Re:дискусия за пазарни отношения
« Отговор #141 -: Септември 03, 2009, 09:53:25 pm »
ако искат реален пазар в злато това е е решението  сега мулета за ресурс продават за  диаманти  като ще има такса да е е 1 диамант  ясно че не ви кефи продавайте за злато

Неактивен Skarlet

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1222
  • Karma: +372/-182
  • заблудена...
    • Профил
Re:дискусия за пазарни отношения
« Отговор #142 -: Септември 03, 2009, 09:53:37 pm »
точно това казах в предния си пост - за диаманти ще се продават ценните неща, останалите в злато
така ще имаш хем да си платиш комисионните, когато предлагаш ценен предмет, хем да си купиш храна...

но (май се повтарям) не е редно да се взема 100% от цената на продукта замо за предлагането на офертата!

извинявай, ама аз сега не мога да си купя камък за точене в злато! само в диаманти... а това е продукт, който иска просто точки за действие...
« Последна редакция: Септември 03, 2009, 09:56:23 pm от Skarlet »
Някои си имат ум, други нямат... и това е
                                                 Мечо Пух

Rayh

  • Гост
Re:дискусия за пазарни отношения
« Отговор #143 -: Септември 03, 2009, 09:56:15 pm »
точно това казах в предния си пост - за диаманти ще се продават ценните неща, останалите в злато
така ще имаш хем да си платиш комисионните, когато предлагаш ценен предмет, хем да си купиш храна...

но (май се повтарям) не е редно да се взема 100% от цената на продукта замо за предлагането на офертата!

не е проблем златото при мен принципа е сбъркан  ;)

Неактивен ageNt oraNge

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1031
  • Karma: +159/-289
    • Профил
    • Ел. поща
Re:дискусия за пазарни отношения
« Отговор #144 -: Септември 03, 2009, 10:13:02 pm »
Именно. Въпросните "майстори" на лилави пръчки са мултита отвсякъде. Не са постигнали това с 1 герой сам за себе си, а с няколко поддържащи такива. Какво реват толкова много не ми е ясно.  ;D После аз съм бил зле че съм майсторял само Категория 1 и 2 ... ами аз играя само с 1 герой.

Rayh

  • Гост
Re:дискусия за пазарни отношения
« Отговор #145 -: Септември 03, 2009, 10:15:29 pm »
Аз не разбирам защо 1-во се разрешава мултиакаунтинга а след това се плюе против това което само казате че е разрешено. Не става дума дори за самия мултиакаутинг а за това че покрай заради мерките към едни , нормален играч 15 ниво може ли да си позволи да пусне 50 медни кюлчета на пазара да изкара някое димантче поне за премиума да си плати но да плати 1000 злато за 24 часа да се продват тия кюлчета значи да не се бие и да няма пари да си купи и храна поне ходовете да си похарчи.....

И не виждам точно ти защо плюеш против тия мултита Rayh много добре ми става ясно голяма част от желязната и сребърната руда как се добива че да стигне до там да правите по толкова предмети на пазара,не е само до вложения в диманти просто дори и аз не бих ги копал при тоя 1-2 добив макс а дори няма зона със-сигурност за тия материяли. Така че яко не бяха мутлитата нямаше и редки итеми сега да прави камоли легендарни


ха ха а стана ли ти ясно колко по 20 диаманта за ходове съм дал и колко направих премиуми нищо не ти е ясно стяга ви ботуша но ако такива като мен спрат да купуват няма да ви има и ваз това ти е проблема не давате пари аз поне съм си платил и то не с румъски диаманти а с реални пари и мога да спокойно да си говоря  

Неактивен mortito

  • Alchemist
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1107
  • Karma: +146/-488
  • Събирам минуси ;)
    • Профил
Re:дискусия за пазарни отношения
« Отговор #146 -: Септември 03, 2009, 10:17:06 pm »
Незна за пазарните отношения, но ми иска 400 злато за да пусна средните одрани кожи на пазара :( Ако продължават да вкарват такива неща в играта скоро пазара ще стане пуст като училище през лятото  >:(

Неактивен mitinho

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1135
  • Karma: +161/-133
  • ZEALOTS!
    • Профил
Re:дискусия за пазарни отношения
« Отговор #147 -: Септември 03, 2009, 10:18:43 pm »
Незна за пазарните отношения, но ми иска 400 злато за да пусна средните одрани кожи на пазара :( Ако продължават да вкарват такива неща в играта скоро пазара ще стане пуст като училище през лятото  >:(
Точно затова са я въвели,за да се махнат скапаните оферти на пазара...
Макар че така ще има доста по-малко редки предмети.
Предложеният от Вас на аукциона Бижуто на буревестника бе купен. Получихте 9500000 Злато.
Предложеният от Вас на аукциона Амулет на горския звяр бе купен. Получихте 9500000 Злато.

Неактивен mortito

  • Alchemist
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1107
  • Karma: +146/-488
  • Събирам минуси ;)
    • Профил
Re:дискусия за пазарни отношения
« Отговор #148 -: Септември 03, 2009, 10:26:48 pm »
Да а колкото по-малко редки толково по-малак пазар ... Особено ако не си от по силните... например имаш 1000 злато и неможеш да си публикуваш офертата ... но пък ми е интересно как се изчислява колко злато да вземе ?

Rayh

  • Гост
Re:дискусия за пазарни отношения
« Отговор #149 -: Септември 03, 2009, 10:28:09 pm »
цената в магазина