Автор Тема: Заклаха ни с промените в аукциона !  (Прочетена 45871 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Skarlet

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1222
  • Karma: +372/-182
  • заблудена...
    • Профил
Re:Заклаха ни с промените в аукциона !
« Отговор #165 -: Септември 30, 2009, 06:09:54 pm »
Вместо да се жалвате и да криете стоката , по-добре я продавайте в момента .
лесно е да се каже, но точно в момента всички си стоят кротко и чакат да видят какво ще стане
почти няма оборот на пазара, освен на драстично ниски цени
в същото време се опитвам да си купя ресурс, за да произвеждам, но цените са безбожни...

а бе то че ще свикнем - ясно, че няма да се спре спекулата, и че ще има струпване на ресурс в отделни играчи, и това е ясно, ама да питам екипа как ще ме предпазите от "супер неизгодна сделка" (край на цитата на мони) като видях 2 диаманта за 2000 злато, и след като написах 2 и кликнах на купи ми изписа че съм купил 2 диаманта за по 3600 злато, каквато беше следващата оферта ?


ефектът е същият като при пазара в ИО
никога не знаеш на каква цена точно ще купиш...
Някои си имат ум, други нямат... и това е
                                                 Мечо Пух

Неактивен Equilibrium

  • Java Programmer
  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 266
  • Karma: +47/-45
  • Не е важно колко ще живееш, а как ще живееш !
    • Профил
Re:Заклаха ни с промените в аукциона !
« Отговор #166 -: Септември 30, 2009, 06:19:11 pm »
Преди продавах 50 леки одрани кожи за по 5-6 диаманта и се купуваха като топъл хляб.
А сега 50 броя вървят за 5000 злато. С това злато и 2 диаманта не мога да си купя със сегашните цени.
Кажете ми какво да ги правя тия кожи събраха ми се вече 150 броя. Станах вече като строителна борса.
А колко време съм ги съабирал и никога няма да ги дам за 1-2 диаманта, по добре да ги продам в някои магазин.
Или да отида пред парламента и да ги постеля на паветата  :D

Неактивен Skarlet

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1222
  • Karma: +372/-182
  • заблудена...
    • Профил
Re:Заклаха ни с промените в аукциона !
« Отговор #167 -: Септември 30, 2009, 06:34:57 pm »
Само едно въпросче имам и настоявам да ми се отговори и спирам да коментирам.От къде играч 1-ва,2-ра и дори 3-та категория ще събере 150 000 злато(50 диаманта по 3К злато) или 100 000 (50 диаманта за по 2К злато) или 50 000 злато [50 диаманта за 1К злато(не ми се вярва да стане)] ????????????????????????????????? ??? Kak ?????????????
ако му трябват диаманти - праща смс
ако му трябва злато - праща смс и продава диамантите
това е и цялата идея (мисля)
Някои си имат ум, други нямат... и това е
                                                 Мечо Пух

Неактивен tututu

  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 640
  • Karma: +47/-90
  • Любимата ми игра
    • Профил
Re:Заклаха ни с промените в аукциона !
« Отговор #168 -: Септември 30, 2009, 06:37:06 pm »
ако му трябват диаманти - праща смс
ако му трябва злато - праща смс и продава диамантите
това е и цялата идея (мисля)
да и аз мисля че е така само дет няма много куповачи на диаманти трябва да падне бая ниско цената

Неактивен Skarlet

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1222
  • Karma: +372/-182
  • заблудена...
    • Профил
Re:Заклаха ни с промените в аукциона !
« Отговор #169 -: Септември 30, 2009, 06:39:57 pm »
да и аз мисля че е така само дет няма много куповачи на диаманти трябва да падне бая ниско цената
ще започнат да се купуват... лека полека
в момента има запас, но скоро премиуми ще изтекат, пакети разни... от друга страна ще трябва злато, защото се надявам да се раздвижи тези дни пазара (т.е. адаптацията да не продължи прекалено дълго...)
в момента е някакъв преходен период, който би трябвало да отмине (дано, обаче, не стане като с държавата - преходът продължава ли продалъжава....)
Някои си имат ум, други нямат... и това е
                                                 Мечо Пух

Неактивен styrshel

  • Trusted Member
  • *
  • Публикации: 761
  • Karma: +223/-412
  • МРАЧНИТЕ
    • Профил
Re:Заклаха ни с промените в аукциона !
« Отговор #170 -: Септември 30, 2009, 06:46:44 pm »
Преди промените , цените се определяха от продажните цени в диаманти на аукциона .
Сега цените ще се определят от предлаганото в магазините , което предполагам е било основната идея на играта . Не може производителя да изнасилва драстично цените , защото повечето ще предпочетат да си купят нещата в магазина .
Този , който предлага стока на нормална цена с поносима надценка , която да прави стоката му желана , ще има полза .  
В момента повечето изчакват на пусия за някой удар , но скоро нещата ще влезнат в норми . Писах , че сега е момента да се продава , защото колкото по-рано човек се нагласи към икономическите промени , толкова по-бързо ще си стъпи на краката . Ако  някой чака велик удар накрая ще осъзнае , че другите са си направили париците , а той ще си останал с чакането .

Абе мога да си развивам теориите още , но в крайна сметка всеки сам си взема решенията .

Неактивен Skarlet

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1222
  • Karma: +372/-182
  • заблудена...
    • Профил
Re:Заклаха ни с промените в аукциона !
« Отговор #171 -: Септември 30, 2009, 06:58:19 pm »
ами какво да ти кажа... пуснала съм "пробно" един прецизен лък (обикновен, но пък е с рубин) на цена 20 000 - 50 000
вече има едно наддаване, но се чудя с парите, които ще взема, мога ли да си купя обработен рубин (който не е единствената съставка, но е най-скъпата) в момента не мога, нямам представа какво ще е след няколко дни, но имам неприятното усещане, че така ще си останат :(

ПП неприятно ми е, защото сега наистина трябва да си играя на наддаване (за ресурсите специално говоря), а лагът пречи... пък и не само той, не мога да вися в играта и да чакам последните секунди на някоя оферта...
Някои си имат ум, други нямат... и това е
                                                 Мечо Пух

Неактивен DraganoW

  • Trusted Member
  • *
  • Публикации: 1104
  • Karma: +204/-61
  • Мултигруп "Събирам минуси на воля, давайте повече"
    • Профил
Re:Заклаха ни с промените в аукциона !
« Отговор #172 -: Септември 30, 2009, 07:02:50 pm »
Аз пък се чудя защо не въведат последната минута-две да не може да се наддава за предмет, а да остава само опцията за директно закупуване.
Защото ми се е случвало през 99% от времето никой освен моето наддаване да не наддаде и накрая се намери някой в последните 10-20 сек да даде 1 злато повече..
И какво аз съм будалата че съм чакал 23 часа и 59 мин, а той е хитреца закупил го за 10 сек чакане.
Като нямаш два лева за паста, седиш навън до витрината на сладкарницата и гледаш как другите ядат, това е.

Неактивен styrshel

  • Trusted Member
  • *
  • Публикации: 761
  • Karma: +223/-412
  • МРАЧНИТЕ
    • Профил
Re:Заклаха ни с промените в аукциона !
« Отговор #173 -: Септември 30, 2009, 07:12:56 pm »
Скарлет , стоката сама определя стойността си . Ако повечето играчи се осъзнаят, че трябва да се вглеждат в предимствата , които им дава стоката нещата ще се купуват .
Има един момент , че доста хора са заблудени, че видиш ли жълтата стока е гарантирано по-добра от синята или , че обикновенния лък е по-лош от синия .
Например колегите стрелци от гилда си купиха хасти /жълта и синя/. Синята , която беше на половината от стойността на жълтата е с по-добри показатели от тази на жълтичката . Стрелеца , който е със синята и е от пренебрегнатите ловци се справя с битките с лекота . Оръжието му е прелестно .
Пазара предлага всичко за всеки , но трябва да виждаме нещата , а не само да гледаме.
Предметите с рубин ,дори обикновенните дават бонуси , които се равняват на обикновенните оцветени в синьо .

Ама кой да гледа като купува  ???
« Последна редакция: Септември 30, 2009, 07:36:59 pm от styrshel »

Неактивен j06

  • Категория 1
  • *
  • Публикации: 5
  • Karma: +0/-0
    • Профил
Re:Заклаха ни с промените в аукциона !
« Отговор #174 -: Септември 30, 2009, 11:53:49 pm »
И така... Имаме потърпевш и той протестира и то съвсем основателно и въпреки това в рамките на добрия тон! И вие какво правите? - Вместо да уважите основателните му искания, вие просто триете акаунта от форума(няма човек - няма проблем). За всеки случай защо не и един БАН по IP, да сте сигурни че няма да протестира повече и си правите каквото искате? Погнусен съм от това ви отношение !!!

Искам си офертите така както съм ги пуснал, не в момента да са ми орязани и дори бъгнати, гледам наддават ми за едно, купуват друго... Определено се чуствам доста заклан в момента *black_eye*

Неактивен kolega

  • Категория 1
  • *
  • Публикации: 3
  • Karma: +0/-0
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Заклаха ни с промените в аукциона !
« Отговор #175 -: Октомври 01, 2009, 12:03:54 am »
ами честито още един от майсторите се отказва, ха на слука, занаята умря, а без него за мен и тази игра е свършена, един съвет, оставете продажбите за диаманти на предмети, но оставете и пазара за диаманти, на този етап тази игра е към края си, като възможности. Много рядко пиш по форуми, мразя коментарите които са в по вечето случеи безмислени, ясно е че играта във вида в който ни харесваше умря, ще си цъкаме другите, живи и здрави, веднъж да направите нещо свясно (защото галактика онлайн и империя онлайн не са) и го осрахте преди финала, ами освен успех нямам какво друго да пожелая. А игри от тоя сорт дал господ и добрия програмист ;)
« Последна редакция: Октомври 01, 2009, 12:10:15 am от kolega »

Неактивен styrshel

  • Trusted Member
  • *
  • Публикации: 761
  • Karma: +223/-412
  • МРАЧНИТЕ
    • Профил
Re:Заклаха ни с промените в аукциона !
« Отговор #176 -: Октомври 01, 2009, 12:13:40 am »
Само за пример ще цитирам показателите на един обикновен прецизен лък и един в синьо .
Обикновен прецизен лък
-Поражения 12-82 /важен момент , защото колкото повече са броя на поражения, толкова по-добро е оръжието/
-обсег 3 / за стрелците обхвата дава шанс да нанасят ударите си преди враговете да ги докопат в комбинация с по-голямата бройка на пораженията се увеличава шанса да ги удариш повече /
точност + 12 / няма да обяснявам , че точките за точност дават повече шанс и определен брой повишават въможността за критичен удар/
здравина 102

Синичък лък
Поражения 12-79
обсег 3
жизненост + 10 / ами не е зле  ;)при положение , че имаш натрупани точки за точност и критичен удар , но ще го ползвам за сравнение с "обикновенния " лък/
здравина 98


Та, уважаеми клиенти на пазара !
Вглеждайте се в качествата на героите си и стоката , която купувате  *tired*



Неактивен malelele

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 377
  • Karma: +83/-112
  • Банани с пижами
    • Профил
Re:Заклаха ни с промените в аукциона !
« Отговор #177 -: Октомври 01, 2009, 12:46:00 am »
ами честито още един от майсторите се отказва, ха на слука, занаята умря, а без него за мен и тази игра е свършена, един съвет, оставете продажбите за диаманти на предмети, но оставете и пазара за диаманти, на този етап тази игра е към края си, като възможности. Много рядко пиш по форуми, мразя коментарите които са в по вечето случеи безмислени, ясно е че играта във вида в който ни харесваше умря, ще си цъкаме другите, живи и здрави, веднъж да направите нещо свясно (защото галактика онлайн и империя онлайн не са) и го осрахте преди финала, ами освен успех нямам какво друго да пожелая. А игри от тоя сорт дал господ и добрия програмист ;)
Тук става нещо интересно ,а именно дали създателите на играта трябва да се водят по гайдата на 3-4 вечно недоволни маистори ламтящи за диаманти и ако може техните 200 -300 лева вложени тук да ги избият в диаманти.В момента ако някой не си е заврял главата там дет слънце не огрява ще види,че цените даже са паднали,а за справка ще дам железнитае кюлчета(50 кюлчета за около 50 хиляди) която в момента излиза към 15-16 диаманта в пари я сега сметнете от предищното и ниво от 30 до 45-50 диаманта какво става!!!!!?????
Даже сега се дава шанс на тези дето не копат само с битки да могат да купуват ресурси и да си развиват занаята но не на някой му отрязали главата ама въпроса е коя глава,че както гледам и една глава не им трябва ама аиде със здраве да си играят и с 2 глави ако няма кой друг да си играе с тях :D
П.С Ако и този път се толерират една "дребна" групичка от хора то направо казвайте от сега да знам да не набутвм парите си
,а съм вкарал в играта повече от 50 лева и сигурно не съм единствения на това мнение така,че хубаво си помислете дали 10  човекиа дали по 200 лева са по важни от 50 дали по 50 лева
« Последна редакция: Октомври 01, 2009, 06:42:49 am от malelele »

Неактивен pariss

  • Категория 1
  • *
  • Публикации: 35
  • Karma: +4/-3
    • Профил
Re:Заклаха ни с промените в аукциона !
« Отговор #178 -: Октомври 01, 2009, 01:00:32 am »
Хихихихихихихи момчета и момичета,няма смисъл да джафкате един друг,още от първата игра на мегалан играя,и със всяка следваща ,за да се развиваш бързо и успешно се изискваха все повече и повече реални пари,нищо че първите игри бяха бъгави та да ти се доплаче,говоря за империя и галактика,със глобални войни вече се бяха понаучили, и бързо направиха играта добра,но и там минавах със по 2-3 SMS-а на месец,тук за един месец игра съм изхарчил близо 40 лв и сега си бия главата в стената,че съм такъв лапни-шаран :D

Неактивен j06

  • Категория 1
  • *
  • Публикации: 5
  • Karma: +0/-0
    • Профил
Re:Заклаха ни с промените в аукциона !
« Отговор #179 -: Октомври 01, 2009, 03:22:35 am »
И продължавам да питам, защо има оферти по 500 и 850 часа за злато, но се огледахте точно в моята за 300, така и не разбрах? Защо не са резнати всички оферти, а само моите, включително и тези които бяха едва по 60 часа и защо поне нямам компенсация за това, все пак съм си платил солените комисионни. Започвам сериозно да се изнервям!!!