Автор Тема: ГРУПИРАНЕ НА РЕСУРСИТЕ В АУКЦИОНА  (Прочетена 3579 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Pete

  • Категория 1
  • *
  • Публикации: 6
  • Karma: +0/-0
    • Профил
Предлагам ресурсите да не са по продавачи по азбучен ред защото моята буква е в средата на азбуката и дори да продавам по евтино докато стигнат до мен вече са купили от някой друг.Ресурсите да излизат по видове напр кожи като се класират първо по най евтина цена.Така ще се създаде реален пазар и конкуренция както и хората които продават по евтино ще бъдат предпочитани като доставчици.Това ще е от полза и за организаторите на играта защото вземат процент от оборота но и от полза за играчите които ще могат да сравняват.А така често се случва да продавам нещо евтино и след като изтече срока да отпадна а други продаващи по скъпо са продали защото ника им започва с А

Неактивен ZAX

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 460
  • Karma: +31/-118
    • Профил
Re:ГРУПИРАНЕ НА РЕСУРСИТЕ В АУКЦИОНА
« Отговор #1 -: Май 20, 2009, 12:36:11 am »
Аз пък винаги преглеждам всичко, за да не се прекарам, едва ли много хора купуват само първите оферти... Но те наистина са подредени максимално неадекватно, освен това ако си се уговорил с някой да ти продаде нещо по евтино има да го търсиш... Не работи търсенето на акаунт. За сега е поносимо като сме малко, но после ще стане ад. Да прелистваме по 500 страници за да намерим хубава оферта и накрая да се окаже че понеже броят им постоянно се променя и при прелистването сме изпуснали най готините оферти...

Според мен офертите трябва да са по реда на пускането им! За да може да не се губи време всеки път с прелистването на едни и същи оферти, което може да стане само като излизат най отгоре най новите. Друг вариант е да се добави бутон "нови оферти". Ако е по цена пак ще гледам едни и същи оферти всеки път... А не винаги най ниската цена е критерия по който се избира!

Неактивен Pete

  • Категория 1
  • *
  • Публикации: 6
  • Karma: +0/-0
    • Профил
Re:ГРУПИРАНЕ НА РЕСУРСИТЕ В АУКЦИОНА
« Отговор #2 -: Май 20, 2009, 01:29:47 am »
Това което аз предложих е по вид ресурс (те сега не са разделени по видове и ако тъся дърво предлеждам цели страници със кожи) и вече от там най отгоре да излиза най евтината цена като ако е еднаква да се класира по време на пускане.По старите по напред.Може да се направи и така наречения холандски аукцион цената да пада с всеки час преседяване на стоката в аукциона но не повече от зададен минимум и когато той бъде достигнат да остане още 2 часа например

Неактивен ZAX

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 460
  • Karma: +31/-118
    • Профил
Re:ГРУПИРАНЕ НА РЕСУРСИТЕ В АУКЦИОНА
« Отговор #3 -: Май 20, 2009, 02:10:38 am »
А защо да гледам 15 страници с медна руда, ако търся сребърна, която е по-скъпа и ще е по-назад ако ги подредят по цена... Най-добре е да бъде по най-нова оферта, което не значи коя най-скоро изтича, а подчертавам най-скоро пусната!

Холандския аукцион е съвсем друга тема :)

А най добре ако може да се подреждат по няколко неща и да си има всички тези бутончета за всички видове основни сортирания, като цена, най-нова оферта, най-скоро изтичащи и т.н.

Неактивен isolde

  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 1205
  • Karma: +173/-136
    • Профил
    • Ел. поща
Re:ГРУПИРАНЕ НА РЕСУРСИТЕ В АУКЦИОНА
« Отговор #4 -: Май 20, 2009, 05:42:23 am »
Моят най-голям проблем е че когато търся по вид предмет - например напиша дърво в търсачката, ми изкарва само първите няколко оферти и после няма друга опция как да отида на следващата страница и да видя другите :(

Неактивен krest

  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 2254
  • Karma: +312/-472
    • Профил
Re:ГРУПИРАНЕ НА РЕСУРСИТЕ В АУКЦИОНА
« Отговор #5 -: Май 20, 2009, 06:46:32 am »
Моят най-голям проблем е че когато търся по вид предмет - например напиша дърво в търсачката, ми изкарва само първите няколко оферти и после няма друга опция как да отида на следващата страница и да видя другите :(
Когато избереш категорията която те интересува маркираш Х50 на страница и ти излизат всички от тази категория !

Неактивен ZAX

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 460
  • Karma: +31/-118
    • Профил
Re:ГРУПИРАНЕ НА РЕСУРСИТЕ В АУКЦИОНА
« Отговор #6 -: Май 20, 2009, 07:19:38 am »
Не всички, а само първите 50... Това не е решение на проблема...

Въобще не работи търсачката, ама в нито едно отношение, ако искаш адекватно да разгледаш офертите се налага да разгледаш абсолютно всички...

А търсачката за герой пък въобще не изкарва резултати...

Трябва сериозно да се занимаят с този аукцион...

Неактивен krest

  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 2254
  • Karma: +312/-472
    • Профил
Re:ГРУПИРАНЕ НА РЕСУРСИТЕ В АУКЦИОНА
« Отговор #7 -: Май 20, 2009, 07:31:41 am »
ZAX ти май само изпитваш нечие търпение или те сърбят върховете на пръстите и си ги чешеш на клавиатурата .... айде поразгледай опциите на аукциона и тогава ми обесни колко излизат / дори да са повече от 50 в категорията след това може да минеш на следваща страница/,  предполагам може да преброиш предметите и в двата варианта - като гледам време не ти липсва !

Неактивен isolde

  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 1205
  • Karma: +173/-136
    • Профил
    • Ел. поща
Re:ГРУПИРАНЕ НА РЕСУРСИТЕ В АУКЦИОНА
« Отговор #8 -: Май 20, 2009, 07:43:19 am »
Когато избереш категорията която те интересува маркираш Х50 на страница и ти излизат всички от тази категория !

Мисля че не ме разбра :) Аз знам как да ползвам категориите, но има опция да ползваш и търсачка. Ако напиша в празното поле food , ми излизат оферти за храна. Това за мен е по лесно отколкото да гледам всичко в категория Общи.

Ако напиша ore - излиза само руди, wood - дърво и т.н ПРОБЛЕМА Е: Когато излязат съответните оферти, аз мога да видя само първите 4 - и край. Нямам опция да разгледам следващата страница. А смятам че би било полезно

Неактивен krest

  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 2254
  • Karma: +312/-472
    • Профил
Re:ГРУПИРАНЕ НА РЕСУРСИТЕ В АУКЦИОНА
« Отговор #9 -: Май 20, 2009, 07:55:36 am »
Разбрах те както и при категори и вид , така и при търсачката има някаква последователност в действията .... 
пробвай така  >влез в аукциона > маркираш да ти дава Х50 и после ползваш търсачката !
 ;)

п.п. то се вижда че има какво да се желае ама някои не се възползват и от това което имат !

Неактивен isolde

  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 1205
  • Karma: +173/-136
    • Профил
    • Ел. поща
Re:ГРУПИРАНЕ НА РЕСУРСИТЕ В АУКЦИОНА
« Отговор #10 -: Май 20, 2009, 08:28:38 am »
Разбрах те както и при категори и вид , така и при търсачката има някаква последователност в действията .... 
пробвай така  >влез в аукциона > маркираш да ти дава Х50 и после ползваш търсачката !
 ;)

п.п. то се вижда че има какво да се желае ама някои не се възползват и от това което имат !

Благодаря, така се получава :) Какво да се прави като някои като мене мислят наопъки, първо търся пък после искам X50  ;D

Неактивен ZAX

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 460
  • Karma: +31/-118
    • Профил
Re:ГРУПИРАНЕ НА РЕСУРСИТЕ В АУКЦИОНА
« Отговор #11 -: Май 20, 2009, 08:46:56 am »
Той и мен не разбра, а после как ще видиш втората страница бе умник, ако са повече от 50?! За момента това не е възможно!

Освен това търсачката за герой въобще не работи ти казах!

Аз съм проверил преди да пиша, ти си този който говори на изуст...

Неактивен isolde

  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 1205
  • Karma: +173/-136
    • Профил
    • Ел. поща
Re:ГРУПИРАНЕ НА РЕСУРСИТЕ В АУКЦИОНА
« Отговор #12 -: Май 20, 2009, 09:09:36 am »
Той и мен не разбра, а после как ще видиш втората страница бе умник, ако са повече от 50?! За момента това не е възможно!

Освен това търсачката за герой въобще не работи ти казах!

Аз съм проверил преди да пиша, ти си този който говори на изуст...

Няма търсачка за героя, по-спокойно с изказванията.

Човека си ме разбра, просто аз правих нещата в грешна последователност.

Можеш да видиш и втора страница, има опция която го позволява, погледни пак ;)

Неактивен ZAX

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 460
  • Karma: +31/-118
    • Профил
Re:ГРУПИРАНЕ НА РЕСУРСИТЕ В АУКЦИОНА
« Отговор #13 -: Май 20, 2009, 02:23:04 pm »
Няма значение, те днес са го прецакали още повече, вече няма х50...