Автор Тема: Двойно "й"  (Прочетена 2028 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен untake

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 242
  • Karma: +19/-41
    • Профил
Двойно "й"
« -: Октомври 22, 2009, 07:20:24 pm »
Приключение 1

По хълмовете

- Знаеш ли какво мразя най-много - пита Маркал, собственикът на таверната, докато ядосано бърше бар плота. - Ловци! Особено, когато не спазват тяхната част от сделката! Наех трима ловци преди две седмици, надявайки се, че ще свършат работа. И би трябвало да е така... Но от тогава - ни вест, ни кост от тях! Имперската армия ми е поръчала двадесет кожени брони и вече изоставам със срока за доставка. Спешно ми трябват вълчи кожи! Много кожи, за да сме по-точни! - Маркал прави дълга пауза.
- Хей... като те гледам, би могъл да свършиш тая работа, какво ще кажеш? Отбий се до Хълмовете на изгрева и убий пет вълка. Върни се, когато изпълниш задачата и ще ти се отплатя щедро!

Задача: Убийй 2 Малък сив вълк в Хълмовете на изгрева и се върни при Маркал за наградата си.

Награда:
Злато : 150
Опит : 50

Неактивен El Nino

  • Категория 2
  • **
  • Публикации: 92
  • Karma: +4/-11
    • Профил
Re:Двойно "й"
« Отговор #1 -: Октомври 22, 2009, 08:11:50 pm »
Сега за едно ''й'' ще правим нова тема ще го поправят  :) :) ;) ;)

Неактивен untake

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 242
  • Karma: +19/-41
    • Профил
Re:Двойно "й"
« Отговор #2 -: Октомври 23, 2009, 05:45:32 am »
Ами и за други букви са правили *hihi*

Неактивен Sheremetev

  • Наше время!
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1630
  • Karma: +549/-1092
    • Профил
    • IH Calculator
Re:Двойно "й"
« Отговор #3 -: Октомври 23, 2009, 08:58:14 am »
Приключение 1

По хълмовете

- Знаеш ли какво мразя най-много? - пита Маркал, собственикът на таверната, докато ядосано бърше бар плота. - Ловци! Особено когато не спазват тяхната част от сделката! Наех трима ловци преди две седмици, надявайки се, че ще свършат работа. И би трябвало да е така... Но от тогава - ни вест, ни кост от тях! Имперската армия ми е поръчала двадесет кожени брони и вече изоставам със срока за доставка. Спешно ми трябват вълчи кожи! Много кожи, за да сме по-точни! - Маркал прави дълга пауза.
- Хей... като те гледам, би могъл да свършиш тая работа, какво ще кажеш? Отбий се до Хълмовете на изгрева и убий пет вълка. Върни се, когато изпълниш задачата, и ще ти се отплатя щедро!

Задача: Убий 2 броя Малък сив вълк в Хълмовете на изгрева и се върни при Маркал за наградата си.

Награда:
Злато : 150
Опит : 50

Ако ще го оправят - сложил съм малки корекции като бонус и съм си позволил да добавя в самия текст на задачата "броя" (така може би ще избегнем неудобството от несъгласуването между числително бройно и име на целта в единствено число, понеже предполагам генераторът е на принципа "Убий <<сложи число>> <<сложи име на целта>> в <<сложи име на зоната>> и се върни при Маркал за наградата си.")

Неактивен Oton

  • Community Manager
  • *
  • Публикации: 1589
  • Karma: +547/-292
    • Профил
Re:Двойно "й"
« Отговор #4 -: Октомври 23, 2009, 11:04:50 am »
Оправих "Й"...

За съжаление, и на мен ми се иска да сложа "броя", но понякога променливите са или повече, или по-малко.
Няма как да се съгласуват...

А и останалите преводачи ще ме пребият...
Стани почитател на ИО във Facebook!
http://www.facebook.com/pages/Imperia-Online/114814521869565?ref=mf

Стани почитател на Империален герой във Facebook!
http://www.facebook.com/pages/Imperial-Hero/125685717935?ref=ts

Неактивен Witch

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 328
  • Karma: +99/-21
    • Профил
Re:Двойно "й"
« Отговор #5 -: Октомври 23, 2009, 05:52:45 pm »
Оправих "Й"...

За съжаление, и на мен ми се иска да сложа "броя", но понякога променливите са или повече, или по-малко.
Няма как да се съгласуват...

А и останалите преводачи ще ме пребият...

А ако се използува варианта със съкращение? Ето така: "Убий 2 бр. Малък сив вълк в Хълмовете ..."

Неактивен Oton

  • Community Manager
  • *
  • Публикации: 1589
  • Karma: +547/-292
    • Профил
Re:Двойно "й"
« Отговор #6 -: Ноември 02, 2009, 01:56:46 pm »
А ако се използува варианта със съкращение? Ето така: "Убий 2 бр. Малък сив вълк в Хълмовете ..."
Проблемът е, че въпросните неща се слагат като аргументи в системата за превод и след това системата вади имена и числа и замества аргументите.
А броя на аргументите се мени, няма как да зная след кой аргумент точно да сложа "бр."
Стани почитател на ИО във Facebook!
http://www.facebook.com/pages/Imperia-Online/114814521869565?ref=mf

Стани почитател на Империален герой във Facebook!
http://www.facebook.com/pages/Imperial-Hero/125685717935?ref=ts