Автор Тема: Бъг в магазина  (Прочетена 2496 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен hap4o

  • Категория 1
  • *
  • Публикации: 27
  • Karma: +2/-4
    • Профил
Бъг в магазина
« -: Септември 17, 2009, 07:36:03 pm »
Отивам да си купя колби в магазина и си харесах един амулет да си купя също така..
при което цената му е малко над 7000 купувам си го и какво да видя взема ми освен златото и 11диамант-а а в описанието не присъстваше че иска диаманти предмета.

моля някой да ми отговори компетентно. Благодаря предварително.

Неактивен Juggernaut

  • Категория 2
  • **
  • Публикации: 69
  • Karma: +12/-34
    • Профил
Re:Бъг в магазина
« Отговор #1 -: Септември 17, 2009, 08:03:20 pm »
Отивам да си купя колби в магазина и си харесах един амулет да си купя също така..
при което цената му е малко над 7000 купувам си го и какво да видя взема ми освен златото и 11диамант-а а в описанието не присъстваше че иска диаманти предмета.

моля някой да ми отговори компетентно. Благодаря предварително.
Мда и това го има, аз един път така изгорях с 41 диаманта за едно копие, а бях 100% сигурен че не искаше нито един диамант !!!

Неактивен Sheremetev

  • Наше время!
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1630
  • Karma: +549/-1092
    • Профил
    • IH Calculator
Re:Бъг в магазина
« Отговор #2 -: Септември 18, 2009, 08:53:32 am »
Ако някой ще рови по логовете- акаунтът и в играта се казва hap4o, но не знам кога точно му се е случил този бъг.

Неактивен Oton

  • Community Manager
  • *
  • Публикации: 1589
  • Karma: +547/-292
    • Профил
Re:Бъг в магазина
« Отговор #3 -: Септември 18, 2009, 09:49:56 am »
Това е малко вероятно.
Досега подобен проблем не сме имали.
Моля, следващият път да публикувате скрийншот.
Стани почитател на ИО във Facebook!
http://www.facebook.com/pages/Imperia-Online/114814521869565?ref=mf

Стани почитател на Империален герой във Facebook!
http://www.facebook.com/pages/Imperial-Hero/125685717935?ref=ts

Неактивен hap4o

  • Категория 1
  • *
  • Публикации: 27
  • Karma: +2/-4
    • Профил
Re:Бъг в магазина
« Отговор #4 -: Септември 18, 2009, 10:44:41 am »
на кое да направя снимка??? то става за секунди исписването че ти взема и диаманти... искам да се провери.. проблема мисля че за човек който си е купувал диаманти и е разумен в похарчването им... няма да тръгна да си купувам амулет от магазина на фона на това че имам много по хубав на мен..
купих амулета защото пишеше че е за 4та категория а не бях сигурен дали съм 4та или 3та ..

Неактивен Oton

  • Community Manager
  • *
  • Публикации: 1589
  • Karma: +547/-292
    • Профил
Re:Бъг в магазина
« Отговор #5 -: Септември 18, 2009, 10:49:11 am »
Според справката сте похарчили както злато, така и диаманти.
Няма как да проверим дали предметът в магазина е имал цена в диаманти.
Тези предмети се генерират произволно, не пазим логове за тях.

Но досега нямаме случай такова нещо да е ставало.
Затова казвам, че е малко вероятно.
По същия начин можете просто да си искате диаманти.
Нали?
Стани почитател на ИО във Facebook!
http://www.facebook.com/pages/Imperia-Online/114814521869565?ref=mf

Стани почитател на Империален герой във Facebook!
http://www.facebook.com/pages/Imperial-Hero/125685717935?ref=ts

Неактивен hap4o

  • Категория 1
  • *
  • Публикации: 27
  • Karma: +2/-4
    • Профил
Re:Бъг в магазина
« Отговор #6 -: Септември 18, 2009, 10:56:26 am »
В такъв случай ти ме закопаваш и направо си ми казваш че нищо няма да се направи.

по простата причина вие като не пазите логове да видите предмета че е бил само за злато а е взел и диаманти... без да е показано в характеристиката... се едно нямам какво да правя и се чудя как да взема от някаде 11диаманта и от каде да е това от админите..

седя си и си скълъпвам версия и си чакам лесна печалба... така ли излиза ??
нали за това тук е бета версия за да се казват каде са проблемите.. а и ако по такъв глупав начин се губят диаманти просто ще спра да си купувам.. и зареди някакъв тъп бъг който трудно може да се докаже така като гледам се стига до голям спор..
да не говорим че съм един от лоялните играчи които играят чесно и за всеки бъг казват веднага без да се възползват.. това е лека обида за мен като играч.

Неактивен Oton

  • Community Manager
  • *
  • Публикации: 1589
  • Karma: +547/-292
    • Профил
Re:Бъг в магазина
« Отговор #7 -: Септември 18, 2009, 10:59:50 am »
В такъв случай ти ме закопаваш и направо си ми казваш че нищо няма да се направи.

по простата причина вие като не пазите логове да видите предмета че е бил само за злато а е взел и диаманти... без да е показано в характеристиката... се едно нямам какво да правя и се чудя как да взема от някаде 11диаманта и от каде да е това от админите..

седя си и си скълъпвам версия и си чакам лесна печалба... така ли излиза ??
нали за това тук е бета версия за да се казват каде са проблемите.. а и ако по такъв глупав начин се губят диаманти просто ще спра да си купувам.. и зареди някакъв тъп бъг който трудно може да се докаже така като гледам се стига до голям спор..
да не говорим че съм един от лоялните играчи които играят чесно и за всеки бъг казват веднага без да се възползват.. това е лека обида за мен като играч.
Много се извинявам, не желая да Ви обидя, казвам Ви как стоят нещата.
От наша гледна точка Вие сте закупили предмета в злато и в диаманти.
От Ваша гледна точка Вие сте го закупили само за злато, но са Ви взети и диаманти.

Ако можете по някакъв начин да ми докажете нагледно, че цената на предмета е била само в злато, но са Ви взети и диаманти, ще Ви дам даже 2 пъти повече от загубените диаманти.
До тогава...
Наистина няма как да Ви повярвам.
И това няма нищо общо с някакво лично отношение.
Стани почитател на ИО във Facebook!
http://www.facebook.com/pages/Imperia-Online/114814521869565?ref=mf

Стани почитател на Империален герой във Facebook!
http://www.facebook.com/pages/Imperial-Hero/125685717935?ref=ts

Неактивен hap4o

  • Категория 1
  • *
  • Публикации: 27
  • Karma: +2/-4
    • Профил
Re:Бъг в магазина
« Отговор #8 -: Септември 18, 2009, 11:04:14 am »
няма как да се докаже по простата причина че трябва да бъде сниман предмета .. върнете сервера със 12 часа на зад за да го снимаме ако се пази този предмет после пак ще го купя и ето снимка ето как е станало.. сега със задна дата и време невиждам как да го направя да не говорим че няма как да знам че ще стане бъг и да снимам предварително какво се е случило... нали така..? а надали има човек който снима 1 по 1 всичко което купува за да не стане бъг...

Неактивен Commoner

  • Administrator
  • *
  • Публикации: 1193
  • Karma: +228/-29
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Бъг в магазина
« Отговор #9 -: Септември 18, 2009, 11:08:58 am »
Първо: Наистина никой не говори тук за лично отнешение, кой пробва да шмекерува и дали е станало. Аз виждам само факти от моя гледа точка
Второ: Логове се пазят за много повече неща отколкото предполагате
Трето: Мога да Ви изкарам в точно колко часа е бил закупен предмета, от къде, за колко злато и какви диаманти. Даже без да съм правил абсолютно точни сметки по даденото Злато мога да преценя и дали е имало диаманти към него като ползвам базовата цена на предмета и знам с колко го оскъпява магазина и кое ниво е.

Така че по мои данни всичко изглежда наред. Не знам дали става въпрос за разсеяност или наистина има проблем с описанието но този бъг ще ми е изключително трудно да го възпроизведа тъй като до сега съм купил и гледал стотици да не кажа и хиляди предмети в магазина и не съм срещал подобен проблем. Бъг може и да има но моля както каза Отон за някакви точни описания и/или приложени снимки от други потребители за да може да се идентифицира проблема.

Неактивен hap4o

  • Категория 1
  • *
  • Публикации: 27
  • Karma: +2/-4
    • Профил
Re:Бъг в магазина
« Отговор #10 -: Септември 18, 2009, 11:12:55 am »
добре щом можеш да погледнеш логове виж амулета за който говоря колко е струвал златото беяе 72.. последните 2 цифри не ги помня или поне ми е в главата цифрата 7268 беше за клас 4 имаше % злато или предмет мисля като цяло не гледах опцията а само да е най евтин като го купувах и да е клас 4 за да видя дали мога да нося такъв клас.

Неактивен Fight

  • Категория 2
  • **
  • Публикации: 97
  • Karma: +59/-15
    • Профил
Re:Бъг в магазина
« Отговор #11 -: Септември 18, 2009, 01:33:34 pm »
Забелязал съм когато страницата на играта ми зарежда по-бавно, има така наречения "лаг", при влизането в някой магазин има закъснение при визуализирането на някой обекти. Виждал съм подобно нещо описано от @hap4o, посочвам с мишката примерно пръстен, показва се прозорчето с информацията за обекта в който първоначално виждам само цена в злато и златното кюлче, след няколко секунди 3-5 се показва бройката на диаманти и диаманта. Не си спомням само дали това "обновяване" се случваше при отместване курсора на мишката и повторното посочване на примерният пръстен.

Неактивен Juggernaut

  • Категория 2
  • **
  • Публикации: 69
  • Karma: +12/-34
    • Профил
Re:Бъг в магазина
« Отговор #12 -: Септември 19, 2009, 05:39:05 am »

Мда и това го има, аз един път така изгорях с 41 диаманта за едно копие, а бях 100% сигурен че не искаше нито един диамант !!!