Автор Тема: Заклаха ни с промените в аукциона !  (Прочетена 45913 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Equilibrium

  • Java Programmer
  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 266
  • Karma: +47/-45
  • Не е важно колко ще живееш, а как ще живееш !
    • Профил
Re:Заклаха ни с промените в аукциона !
« Отговор #150 -: Септември 30, 2009, 02:18:37 pm »
Всичко се прави за пари не разбрахте ли  *guns* *HUNTER* *suicide*

Неактивен Ne_pitai

  • Категория 2
  • **
  • Публикации: 76
  • Karma: +5/-3
    • Профил
Re:Заклаха ни с промените в аукциона !
« Отговор #151 -: Септември 30, 2009, 02:21:25 pm »
Да си кажа и аз! :)
Нововъведението просто ... не ми се коментира! :)
Мисля, че съм един от нелошите майстори и искам да ви кажа, че да продавам нещата си за пари ... Сега най-евтината цена е 3 750 злато за 1 диамант. Или за нещо, което съм искал да продам за 30 диаманта сега ще искам 112 500 пари! И естествено ще тябва да дам БАСИ И КОМИСИОННАТА! И като не ми го купи никой за 24 часа ... ПАК! Е защо да се мъча да произвеждам тогава??? Ми няма! А поне 50% от играта се въртеше от аукциона! Аз лично съм дал стотици диаманти за ресурси!
Не зная какъв е тоя мерак да се развалят неща, които се добре замислени и работят! :)
Все пак - късмет с новата "придобивка"! :)

Неактивен FatJIm

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 312
  • Karma: +74/-141
    • Профил
Re:Заклаха ни с промените в аукциона !
« Отговор #152 -: Септември 30, 2009, 02:23:06 pm »
Забелязвам, че същите хора, които до преди няколко дни роптаеха срещу безумните цени и срещу диамантите, сега роптаят срещу промяната с тези диаманти.
Е... наистина няма угодия.


Всъщност целта е да се прибира процент от всяко предложение за сделка. Досега това бе технически невъзможно от сделките срещу диаманти. Ако нещо струва 1-2 диаманта, как да вземеш комисионна? Виж, ако е за злато - става. Но... виж горните доводи (по специално - №2, но и останалите) - резултатът ще е доста по-различен от очакваното.
"НЕ ЗНАМ" се пише разделно, за разлика от "НЕГРАМОТЕН"!

Неактивен FatJIm

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 312
  • Karma: +74/-141
    • Профил
Re:Заклаха ни с промените в аукциона !
« Отговор #153 -: Септември 30, 2009, 02:26:26 pm »
Да си кажа и аз! :)
Нововъведението просто ... не ми се коментира! :)
Мисля, че съм един от нелошите майстори и искам да ви кажа, че да продавам нещата си за пари ...
От много добрите майстори си! :)
"НЕ ЗНАМ" се пише разделно, за разлика от "НЕГРАМОТЕН"!

Неактивен Equilibrium

  • Java Programmer
  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 266
  • Karma: +47/-45
  • Не е важно колко ще живееш, а как ще живееш !
    • Профил
Re:Заклаха ни с промените в аукциона !
« Отговор #154 -: Септември 30, 2009, 02:29:48 pm »
Абе, сбирщина недоволни мрънкащи потребители! Кво само се тръшкате сякаш са ви изяли баничката с вилица! "Няма да играя вече." Ми не играй бе! Кво ни пука, има 20 000 акаунта от цял свят и всеки ден се регистрират нови, на кой му дреме за вашите 5! "Занаятчийството ще западне.Няма да правя брони." Твоя воля! Не можете да си избиете диамантите които сте дали за ресурс с който сте направили броня. Имам новина за вас: Ресурса може да се набавя от други места, не само от аукциона за диаманти! Той можел и да се копае бе! Ама на вас всичко трябва да ви се дава на готово, така ли? Само гледате да се нагълтате с диаманти, а на другите - да ходят да пият една студена вода! Писна ми само разни недорасли потребители в пубертетска възраст да се оплакват от всичко! Направили са промяна, така са сметнали за добре. Даже ви обясниха предимствата. Ама не! Ние ще си се тръшкаме и ще мрънкаме! "То ще стане така и така.." Жалвате се за неща които не са станали още, ако станат изобщо. Вървете и се оплачете на мама! И тъй като това е последния ми пост във форума ще кажа - идете да се успокоите малко, прочете някоя книга или излезте с някое момиче на кафе!!!

Oton, баннвай ме.

Отон: Внесох леки корекции.
Хайде да се успокоим всички, предлагам.



Ами като видя какъв език ползваш май и ти се включваш в тая "сбирщина пубертети". Почети малко книжки даже в твоя случай учебници по български език и тогава се мъчи да изказваш становище по даден проблем.И чрез тези "цветущи" епитети описваш единствено себе си .
« Последна редакция: Септември 30, 2009, 02:31:39 pm от Equilibrium »

Неактивен Oton

  • Community Manager
  • *
  • Публикации: 1589
  • Karma: +547/-292
    • Профил
Re:Заклаха ни с промените в аукциона !
« Отговор #155 -: Септември 30, 2009, 02:34:14 pm »
Всъщност целта е да се прибира процент от всяко предложение за сделка. Досега това бе технически невъзможно от сделките срещу диаманти. Ако нещо струва 1-2 диаманта, как да вземеш комисионна? Виж, ако е за злато - става. Но... виж горните доводи (по специално - №2, но и останалите) - резултатът ще е доста по-различен от очакваното.
Всъщност целта е съвсем друга, обаче ако продължавате с теориите за конспирация, ще навредите на играчите, които може би влизат в този форум, не за да си чешат езиците, а за да се информират или за да им се помогне.

Мисля, че беше обяснено на всички каква е целта на промяната.
Според мен има твърде много потребители, които не разбират нищо от икономика, които реагират абсолютно първосигнално и които просто прекарват твърде много време във форумни нападки.

Сега златото е 3750, и какво?
Това означава ли, че утре няма да е 1000?
Ами ако успеете да продадете един предмет за 50 000 днес, при цена на 1 диамант 3750, а утре попаднете на предложение от 2000 злато за 1 диамант...
Колко, според Вас, е разликата и в полза на кого?

Ще има хора, които ще имат нужда спешно от злато, за първи път от началото на бетата, докарахме икономическия модел до някакво нормално състояние.
Златото вече има своята истинска стойност.
И тя е в диаманти.

А не обратното.
Превърнахме златото в истинска виртуална конвертируема валута.
Както каза един от потребителите: Сега вече знам, че диамантите ми струват нещо.
Забележете - не златото, а диамантите!

« Последна редакция: Септември 30, 2009, 02:36:13 pm от Oton »
Стани почитател на ИО във Facebook!
http://www.facebook.com/pages/Imperia-Online/114814521869565?ref=mf

Стани почитател на Империален герой във Facebook!
http://www.facebook.com/pages/Imperial-Hero/125685717935?ref=ts

Неактивен Sotty

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 269
  • Karma: +23/-3
    • Профил
Re:Заклаха ни с промените в аукциона !
« Отговор #156 -: Септември 30, 2009, 02:35:44 pm »
Забелязвам, че същите хора, които до преди няколко дни роптаеха срещу безумните цени и срещу диамантите, сега роптаят срещу промяната с тези диаманти.
Е... наистина няма угодия.


Аз например бях за големите комисионни, когато реваха няколко човека. Не бяха токова много ама направиха масирана акция  :). Не ми харесваше удължаването на офертите, ама не съм го коментирал. Просто тези промени със нищо не ми променяха начина на игра. Сега обаче не знам как да продължа - просто се услушвам и влизам от време на време. Пробвах няколко оферти за злато и виждам че накрая ще си изкупя обратно нещата. Не че ми пука, ама няма да оставя рядък предмет 4та категория да го вземат за 3 злато. И после нека ми се обяснява че ако е добър ще се вземе на добра цена. За оръжие с такива параметри  съм давал по 60-70 к. злато в магазина или по злато плюс 40-50 диаманта. Има нещ не съвсем обмислено в така направената система.

Неактивен FatJIm

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 312
  • Karma: +74/-141
    • Профил
Re:Заклаха ни с промените в аукциона !
« Отговор #157 -: Септември 30, 2009, 02:39:07 pm »
Всъщност целта е съвсем друга, обаче ако продължавате с теориите за конспирация, ще навредите на играчите, които може би влизат в този форум, не за да си чешат езиците, а за да се информират или за да им се помогне.


Ами... добре! *xxx*
Хайде да престанем с чесането на езици и просто да погледаме какво ще стане! *hihi*
"НЕ ЗНАМ" се пише разделно, за разлика от "НЕГРАМОТЕН"!

Неактивен Sotty

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 269
  • Karma: +23/-3
    • Профил
Re:Заклаха ни с промените в аукциона !
« Отговор #158 -: Септември 30, 2009, 02:45:31 pm »
Всъщност целта е съвсем друга, обаче ако продължавате с теориите за конспирация, ще навредите на играчите, които може би влизат в този форум, не за да си чешат езиците, а за да се информират или за да им се помогне.

Мисля, че беше обяснено на всички каква е целта на промяната.
Според мен има твърде много потребители, които не разбират нищо от икономика, които реагират абсолютно първосигнално и които просто прекарват твърде много време във форумни нападки.

Сега златото е 3750, и какво?
Това означава ли, че утре няма да е 1000?
Ами ако успеете да продадете един предмет за 50 000 днес, при цена на 1 диамант 3750, а утре попаднете на предложение от 2000 злато за 1 диамант...
Колко, според Вас, е разликата и в полза на кого?

Ще има хора, които ще имат нужда спешно от злато, за първи път от началото на бетата, докарахме икономическия модел до някакво нормално състояние.
Златото вече има своята истинска стойност.
И тя е в диаманти.

А не обратното.
Превърнахме златото в истинска виртуална конвертируема валута.
Както каза един от потребителите: Сега вече знам, че диамантите ми струват нещо.
Забележете - не златото, а диамантите!



Ако това стане и ако се раздвижи пазара за злато, може и да се получи. Само че има много "ако". Дай боже. Наистина и аз мисля че трябва да изчакаме и ще видим.

Неактивен Equilibrium

  • Java Programmer
  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 266
  • Karma: +47/-45
  • Не е важно колко ще живееш, а как ще живееш !
    • Профил
Re:Заклаха ни с промените в аукциона !
« Отговор #159 -: Септември 30, 2009, 02:59:04 pm »

Сега златото е 3750, и какво?
Това означава ли, че утре няма да е 1000?

Ако стане 1000 злато за диамант ще мине батко tyty_man или някои друг висока категория, ще квърли 10к злато ,които за него са нищо , и лесно ще се снабдява с диаманти, докато някои 2ра категория герой ще се пука от работа или бой да изкара тия 10к злато и накрая ще пусне смс . Тука вече си проличава разделянето на бедни и богати. Но все пак дано цената на диамантите  не пада толкова :)

Неактивен styrshel

  • Trusted Member
  • *
  • Публикации: 761
  • Karma: +223/-412
  • МРАЧНИТЕ
    • Профил
Re:Заклаха ни с промените в аукциона !
« Отговор #160 -: Септември 30, 2009, 03:09:08 pm »
А стига ревове с тия комисионни . Пущате си началната цена по-ниска изкупната висока , давате повече време на офертата и си решавате проблема . Ако някой го устройва цената ще ви вземе продукта . Не се ограничавайте да се ръководите по старите цени в диаманти . Бъдете по-гъвкави и оцеляването е сигурно . Определено ми допадат промените и евала на екипа за тях.

Сега ще чакам отрицателната ми карма да светне за рекордите на Гинес  :D
« Последна редакция: Септември 30, 2009, 03:11:53 pm от styrshel »

Неактивен Equilibrium

  • Java Programmer
  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 266
  • Karma: +47/-45
  • Не е важно колко ще живееш, а как ще живееш !
    • Профил
Re:Заклаха ни с промените в аукциона !
« Отговор #161 -: Септември 30, 2009, 03:14:11 pm »
То може и за хубаво да са тия промени ама докато свикнем с тях .....или изобщо ако  свикнем :)

Неактивен FatJIm

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 312
  • Karma: +74/-141
    • Профил
Re:Заклаха ни с промените в аукциона !
« Отговор #162 -: Септември 30, 2009, 03:21:11 pm »
Пущате си началната цена по-ниска изкупната висока , давате повече време на офертата и си решавате проблема .

Е, да де! :D
И аз това казвам - сваляне на цените.
Освен това - идеята за пазар на диаманти е отлична. Така се постига по-добра конвертируемост. Така се постига ефектът, за който Отон споменава:
"Златото вече има своята истинска стойност.
И тя е в диаманти.

А не обратното.
Превърнахме златото в истинска виртуална конвертируема валута.
Както каза един от потребителите: Сега вече знам, че диамантите ми струват нещо"


Но ефектът от изключването на диамантите от стокооборота вече го изкоментирах. 8)
"НЕ ЗНАМ" се пише разделно, за разлика от "НЕГРАМОТЕН"!

Неактивен styrshel

  • Trusted Member
  • *
  • Публикации: 761
  • Karma: +223/-412
  • МРАЧНИТЕ
    • Профил
Re:Заклаха ни с промените в аукциона !
« Отговор #163 -: Септември 30, 2009, 03:28:12 pm »
Цените ще е смъкнат , но не драстично . Занаятите могат да процъфтяват след промените . Този , който вади хубави неща , ще е в изгодно положение , защото ще си купува диаманти от борсата с труда си . Вместо да се жалвате и да криете стоката , по-добре я продавайте в момента .

Неактивен spider

  • Категория 1
  • *
  • Публикации: 6
  • Karma: +2/-2
    • Профил
Re:Заклаха ни с промените в аукциона !
« Отговор #164 -: Септември 30, 2009, 05:22:09 pm »
а бе то че ще свикнем - ясно, че няма да се спре спекулата, и че ще има струпване на ресурс в отделни играчи, и това е ясно, ама да питам екипа как ще ме предпазите от "супер неизгодна сделка" (край на цитата на мони) като видях 2 диаманта за 2000 злато, и след като написах 2 и кликнах на купи ми изписа че съм купил 2 диаманта за по 3600 злато, каквато беше следващата оферта ?