Автор Тема: Опасни провинции ???  (Прочетена 13878 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Skarlet

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1222
  • Karma: +372/-182
  • заблудена...
    • Профил
Re:Опасни провинции ???
« Отговор #45 -: Септември 16, 2009, 05:15:17 pm »
друго, което ми хрумна - ще може ли да се използва опцията "мигновено пристигане" срещу 1 диамант, когато се копаят ресурси в такава опасна провинция?
Някои си имат ум, други нямат... и това е
                                                 Мечо Пух

Неактивен styrshel

  • Trusted Member
  • *
  • Публикации: 761
  • Karma: +223/-412
  • МРАЧНИТЕ
    • Профил
Re:Опасни провинции ???
« Отговор #46 -: Септември 16, 2009, 05:24:32 pm »
Другото, което трябва да се знае за битките с наемници, е че този, който копае и е атакуван, няма да плаща издръжка на своите наемници за битката, докато агресорът е длъжен да плати на своите, за да напада този, когото копае.
Трябва ли да разбирам , че героя тръгва да събира ресурси и наемниците по подразбиране тръгват с него .

Не съм ползвал наемници и тази част ми е малко "Тъмна Индия " . От това , което съм чел във форума съм разбрал , че когато ползваш наемник , то предварително му задаваш команда и му плащаш , или повредата е в моя телевизор  ???

Неактивен Oton

  • Community Manager
  • *
  • Публикации: 1589
  • Karma: +547/-292
    • Профил
Re:Опасни провинции ???
« Отговор #47 -: Септември 16, 2009, 05:27:02 pm »
1. Битката трябва да бъде спечелена, това е положението, независимо дали нападнатия герой е на малко или на много кръв.
2. Мигновено можете да пристигнете в бойната зона, както и мигновено ще можете да копаете. Цената в диаманти е както при обработката на кожи - на всеки 5 изкопани ресурса, ще ви се взема по 1 диамант.
Номерът е да избирате между това да се въоръжавате до зъби и да ходите с пълен ескорт наемници, или да харчите диаманти.
Стани почитател на ИО във Facebook!
http://www.facebook.com/pages/Imperia-Online/114814521869565?ref=mf

Стани почитател на Империален герой във Facebook!
http://www.facebook.com/pages/Imperial-Hero/125685717935?ref=ts

Неактивен Oton

  • Community Manager
  • *
  • Публикации: 1589
  • Karma: +547/-292
    • Профил
Re:Опасни провинции ???
« Отговор #48 -: Септември 16, 2009, 05:29:57 pm »
Трябва ли да разбирам , че героя тръгва да събира ресурси и наемниците по подразбиране тръгват с него .

Не съм ползвал наемници и тази част ми е малко "Тъмна Индия " . От това , което съм чел във форума съм разбрал , че когато ползваш наемник , то предварително му задаваш команда и му плащаш , или повредата е в моя телевизор  ???
На наемника предварително се плаща, когато отива на мисия да бие.

Както поясних, отиването до която и да е зона вече няма да отнема точка за действие, нито ще се изисква плащането на наемници.
Веднъж стигнал до съответната зона, героят ще избира какво да прави и тогава ще му се отнемат точки за действие, диаманти, надници за наемници и прочие.
Единственото, което ще остане като опция при пътуването, ще бъде мигновеното пристигане, което струва 1 диамант.
Стани почитател на ИО във Facebook!
http://www.facebook.com/pages/Imperia-Online/114814521869565?ref=mf

Стани почитател на Империален герой във Facebook!
http://www.facebook.com/pages/Imperial-Hero/125685717935?ref=ts

Неактивен ageNt oraNge

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1031
  • Karma: +159/-289
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Опасни провинции ???
« Отговор #49 -: Септември 16, 2009, 06:30:32 pm »
Значи да обобщя за всички кандидат обирджии:

Опасните зони за опция - всяко муле/мулти може да си копае и в безопасни
Мулетата/мултита могат да са с наемници
Мулетата/мултита могат и вероятно ЩЕ използват диаманта като бързо придвижване, така че чакайте да ги хванете в крачка ;)

Неактивен mortito

  • Alchemist
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1107
  • Karma: +146/-488
  • Събирам минуси ;)
    • Профил
Re:Опасни провинции ???
« Отговор #50 -: Септември 18, 2009, 07:35:02 pm »
А я кажете кои са опасните провинции в 3та и 4та категория ?

Неактивен Xaoc

  • Administrator
  • *
  • Публикации: 470
  • Karma: +149/-107
    • Профил
Re:Опасни провинции ???
« Отговор #51 -: Септември 19, 2009, 03:50:04 pm »
Има някои пояснения, които са изпуснати - всички герои, които са в зоната подлежат на нападение - копаещи и некопаещи (да речем са отишли да бият там... риска си е техен, че може да излязат от битка с малко живот и някой да ги довърши). Не количеството, а шанса за намиране на ресурс е увеличен. (демек ако има шанс за намиране на рубин Х, то в опасните е Х*50%, с други думи със същия брой точки за действие ще се намират повече ресурси)
Когато биете в зоните за опит (не играчи), златото и предметите, които изпускат са също с по-висок шанс. С други думи - риск=награда.
Битката се провежда между играча + неговите наемници и тези на противника.

Ако копаещия е на средата на времето, което е пуснал (съответно точките действие) и бъде победен, оставащите точки за дейстие до края му се възстановяват. (демек ако е пуснал 24 точки и са му трябвали 8 часа да копае и на 4 час го бият му се връщат 12 точки действие, а нападателя прибира част от изкопаното до момента, а не за цялото време)

Препоръчително е да депозирате парите си в трезора преди отиване на такова място :)... независимо дали като агресор или защитник. А наличието на пълен комплект наемници въобще не подлежи на съмнение... няма герой, който сам да може да бие 6 други, колкото и добре да е облечен.

Ще се плаща на наемниците за да дойдат с вас до зоната (от града), демек няма как "безплатно" да ги вземете с вас до там и да ви пазят. Но след това защитника не плаща при битка, докато нападателя си плаща както обикновенно.


Неактивен Bullterrier

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1417
  • Karma: +143/-356
  • I love Harry Potter books!
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Опасни провинции ???
« Отговор #52 -: Септември 19, 2009, 03:53:13 pm »
и кога ще са готови?

Draco dormiens nunquam titillandus
Свят 2
Предложеният от Вас на аукциона Шлемът на покварената душа бе купен. Получихте 14250000 Злато.

Неактивен ageNt oraNge

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1031
  • Karma: +159/-289
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Опасни провинции ???
« Отговор #53 -: Септември 19, 2009, 03:54:02 pm »


Ако копаещия е на средата на времето, което е пуснал (съответно точките действие) и бъде победен, оставащите точки за дейстие до края му се възстановяват. (демек ако е пуснал 24 точки и са му трябвали 8 часа да копае и на 4 час го бият му се връщат 12 точки действие, а нападателя прибира част от изкопаното до момента, а не за цялото време)





Добра логика. Ако беше така както беше обявено - нападаш и взимаш всичко, което героят би изкопал тези с мултитата щяха да пускат да копаят и после с главния герой да нападат сами себе си ...

Неактивен Xaoc

  • Administrator
  • *
  • Публикации: 470
  • Karma: +149/-107
    • Профил
Re:Опасни провинции ???
« Отговор #54 -: Септември 19, 2009, 04:13:39 pm »
Да - това е идеята. Относно времето - целият пакет с промени би трябвало да е готов в следващия месец. (има още доста неща, които не са споменати тук)

Неактивен Juggernaut

  • Категория 2
  • **
  • Публикации: 69
  • Karma: +12/-34
    • Профил
Re:Опасни провинции ???
« Отговор #55 -: Септември 19, 2009, 05:13:42 pm »
Добра логика. Ако беше така както беше обявено - нападаш и взимаш всичко, което героят би изкопал тези с мултитата щяха да пускат да копаят и после с главния герой да нападат сами себе си ...
Както винаги, твойте идей са просто гениални!

1. Защо да си нападаш твойте герой, като и без това отива при теб с мигновенно пристигане и не ти пука :) Какъв е шанса някой да те издебне за 2 секунди?
2. Не можеш да нападаш герой с голяма разлика в нивата!
3. Който не може да си облече копачите, ще си копае в останалите провинции, следкато 1-2 пъти се опари от такива - ще пропусна епитета :) - като теб...
4. и пак ще грабят само такива като теб алчни, даже видя ли те там специално ще идвам да те бия и с ресурс и без ресурс :)

И в реда на тези мисли предлагам следното! Нека и нападателя да има равностойни загуби, на тези на защитаващия се. Не може да дебне кервана и като го убият при неуспешен опит за кражба, той да не губи нищо, нали? Не че няма да се намери някой който никой не може да бие и да си виси там да краде безнаказано, но ако сульо и пульо го прави, там копачи няма да има. Влиза някой заблуден, нападат го 100 души и който извади късмет, това също не ми харесва, трябва всяка битка да си е на максимално здраве!

Неактивен ageNt oraNge

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1031
  • Karma: +159/-289
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Опасни провинции ???
« Отговор #56 -: Септември 19, 2009, 05:41:54 pm »
Ако не си разбрал победеният независимо кой остава с НУЛА кръв.


Относно поведението ти - Не ми се слушат определенията ти за мен и считам мнението ти за нищожно. Ако може да престанеш да ходиш и да снасяш глупости след всеки мой пост.

Неактивен KingRatt

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 184
  • Karma: +16/-60
    • Профил
Re:Опасни провинции ???
« Отговор #57 -: Септември 19, 2009, 07:44:01 pm »
Знаете ли кое ще е най-хубавото нещо ... че който продава евтино няма да го нападат много,но който се мисли за разбирач и ми ТУРИ на 50 железни кюлчета 45 диаманта цена... или на рубина 15-20 ... ще го тупат редовно  ;D ;D Искам да попитам нещо ... след като играч може да се защитава с наемник това значи ли,че и нападателя може да е с наемник ? Все пак дано направите ограничение на наемниците .. примерно само по 1 да се взема когато се копа..защото на играча няма да му пука за МУЛТАКА и ще  му изхаби точки слагайки 5 точки  Командир на наемници и ще си ходи пича като ТЕРМИНАТОР с 5 наемника и ще си копа рубинчета с много голям шанс и ще си прави далаверата ... !
Същият този е дал доста диаманта да си облече наемниците - 5 между 30 и 39 ниво...

Неактивен Juggernaut

  • Категория 2
  • **
  • Публикации: 69
  • Karma: +12/-34
    • Профил
Re:Опасни провинции ???
« Отговор #58 -: Септември 19, 2009, 08:00:18 pm »
Мда, затова и подкрепя идеята ;) Някой хора търсят само лесния път... Завиждат на тези които си копаят честно ресурсите и дабнат да краднат нещо от аукциона или пък още по-добре ако им разбият паролите... Но това не е достатъчно, друго си е да ги крадат направо докато си копаят, защо пък не :) Това нововъведение ще е раят за такива индивиди...

Ако не си разбрал победеният независимо кой остава с НУЛА кръв.
Само не ми стана ясно, какво от това. Нападателя си губи едих ход и кръвта, а нападнатия гиби всичко, нещо не виждам равновесие...

Относно поведението ти - Не ми се слушат определенията ти за мен и считам мнението ти за нищожно. Ако може да престанеш да ходиш и да снасяш глупости след всеки мой пост.
Аз все си мислех че мойте постове предхождат твойте, поне в повечето теми и всъщност ти правиш това в което ме обвиняваш, но на теб ти е простено, диагнозата е ясна...

tyty_man85

  • Гост
Re:Опасни провинции ???
« Отговор #59 -: Септември 19, 2009, 08:05:44 pm »
Мен лично ме интересува боя не ми трябва ресурс,просто искам да има битки и да е весело.А ние 5-та категория какво ще правиме ,та ние се броиме на пръсти ,макар че тези опасни земи ще са готови другият месец ,едва ли много хора ще минат в 5-та категория до тогава.