Автор Тема: Работа в таверната  (Прочетена 5963 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен ZAX

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 460
  • Karma: +31/-118
    • Профил
Re:Работа в таверната
« Отговор #15 -: Май 15, 2009, 10:45:58 pm »
Правилно ли се развивам за моя клас герой, никой нищо не казва, има ли някакви опътвания за рразвитие, ала бала...

Неактивен LucasBoy

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 116
  • Karma: +11/-10
  • Е не ме ли знаеш?
    • Профил
    • Личната ми страница
    • Ел. поща
Re:Работа в таверната
« Отговор #16 -: Май 15, 2009, 10:51:11 pm »
Фронтовата атака е първата атака във всяка битка. Само тя хаби дух. Лично според мен силата може да се набави от добро оръжие винаги. Колкото до здравето, само с бижута се вдига, затова аз предпочитам пък с бижута да вдигам останалите неща, с оръжие силата, а с точки здравето. И все пак затова са точките - всеки да си се развива както иска ;)
Never argue with an idiot - he will lower you down to his level and beat you with experience!

Неактивен ZAX

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 460
  • Karma: +31/-118
    • Профил
Re:Работа в таверната
« Отговор #17 -: Май 16, 2009, 01:36:22 am »
Да де ;) Но с тези темпове на играта, някак не ми се иска да играя половин година и тъкмо като стигна някакво прилично ниво, чак тогава да осъзная че съм се развил максимално погрешно и героя ми за нищо не става... Има ли такава опасност? Защото това си е често срещано явление при този тип игри :)

Иначе като гледам "базови умения" имат лимит до 27-мо ниво, после какво става?

Неактивен prob4o

  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 495
  • Karma: +98/-67
    • Профил
Re:Работа в таверната
« Отговор #18 -: Май 16, 2009, 08:33:19 am »
Къде видя лимит?

Неактивен ZAX

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 460
  • Karma: +31/-118
    • Профил
Re:Работа в таверната
« Отговор #19 -: Май 16, 2009, 06:36:15 pm »
Тук:

При "Базови умения" има 4/7, 0/7, 1/7... еди колко си от 7... следователно лимита е 7, аз така го разбирам, то и това си е написано... И 7х3+5-1+1=26-то ниво е лимита... На 27-мо ниво къде ще си кача точката?

Неактивен satarius

  • Категория 1
  • *
  • Публикации: 42
  • Karma: +8/-5
  • Всеки има право на борба-никой няма право да съди
    • Профил
Re:Работа в таверната
« Отговор #20 -: Май 16, 2009, 06:44:45 pm »
Тук:

При "Базови умения" има 4/7, 0/7, 1/7... еди колко си от 7... следователно лимита е 7, аз така го разбирам, то и това си е написано... И 7х3+5-1+1=26-то ниво е лимита... На 27-мо ниво къде ще си кача точката?
Като станеш 15 левел, ше ти даде да си избереш между 2 спецялности. И едната точка ще я делиш между базовите или спецялните умения.
За всяко крайно решение причината е страхът.

Неактивен ZAX

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 460
  • Karma: +31/-118
    • Профил
Re:Работа в таверната
« Отговор #21 -: Май 16, 2009, 06:50:24 pm »
Мерси за разяснението :) Е това е хубаво да го пише някъде, аз може да не искам да развивам някое от базовите и да си пазя точките за специалните, но като не го знам това можех да се прекарам и да напраскам защитата следкато максна другите, а за сега смятам че тя няма да ми трябва, защото мисля да се бия с две оръжия, където блок предполагам не е предвиден...

Неактивен satarius

  • Категория 1
  • *
  • Публикации: 42
  • Karma: +8/-5
  • Всеки има право на борба-никой няма право да съди
    • Профил
Re:Работа в таверната
« Отговор #22 -: Май 16, 2009, 06:56:14 pm »
Не се бях замислял, дали могат да се пазят точките от базовите умения чак до 15 левел ??? но е добра идея ;)
спецялните умения са 9 ако не се лъжа, базовите 5 и само една точица за разпределение ми се струва малко.
За всяко крайно решение причината е страхът.

Неактивен ivanik

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 297
  • Karma: +32/-30
  • Голем Дзвер ...
    • Профил
Re:Работа в таверната
« Отговор #23 -: Май 16, 2009, 07:55:41 pm »
като стигнете до там ще видите един бутон - преразпределяне на точките - плащаш 50 диаманта и си ги слагаш наново където искаш ...  ;)

ПП: изпуснал съм нулата ...  ;D
« Последна редакция: Май 16, 2009, 08:02:24 pm от ivanik »

Неактивен OldDeath

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 145
  • Karma: +8/-3
    • Профил
Re:Работа в таверната
« Отговор #24 -: Май 16, 2009, 07:57:44 pm »
като стигнете до там ще видите един бутон - преразпределяне на точките - плащаш 5 диаманта и си ги слагаш наново където искаш ...  ;)

по точно 50 диаманта :))
Но пък не си мислете, че скиловете на 15 ниво  са нещо повече от тез първите.. разликите са малки ...

Неактивен ZAX

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 460
  • Karma: +31/-118
    • Профил
Re:Работа в таверната
« Отговор #25 -: Май 16, 2009, 08:32:09 pm »
Ей за това вече съм съгласен да се плаща. Като се умоташ и те мързи да си напрвиш нов герой, плащаш си и си ги преразпределяш. С две ръце съм ЗА това :)

Неактивен isolde

  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 1205
  • Karma: +173/-136
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Работа в таверната
« Отговор #26 -: Май 17, 2009, 03:17:50 am »


Иначе залагам повечко на сила :) На всеки две нива качвам по две точки на сила и по една на останалите атрибути(2х3=2+1+1+1+1). А на уменията съм качил и 4-те само на атака, тъйкато наемниците не бяха открити, а защитата ми е безполезна в момента при този стил на игра. Фронтова атака само не ми е ясно какво е...

Правилно ли се развивам за моя клас герой, никой нищо не казва, има ли някакви опътвания за рразвитие, ала бала...

Не развиваш се абсолютно погрешно. Поне за атрибутните точки. Упътване няма, има обяснение какво представляват тези точки от което можеш да решиш в какво да инвестираш. Това се намира в раздел новини.

1. Силата е адски безполезен атрибут, поне в началото. Виждам че си боец, основните умения на боеца са сила и жизненост. Което значи че за тях ако инвестира една точка - той получава 2.
Силата ти дава на всеки 4 точки по 1% бонус към максималната и минималната атака. Тоест, ако използваш чук който удря 40-50 и имаш 16 точки сила, то получаваш 4% бонус и удряш с 41.6 -52.  Това е толкова смешна разлика, че аз си мисля че не си заслужава да се инвестира от началото в сила повече от 5-10 точки.

2. Жизнеността е много полезен атрибут, особено в началото. За всяка точка получаваш 10 точки Здраве и 1 точка на възстановяване на здравето. Това значи - повече живот, повече врагове можеш да убиеш.

3. Ловкоста и Точността са основни умения на стрелеца, отначало не са най-добрият избор.  Точността определя умението ти да удариш противника така че аз инвестирам по малко в него, особено след 10-то ниво.

4. Интелекта е абсолютно ненужен, това увеличава духа ти. Нужен е за мистика, на теб хич не ти трябва. Е, може би като стигнеш 30 ниво  ;D

Уменията: Слагай точки или само на атакуваща или на защитна позиция, НЕ И НА ДВЕТЕ.  Когато си 15-то ниво ще имаш възможност да се специализираш в това дали да си Яростен боец (с атакуваща позиция) или Пазител (със защитна). Заедно с това ще имаш възможност да избереш различни умения и майсторство с оръжията.

П.П. Съветвам те, като гледам че си сложил всичко на атака, още от сега да се биеш с един вид оръжие. Не избирай меч за една ръка или боздуган, той е за Пазителите. Ти можеш да се специализираш в бой с брадва, чук, меч за две ръце.

Неактивен ZAX

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 460
  • Karma: +31/-118
    • Профил
Re:Работа в таверната
« Отговор #27 -: Май 18, 2009, 11:51:41 am »
Благодаря за разяснението :) Съсипал съм само 10 точки при атрибутите, а и щом ще ми трябват по късно, значи нямам чак толкова фатални грешки, за сега... От тук нататък ще качвам само кръвчицата пък да видим какво ще стане :)

За уменията правилно съм се усетил. Но понататък мислех да се бия с две оръжия, без щит. Нали има такъв вариант, не е ли добър? Предполагам реализацията му е точно с две оръжия за една ръка или?

Неактивен isolde

  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 1205
  • Karma: +173/-136
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Работа в таверната
« Отговор #28 -: Май 18, 2009, 12:33:39 pm »
Благодаря за разяснението :) Съсипал съм само 10 точки при атрибутите, а и щом ще ми трябват по късно, значи нямам чак толкова фатални грешки, за сега... От тук нататък ще качвам само кръвчицата пък да видим какво ще стане :)

За уменията правилно съм се усетил. Но понататък мислех да се бия с две оръжия, без щит. Нали има такъв вариант, не е ли добър? Предполагам реализацията му е точно с две оръжия за една ръка или?

Този вариант да се биеш с две оръжия идва много по-късно, чак към 40 ниво предполагам. Междувременно трябва да избереш - меч или боздуган който държиш само с 1 ръка и щит или оръжие за 2 ръце (меч, чук, брадва или копие).

Неактивен Sheremetev

  • Наше время!
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1630
  • Karma: +549/-1092
    • Профил
    • IH Calculator
Re:Работа в таверната
« Отговор #29 -: Май 18, 2009, 02:29:23 pm »
Трябва да сте много благодарни на isolde, защото в началото информацията беше само ръководството за механика на играта, а някои неща (които ги четох тук) трябва да ровите доста из форума, за да ги намерите (понякога в най-неочаквани теми, понеже сме големи любители на спама).

П.П: ПО-добре да се отвори една тема в Общи приказки тип "Съвети за начинаещи", защото аз вече не намирам връзка с работата в таверната в последните няколко публикаци.