Автор Тема: Ловкост..  (Прочетена 4614 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен OldDeath

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 145
  • Karma: +8/-3
    • Профил
Ловкост..
« -: Май 20, 2009, 09:31:25 am »
Ловкост
Определя скоростта на героя по време на битка.

Може ли някой да ми обясни по точно за какво служи ловкостта ??? щото немога разбера коя скорост... до ся не съм видял моя да е ударил 2 пъти в един рунд, а имам 150 ловкост..Щото преди пак качваше малко блок.. но сега вече немога разбера за какво служи .. ???

Неактивен fobos

  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 510
  • Karma: +69/-85
    • Профил
Re:Ловкост..
« Отговор #1 -: Май 20, 2009, 09:57:28 am »
Да, аз също следя този показател и на мене ми е направило впечатление...

Ето един кратък коментар:
http://www.imperialhero.org/forums/bg/index.php?topic=492.0

Въпроса обаче ти остава отворен и чакаме отговор...
Всеки кликнал на "-" да бъде прокълнат за вечни имперски времена.

Неактивен isolde

  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 1205
  • Karma: +173/-136
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Ловкост..
« Отговор #2 -: Май 20, 2009, 12:46:53 pm »
Цитат от Атрибути на героя

Цитат
Toчност:

Определя шанса за успешна атака (ловкостта на противника се взема под внимание също.) Когато твоята точност и ловкостта на противника са равни, шанса за успешен удар е 75%. Всяка точка Точност повече от Ловкост увеличава шанса са успешен удар с 1% и всяка точка Ловкост повече от Точност намалява шанса за успешен удар с 1 %. Шанса да се избегне удар не може да надвишава 75% независимо от всички бонуси. Всеки 10 точки Ловкост дават 1 % допълнителен шанс за критически удар. Шансът за критически удар не може да надвишава 50% без значение какви са атрибутите, уменията и екипировката на героя.

Неактивен fobos

  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 510
  • Karma: +69/-85
    • Профил
Re:Ловкост..
« Отговор #3 -: Май 20, 2009, 12:57:55 pm »
Незнам от къде точно е цитата ти но тук http://www.imperialhero.org/forums/bg/index.php?topic=2.0 не е обяснено подобно нещо за Атрибутите на героя.

Поредно + от мен ;)
Всеки кликнал на "-" да бъде прокълнат за вечни имперски времена.

Неактивен OldDeath

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 145
  • Karma: +8/-3
    • Профил
Re:Ловкост..
« Отговор #4 -: Май 20, 2009, 03:51:31 pm »
Всеки 10 точки Ловкост дават 1 % допълнителен шанс за критически удар.


Амо аз мога да кажа, че това не деиства.. щото аз имам 150 то1ки ловкост което е 15% шанс+16 % от магията ми критичен удър +8 % от другата ми магия за ножове.. става 39% ...но аз няма толко ..  ;)

Неактивен Oton

  • Community Manager
  • *
  • Публикации: 1589
  • Karma: +547/-292
    • Профил
Re:Ловкост..
« Отговор #5 -: Май 20, 2009, 03:55:25 pm »
Ловкостта вече не дава шанс за блок и за критичен удар.
Точността дава шанс за критичен удар, както е описано.
Няма атрибут, който да увеличава шанса за блок.
Този шанс се определя единствено от екипировката, която героят носи.
Стани почитател на ИО във Facebook!
http://www.facebook.com/pages/Imperia-Online/114814521869565?ref=mf

Стани почитател на Империален герой във Facebook!
http://www.facebook.com/pages/Imperial-Hero/125685717935?ref=ts

Неактивен OldDeath

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 145
  • Karma: +8/-3
    • Профил
Re:Ловкост..
« Отговор #6 -: Май 20, 2009, 04:13:16 pm »
ами обяснете какво дава ловкостта .. щото на мен това ми е въпроса.. ??? или е просто за украшение ..

Неактивен Sheremetev

  • Наше время!
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1630
  • Karma: +549/-1092
    • Профил
    • IH Calculator
Re:Ловкост..
« Отговор #7 -: Май 20, 2009, 04:18:15 pm »
Ами дава това, че врагът не може да те удари. А след като един удар е "избегнат", нямаш нужда да го блокираш, да се накачулиш с една сума броня, че да намалиш до минимална атака, или да развиваш "защитна позиция" при войните...

Неактивен OldDeath

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 145
  • Karma: +8/-3
    • Профил
Re:Ловкост..
« Отговор #8 -: Май 20, 2009, 04:26:17 pm »
ами тоагва мен не трябва dа ме удрят.. щото по прицип мобовете не мисял че имат повече от 75 точност.. тоест имам 75% шанс да не ме ударят.. като включа че имам и 17 блок .. означава че имам 92% шанс да не ме ударят.. еми извиняваите, но щo не влезете и да направите една битка и да видите колко често не удрят..  ;) пък и ако е така ще ме накарате да сложа едно щитче с 25 блок и да пробвам дали ще ме удрят.. ??? дали няма ме целят .. ??? помислете първо и после ми отговорете какво точно дава ловкостта и струва ли си да се качва..  ;)
« Последна редакция: Май 20, 2009, 04:29:14 pm от OldDeath »

Неактивен fobos

  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 510
  • Karma: +69/-85
    • Профил
Re:Ловкост..
« Отговор #9 -: Май 20, 2009, 09:03:23 pm »
Ами дава това, че врагът не може да те удари. А след като един удар е "избегнат", нямаш нужда да го блокираш, да се накачулиш с една сума броня, че да намалиш до минимална атака, или да развиваш "защитна позиция" при войните...

Това в кой доклад го видя? Или си го измисли ей сега...

Бъдете по-сериозни към темата - изолде отговори подобаващо. Прочетете какво е написала и спрете да спамите!
Всеки кликнал на "-" да бъде прокълнат за вечни имперски времена.

Неактивен OldDeath

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 145
  • Karma: +8/-3
    • Профил
Re:Ловкост..
« Отговор #10 -: Май 20, 2009, 09:09:00 pm »
Това в кой доклад го видя? Или си го измисли ей сега...

Бъдете по-сериозни към темата - изолде отговори подобаващо. Прочетете какво е написала и спрете да спамите!

Ти наистина трябва да спреш да смапиш ... изолде не е отговорила нищо ;) погледни цялата тема и тогава пиши ..

Неактивен OldDeath

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 145
  • Karma: +8/-3
    • Профил
Re:Ловкост..
« Отговор #11 -: Май 20, 2009, 09:11:17 pm »
Имам и друго въпросче.. до вчера като биех вподорбния доклада ми пишеше определен брой злато и след това той се умножаваше по процента които имам, а ся забелязах,че не ми да умножава и искам да  попитам дали сте го направили и в подробния доклад да го умножава или е бък ???

Неактивен fobos

  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 510
  • Karma: +69/-85
    • Профил
Re:Ловкост..
« Отговор #12 -: Май 20, 2009, 09:12:08 pm »
Ако на отговор #2 му викаш нищо - значи си бая болен и е време да поизтрзнееш  ;D
Всеки кликнал на "-" да бъде прокълнат за вечни имперски времена.

Неактивен isolde

  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 1205
  • Karma: +173/-136
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Ловкост..
« Отговор #13 -: Май 21, 2009, 09:04:54 am »
ами тоагва мен не трябва dа ме удрят.. щото по прицип мобовете не мисял че имат повече от 75 точност.. тоест имам 75% шанс да не ме ударят.. като включа че имам и 17 блок .. означава че имам 92% шанс да не ме ударят.. еми извиняваите, но щo не влезете и да направите една битка и да видите колко често не удрят..  ;) пък и ако е така ще ме накарате да сложа едно щитче с 25 блок и да пробвам дали ще ме удрят.. ??? дали няма ме целят .. ??? помислете първо и после ми отговорете какво точно дава ловкостта и струва ли си да се качва..  ;)

Добре, всичко наизуст ще ти кажа, няма проблем. Тъй като сигурно стрелец, имаш 150 ловкост. Дотук добре, но зависи с какво се биеш. Прав си повечето опоненти нямат висока точност - животните около 20-30, дори и стрелците не могат да те ударят.

И така, ти имаш шанс да избегнеш атака 75 %. Дотук добре. Въпроса е че ако се биеш с някой мародер който ти нанася много щети, даже и 1 от 4 пъти да те удари - пак си мъртъв. Ловкостта помага донякъде - после не.

Тъй като си инвестирал сериозно в ловкост, предполагам че имаш по малко точност и жизненост. Това в един момент срещу определени врагове се превръща в проблем ! Защото е възможно враговете ти също да имат 70 ловкост и ти ако нямаш 170 точност - няма да ги удряш винаги ! Така че в един момент е по добре да спреш да слагаш точки на ловкост - защото от това няма смисъл...

От друга страна - целта ти е винаги да удряш така че максимализирай точността - около 120-30 ти дава добър шанс да удариш почти всяко животно. Освен това заедно с умението и ножовете ти дава към 38 % критически удар което е отлично.

Що се отнася до блока, не мисля че той се начислява въобще върху тези 75 % вероятност да не те ударят. Напротив - АКО имаш 25 % шанс да те ударят и АКО действително те ударят ТО тогава вече можеш да блокираш този удар. Така че дори и 25 блок няма да те спаси.

Инвестирай в жизненост за да издържаш по дълги битки и в точност за да удряш по често и критически. С друго мога ли да ти помогна ?

Неактивен OldDeath

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 145
  • Karma: +8/-3
    • Профил
Re:Ловкост..
« Отговор #14 -: Май 21, 2009, 09:31:02 am »
Имам и друго въпросче.. до вчера като биех вподорбния доклада ми пишеше определен брой злато и след това той се умножаваше по процента които имам, а ся забелязах,че не ми да умножава и искам да  попитам дали сте го направили и в подробния доклад да го умножава или е бък ???

Ако може и тук да ми тоговориш ще е добре.. инче благодаря за отговора :)