Автор Тема: Re:Предложение за наемниците  (Прочетена 1679 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

newcomer

  • Гост
Re:Предложение за наемниците
« -: Октомври 05, 2009, 07:11:11 pm »
Не знам с диаманти ли или с жълтици, но дано въпроса с наемниците се реши скоро. Наемниците воини и мистици са горе-долу добре, независимо от липсата на специализация, но стрелците, облечени в кожени брони са в лошо положение, тъй като не се "пропускат" от противника като мистиците. Поради горепосоченото мрат като мухи.

Неактивен nrganev

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 188
  • Karma: +24/-8
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Предложение за наемниците
« Отговор #1 -: Октомври 05, 2009, 07:13:12 pm »
И аз съм ЗА но мисля че трябва да се дообмисли още !
Досега като качиш ниво и не получаваш умения, само по една точки в пете показанеля.
Какъв ще е смисъла от тази специализация ако няма да можеш да му качиш уменията.
Само при войните ще има смисъла от това да носят Тежките щитове например.

newcomer

  • Гост
Re:Предложение за наемниците
« Отговор #2 -: Октомври 05, 2009, 09:28:42 pm »
Явно нямаш опит със стрелци наемници nrganev. Както казах по-горе те не могат да носят средни брони и шлемове като героите, поради липса на специализация. Могат да носят само леки кожени брони и кожени шлемове. За тежкия щит си прав. Този въпрос бе няколкократно повдиган във форума. Решението бе, че тежки щитове могат да носят само героите пазители.

Поради гореказаното, пълноценни наемници в сегашния момент на развитие на бетата са мистиците и воини без умение майсторство с щит.

Друг проблем, касаещ наемниците е, че когато героя отиде с тях в някоя зона, която не е мултистепенна, след провеждане на битката наемниците автоматично се връщат в града. Така героят остава сам срещу противника във втората битка /при условие, че е включил отметката "оставане в зоната"/

Що се отнася за развиване на уменията на наемниците, мисля че искаш твърде много. Все пак развиваме герой, а не група от герои. Още повече, че нямат специализация и какви точно умения ще им развиваш, ще ми бъде интересно да узная.

newcomer

  • Гост
Re:Предложение за наемниците
« Отговор #3 -: Октомври 06, 2009, 12:43:56 pm »
Mинимални изисквания за сила при екипирането на различните видове брони ще окажат ли въздействие върху екипирането на наемниците с даден вид /лека, средна, тежка/ броня? Повдигам отново въпроса с екипирането на наемниците, тъй като имам 2 бройки от тях и искам да наема още за да мога да се бия що годе нормално в 4-та категория. Мерси.

Неактивен mortito

  • Alchemist
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1107
  • Karma: +146/-488
  • Събирам минуси ;)
    • Профил
Re:Предложение за наемниците
« Отговор #4 -: Октомври 06, 2009, 02:51:12 pm »
Да този въпрос е наистина важен .. ти имаш само 2 и си добре ама аз съм с 5  ::) ::) ::)

Неактивен krest

  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 2254
  • Karma: +312/-472
    • Профил
Re:Предложение за наемниците
« Отговор #5 -: Октомври 06, 2009, 03:51:27 pm »
Mинимални изисквания за сила при екипирането на различните видове брони ще окажат ли въздействие върху екипирането на наемниците с даден вид /лека, средна, тежка/ броня? Повдигам отново въпроса с екипирането на наемниците, тъй като имам 2 бройки от тях и искам да наема още за да мога да се бия що годе нормално в 4-та категория. Мерси.
Все още няма информация при наемниците дали ще важи това ограничение .

Неактивен m

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 122
  • Karma: +20/-26
    • Профил
Re:Предложение за наемниците
« Отговор #6 -: Октомври 06, 2009, 04:35:35 pm »
Няма ли да е най-лесно наемниците да могат да се наемат след като минеш 15то ниво (и без това дотогава не ти трябват, а пък и доста след това) и да съществуват 6 вида, тоест да са със специализации. На всеки вид според специализацията да се генерират на случаен принцип уменията. Това би разрешило изцяло проблема с екипировката и би направило наемниците доста по полезни.

Неактивен mortito

  • Alchemist
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1107
  • Karma: +146/-488
  • Събирам минуси ;)
    • Профил
Re:Предложение за наемниците
« Отговор #7 -: Октомври 06, 2009, 04:59:29 pm »
Като изключим това за 15 ниво си прав ... Все пак в Харода ще ти трябват ... А аз имам въпрос пак относно наемниците ... Те ще могат ли да идват с шефа си на партито ? В смисал като се прави парти ще идват ли и наемниците ?

Неактивен krest

  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 2254
  • Karma: +312/-472
    • Профил
Re:Предложение за наемниците
« Отговор #8 -: Октомври 06, 2009, 05:01:15 pm »
Като изключим това за 15 ниво си прав ... Все пак в Харода ще ти трябват ... А аз имам въпрос пак относно наемниците ... Те ще могат ли да идват с шефа си на партито ? В смисал като се прави парти ще идват ли и наемниците ?
Партито ще е само за герои и само в многостепенни зони .(поне засега)

п.п. доколкото си спомням щеше да има максимум - 5 героя . 
« Последна редакция: Октомври 06, 2009, 05:05:57 pm от krest »

tyty_man85

  • Гост
Re:Предложение за наемниците
« Отговор #9 -: Октомври 06, 2009, 06:02:14 pm »
Аз искам да знам дали ще може да отиде един герой  и още 4-ри наемника,или само отделни герои без наемници.

Неактивен krest

  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 2254
  • Karma: +312/-472
    • Профил
Re:Предложение за наемниците
« Отговор #10 -: Октомври 06, 2009, 06:13:06 pm »
 Е това казах де ... Партито ще е само за герои и само в многостепенни зони .
То какво парти ще е ако си само ти и наемниците ти ?!? Това си е нормална битка .
Преди идеята беше да се ходи само ако си получил задача за тази зона(многостепенна) , сега с новата концепция за зоните със сигурност ще има промени по сюжетните задачи- което ще забави въвеждането им. 

newcomer

  • Гост
Re:Предложение за наемниците
« Отговор #11 -: Октомври 07, 2009, 08:10:38 am »
Все още няма информация при наемниците дали ще важи това ограничение .

Вижте не става въпрос за ограничение. Ако се приложи тази схема, както я описвате, стрелеца ми ще има възможност да облече средна броня. В няколко теми рева "средни брони, средни брони" и извинявайте с право. Цял клас наемници е "осакатен" (погледнато от моята гледна точка) и все още няма, доколкото се ровя във форума, изразено гледище по въпроса.

За тежкия щит например вие написахте, че може да се използва само от герои пазители. Моля Ви обсъдете с екипа този въпрос и излезте със становище по проблема. Извинявам се, ако ви притискам, но трябва да си наема нови наемници /и евентуално да освободя стари/ и изборът ми на такива зависи именно от Вашето решение по въпроса. Мерси.

Неактивен krest

  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 2254
  • Karma: +312/-472
    • Профил
Re:Предложение за наемниците
« Отговор #12 -: Октомври 07, 2009, 08:37:44 am »
Вижте не става въпрос за ограничение. Ако се приложи тази схема, както я описвате, стрелеца ми ще има възможност да облече средна броня. В няколко теми рева "средни брони, средни брони" и извинявайте с право. Цял клас наемници е "осакатен" (погледнато от моята гледна точка) и все още няма, доколкото се ровя във форума, изразено гледище по въпроса.

За тежкия щит например вие написахте, че може да се използва само от герои пазители. Моля Ви обсъдете с екипа този въпрос и излезте със становище по проблема. Извинявам се, ако ви притискам, но трябва да си наема нови наемници /и евентуално да освободя стари/ и изборът ми на такива зависи именно от Вашето решение по въпроса. Мерси.
Аз доколкото разбрах наемниците ще останат без специализация , което означава че наемник-стрелец ,колкото и сила да има пак няма да може да носи полутежки брони.

Ако се промени това , ще трябва да се сложи предмет с минимум 10-15 сила на такъв наемник за да покрие изискването за броня за всяка категория което е лесно постижимо .
               Light    Medium      Heavy
T1            5               20         -
T2            10             30         -
T3            15             40        80
T4            25             50       100
T5            35             60       120
« Последна редакция: Октомври 07, 2009, 08:39:44 am от krest »