Автор Тема: гилдии  (Прочетена 3409 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен muratito

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 309
  • Karma: +25/-58
    • Профил
гилдии
« -: Октомври 10, 2009, 11:13:40 am »
не може ли да се въведе във гилдията да пише кой е на линия и кой го няма???
така няма да се чудим колегата тук ли е,а ако ми трябва нещо да знам към кого от глида да се обарна.
дайте вотче PLS
http://muratito.mondozoo.com

Неактивен styrshel

  • Trusted Member
  • *
  • Публикации: 761
  • Karma: +223/-412
  • МРАЧНИТЕ
    • Профил
Re:гилдии
« Отговор #1 -: Октомври 10, 2009, 12:15:33 pm »
Освен на чата на гилдията , друго не се сещам .

Неактивен muratito

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 309
  • Karma: +25/-58
    • Профил
Re:гилдии
« Отговор #2 -: Октомври 11, 2009, 12:15:27 pm »
идеята e до номера на човек от гилдията да има едно кръгче.
когато играч от гилдията го няма то свети във червено,а когато е на линия да свети във зелено.
така ще е по лесно да общъва във гилда,а не да се чудиш колегата ти тук ли е?
другото важно е веднага щом играч излезе/влезе да се зачита това,а не след 30 мин. да показва във игра ли е или го няма.
дайте вотче PLS
http://muratito.mondozoo.com

newcomer

  • Гост
Re:гилдии
« Отговор #3 -: Октомври 11, 2009, 12:38:43 pm »
идеята e до номера на човек от гилдията да има едно кръгче.
когато играч от гилдията го няма то свети във червено,а когато е на линия да свети във зелено.
така ще е по лесно да общъва във гилда,а не да се чудиш колегата ти тук ли е?
другото важно е веднага щом играч излезе/влезе да се зачита това,а не след 30 мин. да показва във игра ли е или го няма.

По принцип съм съгласен с твоята идея за такъв тип индикатор. Това което ме притеснява обаче е формата му. Когато човек иска да обиди някой, че нищо не знае по даден въпрос, той казва "Ти си кръгла нула и т.н". По този начин с тази кръгла форма на индикатора ти неволно обиждаш хората от гилдията ти, всички играчи на ИХ, че и себе си, че нищо не разбират от тази игра. Т.е трябва да се помисли сериозно върху въпроса за формата. Може би квадрат. Не, това го свързвам с "Ех, че си ръбат квадрат" за инатлия човек. Пак ще обидим някой. Звезда. Като светне в червено, предизвиква неприятни асоциации с "любимата" в близкото ни минало Партия. Което ме подсеща, че е необходимо да се обмисли внимателно каква цветова гама да се използва. Както виждаш въпроса е сложен. Моля помисли внимателно, преразгледай отново идеята си и излез с такова предложение, която да удолетворява всички.
« Последна редакция: Октомври 11, 2009, 12:40:58 pm от newcomer »

Неактивен Sheremetev

  • Наше время!
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1630
  • Karma: +549/-1092
    • Профил
    • IH Calculator
Re:гилдии
« Отговор #4 -: Октомври 11, 2009, 02:04:41 pm »
В такъв случай- когато съм на линия, значи правя нещо. И въобще принципът в чата е "Последно действие преди ... минути/часа/дни". Та по тази логика просто като съм "на линия"  (поне според проверките заложени в играта) предлагам за статута ми да е зеленото човече до точките за действие. Съответно при отсъствието ми- червеното човече (ако са ви свършвали наскоро точките за действие, знаете за какво говоря).

Иначе лично не намирам за неуместни простите (и стандартни) форми като кръга или квадрата, след като са заложени и тук във форума.

newcomer

  • Гост
Re:гилдии
« Отговор #5 -: Октомври 11, 2009, 03:28:40 pm »
В такъв случай- когато съм на линия, значи правя нещо. И въобще принципът в чата е "Последно действие преди ... минути/часа/дни". Та по тази логика просто като съм "на линия"  (поне според проверките заложени в играта) предлагам за статута ми да е зеленото човече до точките за действие. Съответно при отсъствието ми- червеното човече (ако са ви свършвали наскоро точките за действие, знаете за какво говоря).

Иначе лично не намирам за неуместни простите (и стандартни) форми като кръга или квадрата, след като са заложени и тук във форума.

Би му ма..та Sheremetev. Не можеш ли да разбереш кога човек си прави т..к, пардон майтап или задължително трябва да ползвам емотикони за тази цел  ;). Ако искат японски йероглиф да сложат за индикатор все ми е тая, а предполагам и на всички потребители на ИХ.

Сериозно идеята за индикатора е добра и я подкрепям напълно.

Неактивен Sheremetev

  • Наше время!
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1630
  • Karma: +549/-1092
    • Профил
    • IH Calculator
Re:гилдии
« Отговор #6 -: Октомври 11, 2009, 03:33:29 pm »
Просто не видях причина да се шегуваш и реших, че си сериозен. По форумите съм виждал хора с далеч по-шантави претенции, котио даже се обиждат, ако решиш, че са се бъзикали.

Неактивен muratito

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 309
  • Karma: +25/-58
    • Профил
Re:гилдии
« Отговор #7 -: Октомври 11, 2009, 03:41:09 pm »
батка само ИХ ли играеш???
щот аз съм регнат във още 5 игри  :D ще каже ти си луд,но аз ще ти кажа,че във всяка една от тези игри(onlinegame) се развивам добре и се уважавам със много хора.
няма значение каква ще е формата или цвета.другото е важно.

със уважение muratito

а сега ще да + на всички   ;)
дайте вотче PLS
http://muratito.mondozoo.com

newcomer

  • Гост
Re:гилдии
« Отговор #8 -: Октомври 11, 2009, 03:44:54 pm »
Просто не видях причина да се шегуваш и реших, че си сериозен. По форумите съм виждал хора с далеч по-шантави претенции, котио даже се обиждат, ако решиш, че са се бъзикали.


Това е форум за игра, сиреч за забавление. Доза хумор е приятна, ако това не обижда никого разбира се. Ако тук човек е сериозен, на работа ще му изгърмят бушоните за нула време  *xxx*. А за хората с шантави претенции, хора разни   *freak* . Ей тези емотикони са голяма работа  *hihi*. Желая ти приятна игра.

newcomer

  • Гост
Re:гилдии
« Отговор #9 -: Октомври 11, 2009, 03:46:50 pm »
батка само ИХ ли играеш???
щот аз съм регнат във още 5 игри  :D ще каже ти си луд,но аз ще ти кажа,че във всяка една от тези игри(onlinegame) се развивам добре и се уважавам със много хора.
няма значение каква ще е формата или цвета.другото е важно.

със уважение muratito

а сега ще да + на всички   ;)

Не съм батка, чичка съм. Уважението е голяма работа  :P. + и на тебе.

Неактивен muratito

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 309
  • Karma: +25/-58
    • Профил
Re:гилдии
« Отговор #10 -: Октомври 11, 2009, 10:13:28 pm »
мерси чичка  :D
дайте вотче PLS
http://muratito.mondozoo.com

Неактивен Boliarin

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 263
  • Karma: +80/-55
  • proud member of МРАЧНИТЕ
    • Профил
    • http://www.picvalley.net/v.php?p=u/1549/4880096092698914491259340293Fv4JL7lOO6kZXubvBlGP.GIF
Re:гилдии
« Отговор #11 -: Октомври 13, 2009, 12:15:07 am »
не може ли да се въведе във гилдията да пише кой е на линия и кой го няма???
така няма да се чудим колегата тук ли е,а ако ми трябва нещо да знам към кого от глида да се обарна.

Здравейте,това е много добро предложение в играта в която съм модератор има опция като отвориш на гилдия и ти показва с червена точка кой е оффлайн/повече от 15 мин неактивен/ и със зелена кой е на линия и така си на 100% ориентиран.Във ВоВ дори ми изпраща съобщение когато някой от гилда дойде онн или излезе офф но това е съвсем друга материя.споменавам го само като сравнение,така че съм на 100% за такава опция.

Неактивен krest

  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 2254
  • Karma: +312/-472
    • Профил
Re:гилдии
« Отговор #12 -: Октомври 13, 2009, 09:23:14 am »
Ами опция има в чата , вижда се кой и преди колко време е бил активен .(това за тези които не са открили чата-достатъчно е да посочите името на човек от гилда и да видите кога е бил активен последно, отнася се и за приятели)
Бих казал че е много по-удобно да се следи от там защото има достъп постоянно до тази опция , ако е в менюто гилдия трябва всеки път да се отваря тази страница .

Неактивен muratito

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 309
  • Karma: +25/-58
    • Профил
Re:гилдии
« Отговор #13 -: Октомври 14, 2009, 10:00:42 am »
а не може ли да е има някаде място кадето да показва кой е на линия ???
още като влезеш и да видиш.така ще е още по лесно  ;)
дайте вотче PLS
http://muratito.mondozoo.com

Неактивен DraganoW

  • Trusted Member
  • *
  • Публикации: 1104
  • Karma: +204/-61
  • Мултигруп "Събирам минуси на воля, давайте повече"
    • Профил
Re:гилдии
« Отговор #14 -: Октомври 14, 2009, 11:31:59 am »

Човечето с цифрата до него е точно за това, но ти показва тези които си добавил в приятели, ако искаш да ти показва хората от гилда добави ги в приятели и си готов.. толкова ли е сложно ???
Като нямаш два лева за паста, седиш навън до витрината на сладкарницата и гледаш как другите ядат, това е.