Автор Тема: Тренажор  (Прочетена 3172 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

55551

  • Гост
Тренажор
« -: Октомври 12, 2009, 09:53:28 am »
Не знам дали е възможно (това най-добре биха могли да кажат програмистите) да се направи нещо като тренажор за изпитания. Какво имам предвид - да можеш да изпробваш даден герой във всичко. Да речем избираш герой... точките, които можеш да добавиш да са толкова колкото 50 ниво (нали това е сега тавана). Да кликваш и експериментираш срещу мобове от играта, да изпроваш дадени специализации - да си прецениш коя по ти допада. Сега някак на сляпо и на доверие на останали играчи с повече опит се надяваме. Затова се обръщам най-вече към програмистите: осъществима ли тази идея. Благодаря предварително за вниманието.

Неактивен untake

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 242
  • Karma: +19/-41
    • Профил
Re:Тренажор
« Отговор #1 -: Октомври 12, 2009, 03:33:04 pm »
О!Калкулатор на битките!Ще е полезно!

Неактивен toniboni5

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 398
  • Karma: +50/-218
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Тренажор
« Отговор #2 -: Октомври 12, 2009, 03:55:31 pm »
Браво за идеята! Дано го направят скоро
Предложеният от Вас на аукциона Светещите юмруци бе купен. Получихте 14250000 злато. *THANK*

Неактивен untake

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 242
  • Karma: +19/-41
    • Профил
Re:Тренажор
« Отговор #3 -: Октомври 12, 2009, 03:58:27 pm »
Дано да е във началото на v1.0. :)

Неактивен Oton

  • Community Manager
  • *
  • Публикации: 1589
  • Karma: +547/-292
    • Профил
Re:Тренажор
« Отговор #4 -: Октомври 12, 2009, 04:02:06 pm »
Абсурд.
Това не е стратегия, това е ролева игра, в която главния интерес идва от неизвестното.
Стани почитател на ИО във Facebook!
http://www.facebook.com/pages/Imperia-Online/114814521869565?ref=mf

Стани почитател на Империален герой във Facebook!
http://www.facebook.com/pages/Imperial-Hero/125685717935?ref=ts

Неактивен Boliarin

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 263
  • Karma: +80/-55
  • proud member of МРАЧНИТЕ
    • Профил
    • http://www.picvalley.net/v.php?p=u/1549/4880096092698914491259340293Fv4JL7lOO6kZXubvBlGP.GIF
Re:Тренажор
« Отговор #5 -: Октомври 13, 2009, 12:18:06 am »
Абсурд.
Това не е стратегия, това е ролева игра, в която главния интерес идва от неизвестното.



  То така ще се обезсмисли една отт главните идеи на играта.

55551

  • Гост
Re:Тренажор
« Отговор #6 -: Октомври 13, 2009, 08:34:51 am »

  То така ще се обезсмисли една отт главните идеи на играта.

Която е...? Точно това е идеята - един герой не се вдига за месец - два. Как би се почувствал, ако си играл година, дори повече и се окаже, че си на съвсем погрешен път? А на мен ми се струва, че едва ли авторите (сценаристите) на играта ще оставят "тавана" на героите на 50 ниво. Доколкото знам тази игра е нова и се развива постоянно. Така, че скоро може да има и нови земи, нови нива... Щом няма да ти е интересно не го ползвай тренажора - това си е твое решение.
Абсурд.
Това не е стратегия, това е ролева игра, в която главния интерес идва от неизвестното.


И какво като е ролева игра? Необходимо ли е да изреждам ролеви игри с такъв помощник? Да не смяташ, че бих го предложил, ако не съм го виждал преди това?
При мен интересът идва точно заради жанра. Ако ми беше приятно щях да играя икариам, ханове или др. подобни. Аз обаче съм си избрал ролева игра и то точно тази и бих се радвал да ми стане още по-приятна.
Благодаря предварително за вниманието.
« Последна редакция: Октомври 13, 2009, 08:40:43 am от 55551 »

Неактивен Equilibrium

  • Java Programmer
  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 266
  • Karma: +47/-45
  • Не е важно колко ще живееш, а как ще живееш !
    • Профил
Re:Тренажор
« Отговор #7 -: Октомври 13, 2009, 09:27:00 am »
Абсурд.
Това не е стратегия, това е ролева игра, в която главния интерес идва от неизвестното.


Подкрепям отговора. Една от тръпките в играта наистина е неизвестното и така победата е по сладка. А не да направиш десетина симулации и да видиш резултата. Пък и от време на време трябва да ни пребиват  :)

55551

  • Гост
Re:Тренажор
« Отговор #8 -: Октомври 13, 2009, 10:33:41 am »
Подкрепям отговора. Една от тръпките в играта наистина е неизвестното и така победата е по сладка. А не да направиш десетина симулации и да видиш резултата. Пък и от време на време трябва да ни пребиват  :)
Не е задължително да го ползваш щом не желаеш. Но това не означава, че няма да има такива, които биха желали да го ползват.

Неактивен Sheremetev

  • Наше время!
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1630
  • Karma: +549/-1092
    • Профил
    • IH Calculator
Re:Тренажор
« Отговор #9 -: Октомври 13, 2009, 10:39:25 am »
Принципно основните правила на механиката на битките са обяснени. И съответно човек може да си има представа за основните шансове. Но пък и всичко е шанс. Дали в битката моят наемник ще направи въртележка с 5 критични и яростни фронтални атаки в първия рунд? Или пък ще се провали във всяка своя атака... Всичко зависи изключително много от късмета, дори и да осигурим най-добрите шансове на отбора си. И някоя по-тежка битка едва ли ще има да се повтори дори и като брой успешни атаки от 50 симулации.

Kilgor

  • Гост
Re:Тренажор
« Отговор #10 -: Октомври 13, 2009, 11:12:28 am »
Всеки трябва сам да достигне до решение как да се развива. Не е логично като си 1во или 13то  ниво да седнеш да си разиграваш варианти с различно разпределяне на уменията срещу различни врагове. Като качиш категория изгуби няколко точки за действие за да се сбиеш с най-силните. Виж им показателите и си направи сметка как да развиеш твойте. То неможе всичко на готово. Или направо системата да ти генерира уменията като качваш нива ? И без това го направиха да може да се вижда разпределението на точките на играчите, което според мен е лоша идея. Сам съм се трепал да си развивам умения и да разпределям атрибутни точки докато се спра на няколко добри варианта. И сега какво ? Всеки може да кликне на профила ми и срещу 50/100 диаманта да си направи героя същия като моя. А аз не малко битки съм загубил и много диаманти за разпределяне. Какво става с моето "ноу хау" ?

П.П. Imperia online е особено скучна именно заради калкулатора на битките. Винаги знаеш предварително изхода от едно сражение и съответно ако не е в твоя полза изобщо не го започваш.

55551

  • Гост
Re:Тренажор
« Отговор #11 -: Октомври 13, 2009, 11:30:31 am »
Съгласен съм, Sheremetev, че "принципно основните правила на механиката на битките са обяснени". Съгласен съм също с ролята на късмета в една ролева игра (стига критериите на този късмет да не си приличат с критериите на научната фантастика). Но в един момент поради липсата на въпросния "помощник" при желание за повишаване на ефективността на даден герой пак се налага "да се чеша по врата". И както обикновено и по съвет на по-напреднали поглеждам към моментната класация на героите. В случая дилемата не е пазител - свиреп войн (а и това също би могло), а е свиреп войн с меч за две ръце и примерно алебарда (оръжие, което намалява показатели). В листата на 4то място е най-големия (по ниво) войн - mmk1. Въоръжен с меч за две ръце (точно по мой вкус), но поражението му в сравнения със следващия войн - Argie е доста по-ниско. От друга страна ловкостта на Argie е едва 9.6, докато на mmk1 е 120! Следващия въпрос, който си задавам и много ме интересува е кой от тези два война е по-добър в PVE? Ще има и такива, за които е по-важна PVP битката. За да не спамя и да не отегчавам другите със собствените си размишления предложих "тренажора". Ако на някои ще им е забавно по време на играта да "зануляват" по 16 пъти героите си това си остава тяхна работа. При мен мисля, че още след 3тото "зануляване" ще последва звучна и цветиста псувня (типично по български :() и играта ще бъде сменена, защото желанието ми е да играя за удоволствие, а не да разбивам нервната си система. Не знам колко пъти трябва да напиша, Kilgor, че никой няма да бъде задължаван да го ползва. Ако заради калкулатора си загубил интерес към някаква друга игра аз не нося отговорност за това. Относно това, че щом като на теб ти е било зле в играта и желаеш и на останалите да им е също зле също се опира до характер. Аз бих споделил с другите патилата си и с радост бих научавал, че те са успели да ги избегнат. Какъвто и да е калкулатора пак няма може да се познава резултата на дадена битка, тъй като както каза Sheremetev в играта голяма роля има шанса. А и аз никъде не съм споменавал, че мисля толкова на дребно. Мисля, че казах повече от достатъчно. Повече мнения от мен по темата няма да има. Моля админите щом смятат, че идеята е абсурдна да заключат или премахнат темата. Благодаря пак за вниманието и поднасям извинения, ако съм засегнал някого (било е несъзнателно)!
« Последна редакция: Октомври 13, 2009, 11:32:26 am от 55551 »

Неактивен untake

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 242
  • Karma: +19/-41
    • Профил
Re:Тренажор
« Отговор #12 -: Октомври 13, 2009, 12:00:56 pm »
Принципно основните правила на механиката на битките са обяснени. И съответно човек може да си има представа за основните шансове. Но пък и всичко е шанс. Дали в битката моят наемник ще направи въртележка с 5 критични и яростни фронтални атаки в първия рунд? Или пък ще се провали във всяка своя атака... Всичко зависи изключително много от късмета, дори и да осигурим най-добрите шансове на отбора си. И някоя по-тежка битка едва ли ще има да се повтори дори и като брой успешни атаки от 50 симулации.
Аз никъде не видях ролята на живота и духа?

Rayh

  • Гост
Re:Тренажор
« Отговор #13 -: Октомври 13, 2009, 12:33:02 pm »
Аз никъде не видях ролята на живота и духа?

ти въоще тая игра ли играеш или някоя друга  ???

Неактивен gamballa

  • Категория 2
  • **
  • Публикации: 54
  • Karma: +4/-19
    • Профил
    • MySpace
Re:Тренажор
« Отговор #14 -: Ноември 20, 2009, 05:28:23 am »
О!Калкулатор на битките!Ще е полезно!

това да калкулатор който да ти пресмята евентуална статистика и евентуален шанс да победиш ама това със симулатора е тъпо ... повечето въобще няма да играят играта ами ще киснат перманентно в симулатора ще стане като в ПВП сървър на УОУ или Лайнейдж :D
mnmlshs