Автор Тема: Може би едно "Улеснение" ??  (Прочетена 6963 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен pietro_bg

  • Категория 2
  • **
  • Публикации: 98
  • Karma: +9/-19
    • Профил
Може би едно "Улеснение" ??
« -: Септември 13, 2009, 04:28:16 pm »
Уважаеми,

Имам 2 въпроса...

1. Възможно ли е технически да се направи така, че когато имаш няколко еднакви предмета ОТ ВСИЧКО, (а не само от ресурсите!!! - кожи, кюлчета, дървета и скъпоценни камъни) - да стоят било в "раниците", било в "Хранилище", било в "Склад", било в "Дом" или където и другаде да е възможно - да се събират  НА ЕДНА "КУПЧИНКА" на която пише броя на еднаквите предмети?

Така ще може да носиме по много (колкото си иска човек) храни, временни отвари (за дух, за здраве) без да ни заема ЦЕННО МЯСТО на съответните места.

Нека да бъде възможно за АБСОЛЮТНО ВСИЧКО от което в даден момент е възможно да имаш 2 или повече абсолютно еднакви по категория, вид и приложение предмета...!

2. Ако на първи въпрос сте отговорили с "Да" - като втори въпрос питам:
Имате ли желанието да го осъществите така че играчите да го ползват така, както бе описано?

Ако и на втори въпрос сте отговорили с "Да" - надявам се че скоро ще се появи в "геймплея"... Предварително благодаря!

Неактивен Ne_pitai

  • Категория 2
  • **
  • Публикации: 76
  • Karma: +5/-3
    • Профил
Re:Може би едно "Улеснение" ??
« Отговор #1 -: Септември 13, 2009, 04:32:02 pm »
Нали се сещаш, че това няма как да стане! Най-малкото, защото една от екстрите на премиума са двете допълнителни раници!  ;)

tyty_man85

  • Гост
Re:Може би едно "Улеснение" ??
« Отговор #2 -: Септември 13, 2009, 04:42:40 pm »
Еми явно не е премиум затова иска да се сабират на едно ;Dмакар че и на мене не ми стига мястото за тия битки 4-та категория ;)

Неактивен pietro_bg

  • Категория 2
  • **
  • Публикации: 98
  • Karma: +9/-19
    • Профил
Re:Може би едно "Улеснение" ??
« Отговор #3 -: Септември 13, 2009, 04:48:21 pm »
Чудя се защо винаги първи отговарят песимистично настроените играчи и бързат да изпреварят Админите?

Може би "езика им изпреварва мисълтта им"?

Помислете първо бе...

Защо да нося 40 "хляба" например - като може да нося все едно 1 "хляб", а в тази една купчинка да се съдържат 40 броя?!

Защо да не може да нося максимум 11 купчинки, където във всяка една са събрани определен брой от храните - купчинка "месо" (храна за възстановяване на здраве), купчинка "банан" (храна за възстановяване на здраве), купчинка "ябълка" (храна за възстановяване на здраве), купчинка "хляб" (храна за възстановяване на здраве), купчинка "временна отвара за интелект", купчинка "временна отвара за сила", купчинка "временна отвара за точност", купчинка "временна отвара за ловкост", купчинка "временна отвара за жизненост", купчинка "колбичка за дух", купчинка "колбичка за здраве" - 11 купчинки в които може да имам не 11 предмета, а 1100 предмета - тоест от всеки вид по 100 броя?

Нима вие които бързате да сте против не сте съгласни че това е удобство за всеки един?

Определен вид оръжие си заема съответните квадратчета в "раниците"... Ама ако имам 5 абсолютно еднакви лъка и един лък заема примерно 6 квадратчета - на тези 6 квадратчета фактически защо да не се оформи "купчинка" на която пише 6 (така както е когато имаш например 6 еднакви кожи) ?

Защо да не се въведе подобно улеснение?
Я помислете за тези които искат да играят играта но не искат да дават Есемеси за Премиум?
Искате да ги изнудвате да си го пускат ли? (та да имат 2 раници в повече, тоест повече място?)

Защо да важи подобно "събиране в купчинка" за кожите, за дърветата, за костите, за кюлчетата, за камъните - а да не важи и за другото? 

tyty_man85

  • Гост
Re:Може би едно "Улеснение" ??
« Отговор #4 -: Септември 13, 2009, 05:01:17 pm »
Никой не те изнудва  да пускаш премиум като не ти изнася се изнасяй от играта.Създателите на играта така са преценили така са го направили,играта би трябвало да няма край,а ти с твойте предложения щя я направиш прекалено лесна и бърза и вместо да обикалям цял ден  за храна, ще си свърша точките за няколко минути и просто ще дремеме като идиоти
Чудя се защо винаги първи отговарят песимистично настроените играчи и бързат да изпреварят Админите?

Може би "езика им изпреварва мисълтта им"?

Помислете първо бе...

Защо да нося 40 "хляба" например - като може да нося все едно 1 "хляб", а в тази една купчинка да се съдържат 40 броя?!

Защо да не може да нося максимум 11 купчинки, където във всяка една са събрани определен брой от храните - купчинка "месо" (храна за възстановяване на здраве), купчинка "банан" (храна за възстановяване на здраве), купчинка "ябълка" (храна за възстановяване на здраве), купчинка "хляб" (храна за възстановяване на здраве), купчинка "временна отвара за интелект", купчинка "временна отвара за сила", купчинка "временна отвара за точност", купчинка "временна отвара за ловкост", купчинка "временна отвара за жизненост", купчинка "колбичка за дух", купчинка "колбичка за здраве" - 11 купчинки в които може да имам не 11 предмета, а 1100 предмета - тоест от всеки вид по 100 броя?

Нима вие които бързате да сте против не сте съгласни че това е удобство за всеки един?

Определен вид оръжие си заема съответните квадратчета в "раниците"... Ама ако имам 5 абсолютно еднакви лъка и един лък заема примерно 6 квадратчета - на тези 6 квадратчета фактически защо да не се оформи "купчинка" на която пише 6 (така както е когато имаш например 6 еднакви кожи) ?

Защо да не се въведе подобно улеснение?
Я помислете за тези които искат да играят играта но не искат да дават Есемеси за Премиум?
Искате да ги изнудвате да си го пускат ли? (та да имат 2 раници в повече, тоест повече място?)

Защо да важи подобно "събиране в купчинка" за кожите, за дърветата, за костите, за кюлчетата, за камъните - а да не важи и за другото? 

newcomer

  • Гост
Re:Може би едно "Улеснение" ??
« Отговор #5 -: Септември 13, 2009, 05:06:42 pm »
Pietro_bg. Ne_pitai ти отговори вече защо това не може да стане. Най-малкото ще бъдат ощетени играчите, които са си платили за Премиум, да не говорим за последиците върху самата игра и развиването на героите. Имаш дар слово, не си го хаби по загубени /и в дадения случай несправедлива/ каузи. Респект

Неактивен pietro_bg

  • Категория 2
  • **
  • Публикации: 98
  • Karma: +9/-19
    • Профил
Re:Може би едно "Улеснение" ??
« Отговор #6 -: Септември 13, 2009, 05:11:24 pm »
tyty_man85, ти от създателите на играта ли си?

Ако не - много ми е интересно защо така "яростно" подкрепяш създателите и дори ме пъдиш "да се изнасям от играта ако не ми изнася", а не помислиш за това, че предложението ми ще те улесни и тебе включително...?

По-добре виж разликата която е видна при Slavi_82, който първоначално се изказа преди да помисли, а след като помисли разбра, че "идеята е добра"...!

Не съм сигурен, че предложението ми води до това играта да стане по-бърза и лесна...

Ти пак може да си обикаляш цял ден за храна вместо да дремеш като идиот...

Само че можеш на 1 квадратче да имаш 5, 20, или 309 храни (стига естествено да са от абсолютно един и същ вид!) ...

Не виждам какво ще ти попречи ако е така както го предлагам...

И моля - прочетете въпросите ми правилно!

Първо - са към Админите

Второ - на тях се отговаря много лесно:

На първия - Или "да, възможно е технически" или "не, не е възможно технически"

На втория също се отговаря много лесно - Или "да, имаме желание да го направим и ще го направим възможно най-скоро" или "Не, нямаме желание да правим такова нещо и няма да го направим никога"...

МИСЛЕТЕ ПРЕДИ ДА ОТГОВАРЯТЕ!

И запомнете - аз НИЩО ЛОШО НЕ ИСКАМ!

tyty_man85

  • Гост
Re:Може би едно "Улеснение" ??
« Отговор #7 -: Септември 13, 2009, 05:13:22 pm »
За да се събират повече предмети има къща купуваш си и я разширяваш.Не те знам кое ниво си и за какво ти е толкова много място.И какъв е смисъла на играта ако я направят толкова лесна, после ще искаш и нещо друго да се направи еми направо си дай героя на някой да ти го развива.
Уважаеми,

Имам 2 въпроса...

1. Възможно ли е технически да се направи така, че когато имаш няколко еднакви предмета ОТ ВСИЧКО, (а не само от ресурсите!!! - кожи, кюлчета, дървета и скъпоценни камъни) - да стоят било в "раниците", било в "Хранилище", било в "Склад", било в "Дом" или където и другаде да е възможно - да се събират  НА ЕДНА "КУПЧИНКА" на която пише броя на еднаквите предмети?

Така ще може да носиме по много (колкото си иска човек) храни, временни отвари (за дух, за здраве) без да ни заема ЦЕННО МЯСТО на съответните места.

Нека да бъде възможно за АБСОЛЮТНО ВСИЧКО от което в даден момент е възможно да имаш 2 или повече абсолютно еднакви по категория, вид и приложение предмета...!

2. Ако на първи въпрос сте отговорили с "Да" - като втори въпрос питам:
Имате ли желанието да го осъществите така че играчите да го ползват така, както бе описано?

Ако и на втори въпрос сте отговорили с "Да" - надявам се че скоро ще се появи в "геймплея"... Предварително благодаря!

tyty_man85

  • Гост
Re:Може би едно "Улеснение" ??
« Отговор #8 -: Септември 13, 2009, 05:15:44 pm »
Ако знаеш колко предложения има напиасни, просто погледни за да не чакаш отговор от програмисти,Да не мислиш че не им е дошло на ум да го направят както ти искаш,но явно не е било подходящо.
« Последна редакция: Септември 13, 2009, 05:21:26 pm от tyty_man85 »

Неактивен pietro_bg

  • Категория 2
  • **
  • Публикации: 98
  • Karma: +9/-19
    • Профил
Re:Може би едно "Улеснение" ??
« Отговор #9 -: Септември 13, 2009, 05:19:20 pm »
newcomer , Може и да си прав! ... А... Това лесно се проверява... Нека някой "Премиум" да каже дали ще се чувства ощетен от подобно предложение!!!

tyty_man85, "къщата" също се пълни!

Явно не усещате "УЛЕСНЕНИЕТО"...

Всички мислите че подобно нещо ще развали играта....
Много странно!...


tyty_man85

  • Гост
Re:Може би едно "Улеснение" ??
« Отговор #10 -: Септември 13, 2009, 05:23:17 pm »
Еми ако къщата ти е 3-ри реда нормално е да се напълни.Моята е като дворец и ми е достатъчна.

Неактивен malelele

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 377
  • Karma: +83/-112
  • Банани с пижами
    • Профил
Re:Може би едно "Улеснение" ??
« Отговор #11 -: Септември 13, 2009, 05:25:50 pm »
Много интересен въпрос е този за  оползотворяването на пространството в раницата на героя  но ако си играл някоя нормална рпг игра  дори и там има ограничение в пространството.А и да може да се слагат няколко предмета в една купчинка те пак си имат тегло и ограничението идва от максималното тегло което може да се носи в раницата.Което ме наввежда на мисълта занаятчиите да могат да произвеждат по-големи раници за героите но носенето им да бъде обвързано с някакви показатели на героя като например ниво,сила или пък по бавно възстановяване на кръвта на героя :)

tyty_man85

  • Гост
Re:Може би едно "Улеснение" ??
« Отговор #12 -: Септември 13, 2009, 05:27:05 pm »
  pietro_bg     21-ниво  занаятчийски опит- 882 .Нито си развил занаята за да  я пълниш с брони или оръжия тогава с какво я пълниш толкова че не ти стига.
newcomer , Може и да си прав! ... А... Това лесно се проверява... Нека някой "Премиум" да каже дали ще се чувства ощетен от подобно предложение!!!

tyty_man85, "къщата" също се пълни!

Явно не усещате "УЛЕСНЕНИЕТО"...

Всички мислите че подобно нещо ще развали играта....
Много странно!...



Неактивен pietro_bg

  • Категория 2
  • **
  • Публикации: 98
  • Karma: +9/-19
    • Профил
Re:Може би едно "Улеснение" ??
« Отговор #13 -: Септември 13, 2009, 05:31:57 pm »
Къщата ми е с 2 "страници" - една с 12 по 6 = 72 квадратчета и втора "страница" с 24 квадратчета (4 на 6) ...

tyty_man85, Много те моля... Обясни ясно и точно  - какво ще ти пречи ако това което предлагам е възможно и се случи? Ама много ясно и точно трябва да обясниш - какви вреди ще почнеш да усещаш ТИ ТОЧНО...

Минаваш по магазините, изкупуваш си всичката храна от всичките провинции където можеш да ходиш - и събираш примерно 4 купчинки - една с "хляб" - която съдържа 11 "хляба" от един и същ вид, една с "банан", която съдържа 9 броя банани от един и същ вид, една купчинка "месо" - със 17 меса в нея и една купчинка "ябълка" - с 8 ябълки вътре... Тоест  -  в раницата ти на 4 квадратчета има 4 купчинки - с общо 45 храни по +68 здраве примерно всичките...

45 предмета - на 4 квадратчета само!!!

Неактивен mitinho

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1135
  • Karma: +161/-133
  • ZEALOTS!
    • Профил
Re:Може би едно "Улеснение" ??
« Отговор #14 -: Септември 13, 2009, 05:38:32 pm »
На всеки ще му е от ползва,но просто няма смисъл от другите раници и "Дом" :)
Може би купчинката да е от 5 броя на отделна храна..
5 броя Месо или 10 за премиуми и т.н..
Може да се доизмисли идеята.. :)
Предложеният от Вас на аукциона Бижуто на буревестника бе купен. Получихте 9500000 Злато.
Предложеният от Вас на аукциона Амулет на горския звяр бе купен. Получихте 9500000 Злато.