Автор Тема: Относно добива на ресурси  (Прочетена 2214 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен PROffaLION

  • Категория 1
  • *
  • Публикации: 5
  • Karma: +1/-2
    • Профил
    • Ел. поща
Относно добива на ресурси
« -: Октомври 14, 2009, 01:13:50 pm »
     
       Не ли несправедливо за дадени професии ресурсите да падат като бонуси от битки (кожи и кости) ,а за други да трябва за да развиваш героя си да имаш по 10-15 роби (мултита)  :o Така ако след време се вземе решение да се махнат робите не ми е ясно кой ще се занимава да добива руда ,дървесина или минерали  ;D Не е ли по-добре да се понамалят дестинациите за добив на отделните ресурси и да се деферинцират по отделно и когато се води битка в тази зона и те да падат като бонус при определен шанс  :) И всеки който води битка там да може да го вземе ,пък ако може да да го преработи добре ако не на пазара . Ако трябва да се редуцира и шанса или количеството ама така ще има по-добър баланс между професиите и няма да може гол роб да отиде в гора с тигри да копае желязо  ???
      Сега се сещам може и отделни инструменти  да се въведат съотведстващи на ресурса ,например ако отидеш на битка в гора с руда и дървета в зависимост от това с какво си екипиран - кирка или брадва да получиш съответния ресурс . А количеството да е обвързано и с качеството на инструмента ти .Пък и за кожите и костите може да се сложи нож или ченгел ,щото е зор да се дере мечка с боен чук или копие  :D
     Ако админите намерят нещо рационално в горните редове ,може да се мисли след като се премане количеството на добива да е зависимо от количеството преработен материал ,а като бонус  на този който прави кюлчета да се повишава производителността ,т.е да се почва примерно от една точка за действие за кюлче и така до сегашното положение по 5 за една точка  ??? Май много взех да фантазирам  :D
« Последна редакция: Октомври 14, 2009, 02:48:55 pm от PROffaLION »

Неактивен Bullterrier

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1417
  • Karma: +143/-356
  • I love Harry Potter books!
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Относно добива на ресурси
« Отговор #1 -: Октомври 14, 2009, 08:06:39 pm »
Хах! Сравни цените на скъпоценните камъни и на кожите- една лека кожа 50 злато, 1 смарагд приблизително 1000

Draco dormiens nunquam titillandus
Свят 2
Предложеният от Вас на аукциона Шлемът на покварената душа бе купен. Получихте 14250000 Злато.

Неактивен untake

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 242
  • Karma: +19/-41
    • Профил
Re:Относно добива на ресурси
« Отговор #2 -: Октомври 14, 2009, 08:13:21 pm »
     
       Не ли несправедливо за дадени професии ресурсите да падат като бонуси от битки (кожи и кости) ,а за други да трябва за да развиваш героя си да имаш по 10-15 роби (мултита)  :o Така ако след време се вземе решение да се махнат робите не ми е ясно кой ще се занимава да добива руда ,дървесина или минерали  ;D Не е ли по-добре да се понамалят дестинациите за добив на отделните ресурси и да се деферинцират по отделно и когато се води битка в тази зона и те да падат като бонус при определен шанс  :) И всеки който води битка там да може да го вземе ,пък ако може да да го преработи добре ако не на пазара . Ако трябва да се редуцира и шанса или количеството ама така ще има по-добър баланс между професиите и няма да може гол роб да отиде в гора с тигри да копае желязо  ???
      Сега се сещам може и отделни инструменти  да се въведат съотведстващи на ресурса ,например ако отидеш на битка в гора с руда и дървета в зависимост от това с какво си екипиран - кирка или брадва да получиш съответния ресурс . А количеството да е обвързано и с качеството на инструмента ти .Пък и за кожите и костите може да се сложи нож или ченгел ,щото е зор да се дере мечка с боен чук или копие  :D
     Ако админите намерят нещо рационално в горните редове ,може да се мисли след като се премане количеството на добива да е зависимо от количеството преработен материал ,а като бонус  на този който прави кюлчета да се повишава производителността ,т.е да се почва примерно от една точка за действие за кюлче и така до сегашното положение по 5 за една точка  ??? Май много взех да фантазирам  :D
Правилно!

Неактивен PROffaLION

  • Категория 1
  • *
  • Публикации: 5
  • Karma: +1/-2
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Относно добива на ресурси
« Отговор #3 -: Октомври 14, 2009, 08:21:20 pm »
Хах! Сравни цените на скъпоценните камъни и на кожите- една лека кожа 50 злато, 1 смарагд приблизително 1000
     Именно от причините които изброих в началото са тези разлики и затова може би се броят на пръсти хората които се развиват като ювелири  ;)

Неактивен Bullterrier

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1417
  • Karma: +143/-356
  • I love Harry Potter books!
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Относно добива на ресурси
« Отговор #4 -: Октомври 14, 2009, 08:28:59 pm »
     Именно от причините които изброих в началото са тези разлики и затова може би се броят на пръсти хората които се развиват като ювелири  ;)
да и аз съм ювелир- имам само 16 точки при бижутера-всичко друго е в ювелира

Draco dormiens nunquam titillandus
Свят 2
Предложеният от Вас на аукциона Шлемът на покварената душа бе купен. Получихте 14250000 Злато.

Sunyy

  • Гост
Re:Относно добива на ресурси
« Отговор #5 -: Октомври 15, 2009, 06:50:06 pm »
давам скъпоцени камани по  450

Неактивен Boliarin

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 263
  • Karma: +80/-55
  • proud member of МРАЧНИТЕ
    • Профил
    • http://www.picvalley.net/v.php?p=u/1549/4880096092698914491259340293Fv4JL7lOO6kZXubvBlGP.GIF
Re:Относно добива на ресурси
« Отговор #6 -: Октомври 15, 2009, 10:05:36 pm »
 Направо подби всичко  :o

55551

  • Гост
Re:Относно добива на ресурси
« Отговор #7 -: Октомври 16, 2009, 08:17:57 am »
Въпрос на вкус... аз не продавам никакъв ресурс - всичко отива за моите професии. Признавам си много се вълнувам да крафтя  :). Слабост ми е и за това доста усилия хвърлям в добива на ресурси.
« Последна редакция: Октомври 16, 2009, 08:19:58 am от 55551 »

Неактивен Lubopitko

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 213
  • Karma: +70/-52
    • Профил
Re:Относно добива на ресурси
« Отговор #8 -: Октомври 16, 2009, 03:24:13 pm »
Големия проблем на бижутерите е, че от дроп падат достатъчно добри бижута и според мен има малко търсене на произведените от тях. Поне до трета категория е така. Вярно не падат жълти бижута, но за да стигнеш до жълтите почти всичко трябва да го продадеш по номинал. Може би това ги отказва. На мен лично в трета категория са ми паднали над 10 бижута, които се правят с рубин. Защо тогава някой да се захваща да си хаби рубина. Докато нито за оръжието, нито за броните е така
« Последна редакция: Октомври 17, 2009, 10:05:24 am от Lubopitko »
Предложеният от Вас на аукциона Обсидианен вулканичен пръстен бе купен. Получихте 20900000 Злато.

Sunyy

  • Гост
Re:Относно добива на ресурси
« Отговор #9 -: Октомври 16, 2009, 06:53:45 pm »
да но поне камъни се търсят
е какво да се прави това е само  игра

Неактивен PROffaLION

  • Категория 1
  • *
  • Публикации: 5
  • Karma: +1/-2
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Относно добива на ресурси
« Отговор #10 -: Октомври 17, 2009, 06:41:56 am »
   
     Някак си имам усещането ,че идеята ми не беше разбрана правилно   :'( Исках да кажа ,че при кожарите за добив на материал точките за действие носят и експириънс . Просто исках като се ходи и за руда или камъни да се трепят и гадовете дето са в гората и по същия начин да се получава и материал и опит  *xxx*

Неактивен Witch

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 328
  • Karma: +99/-21
    • Профил
Re:Относно добива на ресурси
« Отговор #11 -: Октомври 17, 2009, 07:47:33 am »
   
     Някак си имам усещането ,че идеята ми не беше разбрана правилно   :'( Исках да кажа ,че при кожарите за добив на материал точките за действие носят и експириънс . Просто исках като се ходи и за руда или камъни да се трепят и гадовете дето са в гората и по същия начин да се получава и материал и опит  *xxx*

В играта е заложен дроп и на камъни. Шансът да ти падне камък от битка е сравнително малък, но все пак го има. Сапфирите, рубините и перлите които имам съм ги събрала само по този начин. Мисля, че по отношение на начините да добиване на ресурси играта е добре балансирана и не са необходими промени. Единствената промяна която би могла да се направи е да се увеличи малко шанса за добив на злато и обогатено желязо. Те би трябвало да се копаят с по-голям шанс от камъните.