Анкета

одобряватели фиксирана комисиона

не
37 (68.5%)
да
13 (24.1%)
се ми е тая
4 (7.4%)

Общ брой гласове: 44

Гласуването приключено: Октомври 03, 2009, 02:12:15 pm

Автор Тема: дискусия за пазарни отношения  (Прочетена 34290 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен ageNt oraNge

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1031
  • Karma: +159/-289
    • Профил
    • Ел. поща
Re:дискусия за пазарни отношения
« Отговор #180 -: Септември 04, 2009, 03:14:52 pm »
В крайна сметка златото в банката от вчера до днес се е увеличило с над 15 милиона. Значи има излишъци и то доста.

Неактивен Juggernaut

  • Категория 2
  • **
  • Публикации: 69
  • Karma: +12/-34
    • Профил
Re:дискусия за пазарни отношения
« Отговор #181 -: Септември 06, 2009, 03:43:37 pm »
това е ситуацията досега - всеки иска да продава за диаманти
но вече ще стане сравнително неизгодно, ще се окаже, че имаш диаманти, но нямаш злато...
затова ти казах, че идеята е логична
виж по реализацията има какво да се желае :)

Идеята е скапана, мен никога не ми стигат нито диамантите, нито златото!

Мислех само да чета без да вземам отношение, ама не се стърпях  :). Няма нищо страшно според мен. За всеки предмет изкаран на пазара, 4,5 даже и повече отиват в магазина - ето че комисионната е избита. За мене е по важно дали това ще спре да се задръства аукциона от безсмислени оферти. Преди бях привърженик да се взема комисионна и в диаманти, но после си дадох сметка, че това е неправомерно - все пак диамантите са реални пари и не можеш да вземеш такива за продажба. Сега ми е неизгодно да пускам на пазара неща които ще трябва да се превъртат по 5-6 пъти, а това са най вече редките - голяма част от тях ще отива направо в магазина, а ги предлягах на цена от 2 до 5,6 диаманта. По този начин ще се лишат играчи които не разполагат с много от тези предмети. Другият начин е да се пускат за злато, ама там нямам опит и не знам дали си струва. Е ще поживеем и ще видим ефекта от тази новост. Ама да се твърди, че това ще убие занаятите е твърде пресилено.
Така или иначе може и от 50-100 опита нищо да не излезе и всичките отиват в магазина, поне при мен :) Няма никакъв смисъл да се мъчиш да ги продаваш за малко повече злато и пак да не ги купуват, че накрая и да си на загуба от комисионните... А още по-малко има смисъл да ги въртиш за по 1 диамант, също без резултат и затова с комисионна или не, смисъл няма и никога не е имало, по добре направо в магазина...

Да обаче се оказва че лайната от 3 майстора не стигат за да се изхрани само един герой! А ако случайно изкараш и нещо хубаво, да не можеш да го продадеш, защото то струва доста и никога не се продава от първия път, а може и въобще да не се продаде, има неща които не се купуват дори да се продават на загуба, има други които може и на двойна и на тройна цена да се продадат и то от раз, но в крайна сметка, ако не можеш да пускаш на аукциона всичко което си струва и то всеки ден, докато се купи, то тогава няма никакъв смисъл да произвеждаш! Случвало се е да имам на пазара само по 2-3 неща, но се е случвало да има и по 20-30. И какво сега, вместо да се кефя на изключително редките случаи когато имам късмет, сега ще ме е яд дори тогава и то двойно, защото не мога да продам нищо...

НЯМА ПО-ГОЛЯМА ГЛУПОСТ ОТ ТАЗИ !!!

Неактивен ageNt oraNge

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1031
  • Karma: +159/-289
    • Профил
    • Ел. поща
Re:дискусия за пазарни отношения
« Отговор #182 -: Септември 06, 2009, 03:54:38 pm »
Мисля си, че ти отдавна трябваше да си бан. Явно някой не си върши работата тук...

Неактивен Witch

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 328
  • Karma: +99/-21
    • Профил
Re:дискусия за пазарни отношения
« Отговор #183 -: Септември 06, 2009, 03:55:08 pm »
И двамата заслужавате да ви накара някой да ги ковете тези брони наистина, да видиш как се кове и какви мазоли излизат! Ако въобще имате сила да вдигнете чука повече от 2 пъти :) А после като питате за заплата да ви кажат че първо трябва да си платите материалите за изработката, но преди това трябва да си платите и изхабеното при чиракуването, после и комисионните докато се купи нещо, ама всеки ен по 100% от стойноста му и чак тогава заплата, дори и лихва може да ви тече, за да е пълна картинката и освен това може да ми ядете **** през това време!

Закс, не е нужно да си груб и да обиждаш околните само защото на тебе нещо не ти харесва.

Неактивен ageNt oraNge

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1031
  • Karma: +159/-289
    • Профил
    • Ел. поща
Re:дискусия за пазарни отношения
« Отговор #184 -: Септември 06, 2009, 03:57:33 pm »
Ама то в тази тема това не е първата му изцепка. Ако се действаше както трябва нямаше да стигнем до "да ми ядете нюнюту". Не разбирам защо за въпросният индивид важат предупреждения - това не му е за първи път, а е пореден рецидив. Чадър ли сте издигнали над него що ли ... ?

Неактивен Skarlet

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1222
  • Karma: +372/-182
  • заблудена...
    • Профил
Re:дискусия за пазарни отношения
« Отговор #185 -: Септември 06, 2009, 04:01:43 pm »
И двамата заслужавате да ви накара някой да ги ковете тези брони наистина, да видиш как се кове и какви мазоли излизат! Ако въобще имате сила да вдигнете чука повече от 2 пъти :) А после като питате за заплата да ви кажат че първо трябва да си платите материалите за изработката, но преди това трябва да си платите и изхабеното при чиракуването, после и комисионните докато се купи нещо, ама всеки ен по 100% от стойноста му и чак тогава заплата, дори и лихва може да ви тече, за да е пълна картинката и освен това може да ми ядете **** през това време!
знаеш ли какво? радко си позволявам да отговарям на такива постове и гледам доста от високо на такива, дето се мислят за велики и всички трябва да се въртят около тях
айде нема нужда
нито си единствения майстор в тази игра нито ще си последния
виртуалните ти мазоли слабо ме интересуват
ако си слагаше по-реални цени на продуктите, щяха и повече да се купуват и нямаше да ревеш, че ти е скъпо да продаваш!
щото и аз поглеждам от време на време аукциона и виждам кой какво и на какви цени продава

ПП съжалявам за виртуалните ти мазоли
аз си пазя ръцете нежни, защото съм "дама" и вдигам чука само от време на време, ей така, за кеф :)
Някои си имат ум, други нямат... и това е
                                                 Мечо Пух

Неактивен ageNt oraNge

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1031
  • Karma: +159/-289
    • Профил
    • Ел. поща
Re:дискусия за пазарни отношения
« Отговор #186 -: Септември 06, 2009, 04:06:23 pm »
Предлагам да изтрият всичките ти акаунти от играта и след това да четем във вестниците как един луд се е самоубил.  ;D

Неактивен Juggernaut

  • Категория 2
  • **
  • Публикации: 69
  • Karma: +12/-34
    • Профил
Re:дискусия за пазарни отношения
« Отговор #187 -: Септември 06, 2009, 04:07:52 pm »
знаеш ли какво? радко си позволявам да отговарям на такива постове и гледам доста от високо на такива, дето се мислят за велики и всички трябва да се въртят около тях
айде нема нужда
нито си единствения майстор в тази игра нито ще си последния
виртуалните ти мазоли слабо ме интересуват
ако си слагаше по-реални цени на продуктите, щяха и повече да се купуват и нямаше да ревеш, че ти е скъпо да продаваш!
щото и аз поглеждам от време на време аукциона и виждам кой какво и на какви цени продава

ПП съжалявам за виртуалните ти мазоли
аз си пазя ръцете нежни, защото съм "дама" и вдигам чука само от време на време, ей така, за кеф :)

Играта има претенции за реализъм, а не съм виждал никъде 100% комисионна, не мислиш ли че е нелепо и айде моля те не ми говори за великото си майсторства във втора категория, стани истински майстор и тогава говори!

А колкото до цените, те се вдигнаха след пускането на комисионните и още ще се вдигат, това е положението, ако махнат комисионната, пак ще станат на нормална цена!

Неактивен Skarlet

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1222
  • Karma: +372/-182
  • заблудена...
    • Профил
Re:дискусия за пазарни отношения
« Отговор #188 -: Септември 06, 2009, 04:10:53 pm »
Играта има претенции за реализъм, а не съм виждал никъде 100% комисионна, не мислиш ли че е нелепо и айде моля те не ми говори за великото си майсторства във втора категория, стани истински майстор и тогава говори!

А колкото до цените, те се вдигнаха след пускането на комисионните и още ще се вдигат, това е положението, ако махнат комисионната, пак ще станат на нормална цена!
нямам претенции да съм майстор, нека го наречем хоби :)
и не пренебререгвай 2-ра категория, там също играят хора... или ако не си на върха не заслужаваш нито дрешка, нито някоя жълта тояжка?

а пък ако беше чел внимателно, а не да се пениш, щеше да разбереш и мненинето ми за 100-те процента комисионна...
Някои си имат ум, други нямат... и това е
                                                 Мечо Пух

Неактивен ageNt oraNge

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1031
  • Karma: +159/-289
    • Профил
    • Ел. поща
Re:дискусия за пазарни отношения
« Отговор #189 -: Септември 06, 2009, 04:10:56 pm »
Според мен когато се логваме в играта трябва да се сложи предупредителен текст ( червен и мигащ ), че създателите не носят отговорност за маниакално пристрастяване и развиване на шизофрения. Също така смятам, че под мигащият червен текст, трябва да има и успокояващ зелен, който да гласи, че ще бъде изтрит всеки излязал от нормалните норми на поведение.

Неактивен Juggernaut

  • Категория 2
  • **
  • Публикации: 69
  • Karma: +12/-34
    • Профил
Re:дискусия за пазарни отношения
« Отговор #190 -: Септември 06, 2009, 04:16:31 pm »
Аз не разбирам защо 1-во се разрешава мултиакаунтинга а след това се плюе против това което само казате че е разрешено. Не става дума дори за самия мултиакаутинг а за това че покрай заради мерките към едни , нормален играч 15 ниво може ли да си позволи да пусне 50 медни кюлчета на пазара да изкара някое димантче поне за премиума да си плати но да плати 1000 злато за 24 часа да се продват тия кюлчета значи да не се бие и да няма пари да си купи и храна поне ходовете да си похарчи.....

И не виждам точно ти защо плюеш против тия мултита Rayh много добре ми става ясно голяма част от желязната и сребърната руда как се добива че да стигне до там да правите по толкова предмети на пазара,не е само до вложения в диманти просто дори и аз не бих ги копал при тоя 1-2 добив макс а дори няма зона със-сигурност за тия материяли. Така че яко не бяха мутлитата нямаше и редки итеми сега да прави камоли легендарни
Именно, убиха нормалните играчи. На другите са им накривили шапката :) И без това беше смърт с кисело зеле да си боец, но вече и стрелеца и мистика видяха зор... И за съжаление са те излъгали че в трета категория ще ти е много по-лесно и мен така излъгаха и ме накараха да си направя още акаунти, а сега ме плючт за това, същите хора :) Даже сигурно и се кефят че ми бяха окрадени половината мулета, а дали и не са замесени, но както и да е...

Умря и тази игра... Поне докато си оправят бакийте да поощряват с нещо да седим все пак в играта, а те обратното... Аз съм пас до пускането на 4-та категория...

П.П. А през това време скарлет и агента да си правят там пръстените от първа категория и броните от втора, че после да им отнемат и занаятчийските точки за разнообразие, както направиха с мойте майстори...

Неактивен ageNt oraNge

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1031
  • Karma: +159/-289
    • Профил
    • Ел. поща
Re:дискусия за пазарни отношения
« Отговор #191 -: Септември 06, 2009, 04:19:01 pm »
Виждам успокоил си се. Хайде пий си хапчетата и си лягай.  ;D

Неактивен Juggernaut

  • Категория 2
  • **
  • Публикации: 69
  • Karma: +12/-34
    • Профил
Re:дискусия за пазарни отношения
« Отговор #192 -: Септември 06, 2009, 04:24:23 pm »
нямам претенции да съм майстор, нека го наречем хоби :)
и не пренебререгвай 2-ра категория, там също играят хора... или ако не си на върха не заслужаваш нито дрешка, нито някоя жълта тояжка?

а пък ако беше чел внимателно, а не да се пениш, щеше да разбереш и мненинето ми за 100-те процента комисионна...
Не, раззбира се че винаги ще има първа и втора категория, въпреки че в първа от магазина се намират по-хубави и е леко безмислено да се вдига занаят там, но въпреки това и там го вдигнах, на всички майстори! А колкото жълти тояжки съм направил във втора, ти толкова няма да направиш до края на годината. И в крайна сметка ми бяха отнети занаятчийските точки, защо?! Сега и комисионна, какво следва? Защо се стремят да убият желанието за развитие на занаятите, ей това не разбирам и затова се пеня! А когато сляпо и зомбирано сте в опозиция без да имате грам понятие за какво става дума е тогава е нормално всеки който е наясно да побеснее

П.П. Не мисля че имате право на мнение преди да стигнете 300 в първа, 400 във втора и 400 в трета, аз съм го направил с 3 майстора, направете го поне с поедин и вашата дума ще тежи колкото моята, до тогава мнението ви е без значение и само дразните тези които знаят какво говорят!
« Последна редакция: Септември 06, 2009, 04:26:46 pm от Juggernaut »

Неактивен styrshel

  • Trusted Member
  • *
  • Публикации: 761
  • Karma: +223/-412
  • МРАЧНИТЕ
    • Профил
Re:дискусия за пазарни отношения
« Отговор #193 -: Септември 06, 2009, 04:25:32 pm »
Дано тези неща не се мислят от коне с кпаци като теб, макар че понякога и това ми се струва :)
Вземи си свали твоите  ;)
Ако не виждаш иронията, проблема е във вашият телевизор.



Неактивен ageNt oraNge

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1031
  • Karma: +159/-289
    • Профил
    • Ел. поща
Re:дискусия за пазарни отношения
« Отговор #194 -: Септември 06, 2009, 04:27:19 pm »
Има 3 варианта

1. Белите престилки идват и го прибират
2. Получава бан оттук и е докладван за изтриване от играта
3. Вариант 1 + Вариант 2