Автор Тема: карта  (Прочетена 6057 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

HAMELEON

  • Гост
Re:карта
« Отговор #15 -: Юли 22, 2009, 09:06:21 am »

п.п. ако някой се беше сетил навремето да запише процентите на ресурси в различните зони сега цена нямаше да има  ;)

  И какво ако някой ги бе записал?
  Те (%) са толкова силно зависими от някакъв си там шанс ,че просто губят всякакъв смисъл!!!
 Да не говорим и за това,че ще се въвежда и изчерпване на ресурса в зоните за добиване което още повече обезсмисля % !!!

Неактивен krest

  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 2254
  • Karma: +312/-472
    • Профил
Re:карта
« Отговор #16 -: Юли 22, 2009, 09:40:13 am »
  И какво ако някой ги бе записал?
  Те (%) са толкова силно зависими от някакъв си там шанс ,че просто губят всякакъв смисъл!!!   Да не говорим и за това,че ще се въвежда и изчерпване на ресурса в зоните за добиване което още повече обезсмисля % !!!
Ти имаш ли идея за какво става дума ?!
%-тите са цифрово изразяване на  шанса за добив .
А докато се въведат промените - заминават много ходове за добив на   камъни !

HAMELEON

  • Гост
Re:карта
« Отговор #17 -: Юли 22, 2009, 10:12:37 am »
Ти имаш ли идея за какво става дума ?!
%-тите са цифрово изразяване на  шанса за добив .
А докато се въведат промените - заминават много ходове за добив на   камъни !


  Аз имам пълна представа за какво става дума!!!
"" %-тите са цифрово изразяване на  шанса за добив""
 Това би било вярно ако шанса стане подвластен на % който му е зададен,а не обратното !!!
  Иначе казано когато имам 20% то значи че при 5 опита да се случи нещо, в един от тях това нещо се случва (като шанса е това да стане в 1-ви,2-ри,3-ти,4-ти или 5-ти опит) !!!
  Вярвам ще се съгласиш че в момента това не е така.
 Хвърлянето на зарчета може да бъде използвано за игра на комар, а не за изразяване на % !!!
 

HAMELEON

  • Гост
Re:карта
« Отговор #18 -: Юли 22, 2009, 10:30:10 am »
Не е точно така.Ако имаш шанс 20 % това означава,че от 10 опита имаш 100% шанс 2 да са успешни  :)

   :D :D :D :D :D :D  Дали ще е от 10 опита - два успешни или от 5 опита- един успешен е едно и също !!!!!!!!!!!!!!!!!!

Неактивен krest

  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 2254
  • Karma: +312/-472
    • Профил
Re:карта
« Отговор #19 -: Юли 22, 2009, 10:36:46 am »
 :) Не мисля че ще вземем да откриваме  нови измерения на теорията на вероятностите ...
с две думи : ако знаех в коя зона ще добивам рубин с шанс 10 % и в коя е 5% ...
и го пратя за 40 хода едва ли ще избера втората .
След като знаете за какво става дума ми се струва безмислено продължаването  ...  

HAMELEON

  • Гост
Re:карта
« Отговор #20 -: Юли 22, 2009, 10:55:00 am »

с две думи : ако знаех в коя зона ще добивам рубин с шанс 10 % и в коя е 5% ...
и го пратя за 40 хода едва ли ще избера втората .

  Защо не втората? Там зарчето може да е по благосклонно и да хвърля 40 пъти  числото 5 и по-малко от 5.
  Именно защото няма пълна яснота в това отношение (колко е  благосклонно зарчето) можете спокойно да отидете и в зона където шанса е 1%

Неактивен krest

  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 2254
  • Karma: +312/-472
    • Профил
Re:карта
« Отговор #21 -: Юли 22, 2009, 11:20:14 am »
  Защо не втората? Там зарчето може да е по благосклонно и да хвърля 40 пъти  числото 5 и по-малко от 5.
  Именно защото няма пълна яснота в това отношение (колко е  благосклонно зарчето) можете спокойно да отидете и в зона където шанса е 1%
Защото шанса в първата е 2 пъти по-голям .
  Всичко е формули , числа и картинки .
При един или два опита може резултата да е противоречив , но колкото повече опити се правят толкова повече резултата ще се доближава до изразения %.
Някъде из теорията на вероятностите ...

Под честота на едно събитие разбираме частното от броя на сбъдванията му и броя на проведените опити.
Например, ако сме направили 50 опита с хвърляне на монета и ако 20 пъти тя е падала върху лицевата страна, то монетата е падала върху лицевата си страна с честота 20/50 = 0,4. При многократни серии от опити честотата на дадено събитие ще бъде приблизително една и съща. Това ценно качество на честотата има огромно приложно значение.

Неактивен Sheremetev

  • Наше время!
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1630
  • Karma: +549/-1092
    • Профил
    • IH Calculator
Re:карта
« Отговор #22 -: Юли 22, 2009, 11:25:17 am »
... и един от начините да се изрази без десетична запетайка или дробна черта (където е възможно) са процентите.

Поне се радвам, че уточнихме именно знаменитата задача, че "монетата няма памет" (т.е и 48 пъти да я хвърлиш е възможно и 48-те да се падне само едната страна).

HAMELEON

  • Гост
Re:карта
« Отговор #23 -: Юли 22, 2009, 12:41:51 pm »
Поне се радвам, че уточнихме именно знаменитата задача, че "монетата няма памет" (т.е и 48 пъти да я хвърлиш е възможно и 48-те да се падне само едната страна).

  ...както и,че "зарчето няма памет"

Неактивен Sheremetev

  • Наше время!
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1630
  • Karma: +549/-1092
    • Профил
    • IH Calculator
Re:карта
« Отговор #24 -: Юли 22, 2009, 12:49:37 pm »
Това най-вече  :) (липсва ми точната емотиконка)

Неактивен operaix

  • Категория 1
  • *
  • Публикации: 15
  • Karma: +1/-1
    • Профил
Re:карта
« Отговор #25 -: Юли 27, 2009, 06:37:33 pm »
ае шансът винаги е 50/50 :) или ще стане, или няма да стане...
все пак аз, като поддръжник на теоретичния шанс за печалба от рулетка по системата "черно-червено" смятам, че има значение дали процентите са 5 или 10.

колкото повече хвърляне на монетата (безкрайно много, да кажем), толкова повече резултатът ще клони към 50/50, иначе е възможно 5/5 да падне по лице и това е нещото, което хората наричат "имам късмет" :)